Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Füvezés - leszokás fórum

Füvezés - leszokás (beszélgetős fórum)


71. 5464505f6a (válaszként erre: 68. - Jemma)
2007. júl. 18. 17:59
Úgy értettem a kérdésem,hogy el tudod-e képzelni tanult,dolgozó emberekről,hogy füveznk,hogy ugyanúgy élik az életüket.Reggel elmennek dolgozni,végzik a munkájukat rendben,hazamennek,főznek,vacsiznak...Esetleg elszívnak egy cigit.Meg tudod megállapítani,h a villamoson melletted álló szokott-e füvezni?
70. 5464505f6a (válaszként erre: 69. - Jemma)
2007. júl. 18. 17:53
Csak mert egy ablakon kilépni nehéz,előbb oda fel kell mászni. Nem lehet,hogy inkább salviát szívott?
69. jemma (válaszként erre: 67. - 5464505f6a)
2007. júl. 18. 17:40
mit nem értesz ezen? nem érzékelte a valóságot és azt hitte, hogy az ablakkal egy magasságban van a járda és el akart indulni. utána meg jött a mentő, mert nem volt magánál.
68. jemma (válaszként erre: 66. - 5464505f6a)
2007. júl. 18. 17:37

ha a fű jelen van, akkor az már nem lehet ugyanolyan hétköznapi élet, mint az én életem, mert mindenképpen pszichés függés alakul ki annál aki használja!


egy idő után már nem úgy van, hogy na én már holnaptól nem szívok, mert nincs kedvem! miért ne lenne kedve hozzá, hiszen kurva jókat lehet beállva röhögni, mindennek olyan más, finomabb íze van mint amúgy, más a csók, az érintés, a csoki sokkal csokibb, a zene sokkal ütősebb...

67. 5464505f6a (válaszként erre: 64. - Jemma)
2007. júl. 18. 17:35

"ráadásul az ablakon is megpróbált kilépni" -ezt nem értem.kilépni?


Mellesleg nekem nincs gonodm a vitával,hisz egy fórum lényege,hogy MEGVITASS dolgokat,nem az,hogy csak helyeselj,vagy csak úgy írd,ami épp eszedbe jut.:)

66. 5464505f6a (válaszként erre: 64. - Jemma)
2007. júl. 18. 17:18

2 kérdésem lenne:Elkézpzelhetőnek tartod,h egy olyan személy,aki néha füvezik,az ugyanúgy éli az életét,mint te?

Elkézpzelhetőnek tartod,h egy olyan személy,aki rendszeresen füvezik,az ugyanúgy éli az életét,mint te?

Ha nem,miben más szerinted?

65. jemma (válaszként erre: 64. - Jemma)
2007. júl. 18. 16:08
gyártani
64. jemma
2007. júl. 18. 16:07

látszólag minden fű egyforma, csak akkor ér meglepetés amikor az egyikből elég egy slukk és teljesen kész vagy tőle! az egyik barátnőm egy abszolút stabil vagány nő, ráadásul évek óta szívogat már, egyszer a sokadik alkalommal két slukktól olyan állapotba került, hogy mentőt kellett hívni hozzá, ráadásul az ablakon is megpróbált kilépni, de szerencséjére nem sikerült...

ezzel azt akarom mondani, hogy teljesen kiszámíthatatlan az, hogy hogyan hat rád a fű!

volt régebben olyan kedvesem aki csak szívott, volt olyan is aki keményebb drogokat nyomott és egyik sem állt le! aki szívott, az továbbra is szív és az extasyt, speedet is használja. a heroinista pedig már a harmadik elvonóról jött ki és nincs egyetlen foga sem elől. a családjuk is belebetegedett a tehetetlenségbe!

hál' istennek ezek a fiúk (ma már férfiak) az én életemben már kb. 15 éve múlt időnek számítanak, de borzalmas abba belegondolni, hogy ők azóta is ebben élnek!

szóval bárki bármit mond: én nem tartanék fenn kapcsolatot azzal aki füvezik. megállni vele az utcán, váltani néhány szót, az rendben, de se a lakásomba, se az életembe - intim közelségbe barátként vagy szerelemként - nem engedném!


ez az én véleményem! nem vitázni akarok, mindenki azt gondol amit akara, de amíg testközelből nem tapasztalt hasonlót addig felesleges elméleteket gyárani.

63. 5464505f6a (válaszként erre: 49. - Virág3)
2007. júl. 18. 12:33
Ne azért próbáld ki,mert már mindenki kipróbálta körülötted vagy ilyen hülyeségek...Járj utána,mire számíthatsz,hogy használd,stb.Értelmes emberek véleményét kérd ki:)
62. 5464505f6a (válaszként erre: 50. - Ec63a7fc29)
2007. júl. 18. 12:29

Én meg az ellenkezőjét tapasztaltam.Te meg nem.Én meg igen.Megint más meg nem.Más meg igen.Ezzel nem jutunk előbbre:)

______


Furcsa számomra,hogy ennyi szülő hiszi azt,hogy a titlás megvédi gyermekét a "gonosztól".

Elméletben dohányozni sem dohányozhat egy 18év alatti,mégis mit látunk? Hány %- dohányzik a tinédzsereknek? Ti ezek ellenére úgy látjátok,hogy a titlás véd?

61. ec63a7fc29 (válaszként erre: 54. - Pp)
2007. júl. 18. 06:13
Drága exem ígérte meg, h leteszi, mert LE AKARJA tenni. De nem nagyon tudok neki segíteni benne...
60. pp (válaszként erre: 59. - Jemma)
2007. júl. 17. 15:39

Nem kielemzem, de szerintem ez a beszélgetés, ha válaszolunk egymás felvetéseire, nemcsak mindenki mondja a magáét. És azért idézek, hogy érthetőbb legyen, hogy melyik gondolatra reagálok. :)


Én nem támogatom a szívást! Csak jobb lenne ha sokan tisztábban látnának a témában, ezért nem jó ha mindenfélét írnak tudatlanságból.

Írni fogok én is (ahogy ráérek) meg remélem mások is és akkor remélem neked is sok minden érthetőbb lesz.

üdv

59. jemma (válaszként erre: 58. - Pp)
2007. júl. 17. 15:14

miért kell kielemezni amit a többiek írnak?

inkább meséld el te, hogy miért támogatod a szívást! ha írsz a tapasztalataidról, akkor azt biztos, hogy szívesen olvasom!!!

58. pp (válaszként erre: 57. - Jemma)
2007. júl. 17. 15:04

Jajj, máris megkapom? Pedig már nagyon vigyáztam:(

Elmondod konkrétan mi volt a baj?

57. jemma
2007. júl. 17. 14:57

pp!


vegyél vissza! szar a szöveged és agresszív is vagy! ez már nem beszélgetés!!!

56. pp (válaszként erre: 51. - Pannita)
2007. júl. 17. 14:52

"Én szenvedtem a fű miatt/.../ma már beláttom, hogy jól jártam, hogy vége lett, mert egy ilyen ember mellett nem lehet jövőt tervezni"


Mi volt a gond? Azért ne füvezzen, mert neked mások az elvárásaid? Nem látom a problémát. Nem illettetek össze, nem is jött össze. Ez így szokott lenni. Miért kellett volna, hogy tőle legyen gyereked? Remélem érted mit akarok kihozni... Nem úgy kell felfogni, hog y afű rontotta el az egészet, mert ez nem igaz, csak egyszerűen nem jó emberrel találkoztál.

Annyi az egész, hogy te másként képzeled az életet, mint ő.

55. daroki
2007. júl. 17. 14:45
Én azt szeretném ha a gyerekeim nem bagóznának.Se a sima dohányt,se a füveset.Vannak ennél értelmesesbb dolgok is amikre kiadhatja majd a pénzét!De ezt én szeretném!Majd kiderül ők mit akarnak?!Remélem azt amit én:)
54. pp (válaszként erre: 50. - Ec63a7fc29)
2007. júl. 17. 14:43

"Mert látom ismerőseimen, ahogy mondják, h milyen egyszerű letenni, de még egyik sem tette le. "


Ez hibás gondolkodás. Mért akarnák letenni? Nagyon sok dolog van, amit nem azért nem tesz meg az ember, mert nem tudja megtenni, hanem mert nem akarja. Gondolj a csoki/sütievésre vagy a szexre :)

53. pp (válaszként erre: 47. - Jemma)
2007. júl. 17. 14:37

"épp azért amit írtam: mert megváltozol tőle."


Mért féltek ennyire a változástól? Talán annyira tökéletes ez a világ, hogy meg sem kéne változnia senkinek? Ráadásul még írod is, hogy nem tudod, hogy a változás jó-e, vagy nem. Így főleg nem értem.

Azt már mondani sem akarom, hogy sok mindentől változik az ember, aminek tiltásáért nem nagyon kampányolnak/tok. Azok ellen miért nem? Mert a tv-ben nem mondják, hogy a TV megváltoztat? Figyelmeztetlek, hogy a fórumozás is megváltoztat! :)


"de általában amikor egy gyerek megkóstolja, akkor még fiatal, kiforratlan személyiség"

Látod egyetértünk teljesen. Gyerekek ne vehessenek füvet. Ezt el lehetne érni, de nem azzal az eszközzel, amit támogatsz. Most tiltva van, mégis vesznek. Sőt pont azért vehetnek. Szóval ez nem jött össze, ki kéne talán más módszert is próbálni.

52. ec63a7fc29 (válaszként erre: 51. - Pannita)
2007. júl. 17. 06:51
Ugyanezek voltak az alapgondjaim.:((
2007. júl. 17. 00:08

Sziasztok. Nekem csak annyi lenne a magánvéleményem a témával kapcsolatban, hogy 2 éve megismerkedtem egy fiúval. Nagyon kedves, normális fiú volt eleinte. Könnyen bele is szeretem. A foglalkozása is olyan volt, hogy több komolyságot érdemelt volna (tűzoltó sofőr volt). Csak egy gond volt : a fű. Mikor nem dolgozott rendszeresen a haverokkal találkozott... Szinte csak beszívva láttam. Hamar vége is lett. Én szenvedtem a fű miatt. Attól, hogy így alakult. Ma már beláttom, hogy jól jártam, hogy vége lett, mert egy ilyen ember mellett nem lehet jövőt tervezni. Milyen családunk lett volna? A gyerekek egészségesek letek volna? Ha vmi próbléma van a "fűhöz" menekül. Köszönöm én nem kértem/kérek belőle.

Köszönöm hogy elovastad!

50. ec63a7fc29 (válaszként erre: 43. - 5464505f6a)
2007. júl. 16. 23:58

Mert látom ismerőseimen, ahogy mondják, h milyen egyszerű letenni, de még egyik sem tette le.


Ha visszaolvasol, akkor megérted miért nem próbálom.(1. hsz)

2007. júl. 16. 22:42
Én még nem próbáltam,de ki szeretném.ár sokszor volt rá lehetőségem,de eddig nem akartam,most már más a helyzet.
48. 5464505f6a (válaszként erre: 47. - Jemma)
2007. júl. 16. 22:03

De attól,h titlod a fiad uúgy ki tudja próbálni és ha nem lenne tiltva,az nem azt jelentené,h a fiad a boltban megvehetne 3g-t csak úgy.


A változás pedig nem biztos,h rossz,mint írtam:)

47. jemma
2007. júl. 16. 21:33

épp azért amit írtam: mert megváltozol tőle.


az, hogy egyszer szívsz és jól érzed magad tőle (nem parázol), azzal nincs semmi gond.


ha már rendszeressé válik, akkor személyiségzavarhoz vezethet.


hogy miért tiltanám? mert van egy fiam és érzékenyebben reagálok az ilyen jelenségekre!


nem ítélem el azokat, akiket megkínálnak vele és kipróbálják, nem erről van szó! de általában amikor egy gyerek megkóstolja, akkor még fiatal, kiforratlan személyiség és a fű semmiképpen sem építő jelleggel, pozitív irányban formálja ezt az érzékeny emberkét:)


(bocs, de később vettem észre, hogy nem a nevedre küldtem a választ!)

46. 5464505f6a (válaszként erre: 45. - Jemma)
2007. júl. 16. 21:20

"hogy ez pozitív vagy negatív, nehéz eldönteni" ez szubjektív.


Én meg láttam,h aki használta,azóta sem lépett tovább, vagy ha ki is próbált mást, nem szokott rá:)


Te miért tiltanád?

45. jemma
2007. júl. 16. 21:16

le lehet szokni róla, de a személyiséged megváltozik. más lesz a látásmódod. az hogy ez pozitív vagy negatív, nehéz eldönteni. én már láttam mind a két végletet.


viszont azt is láttam, hogy aki eleinte "csak" füvezett, az később kíváncsiságból más anyagot is kipróbált.


én tiltanám!

44. 5464505f6a (válaszként erre: 38. - Ec63a7fc29)
2007. júl. 16. 20:30
Mellesleg új helyekre sem utazol el, új ízeket sem szoktál megkóstolni?
43. 5464505f6a (válaszként erre: 42. - Ec63a7fc29)
2007. júl. 16. 20:26
Ha nincs személyes tapasztalatod, mi az alapja a 40. postodnak?:)
42. ec63a7fc29 (válaszként erre: 41. - 6a062297d0)
2007. júl. 16. 17:01

Nem mondtam, írtam ilyent. A topicot én indítottam, nem véletlenül. Ha olvastad, tudnád, hogy nem élhetek vele, így helyből lemondok róla.


De mivel tapasztalatom sincs, nem tudom mennyire letehető ez.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook