Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek gyulladás, mindenképpen kell antibiotikum? Nektek mi segitett? fórum

Petefészek gyulladás, mindenképpen kell antibiotikum? Nektek mi segitett? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. máj. 29. 17:14

Sziasztok, itt leírtam a történetem a gyulladásról, kb 4 rublikában fért ki.


[link]

43. bildus (válaszként erre: 41. - Csipkerózsika)
2010. jún. 2. 11:05

Nekem a jobb alhasam fáj,de már kezdem unni...

Hát az olajos,zsíros ételeket eddig is kerültem,mert attól baromi rosszul szoktam lenni,és most már a kóla is a fekete listára került :(

Igen,a cickafarkfű teát én is iszogatom,és valamivel tényleg jobb!

2010. jún. 2. 10:08
Amúgy méh-petefészek problémákra és rendszertelen, ill. fájdalmas vérzés esetére nagyon jó a cickafarkfű tea.
41. Csipkerózsika (válaszként erre: 31. - Pearl1975)
2010. jún. 2. 10:07
Nekem is volt hasonló problémám - szintén bal alhas -. Kivizsgálás eredménye 0. Saját tapasztalataim, megfigyeléseim alapján arra jutottam, hogy a következő ételek okoznak fájdalmat: kávé, étcsoki, banán, szénsavas italok. Ha ezeket kerülöm, semmi probléma.
40. bildus
2010. jún. 2. 09:45

És tükrözésnél nem adnak semmilyen helyi érzéstelenítőt?Mert ha a vastagbélben van vmi gebasz és oda felnyomnak egy csövet,az elég fájdalmas lehet!

Nem tudom,mi bajom lehet...eddig az volt,hogy biztos a vizsgák miatt stresszelem magam,ami részben igaz is volt!De ez most már egy féléve megszűnt létezni,tehát stresszes állapotok száma:0.

Kórházi kivizsgálásra meg nem szívesen mennék,mert a mi kórházunk inkább egy mészárszékre hasonlít,semmint betegeket gyógyító intézményre :(

39. pearl1975 (válaszként erre: 36. - Pearl1975)
2010. jún. 2. 09:38

én hülye, elmentem a tükrözésre. nagyon ciki, tudom, de én nem birtam ki, nekem nagyon fájt, igy kb a vastagbél 1/3át nézték csak át. de soha többet! vagy legfeljebb altatásban.


a kólától jöhetnek ám a gázok.... de van egy csomó ártatlannak tűnő dolog, amitől szintúgy.

38. bildus (válaszként erre: 36. - Pearl1975)
2010. jún. 2. 09:32

És elmentél a tükrözésre??? :( Szerintem attól gusztustalanabb és megalázóbb vizsgálat nem nagyon van...

Tudom,nem szabad kóláznom,de néha egyszerűen nem bírom megállni.Ok,hogy régen kokacserjéből készítették,de most is van benne vmi,amitől én kifejezetten függő lettem.Ja,és nevelőapám éveken át csak kólát ivott,napi egy-két litert,aztán megnagyobbodott neki a mája(pedig kb 30 éve alkoholt nem vett a szájába)és polipot távolítottak el a vastagbeléből :(

És már a fogamzásgátlót is abbahagytam,mert úgy nagyjából azóta kezdett el fájogatni a hasam,amióta szedem!De ha nem szedem,akkor meg rügyezik a fejem :S Semmi nem jó... :(

37. pearl1975 (válaszként erre: 35. - Bildus)
2010. jún. 2. 09:20

nem kell nagyevőnek lenni. én 48 kiló vagyok :))))

ja és a Kólát el kellene sürgősen felejteni :))))

36. pearl1975 (válaszként erre: 35. - Bildus)
2010. jún. 2. 09:19
annak idején elmentem a megye legelismertebb gasztrós dokijához is, magánrendelésre. akkor már 1 éve fájt. azt gondoltam, én kis naiv, hogy majd csináltat nekem egy széklettenyésztést, bacikra, gombákra, meg ételallergia vizsgálatokat. hát egy fenét! 26 000 Ftért egyből tükrözni akart!!!!
35. bildus (válaszként erre: 34. - Pearl1975)
2010. jún. 2. 09:06

Köszönöm a nyugtató szavaidat :)

Annyira nem vagyok beparázva,csak idegesít ez az állandó fájdalom.Illetve nem is mindig fáj...

Úgyhogy most kell keresnem egy nődokit,lehetőleg privátot,hogy normálisan meg is vizsgáljon és még mellette emberségesen is bánjon velem :S

Hiába megyek el a házidokimhoz,aki egyébként belgyógyász,semmit nem csinál!Elküld vérvételre és ennyi! :S

Amúgy az étrendemben olyan nagy változásokat nem tudok végrehajtani,mert nem vagyok nagyevő,illetve nem is szoktam olyan ételeket enni,amitől tudom,hogy beteg vagyok!

Bár a cola az,aminek nem tudok ellenállni és attól is eléggé szokott fájni a hasam.Tegnap este például pont azt ittam :S

34. pearl1975 (válaszként erre: 33. - Bildus)
2010. jún. 2. 08:59

nekem is rajta volt az UH leleten, hogy gázosak a beleim.

nem kell halkan beszélni, ez ma a nagy helyzet, ha valami bajod van, muszáj magándokihoz menni, ha nem akarsz hónapokat nyomorogni a bajoddal.

bár engem a sebészetről (oda a házidoki küldött, hogy hátha vakbél) másnapra küldtek a hasi UHra.


szerintem próbálj étrendi változásokat. Candida is okozhat sokféle tünetet. de ne aggódj, szerintem a legfontosabb, hogy nyugodj meg.

33. bildus (válaszként erre: 31. - Pearl1975)
2010. jún. 2. 08:49

Hát az ultrahangon annyit írtak a zárójelentésre,hogy a jobb oldalon a belek gázosabbak!És amúgy minden egyéb lehetséges dolog negatív,tehát nincs ilyen nyirokcsomós izé,meg semmi extra.De kérdeztem a dokit,hogy nem lehet-e vmi nődokis probléma,és ő mondta,hogy azt észrevenné(halkan jegyzem meg,hogy privátban voltam,tehát 10 perces vizsgálatért kicsinegettem 3500 Ft-ot,és mindent átnézett,veséktől kezdve...)tehát nem vártam ki az egy hónapos előjegyzési időt,mert addig lehet meghaltam vna :S

Ja,és javasolta,hogy max még egy végbél tükrözés...hát mondom,akkor inkább beledöglök,akármi bajom is van!

2010. jún. 2. 08:42

Csajok!

Az nagyon fontos,ha valaki fel van fázva,akkor rengeteg folyadékot kell inni (min 2 liter/nap),

hogy mielőbb távozzon a baktérium.Ha keveset iszol,akkor jobban szaporodik.

31. pearl1975 (válaszként erre: 30. - Bildus)
2010. jún. 2. 08:32

szia bildus


nekem annak idején több, mint egy évig fájt a jobb alhasam. tulajdonképpen "orvosilag" sose derült ki, mi az. lehetnek bélgázok, amik oda sűrűsödnek. lehetett egy nagyon rossz mozdulat, izomcsomó alakult ki.

- próbáld ki, hogy úgy táplálkozol, ami nem fejleszt gázokat.

persze nem biztos, hogy ez a bajod, csak tipp. ha petefészekgyull. lenne, azt észrevették volna.

nekem is nagyon ijesztő volt, előfordult, hogy éjjel felébredtem rá, és sírtam, úgy féltem, hogy mondjuk vakbél és nem veszik észre.

30. bildus
2010. jún. 2. 08:23

Sziasztok!

Látom,már nagyon régen írtak ebbe a topic-ba,de azért remélem,valaki olvassa és tud segíteni!?

Évek óta fáj a hasam a jobb oldalon.Van amikor tompán,van amikor csak úgy érzem,mintha lenne ott valami.Novemberben voltam dokinál,aki elküldött vérvételre,vizeletre és hasi ultrahangra.Egyik helyen sem mutattak ki semmit!

A dologhoz hozzátartozik,hogy én az a fajta pisilős típus vagyok.Ha izgulok,kb két percenként járok pisilni és ha megiszok egy pohár vízet,akkor attól is... :(

És egyből érzem,ha felfázok,ezért próbálom is védeni a derekam,a vesém ahogyan csak tudom.Viszont télen kétszer eléggé átázott a csizmám,és csak órák múlva jutottam haza.Na akkor baromira felfáztam.

Van amikor kevésbé érzem a fájdalmat,van amikor erősebben.Főként este szokott jelentkezni.Már abbahagytam a fogamzásgátlót is és semmi egyéb károsító dolgot nem fogyasztok.Mégis folyamatosan fáj,és már úgy éreztem,mintha a combomban is fájdalom lenne.

De ha egyszer a vizsgálatok során nem találtak semmit,akkor mi a fene lehet???

Ha valaki olvassa,kérem írjon már pár tippet!

2009. nov. 2. 15:54

sajnos hüvelgy gyulladásbol lehet hólyag hurut vagy forditva.nehéz olyan orvost találni aki mind 2 öt jól kezeli, nekem is ezért jöhettett vissza mert nemvolt elég alapos.

dehát nem nekem kéne mondanom...

2009. nov. 2. 12:36
Nekem antibiotikumot is irtak,teát is ittam, ülőfürdőt is csináltam mégis több mint egy hónapig szenvedtem. Csorgott a könny a szememből mikor pisilni kellett. Úgy tudom én is,hogy ha egyszer beleesünk akkor máskor is könnyebben beleesünk, felfázunk. Nagyon kell vigyázni.
27. makrai.lilla (válaszként erre: 26. - Nikike1988)
2009. nov. 1. 10:29
persze h nem...
2009. nov. 1. 10:06
Igen ez az. Nekem sincs kint soha a derekam.Mindig jól felöltözök...ez nem csak ezen múlik.
25. makrai.lilla (válaszként erre: 24. - 3374d74025)
2009. nov. 1. 09:44
csak az a baj h én nem igy járok mégis mindig elkap ezaz
2009. okt. 31. 15:13
Hát igen!!!tudok gratulálni azoknak a mai tizenévesnek akik csak azért hogy"menők" legyenek,térd csizmába,VÉKONY harisnyába,és rövid kabátba mászkálnak.Fogalmuk sincs róla hogy 5-7 év múlva mikor a doki azt mondja hogy természetes úton nem lesz baba mitől van!De a lényeg hogy pár fiú megnézte!!!!!!!!!!Mikor bent voltam kórházba ott is volt bent egy csaj(21).Ő mondta hogy ő is állandóan így járkált,és többször volt felfázva,de az anyukája nem vitte dokihoz hanem otthon "kezelte".Most azért feküdt a mellettem levő ágyon mert ki kellett venni az egyik petefészkét.Szóval én csak gratulálni tudok................
2009. okt. 31. 10:02

hát igen bonyolult dolog ez. Egyenlőre annyit tudok csinálni hogy várok 16.áig és remélem addig nem ismétlődik meg a fájdalom. Végül is én csináltam magamnak az egészet mert hanyag voltam és kb 2éve halogatom már hogy legalább megvizsgáltassam magam. Azt mondják a saját hibájából tanul az ember...

Igazából leginkább az tartott vissza eddig hogy nagyon félek a vizsgálattól,nem tudom mért.. pedig sokan bíztattak már hogy nem kell félni..

22. makrai.lilla (válaszként erre: 21. - 138bf7d641)
2009. okt. 30. 22:46

igen ez szemétség,ha nem maszekba mész addig nagyon fáj ,meg is hülyülsz...


ha meg maszek 5 10 e ft.inkább 10....és még az sem tuti h segitenek.tapasztalat.

21. 138bf7d641 (válaszként erre: 14. - Nikike1988)
2009. okt. 30. 22:40
sajna nálam is évente legalább kétszer van petefészek gyulladás, bár ha jól emlékszem legalább kétszer sikerült időben elcsípnem,(tehát legalább ötnél járunk) meg öngyógyítást is alkalmaztam, mikor már nagyon fájt, és nem jutottam el a nőgyógyászatra hála a jó kis rendszernek, hogy mindenhez időpontot kell kérni, legalább is nálunk. Mondtam a nőnek, hogy nagyon sűrgős, mert csak három hét múlva tudott időpontot adni, annyira tele voltak. Erre megkérdeztem akkor mit lehet tenni, erre ő: magánrendelés. Köszönöm szépen, az 5000, plusz a gyógyszer amit felírnak. Ezért kétségbeesésemben bevettem a sumetrolint, amit otthon találtam, de szerencsére használt. A korábbi leletemből olvastam ki, hogy a bacimra az is jó. A fájdalmas vizelésnél általában baktérium van a háttérben, legalább is nekem ez a tapasztalatom.
20. makrai.lilla (válaszként erre: 19. - Nikike1988)
2009. okt. 30. 22:30
megfázástol nem hinném...
19. Nikike1988 (válaszként erre: 17. - Makrai.lilla)
2009. okt. 30. 22:05

értem .remélem hogy semmi komoly..

én már arra is gondoltam hogy a megfázástól a húgyhólyagom fáj. de persze attól függetlenül még sok más baj lehet...nem értem mért húztam mindig az időt:-(

2009. okt. 30. 22:02
de olyanok járnak a fejemben hogy mi van ha van vmi nagyobb bajom :-(
17. makrai.lilla (válaszként erre: 14. - Nikike1988)
2009. okt. 30. 22:01
lehet félodöben is akkor is görcsölhetsz az inkább peteéréses dolog.a petefészek gy az állando tompa inkább-
16. Nikike1988 (válaszként erre: 15. - Makrai.lilla)
2009. okt. 30. 22:01
igen tudom tudom:-( mindig csak húztam az időt mert félek de persze most már rájöttem hogy ezen túl kell esni...
15. makrai.lilla (válaszként erre: 14. - Nikike1988)
2009. okt. 30. 22:00
nem vagy hülye de illik menni évente sajna ez nem kedv kérdés.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook