Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudod pontosan mit jelent az ökofeminizmus? fórum

Tudod pontosan mit jelent az ökofeminizmus? (tudásbázis kérdés)

2009. nov. 1. 12:48

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm a segítséget!:)


Milyen egyetem? Meg fogtok lepődni!:)

ELTE- óvodapedagógus szak :)

Filozófia órára kell előadást tartanom a természet legyőzéséről egy könyv alapján, ami az ökofeminizmust is említi, csak épp nem fejti ki. De már azért okosabb vagyok, köszi még egyszer!

2009. okt. 30. 22:31
oops: ahelyett
2009. okt. 30. 22:30

Ökofeminizmus: ahelyet, hogy a nők elférfiasodását forszíroznánk, próbáljuk a nőket nőiességük teljes megélésére biztatni, a társadalom nőiesítését elősegítve (női értékek, viselkedésminták elfogadottságának növelése, előtérbe helyezése). Ne a férfi legyen a minta, azaz, legalább annyira legyen a nő példakép, mint a férfi. A múltban a feminizmus legnagyobb elmélet gyártói leszbikusok voltak, ezért olyan jegyeket is magán visel a mozgalom, melyeknek vajmi kevés köze van a "gender equality"-hez, pl. férfigyűlölet. Ezzel ellentétben az ökofeminizmus arra sarkallja a társadalmat, hogy a nők ne akarjanak férfiak lenni - heggesztőpákával, mint a "Flashdance"-ben :-) hanem női mivoltukat éljék meg és teljesítsék ki az élet minden területén.

Természetesen nincs bajom sem a leszbikusokkal, sem a feministákkal, anno én is Women Studies-t tanultam :-) bár 'férfipárti' vagyok.

2009. okt. 30. 22:00
2009. okt. 30. 21:59

és de jó, hogy nem kell egyetemre járnom, ahol ilyen marhaságokat tanítanak! :)


Amúgy milyen egyetem ez? :)

5. Mion (válaszként erre: 2. - A6d5a14c21)
2009. okt. 30. 21:58

Ez tök érdekesen hangzik! De csak így érdeklődés szintjén...

Melyik egyetemen adnak ilyen feladatot? :O

2009. okt. 30. 21:58
2009. okt. 30. 21:57
2009. okt. 30. 21:34

"Mély-ökológia + feminizmus = ökofeminizmus. A manapság sokat használt ökológia kifejezés két görög eredetű szóból származik. Az oikosz jelentése ház, háztartás vagy otthon, míg a logosz igét, átvitt értelemben tanítást jelent. Az ökológia tehát "háztartástan". Ám aki arra következtetne, hogy az ökofeminizmus témája a hatékony házvezetés, az igen csak melléfog."

Csillag Gábor: Ökofeminizmus - avagy a természet és a nő kizsákmányolásának közös gyökerei.

2009. okt. 30. 21:30

Sziasztok!


Van egy egyetemi feladatom, amihez meg kéne fejtenem ezt a kifejezést.

Aki tudja pontosan, mi is ez, segítsen lécci!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook