Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szomszéddal megismerkedni fórum

Szomszéddal megismerkedni (beszélgetős fórum)


2009. okt. 30. 21:29
Az odamegyek benutatkozni egy év után már fura lenne.
13. gerduska (válaszként erre: 12. - Pumukli75)
2009. okt. 30. 20:46

mi elöbb költöztünk oda,igazábol a második szomszédaink "csak".alig alig látjuk őket,én gondolkoztam hogy becsengetek bemutatkozni,de nem mertem :(

a szomszédokhoz odamentünk bemutatkozni.

2009. okt. 30. 20:36
hát nem tudom nálam ez a bemutatkozás alap..utána meg megy minden magátol..mondjuk egy év után nem tudom..
2009. okt. 30. 20:22
Sziasztok.nekem is hasonló "problémám"van,mi 1éve élünk itt,és a második szomszédba lakik egy szintén uj család.ők is kb 1éve.mi is még csak a köszönésnél tartunk,de még sose volt olyan szitu hogy beszélgetést kezdeményezzek..vagy mi mentünk el a kaujuk elött..vagy ők a mienk elött.De az hogy néz ki ha bekiabálok,mikor kintvannak az udvaron..hogy sziasztok,jöttek haverkodni....??:DD
2009. okt. 30. 20:15
mi tavasszal költöztünk új lakásba..4lakásos sorház..már a második nap találkoztam az egyik szomszéddal..oda mentem bemutatkoztam..elkezdtünk beszélgetni másnap áthivtam őket azóta is jóban vagyunk gyakran átjönnek dumcsizni
9. bec1f7f165 (válaszként erre: 8. - Mmacus)
2009. okt. 30. 20:11
Azért ennél lehet számítóbb az ember :)
2009. okt. 30. 19:47

:)

Velem biztos baj van, 20 éve lakunk itt, de köszönésen kívül a lépcsőházból senkivel sem kommunikáltam még sokkal többet...Ellenben a szomszéd lépcsőházból van egy barátnőm, évekig kerülgettük egymást, aztán egyszerre lettünk kismamák, és egyszer tanácsadáson kezdtünk beszélgetni, a barátság azóta töretlen:)

Együtt jártunk mérlegképes tanfolyamra, járunk cukrászdázni, sétálni stb. Úgyhogy csak egy véletlen alkalom is elég ahhoz, hogy kialakuljon egy barátság:) Ha akkor véletlenül nem egyszerre vagyunk ott, lehet, még mindig a köszönésnél tartanánk...

7. d3c6e89fee (válaszként erre: 6. - Bec1f7f165)
2009. okt. 30. 19:41
Igen ez teljesen jó ötlet...hajrá!
2009. okt. 30. 18:48

Kezdeményezni bármivel, ami lehet annyi is, hogy "te is ilyen korán", "szép kutya, milyen fajta", "szép csizma, hol vetted", "már megint szétpukkad a reklámoktól a postaládám, te nem utálod", "hozzátok nem hallatszik át a szomszéd klimpírozása".

Gondold át, mi az ami mind kettőtöknek beszéd téma lehet

- ami rajta, a környezetében tetszik (ez lehet a folyosón tárolt dísznövény is, meg a csizma, meg a macskája az ablakból)

- az aktuális szitu (az, hogy bőriz ázva, leizzadva, vagy nagyon későn ér haza veled egy időben)

- meg van, amiről mindenkinek van véleménye (kéretlen reklámok, a sarki ABC morcos eladója, a szemközti építkezés álladnó zaja).


A második beszélgetés már egyszerűbb lesz, és a végén nyugodtam áthívhatod kávézni.

2009. okt. 30. 18:43

Miért szeretnél vele jobban megismerkedni?

Gondolod hogy szimpatikusak vagytok egymásnak?

Szerintem mindig van valami amit megkérdezhetsz tőle,vagy bármit megjegyezhetsz kicsit hangosabban,aztán úgyis meglátod,hogy reagál-e.Ha igen már el is indulhat a beszélgetés

2009. okt. 30. 18:41
hívd át egy kávéra
2009. okt. 30. 18:39
Nem tudom mit mondjak neki, hogyan menjek oda hozzá, ha épp kint van az utcán...
2009. okt. 30. 18:34
Miért nem kezdeményezel beszélgetést a köszönésen túl?Bármilyen apropóval lehetne.
2009. okt. 30. 18:31

Szeretnék a szomszédommal megismerkedni, már egy éve itt élnek, de még csak köszöntünk egymásnak.

Hogyan kezdeményezzek? Szimpatikus a csajszi, lehet hogy jó barátnők lennénk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook