Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Füvezés - leszokás fórum

Füvezés - leszokás (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
191. pp (válaszként erre: 189. - Erikpipi)
2007. nov. 9. 14:49

A te tapasztalatod semmiképp nem publikus, engem meg nyaggatsz a válaszért? Érted, hogy mi a baj?

Amugy rendszertelenül.


De valaki tényleg leírhatná, ha valamelyik ismerősét tönkretette a fű (nem valami más), mert érdekelne.

190. 5464505f6a (válaszként erre: 173. - 1cb261dabd)
2007. nov. 9. 14:47
"Mindenki csináljon amit akar....???" - miért?Neked meg kell mondani, esetleg megmondják,h mit csinálj, hogy élj?
189. erikpipi (válaszként erre: 185. - Pp)
2007. nov. 9. 14:00

Most nem érek rá, de sajnos ismerek. És nincs jó tapasztalatom, de semmiképp nem publikus.

Amit kérdeztem arra nem válaszoltál.

Te is rendszeresen szívod?

2007. nov. 9. 13:59

"Na jó az a rózsaszín felhőtlen felhős cukormázas baromság ,az ténylen nem létezik!

De vannak dolgok,pillanatok,történések....csak épp oda kell figyelni rájuk,hogy milyen jók!"


Ez olyan mintha én írtam volna,annyira ismerős.Mindegy.

Én ezt értem boldogság alatt.

Igen ,ebbe belefér minden,amit a világ adhat,spangli,bor,ételek,zene ,eksztázis,vad szexualitás....minden.

De a folyamatos mámor érzése,egyszercsak ellaposodik,jelentéktelenné fakul,mint minden dolog,ami valaha jó érzéssel töltötte el az embert, túlzásba vive hétköznapivá válik.



A drog kérdés,azért kérdés,mert félnek tőle az emberek.Attól félnek,hogy valami olyant kapnak,ami megválttoztathatja az életüket.Sokan nem is tudnák kezelni,ezért is félnek tőle.

Nem az a kérdés ,káros-e,hanem az,hogy ellen tud -e álni valaki,a vonzásának,vagy sem.

Ezért van a zéró tolerancia.

187. 0c97fbb607 (válaszként erre: 186. - Pp)
2007. nov. 9. 13:46
??:))))
186. pp (válaszként erre: 182. - 0c97fbb607)
2007. nov. 9. 13:43

"....de meddig?/.../a cél minden emberben ugyanaz,elérni ezt az érzést folyamatosan..."


Ezt valakitől olvastam egy boldogság létezéséről szóló fórumon:

"Na jó az a rózsaszín felhőtlen felhős cukormázas baromság ,az ténylen nem létezik!

De vannak dolgok,pillanatok,történések....csak épp oda kell figyelni rájuk,hogy milyen jók!"

185. pp (válaszként erre: 178. - Erikpipi)
2007. nov. 9. 13:39

Hajjaj, Zacher után Csernus :) Látom mindenkit ismersz a TV-ből :)


Nem tudom van-e értelme tételesen végigmenni azon amit beidéztél. A célját sem látom nagyon, legalábbis, hogy miért pont ezeket idézted. Ez nekem olyannak tűnik, mintha valaki még sosem foglalkozott a témával és hirtelen megtalálja a legalapabb, közvéleménynek szánt magyarnyelvű oldalakat és diadalmasan beidézi...


Az amotivációs szindrómához annyit azért hozzátennék, hogy eléggé nézőpont kérdése, és ha többet olvasnál ilyen témában akkor látnád, hogy az amotivációs szindróma is hasonlóan idejétmúlt elmélet, mint a kapudrog. Magyarországon még tartja magát valameddig, dehát máshol ezzel már nem számolnak, vagy legalább nagyon erősen meg van kérdőjelezve. Szóval leegyszerűsítve: nem mondhatjuk, hogy valaki azért lesz motiválatlan, mert füvet használ, mert úgy is nézhetjük, hogy az eleve motiválatlan személyek fognak nagyobb arányban füvet használni.


Amit a rövidtávú meg hosszútávú következményekről olvastál, annak nagy része meg egész egyszerűen nem úgy van. Ha ismersz füvet használókat akkor tudhatod. Vagy ha majd kiderül, hogy akiről fel sem tételeznéd, az használja, akkor is meglátod, hogy nem olyan ember, mint amit leírnak.


Ha részletesebben szeretnéd szólj, és biztos kapsz választ.

184. 0c97fbb607 (válaszként erre: 183. - Spinneli)
2007. nov. 9. 12:04

:DDDD


Hja,talán igazad van.Ezért sem mondok semmire nemet:))))

183. spinneli (válaszként erre: 182. - 0c97fbb607)
2007. nov. 9. 11:59

"De szerintem a cél minden emberben ugyanaz,elérni ezt az érzést folyamatosan,mindentől függetlenül. "


Áh az tök unalmas lenne, a lényeg az úton van ami odavezet, valamint azon, hogy teljes boldogságot nem érhetsz el (ami egyátalán nem baj).

182. 0c97fbb607 (válaszként erre: 179. - Pp)
2007. nov. 9. 11:18

Igazad ....lenne,abban az estben,ha azt feltételezzük,hogy minden embert más tesz boldoggá.

Erre mindenki azt mondja,"de hisz ez így van"!

Igen ,így ,ha a külső behatásokat,ha a külsőségeket,ha tárgyakat,ha embereket....hú vég nélkül sorolhatnám,hogy miket számítunk,minket boldogító dolognak.

De ez a fajta boldogság múlandó,ideig -óráig tartó valami,persze szerintem.

Nem mondtam ,hogy rossz,hisz boldogak érezzük magunkat egy új ruhától,vagy frizurától,amitől szépnek láthatjuk magunkat a tükörbe,egy új szerelemtől,vagy egy szál fűves cigitől is.......de meddig?

Valahol mindenki a boldogságnak nevezett érzést hajtja egész életében,hol ezzel,hol azzal éri el.

De szerintem a cél minden emberben ugyanaz,elérni ezt az érzést folyamatosan,mindentől függetlenül.


(SZERINTEM)

181. 0c97fbb607 (válaszként erre: 175. - Pp)
2007. nov. 9. 11:06
....ami ,persze,csak látszat biztonság.Valójában senki nem menthet meg senkit,sem törvénnyel ,sem szabályokkal,saját magától.
180. spinneli (válaszként erre: 136. - 4e43103b34)
2007. nov. 9. 11:04
Te is azt csinálod, ha elfogadjátok, hogy a másik nem totál hülye, talán érdemi vita lehetősége is fennáll, na?:)
179. pp (válaszként erre: 174. - 0c97fbb607)
2007. nov. 9. 11:04

"...aki túlzásba viszi,mert az életéből hiányzik valami,amit evvel pótol. "


Itt már feltételezed, hogy mástól kellene boldognak lenni :)

Nem tudhatjuk, hogy kit mi tesz boldoggá. Nem zárhatunk ki semmit. Nem adhatunk oda egy listát az embereknek, hogy ezekből lehet választani, ha boldog akarsz lenni, ha esetleg mástól vagy az, akkor csak ezekből akarsz valamit pótolni:)


Másik dolog:

Nincs hamis boldogság, mert egy érzést másképpen nem tudunk érzékelni, csak ha érezzük és nincsen semmi objektív dolog, amihez hasonlítva megállapíthatnánk, hogy az esetleg nem igaz:) Tehát az egyén számára az érzés mindig valódi.

178. erikpipi (válaszként erre: 169. - Pp)
2007. nov. 9. 11:03

[link]


MAjd azt is megtalálom, idővel, valahol olvastam róla...


Én is idézgetek addig ok?

"Dr Sörédi Pál kórházi drog-osztályon dolgozó pszichiáter leveléből idézem a következőket:


Az éveken át tartó marihuána-használat eredményét leginkább depresszióhoz hasonló állapottal lehetne jellemezni, de itt nem a szomorúság és levertség a domináló elem, hanem az ürességérzés és indítékszegénység. Magyarán: nem csinálnak semmit. Az antidepresszív gyógyszerek valamit segítenek, de az igazi javulás sokszor legalább egy éves szermentesség után érezhető. Lassú, keserves folyamat.


A múlt héten találkoztam olyan marihuánás beteggel, akin viszont súlyos pszichózis jelentkezett. Szorongató hallucinációi a szer kiürülése után is fennmaradtak.


Nem szoktak beszélni a marihuána terhesség alatti magzatkárosító hatásáról sem, amit a szakirodalom az összes kábítószertípus között a legsúlyosabbnak tart."


"Még egy pszichiátriai leírás:


Az éveken át taró rendszeres hasisfogyasztás a szellemi tevékenységet nagymértékben rontja. Ez hasonlít az alkoholos demenciához (elbutuláshoz). Itt is arról van szó, hogy az agyi funkciók visszavonhatatlanul károsodnak: jellemző az érdeklődési terület fokozott beszűkülése, elbutulás, lustaság, egykedvűség, az ítélőképesség teljes elvesztése. "


"Marihuána (spangli, zöld, dzsoint, dzsodzso, fű, dzsanga)


A közhiedelemmel ellentétben a fűnek a termését szívják, nem a levelét. Színe: a zöldnek árnyalatai. Fogyasztásához tartozó kellékek: pipa, általában kisebbek, mint a hagyományos pipa, vagy vízipipa. Cigarettapapír, általában a hosszabb formátum. Esetleg szivarban: szivar-blunt.

Használata: 12-13 éves kortól felfelé. Ma, Magyarországon.


Ára általában: 1 200–2 500 Ft /gramm


A fű hatása alatt álló ember elnevezései: beszívott, betépett, beállt, de leginkább társaságfüggő, becézett nevek.


A beszívott ember kinézete: tág pupillák, fáradt, dekoncentrált tekintet. Szemfehérje vörös, eres. (Ennek elkerülésére sokan használnak szemcseppet.) Dagadt szemek. Testtartása bizonytalan. Csapott vállak, szédelgő járás, elkent zavaros beszéd. Sajátos logika. Kezdetben gyakori vigyorgási kényszer, röhögcsélés.


A fűhasználó ember életvitele: kisebb csúsztatások, hazugságok. Pontatlanság, megbízhatatlanság. Lusták. Zabálnak. Főleg édességeket, csokoládét. Könnyen lelkesednek. Irreális, színes célok, végrehajtás: nincs. Mindennapi életükben saját egyéb szükségleteiket nehezen oldják meg, még a bevásárlást, takarítást is.


A szívás rövid távú következményei: fokozódó magatartászavar, hasonló a kamaszkori viselkedéshez. Fokozódó anyagi igények. Követelőző magatartás.

A szívás hosszú távú következményei: anyagi ellehetetlenülés, tartozások. Emberi kapcsolatok leépülése, főleg a párkapcsolatoké. Serdülőkori bűnözés. A tanulmányok megszakadnak, ezt iskolaváltások előzik meg. Mentális képességek csökkenése, pl.: memória, logika, koncentrációs képesség romlása. A kiegyensúlyozott élethez szükséges motiváció eltűnik. Orvosi nyelven amotivációs szindróma. Létezik fű okozta pszichózis, bekattanás, teljesen abnormális állapot.


Látványos elvonási tünetek: kifejezett feszültség, a tűrőképesség jelentős csökkenése, dührohamok, hirtelen hangulatváltások, kézremegés, alvászavar, intenzív kéz- és hónaljverejtékezés.


Tévhit a fűvel kapcsolatban, hogy nincs hozzászokás. Valójában fizikális hiánytüneteket is okoz. Hozzászokásnál egy-két napi nemszívás kézremegést okoz, mint az alkoholistáknál, amíg meg nem isszák az elsőt. Vannak alvászavarok. Erős vágyakozás a cucc iránt.

Tévhit továbbá, hogy a szívás minden esetben a kemény drogokhoz vezet. Valójában vezethet."


[link]



Mit kéne csinálni? Jó kérdés.


Én sem értem miért mondják Zacherra....



Te is napi fogysztó lennél?

177. spinneli (válaszként erre: 117. - Roxyy)
2007. nov. 9. 11:00
Lehet kapudrog, de nem feltétlen.
176. spinneli (válaszként erre: 134. - 1cb261dabd)
2007. nov. 9. 10:59

Azt tudtad, hogy a fű kevésbé káros, mint az alkohol, amaz illegális, emez nem.

Ilyen szempontból tök mindegy hogy jogszabályoznak vmit.

175. pp (válaszként erre: 173. - 1cb261dabd)
2007. nov. 9. 10:50

Leegyszerűsítve igen.

Mondjuk ehhez az kellene, hogy tudja az ember, hogy mit is akar. Legalább egy kicsit. Na sokaknál már itt bukik az egész.

Jobb nekik a túlszabályozott világ "biztonsága".

174. 0c97fbb607 (válaszként erre: 173. - 1cb261dabd)
2007. nov. 9. 08:42

Ez nem lehet kérdés.

Gondolj már bele,akár tetszik,akár nem így is mindenki azt teszi,vagy nem?


A fű káros?Nem,még olyant is olvastam róla ,hogy gyógyszer.

A bor káros?Nem,arról is olvastam ,hogy gyógyszer.

Az étel káros?Nem abból él a testünk,minden megehető dologra szüksége van a testnek.Vannak gyógyító ételek.


A gyógyszerek károsak,csak azért ,mert valakik többet vesznek be belőle és meghalnak,vagy rászoknak?


Én csak azt szeretném mondani,hogy nem a fű a rossz,hanem az ,hogy mennyi olyan ember van ,aki túlzásba viszi,mert az életéből hiányzik valami,amit evvel pótol.

Kár ,hogy ennyi boldogtalan ember van a földön.

2007. nov. 9. 02:08
jó, de akkor miről beszélgetünk, meg minek? Mindenki csináljon amit akar....???
2007. nov. 8. 21:33

Amúgy még mindig azon a véleményen vagyok,hogy mindenki azt kezd az életével,amit csak akar.

Ha az emberek magukra figyelnének inkább,akkor nem lenne ekkora "dráma" egy csomó dologból:))

171. 0c97fbb607 (válaszként erre: 170. - Pp)
2007. nov. 8. 21:31
:DDD Én is csak bekukk,külömben ez a fórum is megszünne:DDDDD
170. pp (válaszként erre: 155. - 0c97fbb607)
2007. nov. 8. 21:29
szia myly!! :) Csak benéztem... :)
169. pp (válaszként erre: 163. - Erikpipi)
2007. nov. 8. 21:23

"Nincs helyzet" :))


Hol olvastad, hogy hollandiában nőtt a drogosok száma? Tényleg kérdezem.


Ok, nem akarod a drogosok kezelését is fizetni az alkeszok mellett! És???? Akkor most nem fizeted? Nem látom, hogy amit írtál, abban hol a megoldás? Van valami ötleted, hogy akkor mit is kéne kezdeni ezzel a dologgal? Az elég naiv elképzelés, hogy egyik pillanatról a másikra majd eltűnik a drog a világból!


Zacher Gábornál nem értem, hogy miért az ország toxikológusa, de ez mindegy is, ő is elismeri, hogy sokszor szerepel a médiában, és gondolom ez sokaknál elég is a hitelességhez. Zacher Gábor jobbos politikus, ezt is tudni kell, hátha ez segít valamiben... De mindenkinek ajánlom, hogy olvassa el Zacher Gábor riportjait, írásait, és összefüggésében nézze a mondatait, mindjárt nem olyan sarkos, mint így kiragadva.


És ne feledjük, hogy a világon (sőt magyarországon sem)nem Zacher az egyedüli toxikológus:

"Hosszú évek óta gyógyítok drogosokat – mondja dr. Barth Ákos. – Kórházba kilencven százalékban ópiátosok kerülnek. Közülük valóban sokan elmondják: korábban füveztek. A kipróbálók egy-két százaléka lesz azonban csak rendszeres használó, ők általában két-három évig drogoznak. Aztán sikeresen leállnak. Még kevesebben vannak tehát, akik tényleg függővé válnak. /.../ Ám arra, hogy a marihuána fogyasztása automatikusan más drogokat is magával hozna, még soha, senki, semmilyen bizonyítékot nem tudott felmutatni. Pedig sokan próbálkoztak vele."



Meg akkor egy kis Zacher:

"...a marihuána drog. Javasolt fogyasztása nulla gramm. Minden, ami efölött van, káros az egészségre – vélekedik dr. Zacher Gábor, a Péterfy Sándor Utcai Kórház toxikológiai osztályának főorvosa. – De. Abban egyetértek, hogy óvatos fogyasztása kevésbé ártalmas, mint más drogoké, akár az alkoholt, akár a keményebb kábítószereket nézzük/.../De hogy a marihuána szabadon szívható legyen? Erre még nem érett meg az alapvető higiénés kérdésekben is elmaradott magyar társadalom. Tudja mit, a nyugdíjazásom előtt, úgy 25-30 év múlva kérdezzen meg újra róla. Lehet, hogy akkor másképp válaszolok majd."


/ [link]

168. erikpipi (válaszként erre: 167. - 5464505f6a)
2007. nov. 8. 21:13

Alaphelyzetben konzervatív vagyok. A legnagyobb fiam 18 volt a nyáron. Férjem úgy gondolta, hogy lemennek egy koncertre, és egyébként is talákoztak egy fiatal lány ismerőssel, akiről tudta hogy alkalmanként belekostól. A fiam az apja jelenlétében próbálta ki. Ezt is utólag tudtam meg. Nemrég megtudtam,hogy, ugyan nem ennek a hatására, hanem a haverok, buli , fanta, a gyerek ha megkínálták szívta. Szintén utólag vallotta be nekem, hogy "anya,már három hete nem szívok".

Neki volt kivel megbeszélnie. Nem bántottam érte.

Nem általános,hogy a szülővel egy fiatal megbeszélné a gondjait,még akkor sem, ha egyébként nagyon jó köztük a viszony.


Ha igaz lenne, hogy "homokba dughatjuk", - nem dugjuk, különben nem lenne téma, még itt sem.

Egyébként szerintem egy nagyon szűk réteg aki szeretné, hogy legális legyen. De, nem lesz.

167. 5464505f6a (válaszként erre: 163. - Erikpipi)
2007. nov. 8. 20:51

"Szerintem nem a fűvel kezdte az életét." -gondolom utaltak itt arra,h pl előtte ivott már akoholt is-ha már ragaszkodunk a közhelyekhez.


"Nekem nem hiányzik egy skrizofén fűves, vagy egy bedrogozott gyilkos" ...????? Miért,szted kinek

"hiányzik"??


*********



"A TV 2 Napló című műsorának egyik legutóbbi adásában arra a kérdésre lehetett szavazni: Ön szigorítaná-e a jelenlegi drogtörvényünket? A válaszadók több mint hetven százaléka hívta az igent jelentő telefonszámot. Nyilván anélkül, hogy alaposabban végiggondolta volna, mire is szavaz. Az emberek többségének valószínűleg fogalma sincs róla, nálunk a drogfogyasztókat is évekig tartó börtönbüntetéssel fenyegetik. A drog még mindig inkább tabutéma, hallgatni illik róla, vagy azonnal elutasítani. Pedig. Homokba dughatjuk a fejünket, akkor is igaz: a 15-30 éves korosztály jelentős részének benne van az életében a drog. Vagy úgy, hogy barátai, ismerősei fogyasztják, vagy úgy, hogy maga is kipróbálja. A legnagyobb baj, hogy nincs kivel beszélniük minderről."


Féderer Ágnes:Marihuána cha-cha-cha

166. pp (válaszként erre: 164. - Jemma)
2007. nov. 8. 20:50

Előtte egy pohár alkoholt sem ittak? A füvet meg kötelező kipróbálni???


Nincsen szülő? Vagy van, de csak olyan, aki bevallottan megzuhanna, ha megtudná, hogy a gyereke kipróbálta? Az olyan szülő nem sok mindent tehet ellene...


Miért nem lehet elhinni, hogy mindent lehet szarul is használni, meg okosan is?


"engem nem tud az ellenkezőjéről senki meggyőzni!"

Kicsit merev vagy szerintem...

165. 5464505f6a (válaszként erre: 164. - Jemma)
2007. nov. 8. 20:45
"fogalmam sincs! remélem, hogy nem lesz ilyen jellegű megoldandó problémám" -és ha lesz? Mikor akarsz rá felkészülni?És hogy? Vagy majd elmondod neki,amit a filmekben láttál?
164. jemma (válaszként erre: 162. - 5464505f6a)
2007. nov. 8. 20:39

fogalmam sincs! remélem, hogy nem lesz ilyen jellegű megoldandó problémám! ez az alap.


...de azt tudom, hogy megzuhannék, ha megtudnám vagy meglátnám. volt a környezetben legalább egy tucat rossz példa: csak fű, fű és tömény pia, fű és speed, lsd, heroin, kokain, máktea. ezek külön-külön és együtt. elvonó, majd ismét elvonó a végtelenségig.


mindenki a fűvel kezdte...


engem nem tud az ellenkezőjéről senki meggyőzni!

163. erikpipi (válaszként erre: 153. - Pp)
2007. nov. 8. 20:37

"Szerintem nem a fűvel kezdte az életét."

Van aki azzal kezdi, de mással fejezi be....

VAn aki azzal kezdi, és nem is megy tovább.

Szerintem embere válogatja. A cigire sem szokik rá mindenki, valóban van potyadohányos is.Zacher Gáborra mondják a fűvesek, hogy hazudik, amiért előszobának nevezte a marihuanat..

"Miből gondolod, hogyha megiszik valaki inkább egy pohárka jégert, akkor nem lesz alkoholista?"

Ez jó kérdés volt, bár a családban is tudok rá példát, és én magam is hordozom a géneket. Megittam azt a pohárkát, van önkontrollom, akaraterőm, és egy rossz példa előttem.

Azt mondtam, hogy volt a családomban 2 ember is a rokonságban, aki azzal kezdte......


Nincs helyzet. Hollandiában sem csökkent a drogosok száma, hanem nőtt az elmúlt években, sőt biztos te is olvastad, hogy ha valaki hajlamos pl. a depresszióra, vagy a családban van skrizofén, akkor a fű akár elő is hozhatja ezeket a betegségeket.

Van egy csomó alkoholistánk, dohányosunk stb. Ezek a szenvedélyek következményekkel járnak, és a gyógyításuk, vagy a halálukig bekövetkezett gyógyszerezésük ápolásuk, rengeteg pénzébe kerül a társadalomnak. 2 éve elvittem a fiamat egy orvoshoz az Országos Tüdőbe (más miatt). A röpke egy óra alatt 3 hullát láttam ,és egy síró családot akik épp akkor veszítették el tüdődaganatos apjukat. Ők meg az épület előtt szívták a cigarettát. A portás azt mondta, hogy nem érdekli őket, ha betegek akkor is lemennek és szívják. Az alkoholista ugyan ilyen.

Akkor miért kéne még a drogosokat is a hátunkra venni?

Nekem nem hiányzik egy skrizofén fűves, vagy egy bedrogozott gyilkos, ugyan úgy egy alkoholista állat sem.


Ugyan akkor egy 3 éves gyereknek úgy kell összekoldulni azt az évi (nem kevés) 80 millió forintot, hogy pár szép éve legyen hátra, és nem haldokolva kelljen leélnie a maradék csöpp kis életét.....

162. 5464505f6a (válaszként erre: 159. - Jemma)
2007. nov. 8. 20:28
És te mit mondasz a gyerekednek,h ne próbálja ki? Vagy,h kipróbálja?És te mit szólnál,h reaálnál,ha "úgy"menne haza?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook