Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit kezdesz a főnökösködő kollégáiddal? fórum

Mit kezdesz a főnökösködő kollégáiddal? (beszélgetős fórum)


2014. máj. 2. 01:09
kiosztom őket
2014. márc. 11. 09:16
jót nevetek rajta, adott esetben még levegőnek is nézem
2014. márc. 11. 09:03

Nekem a témáról egy, a párjával mensa klubos hölgy jut az eszembe, akinek papírja van a 160-as hányadosáról (Einstein magassága, azért ezt lássuk be...), miközben egy 100-ast lazán letagadhatna. Bunkó módon viselkedik a beosztottjaival, mindenkit lekezel és kioktat (abszolút eltérő szakterületekről is, ami - néha - felettébb vicces tud lenni, mivel - nyilvánvaló módon - nem érti a folyamatokat)... :(.

Nem akarok senkit megsérteni, de általában ezek a hölgyek küzdenek az "okos nőt utálják a buta pasik" című problémával, mivel kapcsolattal + intrikával + egyéb machinációkkal pozíciókba lehet kerülni, de a tudás tiszteletéhez tudás is kellene... ;(.

Ellenben; honnan lehet szerezni menzás papírt szerezni a nem létezőről? :P

16. 83b64481a2 (válaszként erre: 15. - 6ecd2acc52)
2014. márc. 11. 08:34
Nem veszi észre ott valaki?
2013. nov. 2. 06:42
Pfff nekem is van egy ilyen kolleganőm. A munkahelyünk olyan, hogy több kis cég van egy nagy cégen belül, és őt már egy másikból elküldték, de nem rúgták ki, hanem áthelyezték hozzánk. Mindent félreértelmez, a saját munkáját nem csinálja rendesen, és állandóan pattog, dirigálna, de nem hagyom, csak így megy a harc és ennyi, a munka rovására megy.
14. Céda
2012. febr. 11. 23:57
Tetszik a téma! Sajnos nekem is egy ilyen kolléganőm van... csak 4 hónappal régebb óta van ott a munkahelyen, mint én, de akkora szája van, mint a bécsi kapu! Dirigál, rosszindulatúskodik, keresi egyfolytában a hibákat, amit talál, azt el is túlozza. Bezzeg, ha az igazi főnök ott van, hallgat és szépen szól hozzám. Amint nincs főnök, ordenálé bunkó. Bízom benne, hogy kikerül a munkahelyről, vagy valami történik vele...
2011. ápr. 3. 09:32

Hm...Nem tudom.Ha én megszólalok,rögtön rám figyelnek...Ha valamit akarok,azt elérem...Ha valami nem tetszik a másiknak,az se hat meg...VANNAK ILYEN KOLLEGÁK???HOL???


:DDD

12. Lenke.
2009. nov. 4. 02:56
Megérdeklődöm milyen tudományos fokozatokkal rendelkezik.:D
2009. nov. 4. 00:06
Főnöknek szólítom, pedig én vagyok az.:))))
10. c1e9612cd3 (válaszként erre: 5. - Smudlaagi54)
2009. nov. 3. 23:43

tudod mi a röhely? Hogy az én hasonszőrű kolleganőm, aki játsza a kisfőnököt, szakmailag olyan satu, hogy hihetetlen! Hiába mögötte több évtizednyi gyakorlat! Borzalom! A legutolsó húzása, amin majdnem összeestem, mert ő ugye villogtatni akarta a hatalmas "tudását" a főorvos előtt az, hogy leosztott, hogy asztmás betegnél a felső légutakat kell kezelni, és én vagyok a hülye... Lehet nekem hiányosak az ismereteim, lehet nekem tanították rosszul a fősulin, de tudtommal nem... Volt mikor nagyon megokosodott, és közölte velem, hogy a növekedési hormon az agykéregben termelődik...És ez csak 2 a sok közül! Nem mindenki olyan, mint te, hogy látod a saját hiányosságaidat is, és ahhoz hasonlítod a többiekét. Sztem nincs olyan ember, aki 100%-os tudással rendelkezik bmiben is! Akár milyen végzettsége is van. Nem véletlen a mondás: "Jó pap, holtig tanul".

Már nagyon nem is akarok reagálni a hülyeségeire. Hagy mondja! Hagyd rájuk te is! Attól, hogy kiestek az iskolapadból (leírásod alapján sztem fruskák lehetnek), nem tudnak mindent, akár mit is végeztek! A legnagyobb tudást úgyis a gyakorlat adja meg az elmélethez (kivéve a kolleganőm)!

9. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 3. 23:31
konkrétan kiröhögöm az ilyeneket! Bólogatok a hülyeségükre, de az arcomról leolvasható, hogy mennyire hat meg a hülyeségük :) Van ilyen kolleganőm nekem is :) Végzettség szerint hamarabb lehetnék én az ő főnöke, mint ő bárkié is, ebben az életben :) Így aztán csinálok mindent a saját belátásom szerint, és tojok rá nagyívben, hogy mit magyaráz! Mivel nem a főnököm, úgysem tud semmit tenni, ha nem azt, nem úgy csinálom, ahogy az neki tetszene :) Őt meg egye a penész!
2009. nov. 2. 19:57
Úgy beszólok nekik, hogy a szavaimmal lecsapom őket, mint a taxiórát! :DDD Aztán gondolkodjanak el azon, hogy miért! Eddig még mindig rájöttek....!
2009. nov. 1. 12:15
Én tele vagyok ilyen kollégákkal, de nem zavar a viselkedésük. Ha olyat mondanak, ami építő jellegű, vagy segít, azt megfogadom, alkalmazom. Ha meg csak szónolokni akar, hallatni a hangját, akkor csak tegye: én nem vagyok a hallgatósága. Csak a saját döntéseimért és munkámért vállalok felelősséget, máséért nem.
2009. nov. 1. 11:36

Nekem is volt ilyen kolleganőm. Tehát beosztás szerint nem volt a főnököm, de úgy kezelte dolgot. Viszont akkor én, friss diplomásként nagyon sokat tanultam tőle szakmailag, tehát inkább behódoltam. jól megszedtem magam mellette gyakorlati tudással, információkkal.

Aztán más munkahelyre kerültem.

Viszont aki nem így van vele, mint én voltam, az szerintem határozottan rázza le, és utasítsa el.

2009. nov. 1. 11:30
Én ki szoktam osztani őket anno!Én ahogy öregszem jövök rá mennyi mindent nem tudok még,ők meg el vannak szállva saját maguktól,és fele annyit nem tudnak mint én.
2009. okt. 30. 18:17
igazad van, nem kell tudomást venni róluk. mindenhol vannak olyanok, akik szeretnének valakik lenni, közben senkik.
2009. okt. 30. 18:12
Szia! Én nem vettem tudomást róluk. Nekem is volt egy ilyen kollgám de nem foglalkoztam vele különösebben, és ez bosszantotta.
2. 93f8940be5 (válaszként erre: 1. - 7ed48e33ee)
2009. okt. 30. 18:12
Ez sajnos egyáltalán nem egyedi.Mindenhol vannak ilyen emberek.Csak diplomáciával lehet őket leszerelni.Szerintem.
2009. okt. 30. 18:10
Ahol én dolgozom,van néhány ember aki nem főnök, de el játssza a hatalmas embert.És néha annyira roszúl esik,azok magyaráznak akik senkik de azt hiszik,ha beszólnak vagy el játsszák a főnököt, akkor valakik. Ki mit csinál ilyenkor? És néha dolgozni sincs kedvem ezek miatt, akik egész nap semmit nem csinálnak, csak cigiznek és kávéznak, meg dirigálnak.A nagy főnököm aki dirigálhatna az meg rendes, normális. Hogy van ez??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook