Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan készülsz/készültél fel a terhességre? fórum

Hogyan készülsz/készültél fel a terhességre? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. nov. 28. 21:48

Mi 1évig próbálkoztunk mire összejött...

nem is akárhogy:) nagyon akartuk mind a ketten rávoltunk görcsölve, addig semmi nem történt, aztán úgy döntöttünk egy idő után hogy akkor most éljük az életünket majd jön ha aar, hát egy egy hetes buli alkalmával amikor nagyon jól éreztük magunkat össze is jött a baba...

tényleg igaz, hogy nem szabad görcsösen akarni, mert akkor tuti nem jön:)

persze azért ha évek alatt nem jön, akkor érdemes egy kivizsgálás:)

én sem szedtem előtte semmit, csak a teszt után kezdtem el szedni:)

2009. nov. 4. 14:41

Szerintem is az lenne a legjobb, ha nem is gondolna rá az ember lánya, na de hogy lehet ezt kivitelezni???

Annyi rosszat hallani mostanában, amit egyszerűen nem tud az ember a füle mellett elengedni csak úgy...

60. dzsigg
2009. nov. 1. 09:27

Én egyszerüen szedtem a terhes vitaminokat,és kizàrtam az étrendemböl a veszélyforràsokat mint a füstölt lazac,cigaretta füst,cola stb...

Persze nem kiméltem magam,ugyanugy nagy bevàsàrlo szatyrokkal jàrtam,takaritottam föztem,amig birtam.

59. syria
2009. nov. 1. 09:12

Saját tapasztalat: minél görcsösebben akarjátok, annál nehezebben fog bekövetkezni.

Huszonévesen semmi ok az aggódásra!

58. Kittycat2 (válaszként erre: 55. - Ében11)
2009. okt. 31. 20:33
húgom pl. nem bírja meginni, de én imádom, mert amikor iszom, mindig totál feldobódom tőle és sokkal energikusabb vagyok :)
2009. okt. 31. 20:33
jah igen, és a fogászati vizsgálat sem árt, mert lehetnek olyan bacik a szájban, amik utána árthatnak a terhesség során a picinek. de a Családtervezési Intézetben az összes szükséges vizsgálatot egy névleges összegért megcsinálják neked.
56. Kittycat2 (válaszként erre: 51. - Bar-Bara)
2009. okt. 31. 20:31
igen, rákszűrésen. ez azért fontos, mert ha baj van, akkor nagyon eldurvulhat a helyzet. egyik ismerősöm pl. méhszájsebbel esett teherbe, és mivel a terhesség alatt legyengül a női immunrendszer, ezért a méhszájseb eldurvult, és méhnyakrákja lett. a picit 7. hónapra ki kellett szedni a pocakjából, és kivették a méhét, és a petefészkét is. :( ugyanezt, ha időben kezelik, megúszta volna valami kis felületi fagyasztással.. én egy rutin nőgyógyászati vizsgálatot mindenképp javasolnék.
55. ében11 (válaszként erre: 54. - Kittycat2)
2009. okt. 31. 20:29
jó, de nem volt finom-mondjuk csak keveset kellett belőle inni.
54. Kittycat2 (válaszként erre: 50. - Ében11)
2009. okt. 31. 20:28
aloé nagyon jó! én azután estem teherbe, miután a párommal együtt végigcsináltunk egy aloé-kúrát. .)
53. ében11 (válaszként erre: 51. - Bar-Bara)
2009. okt. 31. 18:37

szerintem csak akkor kell figyelni a folsavra ha hányingeres hányós az ember,nem biztos hogy csak a terhesség miatt van-mert olvastam itt a kismamiktól hogy a túl sok miatt voltak ilyen kellemetlenségeik,vagy vitamint váltottak.a multivitaminnak lényege az lenne hogy benne van a napi adag majdnem egésze-a maradék az étellel biztosan bekerül.

én nem voltam semmilyen vizsgálaton,nem szedtem előre vitamint se. úgyhogy 12 hetesen csináltak egy rákszűrést is.persze ezt lehet jobb lett volna előtte de bajt nem okozott.igazából azt mondta a dokim-jobb is hogy nem voltam előtte meg az első hetekben nála,csak teszteltem-kihagytam az izgulós részt hogy látszódjon valami az ultrahangon és elkezdjen verni a pici szíve-és ugye előfordul hogy korán elmegy mert valami nem oké-és az jobb ha csak úgy éli meg az ember hogy késett a mensije.szóval dokinő szerint kihagytam az izgulós részt és az jó a babónak és a kismaminak is.az idegeskedés miatt sok ismerősömnél késett a baba:(

2009. okt. 31. 18:19
én jól felkészültem,:(cigiztem ,stresszeltem ,nem ettem egészségesen
2009. okt. 31. 18:17

ében, ezek szerint Elevit mellé már nem kell folsav?


amúgy csak kíváncsiságból...ti voltatok valamilyen kivizsgáláson terhesség előtt?

2009. okt. 31. 17:18
én gyerekvitamint szedtem meg aloe levet ittam.de szopinál is kell vitamin.a túl sok folsavról hallottam hogy még jobban kihozza a hányingert-hányást.szóval ha valakinél előfordul már pocakkal ki kell próbálni kevesebb folsavat.a vitaminok meg a gyomrot terhelik-és egy érzékeny gyomornál előfordul hogy valaki nem bírja.
49. Kittycat2 (válaszként erre: 41. - 3a92f8d690)
2009. okt. 31. 15:56
A méhpempőről mennyit kell szedni, hogyan a múltkor írt web oldalon megtalálod. :)De a szomszéd méhész biztosan elmondana ezzel kapcsolatban mindent.Viszont szerintem ha most kezdted a barátcserjét, akkor még várj vele, azért ne stimuláld túl magad. :))
2009. okt. 31. 15:54
Én végig szedtem az elevitet, és egyáltalán nem lett nagy súlyú a picim, 2940 grammal született. Viszont a barátnőm pl. nem bírta az Elevitet, ő Gravidát szedett helyette. Egy másik ismerősöm pedig valami harmadik féle verziót. Sőt, a szoptatás alatt is végig szedtem, mert hát az aztán drámailag lepusztítja a nő szervezetét a saját tapasztalataim szerint, úgyhogy akkor aztán igazán kell a vitamin.
2009. okt. 31. 15:48

Sziasztok!

Én elevitet szedtem a fiammal és nem volt gond vele! 3300 g-mal született, tehát nem lett óriásbébi!

2009. okt. 31. 14:46
Nekem eddig mindenki Elevitet javasolt, csupa jót hallottam csak róla! És állítólag a kövér baba sem attól van, hanem ha sok édességet, stb eszik a kismami
45. Bar-Bara (válaszként erre: 41. - 3a92f8d690)
2009. okt. 31. 14:44
Szijja! mi a baj az elevittel? Küldd el nekem... :)
44. 3a92f8d690 (válaszként erre: 43. - Ff36256613)
2009. okt. 31. 14:12
azzal nincs baj hogy nagy lesz annál jobb nem??? Nekem mindkétbabám meghalt akikkel elevitet szzedtem.(((((( Zsoltikával valami spéci cuccot de nem tudom mi volt a neve:-S
43. ff36256613 (válaszként erre: 42. - 3a92f8d690)
2009. okt. 31. 14:08
Az Elevit-től sokan tartanak, lehet igazuk van. Én azt hallottam, hogy ha valaki azt szedi végig, akkor nagyobb súlyú babája születik...
42. 3a92f8d690 (válaszként erre: 41. - 3a92f8d690)
2009. okt. 31. 14:06
Valami szupi magzatvédőt fogok azért szedni csak ne elevit legyen babonás vagyok.....
41. 3a92f8d690 (válaszként erre: 39. - Kittycat2)
2009. okt. 31. 14:05
Nekem a szomszédom méhész:-)) hogy is kellene ezt szedni ??késhegynyit minden nap??De a barátcserjét tegnap elkezdtem!!!!!Elevitet soha az életben nem fogok szedni!!Most is itt van még 50 szem de neki adom valakinek.............magne b6 -ot viszont elkezdem.
40. Kittycat2 (válaszként erre: 38. - Bar-Bara)
2009. okt. 31. 13:59
Én Elevitet szedtem és mellette folsavat, az első három hónapban javasolt a folsav szedése, mert annak a hiánya okozza a nyitott gerinc problémát, vagy a nyúlszájat, farkastorkot. Úgyhogy én akkor elkezdtem szedni a folsavat és az elevitet is, amikor abbahagytam a gyógyszert. Tehát elvileg a tervezett terhességem előtt három hónappal. De csak elég sokára érkezett meg a kicsikém. :)
39. Kittycat2 (válaszként erre: 37. - Bar-Bara)
2009. okt. 31. 13:57
igen, egy halom vitamin van benne, és termékenységnövelő hatása is van. lehet kapni kapszula formájában, vagy méhészektől lehet beszerezni.
2009. okt. 31. 10:35
Az ELEVIT mellett javasolt még folsavat szedni, vagy elég van benne?
2009. okt. 31. 10:34
méhpempő?
36. Kittycat2 (válaszként erre: 35. - Pinkee)
2009. okt. 31. 10:26
Méhpempő, folsav, vitaminok: teljesen jól csinálod, hamarosan jönni fog az a gólya, és egy egészséges gyönyörű babócát hoz nektek. :)
35. pinkee
2009. okt. 31. 09:17

Sziasztok!

Először is sok sikert kívánok minden leendő anyukának!! :))

Csatlakozok Kittycathez.

Én is szedem a vitaminokat és méhpempőt,ezekívül most kezdem el a Folsavat.

Reméljük hamarosan meglátogat a gólya :)

Nagyon gratulálok Kittycat!!

2009. okt. 31. 09:13

Mindenkinek sok sikert kívánok!!

Szép napot, sziasztok!

33. napfenyreka (válaszként erre: 32. - Kittycat2)
2009. okt. 30. 21:49

no igen... :)

mondjuk mi még nem kezdtünk bele kooonkrétaaan..., de decemberig felkészülök, megerősödök, aztán...hajrá ;)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook