Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ki küzd velem az utolsó pár kg-mal? fórum

Ki küzd velem az utolsó pár kg-mal? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. okt. 18. 11:04

egy kis segítség az utcso kilók legyűrésében. én kipróbáltam és még ha nem is az utolsó kilóknál vagyok, de bevált a módszer.


[link]

42. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 41. - Patrícia2000)
2009. nov. 27. 12:31

Dettó!!!

nekem is már mindenki mondogatja hogy eszek-e, meg már többet ne fogyjak, de én még mindig vastagnak találom a vádlim, a combom, még mindig van némi úszógumi a hasam körül...

kell még az a néhány kiló, de a dícséretek miatt ismerőseink "ellenünk" dolgoznak" és így sokkal nehezebb folytatni, viszont ha nem folytatjuk, sosem lesz az a kép a tükörben, amit igazán látni szerettünk volna mindig is..

2009. nov. 26. 19:38
nagyjából álomsúlynál vagyok. sokan mondják, hogy már ennél többet ne fogyjak. de én még akarom azt a 8 kiló mínuszt,akkor picivel még kisebb lesz a combom,keskenyebb a derekam,picit kisebb a csípőm. nem esem a ló túlsó oldalára,nem akarok csontos lenni.
40. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 39. - Patrícia2000)
2009. nov. 26. 16:49

szia!

Örülök, hogy így érzel, sok sikert neked is!

Az utolsó kilók a legnehezebbek.

Én is hónapok óta küzdök rohadt 5 kilóval, néha feljön, néha lemegy...

vasakarat kell, jól mondod.

de amikor közel a cél és nagyjából már úgy nézel ki ahogy szerettél volna, akkor már nem könnyű lemondani a finom falatokról

Ezért is indítottam a fórumot

(több kevesebb sikerrel)

hogy ezt jó lenne kivesézni, ilyenkor mi a teendő?ha már jönnek a bókok, de te még nem érted el az álomsúlyod???

2009. nov. 24. 08:25

sziasztok

nekem olyan 8 kiló kellene mínuszba,ebben az évben már -18 kilótól megszabadultam,szépen,ahogy a nagy könyvben is meg van írva. nem volt nagy áldozat,így visszagondolva. csak ugye el kellett kezdeni,kellett az a vasakarat ,ami beindította az agyamat, hogy azért is megcsinálom. kellett anyósom odaszólása, hogy híztam megint. akkor rosszul esett,de így visszagondolva ez volt az,ami arra késztetett, hogy igen is megmutatom a világnak-mindenkinek, hogy tudok én sokat fogyni,van énnekem akaratom.

mások szerint már most nagyon jól nézek ki,itéljétek meg ti. de nekem kell az a bűvös 62 kiló,ami utóljára olyan 15-18 éve lehettem ennyi. kell, hogy még jobban álljanak a ruhák,kell magamért.van akaratom,el is tudom képzelni, hogy fogok kinézni 62 kilósan és ez nagyon sokat segít. sokat segítenek a rengeteg bókok-dicséretek ,amiket ismeretlen ismerősöktől kapok, hoxás emberkéktől is. szóval tudom képes vagyok elérni bármit.

38. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 37. - Chrissy28)
2009. nov. 4. 19:50
nagyon klassz, köszi
37. Chrissy28 (válaszként erre: 36. - 6a98b3b9fa)
2009. nov. 4. 19:32
Küldtem neked még egy üzenetet egy recepttel, hátha tetszik.
36. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 35. - Chrissy28)
2009. nov. 4. 19:07
fúú az jó menü, alacsony kalória, finom és táplál...valami ilyesmi kéne nekem is
2009. nov. 4. 18:28
Én most éppen egy nagyadag spenótot csináltam és halat eszünk mellé.
34. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 33. - Chrissy28)
2009. nov. 4. 17:05

köszi, hogy bekukkantottál!

Mit főzzek hétvégére lehetőleg sok zöldségből, 0 krumpliból??a szénhidrátból most sok lett ezen a héten, kéne valami lightos könnyű kaja

33. Chrissy28 (válaszként erre: 32. - 6a98b3b9fa)
2009. nov. 4. 16:29

Szia!

Az jó hír! Sok kitartást!


Most mennem kell, mert a kutyusom már az ajtónál ül.. tudja, hogy ő van soron!

2009. nov. 4. 16:16

sziasztok!hogy vagytok?nekem sikerül lassan visszarázódni a süti mentes életembe :)

kinek hogy megy?

31. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 30. - 8f1ddc2679)
2009. nov. 1. 12:53

na a megtartástól én is félek, főleg hogy rémisztően közeleg a karácsony...

van, hogy mindennap mérem magam, de egyik nap ennyi, másik nap annyi.

van, hogy 3 nappal később már 2 kiló mínusz aztán visszacsúszik 1 kiló.

Úgy összeségében jön ki a havi 1-2 kg.

nagyon ingadozok, nem megy úgy le mint a mesében :)

30. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 29. - 6a98b3b9fa)
2009. nov. 1. 12:48

Akkor gondolom nem méred magad naponta. Azt mondják nem is jó normális tempójú fogyásnál. (ez alatt pont a havi 1 kg értem, csak én inkább drasztikusan csinálom de hamarabb legyen eredménye, vagy teljesen elengedem magam, aztán megint leküzdök pár kilót. Nem is tudom, mintha hallottam volna valami jojó-effektusról, vagy miről.. mi az?:))) Na jó, erre persze nem vagyok büszke, de még mindig könnyebb pár kilókat jojózgatni, mint húsz-harminc kilót akár egyszer is leadni.. odáig nem szabad hagyni a dolgokat.

Én se tudom megállni a nasit, de szerintem ha addig kemények leszünk amíg elérjük a célunkat, utána beleférhet az is csak mértékkel (na nálam ez a másik gond, de dolgozom rajta és tudatosítom, hogy egy szelet süti is süti, nem csak egy tepsi:DD)

Na az sem lesz majd egyszerű, ha már ott tartunk, hogy "csak" tartsuk meg a súlyunkat.. azt a pontot megtalálni..

29. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 27. - 8f1ddc2679)
2009. nov. 1. 12:31

hát én kb. havi 1 kg-ot, van amikor 2-t.

Naplómban és mérlegelőmben sokminden van.

Most mióta látványosabban fogytam, már jobban eleresztettem magam, de muszáj lenne még leadni azt a 3-4 kilót, csak nem nagyon tudom megállni a sütiket.

kéne valami barbatrükk rá...

2009. nov. 1. 12:26
ja most nem sportolok, semmit.
2009. nov. 1. 12:26

Én még 4-5 kilót szeretnék fogyni.

Te milyen ütemben fogysz?

Én minden reggel mérem sajnos, nem bírom megállni. Általában -20 dkg/nap, ez egy kis lightos de bevált tempó:)

Aztán beiktatok 1-1 víznapot, ilyenkor -fél kg, ami másnap se jön vissza ha tartom!

26. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 24. - 8f1ddc2679)
2009. nov. 1. 12:01

most egyáltalán nem sportolsz?

hidd el, csak elkezdeni nehéz.

Én télen úgy kezdtem hogy minden alkalommal gyalogoltam a metróból felfelé.

aztán már 1-2 megállókra nem szálltam buszra sem ha időm engedte, aztán egyre gyakrabban jártunk el korcsolyázni, aztán itthoni torna, tavasszal meg nyáron ha szüleimnél vagyok a 2 minimum 2 naponta biciklire pattanás, vagy az esti torna.

Ez így van, elkezdeni nehéz de én már ha csak heti 1x megyek aerobicra már azt megérzem, hogy nincs mozgás, bele sem merek gondolni hogy mi lesz ha olyanok lesznek a körülmények hogy egyáltalán nem tudok sportolni egy egész héten keresztül.

Én is lusta dög voltam, de mostmár az életem része a mozgás

25. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 24. - 8f1ddc2679)
2009. nov. 1. 11:57

hány kg-t szeretnél fogyni?

nálam ez a kalóriaszámolgatás nagyon bejött, ezzel tudom a leginkább kordában tartani magam, de én az utolsó deci tejtől kezdve a kávéig, gyümölcsleveket, mindent beleszámolok (már ha számolom)

ha meg elszalad a ló akkor nem merem, de fejben tartom, odafigyelek h 1500 felé ne menjek.

Általában jobb napjaimon 1000-1100 kcal-lal zárok, de 1200 körül lenne nekem a normális (mert alacsony vagyok)

nekem ez a módszer jött be leginkább.

És úgy építem fel hogy a tápanyagok 2 hatodát reggel viszem be, a 3-hatodát délben, a maradék 1-hatodot meg délután + este

24. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 23. - 6a98b3b9fa)
2009. nov. 1. 11:10
Hát ez nagyon jó, az még jobb ha nem is esik nekezedre. Igazából így kellene, tudatosan étkezni, nem csak úgy bekapni agy kis ezt- kis azt, aztán észre se vesszük plusz 500kcal csak úgy! Mint én tegnap azzal a kis kekszel:) Annyi különbséggel, hogy most utánaszámoltam és hát elég tanulságos, nem is tudom mennyit ettem eddig de több ezer kcal-t biztosan.. Hát igen mindig oda kell figyelni, nekem csak úgy megy ha mindig a cél, egy csini body lebeg a szemem előtt:) Aztán majd szeretnék eljutni arra a szintre, amikor a nap részévé válik hogy sportolok valamit és meg se fordul a fejemben hogy ne csináljam, már hiányozna is. (Eddig még nem sikerült, de már hallottam olyanokról akik így élnek:))
23. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 22. - 8f1ddc2679)
2009. nov. 1. 11:01

én viszont a reggelt ki nem bírnám kaja nélkül.

legalább egy banán vagy egy gyümölcsös joghurt lecsúszik.

nyáron nem nagyon reggeliztem, igaz akkor nem is nagyon volt délelőtt teendőm, aztán ebédelni ettem rendesen a szüleimnél laktam, aztán vacsira meg már csak ezt-azt csipegettem, tehát kb napi max ha 3x ettem.

érdekes dolog mert nálam ha megeszek egy szelet nápolyis csokit vagy egy kefírt már az is étkezésnek számít (persze ez nem érdekes) csak az hogy eddig ezt csak úgy ettem napközben, viszont mostmár ezek nem a nasi hanem az evés részeként vannak, és inkább várok azzal a plussz egy almával vagy joghurttal még 1-2 órát hogy akkor letudhassam uzsiként, semmint egyszerre egyek pl. ebédre annyit

22. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 21. - 6a98b3b9fa)
2009. nov. 1. 10:51

És változott valami a fogyásban amióta 5x eszel?

Erről sokféle elképzelés van, nem tudom melyik a legjobb, ki ebben, ki abban hisz - és ez a lényeg, bármit csinálsz csak hidd el hogy működik, az már fél siker! Az egyik pont az ellentéte, azt mondja csak max 6 óránként együnk mert ennyi kell hogy a gyomor kiürüljön és így nem keverednek, erjednek a dolgok, és akkor egyél amikor éhes vagy, csak azért ne mert itt az ideje (ennek is pont az ellenkezője is elterjedt) de persze ne degeszre, csak annyit hogy ne legyél éhes. Én sokszor csak délután eszem először. És őszintén szólva mindig olyankor szaladnak fel a kilók, amikor reggelizem, tízóraizom (mert utána hamar éhes leszek) ebéd, uzsi, vacsi.. persze nem mindegy mit.:( Nekem pl az vált be, szimpatikus és működik, hogy a szervezet délig tud igazán méregteleníteni, ezt nem jó "megzavarni" étkezéssel, csak sok folyadék, gyógyteával támogatni. Esetleg gyümölcs, de csak egyféle, mert a többféle gyümölcs erjedésnek indul a szervezetben, a tökéletes emésztéshez ezeket is szét kell választani. Most biztosan lesznek olyanok akik a reggeli fontosságát hangsúlyoznák, azt is meg lehet indokolni természetesen, ahogy ezt is.

A főtt kajával egyetértek.

Az estével is, csak az éhséggel ilyenkor nem tudok mit kezdeni:)

21. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 19. - 8f1ddc2679)
2009. nov. 1. 10:21

ez nem rossz módszer, ha nem érzed megterhelőnek, egyenhangúnak.valami ilyesmire épül a 90 napos diéta is.

Én általában úhy építem fel egy napom, hogy

reggel több szénhidrát, gyümölcs,

ebédre mindenképpen valami főtt kaja,

vacsira meg már csak joghurt, kefír, vagy saláta, halféle, tengeri herkentyű.

És mióta sokat tanulok a csajoktól itt hoxán, tízóraira meg uzsira is beékelek valamit, hogy meglegyen a 2-3 óránkkénti, napi 5x kis adagos táplálkozás.

2009. nov. 1. 10:21
Ja és majd szeretnék én is sportolni, szerintetek a taposógép (nem az a mini, hanem a rendes termi) ér annyit, mint a futás, hasat is izmosít?
19. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 18. - 6a98b3b9fa)
2009. nov. 1. 10:16

Az a stratégia, hogy próbálok egy nap csak egyfélét enni, pl pár napig főtt rizst ettem, vagy csak zsírszegény túrót. Egyik nap sütőtököt. Ez persze csak rövidtávú stratégia, de ezzel azért szépen megy lefele ha az ember rendesen csinálja. A megtartáshoz majd más stratégia kell, azt még nem találtam ki, de reggelizni amúgy nem szoktam, csak inni sok ásványvizet, a munkámból kifolyólag pedig nem tudok rendszeresen enni, jóformán csak délután meg este, na ebből fogom kihagyni az estét:) Vegetáriánus vagyok évek óta, szóval tojást salátákkal, zöldségekkel, vagy rizsféléket zöldségekkel. Minimális tészta és kenyér. Krumpli lehet csak nem fehérjével egyszerre, tehár az is valamilyen zöldséggel. Hát most ennyi:)

Neked??

18. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 16. - 8f1ddc2679)
2009. nov. 1. 08:04
miket szoktál enni?mi a stratégia?
17. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 16. - 8f1ddc2679)
2009. okt. 31. 23:08
hát én heti 2x aerobicozom, néha itthon is tornázok dvd-re, de nekem is a kaján van a hangsúly. ;)
2009. okt. 31. 22:17
van itt valaki aki csupán étkezéssel, nem sporttal próbálja ledobni az "utolsó" kilókat? Sorstárs kerestetik:)
15. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 10. - Krisztacska28)
2009. okt. 31. 21:52
mit kardiózol?bicaj?futás?
2009. okt. 31. 21:51

van itt még valaki?hogy telt a napotok?

mit ettetek?mozogtatok? (már aki fogyizik)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook