Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pajzstetű a növényeken. Milyen hatékony megoldás van ellenük? fórum

Pajzstetű a növényeken. Milyen hatékony megoldás van ellenük? (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 29. 14:15

Itt vagyok! :)


Köszi az ötleteket! Eddig én is szivaccsal szedegettem le, de egyszerűen mindig visszajönnek.. :( (másrészt mire végigtörölgetem a fikusz levélkéit, megőszülök..)


Tényleg a friss hajtásokon vannak a leginkább, meg a levélszárakon.


Na, akkor holnap kipróbálom..

2009. okt. 29. 13:41
Nálunk is a mosószappanos víz jött be. Ha nincs túl sok levele a növénynek, vagy napgyok, akkor érdemes átmosni szivaccsal.
4. xti_
2009. okt. 29. 12:16
mindenesetre nálam már nincsenek.
3. 99279bb06f (válaszként erre: 2. - Xti_)
2009. okt. 29. 12:11

Épp az, hogy szereti a párás levegőt és a friss hajtásokat.

*******************

Készíts mosószappanból egy oldatot, azzal permetezd le őket. A szappan rászárad a hátukra, és elhalnak, mert nem tudnak levegőzni. Ez a leg hatásosabb.

2. xti_
2009. okt. 29. 12:07
egy kertésztől hallottam, hogy sima vízzel kell permetezni. a növény szereti, a pajzstetű viszont nem bírja a párát. környezetbarát megoldás, nekem be is vált, igaz, kombináltam azzal a pajzstetű-ellenes bigyóval, amit a virágföldbe kell dugni. (az önmagában nem működött, de már benne volt a földben a párásítás alatt)
2009. okt. 29. 10:16
Pajzstetű a növényeken. Milyen hatékony megoldás van ellenük?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook