Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan válasszunk iskolát? fórum

Hogyan válasszunk iskolát? (beszélgetős fórum)


2012. okt. 26. 21:04

A fórumot én indítottam. Nálunk már kiderült, hogy nem jól választottunk.... Kislányom most hatodik osztályba jár, jól tanul, de ez nem az iskolának köszönhető. Elvinném 6 osztályos gimibe (az osztály fele menni akar).

Szerintetek jót teszek vele?

2008. febr. 18. 16:05
Az én lányzóm is jővőre megy suliba. Hasonló a gondunk. Régen ment az ember, ahova tartozott és kész. Most meg már a negyedik szülőire mentünk el és nem lettünk okosabbak. Ha egyszerűek akarunk lenni, akkor megyünk a szembeni suliba,ami az ovi mellett van, de akkor elfogadjuka suli hátrányos helyzetét (kevés pénz, kevés eszköz, kevésbé motívált gyerekek stb) viszont válaszhatunk tanító nénit. Vagy felvételizünk(!) egy menőbb suliba, ahol 30-an lesznek egy osztályban és nincs válogatás, ki tanítsa a gyereket, el kell fogadni a szabályokat. Már ha felveszik! Szóval nem tudni, mi használna inkább a gyereknek.
2007. nov. 20. 09:06

Iskola helyett en tanitot valasztanek. Aztan olyan sulit, ahol sok a jatek, kisletszamu az osztaly, es nem cel 45 fele osszevissza jelet 3-4 honap alatt a fejukbe meg kezukbe "verni" (ezek a betuk!)

Jok az alternativ iskolak is, csak az altalanos utan nincs mod ezzel a modszerrel tovabbtanulni, utana csak a hagyomanyos marad.

En tesitagozatos voltam, az egyetlen dolog, amire jaratnam rendszeresen, az a sport. Foleg a csapatjatek miatt.

11. jemma (válaszként erre: 7. - 5e67f791bc)
2007. júl. 15. 21:50

szia:)


a waldorfnak semmi köze a valósághoz! az lehet, hogy egyvalamiben a gyereket csúcsra járatják, de minden másban alulmarad a más módszer szerint tanuló gyerekekhez képest. például lehet, hogy istenien rajzol indiánt, de nem tud normálisan olvasni és nem tudja, hogy mit jelent az, hogy ezt lehet, azt meg nem.

mi sem úgy élünk, hogy azt csinálunk amit akarunk! baromság ilyenre nevelni a gyereket!

10. 9d604f83b4 (válaszként erre: 1. - Petrikek)
2007. júl. 4. 18:50

Én nagyon "beválasztottam"

Amikor beszélgettem a tanítónénivel nagyon segítőkész,nyitott nőnek tünt.Hamar megtudtam mindent a suliról.Később rájöttem,ha vki hamar beavat a dolgaiba ott vmi probléma van!Szóval az én véleményem az inkább olyat válasz aki nem zúdít rád mindent az első percben,mert csalódni fogsz!Mindenképp,tartózkodja "bratyis" pedagógusoktól!

2007. jún. 18. 06:38
Mikor még az enyémek jártak iskolába nem volt divat és lehetőség sem iskolát választani.
2007. ápr. 30. 11:36
nekem van már sulim de nagyon jol választottumk
2007. ápr. 29. 23:21
Ha lesz gyerekem semmikeppen sem hagyomanyos iskolaban fog tanulni. Nekem nagyon tetszik a Waldorf modszer. Emberkozelibb, differencialtabb az oktatas, mert az egyeni tehetseg felterkepezeset es ennek a kibontakoztatasat tartja fontosnak. Nem ugy mint az "allami" iskolakban. Mi 3.-ban meg szotagolva olvastunk. Ma mar az elsosoknek karacsonyra folyekonyan kell tudniuk olvasni. Ezert rosszabb pl. a helyesirasuk. Kezdik ezt is "tomeggyartasban" csinalni.
6. petrikek (válaszként erre: 4. - Rocker)
2007. márc. 29. 15:47
Ezzel csak az a baj, hogy nálunk ovi és iskola van egyben, így az ovónéni a saját iskolát ajánlja, ezzel csak egy a baj, hogy egyházi suli (ovi is az volt, de nem volt semmi kötelező) és kötelező templomba, hittanra stb. járni (a szülőnek is), így hiába maradhatna ismert helyen a gyerek, ez eleve kizárva.
2007. márc. 29. 08:47
Én már azt mondtam miért nem a tanárnénik rakják össze az osztályt?Tudom mindenki a legjobbat szeretné a gyermekeinek.Azért a pedagógusok csak jobban látják,hogy annak a gyereknek milyen a képessége.
2007. márc. 28. 20:50

Szerintem az ovonenivel kellene beszelni(vele is),o mar ismeri nagyjabol a gyerek kapacitasat,hajlamait.Es ennek fuggvenyeben valasztani iskolat,mert nem mindegy a gyereknek,ha real vagy human beallitottsagu,mivel fogjak "kinozni"az elkovetkezo evekben.

Persze,ez csak egy velemeny,de ha valasztani tudnek,esetleg igy tennem.

3. petrikek (válaszként erre: 2. - Rocker)
2007. márc. 28. 20:19
Igen, NÁlatok biztosan még sokkal nehezebb a helyzet. Nálunk legalább választási lehetőség van. Bár ez se könnyű, ha egy lenne, akkor oda menne a gyerek.
2007. márc. 28. 11:30
Tapasztalataim elkeseritoek.Nekem nincs valaszrasi lehetosegem,4 magyar elsos van,1 tanitoneni viszi parhuzamosan az 1-4 osztalyt,jovore egyetlen elsos se lesz,szoval elszomorito.
2007. márc. 18. 15:07

Kislányom első osztályba készül és elkezdődtek az iskolákban a tájékoztatók, első szülőiértekezletek, nyitott kapuk.

Én csak kapkodom a fejem, hogy iskola és iskola között mekkora különbség van. Mikortól tanuljon nyelvet, milyen módszerrel tanuljon írni-olvasni (persze a legtöbbről nem is hallottam), legyen e házi feladat vagy nem, kell-e valamilyen tagozat (rajz, tesi stb.? Szóval van választék bőven. Azt tudom, hogy elsősorban tanítónénit kell választani, nem iskolát, de a tanítónéninek is alkalmazkodni kell az iskola által felállított szabályokhoz. Mi a véleményetek erről, milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook