Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire vagytok spórolósok?Nehezen, vagy könnyen adtok ki pénzt a kezetekből? fórum

Mennyire vagytok spórolósok?Nehezen, vagy könnyen adtok ki pénzt a kezetekből? (beszélgetős fórum)


23. bd55e3f068 (válaszként erre: 9. - 8c73a5832e)
2012. dec. 4. 00:11
Lehet, hogy néha átesel a ló túloldalára, és valójában az olcsóbb drágább lesz.
22. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - 8c73a5832e)
2012. dec. 4. 00:09
Az akció nem az én hívószavam.
21. eva20
2012. dec. 4. 00:03
a férjem szerint***ilyen skot fehérnéppel még nem találkoztam***-igen nagyon sporolokk,de kell is!igy neveltek!lehet olcson is jot venni,nem kell eppen markas legyen,van olyan mi olcson is jol néz ki...sot...az élelmiszerekben nálam a kenyér az egy eurot nem haladhatja meg,a husert csak 3 eurot,üditot nem veszek csak bubis vizet ami 50cent....jol élunk azt tudom mondani,jut is mindenre...
2011. júl. 5. 07:29

Kevés a pénzünk, meg kell nézni, mire adjuk ki.

Évek óta nem vettem magamnak ruhát... Igaz, nem dolgozom, nagyon nem is megyünk sehova, így a ruhatárammal "elvagyok".

2009. nov. 2. 11:51

Mi egy fizuból élünk, fizetünk albit, törlesztjük az autót, tankoljuk, csekkeket fizetünk, így élni alig marad...

Élelmiszerben megnézem, mire költök. Luxus dolgokat (édesség, joghurt) ritkán veszünk. Szerencsére a szüleim meg a párom nagyszülei támogatnak minket, kapunk krumplit, húst, zöldségeket, ezt-azt. De ígyis nagyon nehéz.

Ruhát évek óta kínaiból veszek. Sajnos a párom a márkásakhoz volt szokva, nehezen, de próbálom rászoktatni a kínai, indiai ruhákra.

A meleg vízzel nem tudunk spórolni, mert 10 literes a bojlerünk, az meg elég kevés tusolni, mosogatni.

Viszont az árammal működő készülékeket használaton kívül és éjszakára áramtalanítjuk.

A spórolást apukámtól tanultam. Fiatalabb nővérem is ilyen, de az idősebb nem, pedig annak sincs sosem pénze semmire...

2009. okt. 30. 15:59
Köszi mindenkinek aki küldött:) , megnéztem:) Nem is figyeltem,hogy van ilyen funkció is....
17. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 16. - 8c73a5832e)
2009. okt. 30. 15:33

az én voltam...azt jelenti, amit te beleképzelsz :)


[link]

2009. okt. 30. 15:18
Bocsi az off.-ért, de mi az, ha jelet küld valaki,eddig még nem is figyeltem fel rá,mit jelent?
2009. okt. 30. 15:08
Hát,én is abban reménykedem, hogy később ők is ilyenek lesznek, nem fogják két kézzel szórni a pénzt. Mondjuk a fiamon már most látszik, hogy nem egy könnyelmű, de a lányom...nem igazán értékeli még a pénzt,pedig már nem kicsi.Tulajdonkébben őértük is takarékoskodom, hogy valamennyi "útravalót2 tudjak majd nekik adni,ne úgy kezdjék, mint mi...
14. zsuzsip65 (válaszként erre: 9. - 8c73a5832e)
2009. okt. 30. 15:08
A nagylányom nekem is igy gondolta de miota saját háztartást vezet örül,hogy ilyen példa volt elötte mert most könnyebben megy neki
13. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 9. - 8c73a5832e)
2009. okt. 30. 15:04

Nem dehogy.

A gyerekek gondolkodása még nagyon más. Tőlük természetes, hogy ezt kapod vissza. De ez ne ingasson meg. Majd ha nagyok lesznek belátják, hogy helyesen éltek a szüleik.

12. Emma*
2009. okt. 30. 15:04

A vízen, az energián spórolok, amennyire csak tudok. Az utóbbi kicsit nehezen megy, de igyekszem. Mivel egyedül vagyok, így kevesebb élelmiszer is fogy.


Gyengém a sajátkezű dekorációk, ajándékok készítése, így a hozzávalók ilyenkor könnyebben a birtokomba kerülnek. Az év többi időszakára ez nem vonatkozik, de a karácsony az különleges.


A mosószert mamival felesben kapjuk, így arra nem költök sokat.


Mégsem tudok spórolni. Vagy túl rosszul gazdálkodok, vagy keveset keresek.

11. a1baa7edcc (válaszként erre: 9. - 8c73a5832e)
2009. okt. 30. 15:04
Nem negativ, csak nekik meg valoszinuleg nincs annyi tapasztalatuk a penzkeresesben, vagy az anyagi nehezsegek teren, nem lehet?
2009. okt. 30. 15:03

Mindig annyit költök, amennyi van.

Négy évvel ezelőtt a négyszeresét kerestem és költöttem a mainak. El sem tudtam volna képzelni akkor, hogy ki lehet jönni annyi pénzből, amennyiből most élünk.

Most meg nem tudom elképzelni, mi a francra tudtam elverni akkor annyi pénzt...

2009. okt. 30. 15:02
Szerintetek az negatív tulajdonság, ha valaki nem szórja a pénzt, /nem fukar,vagy szarrágó zsugori/,és próbál takarékosan élni? mert én gyakran megkapom a gyerekeimtől,ha valamire azt mondom, túl drága, és jó lesz az lcsóbb is...
2009. okt. 30. 15:02
Sajnos a mai világban rávagyunk kényszerülve.
2009. okt. 30. 14:55
Én sajnos nem vagyok túl jó spórolásból.De ha valami akciós,pl sampon,tusfürdő,mosópor akkor abból bespájzolok,azért így biztos jobban jövök ki,mintha hétről hétre venném meg...
2009. okt. 30. 14:53
Hülyeségekre én sem költök. Mindig figyelem az akciokat, kiárusításokat. Párom multinál dolgozik, mindig megcsörget, ha van valami kihagyhatatlan :)
2009. okt. 30. 14:53
hát én is skót vagyok....egy darabig, utána még 100x meggondolom, és csak csak megveszem azt, ami nagyon kell (de soha nem felesleges dolgokat veszek)
2009. okt. 30. 14:52
én nem spórolok,mert nincs miből
2009. okt. 30. 14:52
Párom nagyon nagyon nagyon meggondolja mire ad ki pénzt és már én is egyre jobban meggodolom.
2009. okt. 30. 14:52
skót vagyok nagyon
2009. okt. 30. 14:51
Kiváncsi lennék rá, mennyien vannak azok a mai nehéz világban,akik 2x is meggondolják, mire adják ki a nehezen megkeresett pénzüket?És mennyien legyintenek rá, mondván, csak egyszer élünk...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook