Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van köztetek gyerekorvos vagy gasztroenterológus? fórum

Van köztetek gyerekorvos vagy gasztroenterológus? (tudásbázis kérdés)


12. Serry (válaszként erre: 10. - Süssfelnap)
2009. nov. 11. 17:09
Ez valami más lehet. Vidd el gyerekorvoshoz kérj beutalót a javasolt helyekre.
11. Serry (válaszként erre: 8. - B5fcb0ba24)
2009. nov. 11. 17:08
Bocs de az nem tejcukor allergia,hanem laktóz intolerancia, vagyis nem képes bontani a laktózt, tejcukrot. Hiányzik vagy elégtelen a laktze enzim működése. Magyarul ezt laktózérzékenységnek hívják.
2009. nov. 11. 16:27

Sziasztok!


Nekem 3,5 éves a kisfiam. Nagyon gyakran fájlalja a pociját, de csak pár másodperces fájdalmak, valószínűleg csikar neki. Igazából mindegy, mit eszik, minden nap fáj a hasa egyszer, vagy többször. A feje koszmós, pedig már egyszer leszedtem neki. Nincs hasmenése, nem hány, stb.

Lehet ez valamilyen ételallergia (speciel tejallergiára gondoltam)szerintetek, vagy annak teljesen más tünetei vannak?

2009. okt. 28. 18:51
mi fél éves kora óta diétázunk.sajnos neki más allergiája van.ízfokozó meg tartósítószer.
2009. okt. 28. 18:27
Az én fiam tejcukor allergiás, amikor csinálták a terhelésest rosszul lett és kihányta az egészet
7. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 6. - Wecuska)
2009. okt. 28. 18:22

oké :)

Borzasztóak ezek az ételallergiák!

Szinte mindenben van tej, és nyomokban szinte minden termék tartalmazhat mogyorót is!Alig van olyan csoki amit megehetünk!

Azt nem tudom hogy a tejallergiát kilehet e nőni, de mogyorót azt soha!Élete végéig kísérni fogja szegénykémet!Még csak öt éves és még nem fogja fel hogy miért nem ehet mogyorót...Mindig azt mondja :anya ha eszek mogyorót akkor mérges leszel és büntetést kapok?Már 100x elmagyaráztam neki, de még olyan kis picurka hogy nem érti meg.

2009. okt. 28. 18:17
folyamatosan figyelem.egyenlőre nincs több kiütés.nem is adom tovább a tejet.holnap megyünk a dokinénihez.
2009. okt. 28. 18:14

Az én kislányom mogyoró allergiás,és neki is ugyanezek voltak a tünetei!

Minél előbb vidd el orvoshoz, mert nagyobb baj is lehet belőle!Pl.gége ödéma, ami fulladást okoz..

4. Wecuska (válaszként erre: 3. - Serry)
2009. okt. 28. 18:11
köszönöm a gyors válaszod.
3. Serry (válaszként erre: 2. - Wecuska)
2009. okt. 28. 18:08

Nem vagyok orvos csak dietetikus és anyuka. Adj neki most nyugodtan 5 ml-t vagyis 1 ampullát. Aztán holnap 2,5 ml-t 2x, de menjetek el orvoshoz lássa:)


Dolgoztam gyerekorvos mellett és mi is csináltunk tejterhelést :)

Figyeld nincs-e több illetve fellépnek-e azok a tünetek amik az allergiát jelezték.

2009. okt. 28. 18:02
4 ÉVES A fiam két hete van tejterhelésen.kb egy órája tele lett hólyagszerű kiütéssel a karja újja lágyéka .van a derekán meg a pociján is.mennyi calcimuschkot adhatok neki?
2009. okt. 28. 17:59
VAN KÖZTETEK GYEREKORVOS, VAGY GASZTROENTEROLÓGUS

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook