Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gazdasági válság megoldása a háztartásban fórum

Gazdasági válság megoldása a háztartásban (beszélgetős fórum)


1 2
2009. okt. 30. 20:55
Én is elteszem az olajat, ha nem égett meg, és újra sütök benne valamit...
37. 97e35043a4 (válaszként erre: 24. - 81Krisztina)
2009. okt. 30. 20:53
Az anyukám úgy fagyasztja le a zöldségeket, hogy forró vízzel "nyakon önti", majd 2-3 percet állni hagyja benne, leszűri, hagyja kihűlni, és lefagyasztja...:)
36. 97e35043a4 (válaszként erre: 16. - 81Krisztina)
2009. okt. 30. 20:49

Én már fél éve nem használok öblítőt. Próbálok mindig jó illatos mosóport használni, pl. mandulatej illatút... Hát, keményebbek a ruhák, de legalább spórolok.



Még amin spórolok: a felmosóvízbe mosogatót öntök. Pedig de szeretem, ha olyan löttyöt öntök bele ami után olyan kellemesen illatozik a lakás... De majd ha már jobban állunk, akkor veszek megint olyasmit.............

35. 97e35043a4 (válaszként erre: 15. - 81Krisztina)
2009. okt. 30. 20:44

Fúúú, a fűtés nagyon sok...:((((


Szerencsére nekünk egyedi a fűtés, különben mi nem tudnánk fizetni a távhőt...:(

34. doxikri (válaszként erre: 27. - 9b10f3d7ff)
2009. okt. 30. 20:18

Szerinted az éttermekben egyszer sütnek benne és kiöntik? Akkor kéne egy külön ember aki csak az olajcserével foglalkozik.

Nyugodtan lehet többször is sütni az olajban, csak vigyázni kell, hogy ne égjen meg, és le kell szűrni! Az még nem rákkeltő. Igenis lehet vele spórolni!!!

33. ében11 (válaszként erre: 30. - 5fbb0bd9cd)
2009. okt. 30. 17:46

igen-ha majd kitalálja mit szeretne és a suli drágább-osztálypénz kirándulás-már most valami spóroláson töröm a fejem.

a kicsire én se költöttem vagyonokat-egy baba meg nem ragaszkodik a márkákhoz drága cuccokhoz.

mondjuk ha beteg arra lehet költeni.

32. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 29. - 81Krisztina)
2009. okt. 30. 17:45
Ha nem ég oda az olaj, akkor nyugodtan újra lehet használni. Ha már szaga van, akkor kell kiönteni.
31. ében11 (válaszként erre: 29. - 81Krisztina)
2009. okt. 30. 17:44
nem tudom étteremben gyors étterembe mennyit sütnek vele.szerintem nem egy egy adagot.
30. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 28. - Mandella)
2009. okt. 30. 17:44

Hát amíg kicsi, addig azért olyan sokba nem kerül egy gyerkőc. Legalábbis én 2 és fél év alatt kevesebbet költöttem rá, mint korábban magamra a szépségszalonokba. (ruhákat, bútorokat, játékokat kaptunk-örököltünk, keveset vettünk csak, enni nem eszik sokat, egy éve nem volt beteg, úgyhogy gyógyszert sem kellett venni etc.)

Ha majd iskolás lesz, akkor kezdődik azt hiszem a neheze...

29. 81Krisztina (válaszként erre: 27. - 9b10f3d7ff)
2009. okt. 30. 17:34
Én is ezért öntöm ki mindig, inkább veszek újat, erre nem sajnálom. egy nyaralás alkalmával anyósom rám kiabált hogy miért öntöttem ki amiben sütöttünk, két napig nem beszélt velem. azóta náluk nem eszek rántott dolgot...
2009. okt. 30. 17:11
hát basszus, nem tudom, hogyan bírnám, ha még gyerekem is lenne... én is azt mondom, le a kalappal a családot eltartók (etetők, itatók, ruházók, beiskolázók satöbbi) előtt...
27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - 81Krisztina)
2009. okt. 30. 17:06
De igen rákkeltő. Veszélyes hulladékként szálítják el az éttermekből is.
26. g1977g
2009. okt. 30. 17:05
a férjem és az én ruháimat gagyi mosóporral mosom, hiszen úgysem koszosak. a gyerekekét külön mosom, folttisztítóval, kicsit drágább mosóporral. ha valamit hipózni kell, arra jó az 50 ft-os hipó is. tisztítószereket nem veszek, a hipó jó a wc-be és a kádba is, a mosogatószer pedig felmosni és port törölni. veszek saját márkás dolgokat is, pl. alufólia, mosogató szivacs, mosogatógép tabletta. gyümölcsből mindig ami akciós. energiatakarékos égők, leggyorsabb mosási program, tv csak este, számítógép kikapcsolva, ha nincs előtte senki. kandallóval fával fűtünk, de ha a gázt kapcsolom be, akkor csak 20 fokra állítom. mostanában sokat sütök, már nem győztem a gyerekeket kinder pingivel meg tejszelettel. viszont mindenki szed vitamint, inkább a megelőzés mint a betegség. felvágottat, sajtot kimértet veszek, olcsóbb mint az előre csomagolt. tasakos 3in1 kávét iszok, most úgy spórolok vele, hogy egyszerre csak fél tasakot csinálok. hetente 1x megyek bevásárló központba, listával. többi napokon csak kenyér a kis boltból. hirtelen ez jut eszembe.
25. ében11 (válaszként erre: 24. - 81Krisztina)
2009. okt. 30. 16:53

a legtöbb zöldségfélét pár percig főzni kell és lehűtve lecsepegtetve fagyasztani.

én sok mindent elteszek.pl. ételeket ha látom nem fogy el-kenyeret zsemlét kiflit is-ne kelljen kidobni.

vagy főzök nagy adag húslevest és a leszűrt levét lefagyasztom kisebb adagokba-utána ebből lehet levest főzni(zöldségleves)-amolyan leveskocka helyett csinálom.és mindent a fagyasztóba, sajtot, virslit,petrezselyem zöldet,karalábét,paradicsomot sőt most még almát is tettünk be-húsvétkor a sonka levéből is tettem be aztán jó lett bablevesbe lencselevesbe.anyum meg teszi el a befőtteket lekvárokat

24. 81Krisztina (válaszként erre: 21. - Moonlight1984)
2009. okt. 30. 16:48

én is gondolkoztam már, hogy kéne egy kis fagyasztóláda, de hova, a 35nm-en nem fér. Tök jól tele lehetne pakolni az akciós dolgokból:( Nyáron vettünk egy kombi hűtőt, hogy rendesen meg lehessen tölteni, de mindig olyan üresnek látszik:( 1,5 évet vártunk rá és nem tudjuk még a fagyóját sem telerakni...

Zöldséget hogyan legjobb lefagyasztani?

2009. okt. 30. 16:47
meg akciókra vadászok.pl. ha látok gyerekruhát leárazva megveszem-akkor is ha éppen nem kell vagy nagy a méret.így vettünk a tescoba pár száz forintokért ruhákat-egy egy darab volt már csak belőle.öcsém is vett neki átmeneti kabátot 400 Ft-ért, ilyesmi.legutóbb zoknit vettem így neki.
22. 81Krisztina (válaszként erre: 18. - C69ff6d3e9)
2009. okt. 30. 16:44
én tescoval voltam így egy darabig, de aztán jött a kukacos liszt, a rohadt konzerv borsó, a narancssárga pirospaprika, és mikor a fűszereknél szembe állt velem az egér:), persze olajjal meg vagyok elégedve, főleg hogy én 1szer használom (ha sütök rántott húst, akkor olyan hamar elfárad, és fekete lesz mindenfajta olaj), mást még nem próbáltam..
2009. okt. 30. 16:44
Én épp ma vettem 3 db 650-ft-ról 330-ra /kilónként/ leárazott egész csirkét.A nyakból,mellcsontból,farhátból lesz 3 adag leves,a szárnyakból paprikás krumpli,a combokból 2 adag sütni vagy rántani, a mellekből 3 adagra elosztva tésztafeltét,vagy zöldséges apróhús.Így jó pár napra meg van oldva a hús kérdése.Egyébként rengeteg tésztaféle van a menüben.Sok befőttet és lekvárt raktam télire,és vadászom a lárazott,hamar lejáró termékeket-a legtöbb eláll a fagyóban.A villannyal,vízzel igyekszem spórolni,pl a mosnivalót rövid programra beteszem,mikor már jól átforgatta a mosószeres vízben a ruhát,leállítom,ázik pár órát,majd kimosom.Kisebb hőfokon,rövidebb programmal is ugyanolyan tiszta lesz a ruha.Sötétben tv-zünk,alig használom a mikrót,a fűtésen is spórolunk,napközben pulcsiban is el lehet lenni...
20. ében11 (válaszként erre: 16. - 81Krisztina)
2009. okt. 30. 16:43

én már 3 éve nem használok öblítőt,de mosóporom nem a legolcsóbb így is illatosak a ruhák megszoktuk.

még sok sok ilyen vegyi árú van amit nem használok-meg kozmetikum.sokat tudok rajta spórolni.

az olajat néha én is leszűröm-ha nincs megégetve.

19. 81Krisztina (válaszként erre: 17. - Mézgapaula)
2009. okt. 30. 16:41
Ez annyira durva, hogy az ember azt sem engedheti meg magának, hogy ha már van autója akkor már használja is..:( én most 28 vagyok, bele se tudnék gondolni mi lenne ha lenne gyerkőc is, barátnőim szép kis összegeket mondtak beiskolázásnál, ovinál... le a kalappal azok előtt akiknek családjuk van
18. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 16. - 81Krisztina)
2009. okt. 30. 16:41
Nem, ha nem sokszor csinálod.Pl én szoktam saját márkás élelmiszert is venni (pl. nálunk van coop és veszek coop-os vajat..)Így olcsóbb mint a rama
2009. okt. 30. 16:39
Igyekszem sajatmarkas termekeket venni, abbol is az olcsobbakat, foleg, amelyikre ra van irva, hol gyartjak, sokszor egyezik a minoseg, csak masba van csomagolva. Bar a parom epp tegnap szolta le az egyik ilyen kajat:-( Azonkivul tavasszal elkezdtem kocsi helyett bicajjal jarni munkaba, sajnos most az idojaras miatt visszaalltam, pedig igy nem keves benzinpenz megmaradt.
2009. okt. 30. 16:35

Próbáltam pl. mosóporon öblítőn spórolni, de sajnos nem ment, az egyiktől kiütéses vagyok, a másik nem mos szépen. Öblítőt még talána közép kategóriásat tudom használni, de ha meg öblítőt nem használok akkor olyan kemények a ruhák.

Anyósom is mondott valamit, hogy ő ha olajat használ akkor azt leszűri és sokszor újra használja. Ez nem egészségtelen?

15. 81Krisztina (válaszként erre: 11. - 97e35043a4)
2009. okt. 30. 16:28
Ezek mind tök jó ötletek:) szerencsére nálunk nincs internet, tv is 3 alap csatorna:) Panelban vagyunk, csak a fűtésünk nov-től havi 32 ezer..:( Én is próbálom feltankolni a konyhát és a hűtőt, de helyhiányában is, nem tudok egy hónapra elegendő élelmiszert bevásárolni, így sokszor jó szokás szerint hazafelé teszem meg, apránként mindig ami eszembe jut, és hát sajnos nem mindig sikerül persze akciós boltba menni.
2009. okt. 30. 16:27
bocs.2000-rel fizetünk kevesebbet
2009. okt. 30. 16:27

Igyekszek sajátmárkás terméket venni, és ha kell átmegyek máshova ,akkor is ha 10 ft a különbség.Figyelem és gyűjtöm az akciós újságokat, és megnézem hogy hol mnnyi a tej pl.ha valahol olcsóbb oda megyek.

A tv és internet csomagot mi is levettük,kissebbre.Eddig a nettel és tv-vel 7000-et fizettünk, most 200-rel kevesebbet.A vezetékes telefont kiköttettük.Fodrászt megoldom magam, a gyerekeknek is.

Nehéz.Sajnos, de ez van

12. 81Krisztina (válaszként erre: 8. - Mandella)
2009. okt. 30. 16:26

Nem találtam hasonló fórumot, azért kezdtem el. Sajnos az utóbbi 3 hónapban egyre kevésbé jövök ki hónap végére:(

Most már én sem zöldséghámozásra viszem fel a szórólapokat, igen is megnézem a termékeket, melyik hol olcsóbb (és persze érdemes-e elmenni érte).

11. 97e35043a4 (válaszként erre: 2. - 81Krisztina)
2009. okt. 30. 16:21

Még jobban figyelem az akciós termékeket, ételeket, és úgy vásárolok.

Az árammal úgy takarékoskodunk, hogy energiatakarékos égőket vettünk.

A gázfűtésnél úgy, hogy csak 1 szobát fűtűnk.

Másik tv és internetcsomagba léptünk. Most 10300Ft helyett 6500Ft-ot fizetünk havonta.

Kevesebbet telefonálunk, így a mobilszámlánk kb. 10ezerről most 4800Ft-ra lement, és ott is más csomagba léptünk át.


De még így is egyre nehezebben jövünk ki a pénzünkből, mert a hitelünk valamennyit nőtt az elmúlt hónapokban.

10. mandella (válaszként erre: 9. - Mandella)
2009. okt. 30. 16:21
sajnos ilyen plusz extra költenivalónk nincsen (pl. már ruhát is nem tudom, mikor vettem utoljára :(
9. mandella (válaszként erre: 8. - Mandella)
2009. okt. 30. 16:20
én először igyekszem mindig kifizetni mindent (törlesztő plusz rezsi), és ami marad, abból éldegélni
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook