Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell a kutyánkat szobatisztaságra nevelni? fórum

Hogyan kell a kutyánkat szobatisztaságra nevelni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2018. júl. 5. 14:39
Sziasztok 21.én fogok haza hozni egy törpe tacskót és azt szeretném még kérdezni hogyan kezdjek a szoba tisztaságr neveléséhez? tud nekem segíteni ebben valaki,a válaszokat előre is köszönöm.
34. caffi (válaszként erre: 33. - Maya8888)
2011. jún. 23. 14:58

A lakásban mire pisil?...pelusra?

Ha pelusra pisil...vidd ki a pelust,h érezze a szagot kint is...

Ha csak úgy sutyiban oda csurizik valahova:)....azt itasd fel egy pelussal vagy egy újsággal....és tedd azt ki!

Ha kitartó vagy...itt a jó idő menni fog....ha most nem tanulja meg....egy életen át kínlódni fogsz vele:)

2011. jún. 23. 14:31
Sziasztok!Van egy 12 hetes yorkim nem hajlandó az udvaron elvégezni a dolgát csak a lakásban,hiába viszem le 3 óránként.Mit tegyek?Ha tudtok légyszi segítsetek!
32. Varga Móni (válaszként erre: 31. - Jucka1984)
2009. szept. 30. 17:30
Igen tudom hogy még kicsike,és soxor levisszük.A kutyapelust már megszokta a pisit már oda intézi az esetek nagyrészében,csak az a bibi hogy nálunk is 8-9 órát kell kibirnia,és hát azt még nem birja ki.azért köszi a tanácsot,ezek szerint jó uton haladunk!
2009. szept. 30. 16:54
Még túl kicsi, ne várd el hogy rögtön az legyen. Vidd el minél többször, addig is kapható kutyapelus, szoktasd arra és akkor nem kell szőnyeget takarítani utána. Németjuhászunk 4,5 hónaposan, törpespiccünk 8 hónaposan lett végleg szobatiszta, igaz, neki 10 órát is ki kellett bírnia a reggeli és a délutáni séta között, de az utsó időkben csak a pisit nem bírta ki. A kistestűeknél picit tovább tart, de kitartás. Egyelőre annyit tehetsz, hogy minél többet leviszed és megdicséred ha lent végzi el a dolgát.
2009. szept. 30. 16:54

Szia!


[link]


Itt találhatsz jó tanácsokat!

29. Varga Móni (válaszként erre: 28. - 336127c955)
2009. szept. 30. 16:51
köszi de ez nem nagyon passzol a kérdéshez!
2009. szept. 30. 16:48
sziasztok akarok egy jó frizurát 14 éves vagyok jó csaj is vagyok
2009. szept. 30. 16:45
Sziasztok!Hogyan tudnám 15 hetes törpetacskónkat szobatisztaságra nevelni?
2009. ápr. 27. 09:03
Sziasztok! Nekem most lett egy törpe pinscherem, soha nem volt még lakásban kutyám. Ő sem lakásban élt eddig, hanem kennelben! Féltem is a szobatisztaságtól....nem kellett volna. Milo most hat hónapos, és tegnap előtt, amikor elhoztuk, akkor volt egy kaki, és két pisi a lakásban, azóta nappal semmi!!!!! Éjszaka van még egy pisi. Tünemény, és nagyon okos kutyus!
25. Szöszi19 (válaszként erre: 20. - 1a50c86bb0)
2009. febr. 8. 08:40
Nekünk is van rotink, Herkules, és egyszerűen imádnivaló. Figyelni kell rá,foglalkozni vele. Egy cseppet sem vadállat. Jó házőrző, de akiket ismer, azokkal olyan, akár egy cica. Herki szó szerint bújik hozzám, és apához, és imád játszani, de azokkal, akiket nem ismer,vagy nem úgy közelednek felé, nem túl barátságos. Olyan, mint egy nagy maci, nagyon szeressétek:)
2009. febr. 8. 08:34
Nekünk egy "sicu" van bent a házban. El sem tudom mondani, hogy mennyire imádjuk. Most 1 éves, és már teljesen szobatiszta.Nekünk kb 4-5 hónap alatt sikerült teljes szobatisztaságra nevelni. Soha nem bántottuk, eleinte a beszédünk hangsúlyával éreztettük vele, hogy rosszat csinált, sőt ez még néha most is így van, bár annyira jó, hogy nem is kívánhatnánk jobbat.Kezdtük az alommal, de az nem vált be, mert megeszegette azokat a kis darabokat, erről leálltunk, mert nem akartuk, hogy rosszul legyen. A következő módszer azonban bevált.Először úgy kezdtük, hogy naponta 5-ször kivittük , majd háromszor, most pedig van, hogy 1 nap csak kétszer visszük ki(reggel és este), de ha valamit szeretne, legyen akár pisi, akár kaki, leül elénk, és ugat, ekkor tudjuk, hogy ki kell mennie. Mikor kivisszük, mindig mondjuk neki, hogy pisi, és ilyenkor máris megy az ajtóhoz. A kutya hálás érte, ha kivisszük, ilyenkor nagyokat futunk, játszunk..., de ha nem , akkor is tudja, hogy ha kint vagyunk, mit kell csinálnia.Ami nagyon fontos, hogy sose bántsuk, ezzel csak maximum azt érhetjük el, hogy félni fog, nem lesz barátságos, és szorongani fog!
2008. máj. 15. 07:11
Semmiképpen sem veréssel,ha rossz helyre piszkit picit bele kell verni a nóziját,és megszidni.Akkor tudja,hogy rosszat csinált!
22. pracc
2008. máj. 14. 23:21
a kutya (és a gazda )intelligenciájától függ.:)) Volt pulim, tanyáról kaptam, s az első éjjel addig nyüfögöt és pörgött a fürdőszobában , amíg megtalálta a lefolyót és oda pisilt.
21. pracc
2008. máj. 14. 23:17
türelemmel és kedvesen
20. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 19. - Drnéni)
2008. máj. 10. 23:36
Amikor a ferjem felvetette, hogy csakis rottweilert szeretne, voltak ketsegeim, amiatt, amit hallani lehet roluk, de O abszolut elfogult veluk. Ezert is olvasgatok a kutyakrol, mert ra keszulnom kell :)
19. drnéni (válaszként erre: 18. - 1a50c86bb0)
2008. máj. 10. 23:28
Akkor jó.
18. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 17. - Drnéni)
2008. máj. 10. 23:26
A ferjemnek van szeme hozzajuk, tudja milyet kell valasztani, o lesz az egyetlen kutyus a csaladban, de elotte meg egy koltozest meg kell ejtenunk, hogy a kutyanak is jo legyen. Mar kineztuk a tenyesztoket neten, ugy tunik, minden a legnagyobb rendben van a kutyaikkal.
17. drnéni (válaszként erre: 15. - 1a50c86bb0)
2008. máj. 10. 23:21
Borzasztóan ügyeljetek a kiválasztásnál, sok a labilis idegrendszerű roti család. Miért nem szukát szereztek? A kan jó eséllyel neki fog menni a többi kannak.
2008. máj. 10. 23:19
Különben az első kutyám 3 hónaposan szobatiszta volt az újság módszerrel, a jelenleginek fél év kellett, de nem bántottuk érte soha.
2008. máj. 10. 23:17
Mi egy rottweiler kant szeretnenk. En nem ertek hozzajuk, csak kis testu kutyakkal volt idaig dolgom. A ferjemnek mar volt rottija es szerencsere tudja, hogyan kell veluk foglalkozni. Egyebkent lelkesen kutakodok a temaban, hogy ne kovessek majd el hibakat.
14. drnéni (válaszként erre: 12. - Fe6fe7671f)
2008. máj. 10. 23:17
bárcsak mindenki így készülne a kutyatartásra! És a gyerekszületésre.
13. Healp
2008. máj. 10. 21:49

Nálunk a kezdő kutyások háromnegyede nem olvas utána alapvető dolgoknak..

Szörnyű hibákat követnek el,aki nem ért hozzá az menjen kutyaiskolába vagy egy kutyaiskola fórumán kérdezze meg mit kell csinálni,szívesen válaszolnak.Nem pedig azt kell mondani,hogy kezelhetetlen,vad vagy éppen hülye a kutya.Ilyen nincs,minden kutya kezelhető és mamár a fádalomingeres vagy dúrva tanítási módok elavultnak számítanak .

12. fe6fe7671f (válaszként erre: 11. - Healp)
2008. ápr. 21. 13:33

Köszi a válaszaidat! Én már hozzá sem merek szólni, mert egyre durvább szöveget engednék meg - olyan primitív kérdések és válaszok hangzanak el, amire nem tudok már nyugodtan válaszolni.


Csak azt nem értem, hogy aki kezdő kutyatartó (én is az vagyok), az miért nem néz utána először, hogy mire számíthat attól az állattól?


Mielőtt befogadtam a kutyámat, kiolvastam egy tucat kutyakönyvet és újságot vettem - pedig még nem is volt kutyám. Én évekig készültem rá, mert olyanokat olvastam, amit tudtam, hogy ezt most, ebben a helyzetemben nem tudom megtartani, nem tudom neki biztosítani.


Mért kell felkészületlenül állatot tartani?

Ha gyerek lesz, akkor azt is akkor kezdi megtanulni, amikor már megszületett?


Egy állat mennyivel kevesebb, mint egy (vagy egynéhány) ember? Csak azért mert máshogy hívják? Sokszor TÖBBET ÉR NÉMELY EMBERNÉL!!!

11. Healp
2008. ápr. 21. 12:03

Ja és az,hogy melyik kutya mikor lesz szobatiszta kutya függő...de ha egy "elverő,orrát belenyomó gazdi" eléri pár hetes,hónapos kutyánál,hogy szobatiszta legyen nem dicsőség!Úgyanis a kiskutyák sokat isznak és ha tartja azt a rengeteg vizeletet akkor vesebedeg lesz,ha pedig nem kap eleget inni szintén veseproblémák léphetnek fel!

Szóval gratulálok azoknak akik azon versenyeznek,hogy egy kölyök minnél előbb szobatiszta legyen....

10. Healp
2008. ápr. 21. 11:55

Aki egy kölyökkutyát megfenyít azért mert bepisíl annak nem való kutya!

A kölyköknek 8 hónapos korig nem zárnak rendesen az izmaik és ezért nem tudják tartani a pisit,kakit!Maximum szóval leszidni szabad!Ha egészséges a kutyus akkor szobatiszta lesz!Belenyomni az orrukat a pisibe illetve egyébb büntetéssel csak annyit érünk el,hogy megtörjük lelkileg a kutyát már ennyi időssen és nem fog bízni bennünk,esetleg szaglását is elveszti!!Az a kutya amelyik felnőtt korában bepisil nem azért csinálja mert nem szobatiszta hanem egysezrűen dománs és így próbál úralkodni a gazdáin!!

Akinek kölyökkutyája van kicsit olvasson utána az ösztönkezelésnek ahelyett,hogy össze-vissza csépeli a kutyáját!

2008. márc. 5. 19:58
A fizikai kényszer gyakran többet árt mint használ...lehet használni újságpapírt de jobb a pelenkázóalátét(drogériában kapni1000 ft körül,10 db-osat)a legjobb megoldás először oda tenni ahova a kutyus pisilt,és azután figyelni őt,amikor ott végzi teendőit dícsérni,ha nem leszidni.Pár nap alatt megérti mit várunk,akkor odatenni a bejárathoz,majd utána már ajtón kivül tenni,így nagyon gyorsan megtanulják.a miénk kb 8-10 nap alatt megbízhatóan szobatiszta lett.Persz közben sokszor levittük,ha kint piszkított,volt nagy dicséret,jutalmazás.
2007. aug. 20. 15:46
márti0316-nak van igaza. Ez a legegyszerűbb és célravezető. Persze a "nyomás" után "finoman" de határozottan (szabályszerüen) azonnal ki kell dobni az ajtó elé.
2007. aug. 19. 22:16
A boolognese kiskutyánk 8 hetesen került hozzánk .Mikor bepisilt belenyomtam kicsit a fejét 1hét múlva szobatiszta lett.ismerősünk kutyája 6 éves és telepisili a kutya a lakást.,mer nem fenyítik meg .
6. Naomagic85 (válaszként erre: 5. - C5407291df)
2007. ápr. 26. 17:11
köszönöm a válaszodat!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook