Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki lehet nőni az ételallergiát? fórum

Ki lehet nőni az ételallergiát? (beszélgetős fórum)


22. f64f0d9a69 (válaszként erre: 21. - Wecuska)
2009. okt. 31. 09:23

Az én kis unokám most 1 éves. Nála muszáj betartani ezt a módszert, mert ekcémás volt akkor is amikor az anyukája fogyasztott tejterméket. Alig akartam hinni a fülemnek, mikor egy doki!!! is ezt javasolta. Na az ilyen orvosokat szeretem! :))

A joghurt és a kefír általában nem okoz gondot, később pedig mérsékelten sokan hozzáedződnek.

Próbáld csak ki, nagyon hasznos dolog egészségmegőrzés szempontjából.

21. Wecuska (válaszként erre: 20. - F64f0d9a69)
2009. okt. 31. 02:14
én is nézegettem a vércsoport szerinti étrendet.teljesen ránk illik.a fiam o-ás tejérzékeny és legszívesebben húst enne hússal.A férjem is o-ás.Ő egyáltalán nem iszik tejet.ki nem állja.én b-s vagyok .én a zöldséget jobban szeretem a húsnál.Gondoltam rá,hogy kipróbálom ezt az étrendet,de lehet egy 4 évesnél ilyet?
2009. okt. 30. 19:32

Az emésztőrendszerünk nagyon toleráns szerkezet, de azért nem árt vigyázni rá.

Nagyon sok mindent kell figyelembe venni.

A "rejtélyes" betegségek oka legtöbbször a belekben lakozik!

Az emésztőrendszer évezredek alatt alakult ki és nem lehet megerőszakolni a ma ajánlott ételekkel.

Az, hogy mit tud hasznosítani, már rég eldőlt, csak figyelni kéne rá! A tej, a búza sok ember számára használhatatlan.

Ők elsősorban az "A" és"0" vércsoportú emberek.

A "B" vércsoportúak egy része meg tudja emészteni ezeket. Ha valakiben nincs pl. laktáz enzim a tejjel hiába is próbálkozik. A tehéntej a bocinak való, nem az embernek. A joghurt és a kefír az amit legtöbben mégis tudunk tolerálni.Ezeket én is nehezen fogadtam el, mégis így szabadultam meg a nyavalyáimtól. A puding próbája ugyebár az evés.

Nagyon sok bélbeteg erre sosem gondolna, pedig, itt kezőódik a gyógyulás!

2009. okt. 30. 17:55
Ismerek egy lányt, aki ovis korában már lisztérzékeny volt,de mára elnőtte.
18. Wecuska (válaszként erre: 15. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 30. 17:21
ha nem lehet kinőni az érzékenységből akkor miért próbálkoznak szerencsétlen gyereken?
17. f64f0d9a69 (válaszként erre: 14. - Annaaa)
2009. okt. 30. 13:25

Én ebben nem lennék olyan biztos!

Az ekcéma -hacsak biztosan nem valami külső dolog -

rendszerint ételektől van. Pl. ha a tenyér berepedezik és kiszárad! Erre kevesen gondolnak, pedig érdemes.

Allergia akkor alakul ki, ha az intoleranciát nem veszed figyelembe. Ezért szokták egy ideig kihagyni a gyanús ételeket.

2009. okt. 30. 09:37
köszönöm a tanácsokat.
15. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 11. - Wecuska)
2009. okt. 29. 23:18

Sajnos igen.Nem mindegy sajnos "csak szimplán" allergiás /nekik is kell a diéta amíg el nem növi/,de az érzékenységből nem lehet kinőni.

Most olvasom:tejfehérje-érzékeny?

A tejnél a cukorra,a tejcukorra =laktózra érzékenyek az emberek....

Ennek járj utánna,mert nem mindegy,ha kell kérd ki másik gyerek orvos véleményét.

A fiamnak is a fehérjével volt a gond:tejfehérje,liszt,zöldborsó,mandula,szója/fehérje/,különböző penészek.....stb.

De ő csak allergiás volt,s ovira elnőtte.

Egyébként sokan azt vallják,hogy az immunrendszer gyengesége is okozza.......

Én a diétával egyenesen elkezdtem az immunrendszerét erősíteni kül.táplálkozáskiegészítőkkel, s terhelése kiváló lett anno .......

Kitartás,tudom nem könnyű,de ma már annyi helyen beszerezhetőek ezek az ételek,alapanyagok,vannak klubbok,én is jártam,ahol tuti készítményeket lehet vásárolni,infot gyűjteni,előadásokat hallgatni orvosoktól........

14. Annaaa
2009. okt. 29. 20:39

Teljes mértékig attól függ, hogy mire vagy allergiásm, illetve, hogy mióta és jelenleg hány éves vagy!

Egyes érzékenységeket "ki lehet nőni" mások életed végéig elkísérnek..maximum mérsékelni lehet!

Nekem kiskoromban tejallergiám volt, kiütéseim voltak tőle és viszketett a bőröm (ekcémám is van, de az ettől független volt, az orvosok szerint is).

A tejallergiámat teljes mértékig kinőttem..mostmár semmilyen reakció nincs, ha tejet iszok, vagy tejterméket iszok...

13. f64f0d9a69 (válaszként erre: 11. - Wecuska)
2009. okt. 29. 20:21

Az allergia az immunrendszer válasza, az érzékenység - vagy intolerancia pedig az emésztőrendszeré.(ha nem nekünk való ételeket eszünk)

Bizonyos ételekhez lassan hozzászokik a szervezetünk,de pl. az "A" vércsoportú emberek a tejet nehezen emésztik. Ez intolerancia. Ha sok tejet, tejterméket fogyasztanak, ők lesznek 2-es típusú cukorbetegek,így lesz ekcéma.Nekik nem való a tej.

Ezt azóta értettem meg mióta megismerkedtem a vércsoport szerinti étrenddel és látom a gyerekem és a kicsi unokám reagálását az ételekre.

Én is így szabadultam meg az allergiáktól is pl. (homeopátiás szereket is használtam, mert már későn jöttem rá az ételek szerepére)

Sosem gondoltam volna ezekre a dolgokra, ha nem tapasztalom meg a saját családomban.

2009. okt. 29. 19:02

Én csak 20 évesen lettem érzékeny ételekre, egyre többre. Az orvos azt ajánlotta a teszt után, hogy szedjek egy rakás gyógyszert, de én nem akartam.


Ha az ember elhagyja a cukrot, és lehetőleg a gyors szénhidrátokat is, akkor a legtöbb érzékenység megszünik. Persze az enyém nem gyerekkoromban volt, de a módszer működik.


Az a lényege, hogy a sok cukor bevitelével a gyomor, bél szövete gyakorlatilag lazább lesz, olyan elemek is átjutnak az adott helyen, ahol normális esetben nem. Ez okozza az irritációt.


Ezt azért írom, mert szerintem a javára vállhat, ha eleve az ilyen fajta étkezéshez szokik, akkor felnőtt korában kisebb az esélye szerintem, hogy visszatér a probléma.

11. Wecuska (válaszként erre: 10. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 29. 18:47
nálunk a pontos diagnózis tejfehérje érzékenység.akkor ez más mint az allergia?
2009. okt. 29. 18:41

Az ételALLERGIÁT ki,az ÉRZÉKENYSÉGET nem.

Nekünk is volt egy évesen a fiamnak szép hosszú listája mire allergiás,másfél évig diétáztunk,mire oviba ment kinőtte.

9. Panni58 (válaszként erre: 1. - Wecuska)
2009. okt. 29. 18:29

Nálunk is volt a fiammal ilyen gond, kb ilyen korán kezdődött az is, ödémásan bedagadt, fulladás veszélye miatt gyakran rohantunk vele orvoshoz injekcióért...

Aztán 14 évesen olyan súlyossá vált a dolog, hogy kórházba került. Ott egy hét folyamatos megfigyelés, vérvétel, vizsgálatok alatt kiderítették, hogy nem az étellel van a baj, hanem nála a Staphylococcus aureus baktérium, ami a torkunkban van, és gennykeltő,okozza az allergiás tüneteket, ahogy a genny bekerül az emésztőrendszerbe.

Szedett gyógyszert pár évig, aztán nem volt újra tünet, így abbahagyhatta.

22 éves, két éve vega, azóta egészségesebb, mint valaha.

2009. okt. 29. 18:25
akkor még várunk nyugodtan.most voltunk tejterhelésen de sajna nem sikerült.valószínű a fiam még túl kicsi.
7. tavaszilány (válaszként erre: 6. - Wecuska)
2009. okt. 29. 18:24
7, mire suliba ment.
6. Wecuska (válaszként erre: 2. - Tavaszilány)
2009. okt. 29. 18:24
Ő hány évesen nőtte ki?
2009. okt. 29. 18:23
2 éves korában nagyon ekcémás lett, akkor derült ki, hogy tej-, tojás- és kis mértékben mogyoróallergiás. Szigorú diétát kellett tartanunk, és mire iskolás lett, kinőtte. Most 15 éves, egészséges.
2009. okt. 29. 18:23
A barátnőm kislánya tej és tojásallergiás volt. 5 éves kora körül nőtte ki.
2009. okt. 29. 18:22

Gyerekeimnek nincs,de több tanítványom kinőtte aaz évek alatt amíg tanítottam őket.A legutóbbiak egy hármasiker pár volt akiknél mindnél más és más ételallergia csoport jött elő,az egyik fehérje,a másik tojás ,a harmadik lisztérzékeny volt.Pont a múlt héten voltak kontrollon,és már mindhármuk kinőtte a sajátját.

De más tanítványaimnál is ez volt a helyzet.Én felsősöket tanítok főleg,és 5 .től 8.-ig kinövik sokan.

Kívánom nálatok is így legyen!

2. tavaszilány (válaszként erre: 1. - Wecuska)
2009. okt. 29. 18:21
Szia, az én kislányom kinőtte!
2009. okt. 29. 18:15
Sziasztok.4 éves fiamnak már fél éves kora óta van étel allergiája.Van köztetek olyan akinek a gyereke kinőtte az allergiát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook