Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki ismeri Ablonczy Mária doktornőt a Tűzoltó utcai gyermekklinikáról? fórum

Ki ismeri Ablonczy Mária doktornőt a Tűzoltó utcai gyermekklinikáról? (beszélgetős fórum)


2009. nov. 6. 09:27
Még nem, majd csak 2 hét múlva!
17. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Anaterra)
2009. nov. 5. 11:37
Voltatok már? Mi újság?
16. 8f52b86abb (válaszként erre: 15. - B2076ec79b)
2009. okt. 28. 16:57

igen, értem, természetesen... és tényleg nagyon sajnálom :(


szeretnék babát hamarosan én is, mivel elég heves vérmérsékletű vagyok én nem is tudom mit mondtam volna neki...

15. b2076ec79b (válaszként erre: 13. - 8f52b86abb)
2009. okt. 28. 13:27

Az én babám 5 hósan fél napig ordított, levittem a körzetihez, beutalt a fül orr gégére. Ott az SZTK-s doktornő belenézett a fülébe, azt mondta kicsit erezett, orcseppet adjak neki. Másnap annyira sírt megint, hogy nem nyughattam, Ablonczy pont magánrendelt, bevittem hozzá. A lányom jobb füle már kiszakadt magától, a balt fel kellett szúrni :( Mondta hogy ha tovább várunk a halláskárosodás fenn állt volna nálunk is :((


Tehát első körben "életmentő" volt a doktornő és nagyon boldog voltam, hogy ilyen orvoshoz kerültünk. Náalm az tette be a kaput, hogy végül nem akarta megműteni és nem azért mert nem, hanem azért, amiért nem...

14. anaterra (válaszként erre: 12. - B2076ec79b)
2009. okt. 28. 13:21
ok.
2009. okt. 28. 13:16

Akkor leírom én is a történetet, mert tényleg csak külső szemlélő vagyok és nem szeretnék rossz tanácsot adni.


Az unokahúgom, Kató, amikor hazajött az oviból fülfájásra panaszkodott. Sokszor mondogatta a nap, persze a nagyi rögtön házi praktikákkal próbálta gyógyítani, kövirózsa, só, egyebek.


Éjszaka nagyon sírt, hogy fáj a füle, ezért a keresztanyám másnap azonnal elvitte orvoshoz. Az orvos nemtörődöm módon kedvetlenül rákiabált Katóra, hogy biztos, hogy fáj a füle?


(Nyilván nem színlelésből bőg végig egy 6 éves kislány egy egész éjszakát...)


Végül felírt neki egy nagyon erős gyógyszert. Ami nem használt. Három hónapig jártak vissza hozzá és gyógyszert adott gyógyszer hátán, Kató mindig szomorú volt, sírt és a fülfájása csak nem múlt.

Elvitték ezért a doktornővel párhuzamosan rendelő másik orvoshoz, aki azt mondta, hogy az előzőekben kiírt kezelés jó lesz... hát nem lett az.


Akkor ajánlotta az egyik óvónéni Ablonczy doktornőt. Amikor megkeresték és megvizsgálta, akkor középfülgyulladást diagnosztizált nála és azt mondta azonnal műteni kell, mert ennek a négy hónapos betegségnek az eredménye halláskárosodás lehet.

Tanácsolták, hogy a tegyünk feljelentést az eddigi kezelőorvos ellen, mert ilyen helyzetben lehet... de a keresztanyám nem akart huzavonát, csak Kató gyógyulását végre.


Aztán következett a műtét, amit korrektül és kedvesen végig csinált. Egyébként a nevére nem emlékszem, de tudom hogy sokáig az akkor mellette dolgozó asszisztens nevét emlegették, mert a doktornő elég kimért volt, de a másik hölgy egy tündér.


Egy éjszakát maradtak bent, keresztanyám is ottmaradhatott vele.


Aztán két hetente jártak kontrollra, közben itthon inhalálás, melegítő sapka, orszívás és gyógyszerek mellett reménykedtünk, hogy a hallásának nem lesz baja.


Az utolsó ellenőrző vizsgálat után Kató makk egészségesen jött haza. :))

12. b2076ec79b (válaszként erre: 10. - Anaterra)
2009. okt. 28. 13:15

Persze én se akarlak lebeszélni :) Csak elmondtam a tapasztalatomat. Mindazonáltal azt is mondtam, hogy szerintem is jó, illetve nagyon sokan szeretik :)

Lehet te megtalálod vele a hangot és kedves is lesz :) Igazából kicsit hangulatembernek ismertem meg...


A gyógyszer...azt nem mondanám, hogy raklappal ír fel, de bizony vannak helyzetek, amikor indokolatlanul.. írok egy privit

11. anaterra (válaszként erre: 9. - B2076ec79b)
2009. okt. 28. 13:03
jaj ne, ő is gyógyszert raklappal felíró orvos:(
10. anaterra (válaszként erre: 7. - 8f52b86abb)
2009. okt. 28. 13:02
Puffy-val egyetértek, mert személyesen kell megtapasztalnunk! Mert igazábók két lehetőség közül választhatok. Ha ő nem jön be, akkor még Esztergomba is ajánlottak egy jót. Nov. 16-ra van időpontunk Ablonczy doktornőhöz. A poén, hogy pont egy arrogáns doktornő miatt akarjuk őt felkeresni.
9. b2076ec79b (válaszként erre: 7. - 8f52b86abb)
2009. okt. 28. 13:01
Egyébként én is azt gondolom, hogy jó szakember, csak emberileg vannak hiányosságai.. Meg talán kicsit elveszett ebben a gyógyszeripar orientált világban...
8. b2076ec79b (válaszként erre: 6. - Anaterra)
2009. okt. 28. 12:59

Tudom sajnos, 3 évig tartott :( Mi végül a Heim Pálba vittük egy szuper doktornőhöz :)


Ez persze az egésznek egy rövidített változata, de a lényeg benne Ablonczy :) Úgyhogy passz. Most gondolom jól elbizonytalanodtál, mivel az első hsz nagyon pozitív volt, ez meg nagyon negatív :(

7. 8f52b86abb (válaszként erre: 5. - B2076ec79b)
2009. okt. 28. 12:58

Szegénykém. :(


Nekem még nincs saját gyerekem, ezért nem is tudok tökéletes tanácsot adni...


De ettől még úgy gondolom, hogy igazán kiváló szakember. Én azt ajánlom egyszer keressétek meg és a személyes benyomás után könnyebben eldöntöd, hogy mi is lenne a jó megoldás.

6. anaterra (válaszként erre: 5. - B2076ec79b)
2009. okt. 28. 12:56
nem semmi a történeted
5. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Anaterra)
2009. okt. 28. 12:53

Háááát..... hol is kezdjem. Az én lányomnak 5 hónapos korában kezdődött a kálvária. Ablonczy nálunk a faluban rendel, hozzá jártunk elég sokáig. Mikor Dorka 3 éves lett és már tényleg indokolt volt a műtét, akkor a dokrtornő azt mondta, hogy ő bizony nem műti meg, mert az én gyerekem nem túl együttműködő és neki lelki kapcsolat kell a betegeivel, mert csak akkor tudja vállani... Mondta ezt nem tudom hány alkalmas magánrendelés után, túl mindenféle allergia teszteken..stbstb. Ezután máshoz mentünk és elhatároztam soha többet. Aztán tavaly úgy fordult a kocka hogy mégis visszamentünk hozzá. Tűzoltó utca, 24 órás Ph mérés. Azt mondta refluxos a gyerekem, írt fel neki valami k***va erős gyógyszert, ami mellesleg gyomorfekélyre van. Utána elvittem egy maszek gasztroenteorológushoz, ott kiderült nem is refluxos :((


Úgyhogy újra elhatároztam, soha többet....

Egyébként meg olyan mint egy kiképző őrmester és a szülőkkel elég arrogáns, de sokan szeretik. Elvileg nagyon jó szakember, de nekünk nem vált be..

2009. okt. 28. 12:52
Pontosan ezért volt az unokahúgommal is ez a szenvedés, mert mi sem a városban élünk. Ajánlották a doktornőt és miután felkeresték, két hét leforgása alatt helyreállt, ami fél évig nem.
3. anaterra (válaszként erre: 2. - 8f52b86abb)
2009. okt. 28. 12:48

Szia!


Köszönöm a tanácsodat! Nem vagyok pesti, ezért ezidáig vidéken próbáltuk megoldani ezen probléma orvoslását. Nem nagy sikerrel:(

2009. okt. 28. 12:46

Szia!


Családon belüli tapasztalat, hogy nagyon megbízható és tapasztalt a doktornő. Az unokahúgom fülét műtötte -amit féléves szenvedés előzött meg más orvosoknál- és minden simán ment. Hamarosan meggyógyult és azóta is minden rendbe van vele.


Én bátran ajánlom Nektek, hogy keressétek fel!

Jobbulást a kislányodnak! :)

2009. okt. 28. 12:35
Lányomnak újra műteni akarják a fülét. Ez zsinórban a harmadik műtét lenne és már nem akarom több ilyen beavatkozásnak kitenni. Tavaly is behelyezték a tubust a fülébe és 3 hétig volt jó a hallása, utána ugyanolyan rossz mint előtte. 3 heti jó hallásáért nem akarom roncsolni a szívét. Most Ablonczy Mária fül-orr-gégészt ajánlották nekem. Aki ismeri, mi a véleménye róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook