Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Candida diéta fórum

Candida diéta (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
38. Adriii
2007. márc. 20. 14:11

Szia Palinrid.


Az élesztőmentes kenyeret is jobb elhagyni az első 3hétben? Nekem eddig sikerult,(1hétnél tartok) tegnap vett anyukám egy kilot, de nem nagyon merek most enni belőle, amig a szigoru diéta tart.

Inkább csak abonettet eszek, mert azt néztem, hogy egy szeletben abban a legkevesebb a szénhidrát. Szerinted?


Valahol azt olvastam,(lehet,h itt)hogy a tejtermékek fogyasztása is csak mértékkel ajánlatos. Én kecsketejet egyáltalán nem iszok, de majdnem minden nap egy natúr activia joghurtot. Szerinted az sok?


Szerinted ha már nőgyogyászati jellegu a candida, akkor nehezebb kiűzni?


Üdv:

A

37. PALINGRID (válaszként erre: 36. - Adriii)
2007. márc. 19. 12:21
Kávét ihatsz.
36. Adriii
2007. márc. 14. 17:28

Szia Palingrid.


Köszi, sokat segítettél!! (még csak azt a tény sem tudtam, hogy ezek szerint a bélrendszeremből indul ki a dolog, és ott fészkelték be magukat a dögök)

Protexin kapszulát megnézem..elkezdtem most a fokhagyma kapszulát, az is biztos jó ellenük..


Kávét szabad inni a szigoru diáta alatt? Szerencsére annyira nem vagyok függő(reggelente vagy zöld teát, vagy immunerősítő teát iszok), de néha megiszok egy presszó kávét, tej és cukor nélkül. Ezt szabad??


Köszi még 1x!

Üdv:

A

2007. márc. 14. 12:05

Sziasztok,


A baj, hogy minden candidával foglalkozó könyv és szakember mást mond.


Én kifejezetten ezzel foglalkozó könyvet tanulmányoztam és az DIREKT JAVASOLJA AZ ÉDESÍTŐSZEREKET, miután az nem cukor és szénhidrát, tehát azt nyugodtan lehet.


Szőlőcukor tilos, mert az cukor és az a gombák kajája.


Gyümölcsöt az elején nem lehet, mert az is tele van fruktózzal és az is jó a gombáknak.


Tejet viszont lehet inni, mert a tejben levő tejcukrot a gombák nem tudják hasznositani.


Vagyis nem kell beparázni, hogy aki candida-diétát folytat, akkor az nem élvezheti az édes izeket. A lényeg, hogy ne cukrot, hanem csak édesitőszert (nem fruktóz és glükóz)!


Candi

34. PALINGRID (válaszként erre: 31. - Adriii)
2007. márc. 14. 11:17

Szia Andriii!

Szóval, a Candida az "egy aljas kis szemét dög". A diétájáról nemis beszélve. Ezek a gombák először a bélrendszerben telepszenek meg, és onnan szóródnak szét a szervezetbe. Tehát, ha a nőgyogyi talált, akkor a bélrendszerben is van. Visszafelé nem működik.

A gombák elleni diéta alapelve: semmi édes vagy édes-ízű, semmi élesztő- és semmi penésztartalmú élelmiszer. Ezekkel táplálkozik a gomba. Én a 3. héten kattantam be a szénhidrát-hiány miatt. A szénhidrát hiánya miatt a szervezetedben lévő gombák "jeleznek", hogy éhesek, és az életbenmaradásukhoz szükséges a szénhidrát, penész és élesztő. Ezért érzel édesség utáni vágyat. (De a szervezet alaphelyzetben is úgy működik, hogy ami hiányzik neki, akkor kapsz egy jelzést, és ha kell ha nem, kívánsz meg ételeket. Ez a normális. A szervezetünk egy intelligens organizmus. Mindennek jelentése van.)

Az első 3-4 hét a totális, teljes megvonás. Egyszerűen muszáj végigcsinálni a szigorúbb diétát. Ne gondolj a cukorra. Ősapáink még nem találkoztak a cukorral, mégis egészen jól táplálkoztak. A zöldségekben megtalálhatóak azok a tápanyagok, amelyek a szervezet normális működéséhez szükséges. Ha attól félsz, hogy éhen halnál, hát közlöm, hogy nem fogsz. :))

Az alkoholokban sok a cukor. Rengeteg. Tehát ha a bulikat nem bírod ki alkohol nélkül, javaslom inkább a száraz fehérbort, módjával. Vodkára még csak ne is gondolj. Irtó sok cukrot tartalmaz!


Kiwi: tilos.

Alma: savanyú, javaslom az idared fajtát. Finom és savanyú.

Kenyér: élesztőmentes és szigorúan teljeskiörlésű lisztből készült kell legyen.

Tej: kecsketej csak. Risztejet nem ismerem,nézd meg rajta a szénhidrát mennyiségét.

Barnarizs: OK.

Keksz: puffasztott búza és risz OK. Abonett-félék is ehetők.

Bio-müzliszelet: mézzel készülnek, TILOS.


Ha edzésre jársz, akkor vegyél szőlőcukrot, ha minden kötél szakad, és edzés előtt és után 1-2 szemet szopogass el.


Vígasztaljon, hogy én is túlélem. Pedig én cukrot ettem cukorral. Nekem a tüneteim elmúltak, így most a kávémat édesítőszerrel és kevés tehéntejjel iszom. És a tünetek nem jöttek vissza. De a diétát folytatom. Még sütit, kenyeret, stb. sem eszem. Mert nincs kedvem előlről kezdeni az egészet.


Ki lehet gyógyulni. A candidának számos tünete van. Nem tudom, hogy Neked vannak, voltak-e egyéb, egy esetleg több tüneteid. Ha ezekből a tünetekből lassan-lassan elkopnak, akkor egy kicsi szénhidrát-bevitellel ellenőrizheted a státuszodat. Ha a szénhidrát fogysztása után 24 órán belül a tünetek kiújulnak, esetleg felerősödnek, akkor a diétát folytatni kell.

Ha a jelenleg alkalmazott diétád elmúlt 3 hete alatt a tünetek nem halványodnak, akkor a diétát szigorítani kell a szénhidrát-bevitel szempontjából.

És még ha teljes egészében elmúlik a Candida, akkor is érdemes odafigyelni, hogy mit eszünk. Mert bármikor elszaporodhatnak a gombák. A bélflóra állapotának rendezése érdekében érdemes Protexin kapszulát enni. Naponta 2x.

33. Adriii
2007. márc. 13. 12:35

Szia Palingrid!


És még egy kérdés:-):

Fiatal vagyok, így szoktunk járni bulizni hétvégenként.

Nehéz kivonni magamat egy-egy koccintásbol, próbálom..

Melyik alkohol az, ami még leginkább fogyasztható? Olvastam, hogy bor, pezsgő semmiképpen sem.

Én vodkát szoktam:-)


Bocs a furának tűnő kérdésért..

Vagy teljesen mellozni kéne az elso 3hétben az alkolholt?


Üdv:

A

32. Adriii
2007. márc. 13. 12:29

Ja, még egy kérdés:


a cukor által okozott energiahiányt mivel lehet pótolni?

Nekem sportra pl. alig marad energiám, pedig nagyon szeretek sportolni.


Gyümölcsből tényleg csak amit írtál(savany alma, citrom, grapef.)szabad enni? Kiwi miert nem jöhet szoba?


Üdv:

A

31. Adriii
2007. márc. 13. 12:26

Szia Palingrid.


Látom te jártas vagy ebben a témában, így szeretnék kérdezni tőled néhány dolgot. Nekem nőgyogyászati jellegű a candidám, kiderült(pont ma)hogy a barátom már tünetmentes(kezelték kenoccsel, és 1hét allatt rendbejött)én meg szenvedek lealább fél éve ezzel a vacakkal. A diétát 1hónapja kezdtem. De ahogy olvasom a hozzászolásokat, lehet, hogy így sem elég szigoruan.

Én ezeket ettem:

zöldségek - ettem,ok

activia joghurt - ettem, ok

zabpehely- ettem, ok

tojás - ettem, ok

gyumolcs - ettem kiwit, almát, garefruitot. Ebbol elso ketto tilos?

kenyér-élesztőmentes. ezt sem szabad??

tej - nem ittam, de szabad rizstejet inni?

barnarizs- szabad?

kekszek - pl. korpás keksz, puffasztott buzaszelet. szabad?

bio müzlisszelet- szabad?


Tehát MINDEN cukrosat, még amiben fruktóz van, mint édesitoszer, ki kell vonni az elso 3héten a szervezetbol? Plusz a szénhidrátot is?

Akkor hogyan éljem túl?:-)


Foghagyma, hagyma, fahéj, tárkony tényleg nagyon jo ellenuk? Én az almát mindig fahéjjal eszem...


Tudsz ezekre a kérdéseimre, aggályaimra válaszolni?

Szerinted ki lehet gyogyulni ebből az izéből???


Üdvözlet és Köszönet:

A

30. PALINGRID (válaszként erre: 28. - D55de3a2db)
2007. márc. 13. 10:42
Az a baj, hogy az édesítőszeres dolgok is tilosak. Ettől candida-diéta a candida-diéta.
2007. márc. 9. 13:48

Jaj, meg tudjátok mit fedeztem fel a múltkor? Vettem a Tescoban "Tesco" márkájú (nem a gazdaságos!) gesztenyepürét, amiben édesitőszer van. Az összetétele gyakorlatilag gesztenyepüré és édesitőszer. Annyira finom!

Szóval lehet itt édes dolgokat enni!

2007. márc. 9. 13:46

Sziasztok!

Nekem ez a 3. hetem, hogy a candida diéta szerint táplálkozom. Eddig se voltam egy vastag gyerek, de már 2 kg-ot fogytam. Éhes szinte soha nem vagyok, mert egész nap eszem.

Édesség ötletek:

- Orbit gyümölcsös rágó

- cukormentes cukrok (Orbit)

- tea édesitőszerrel

- édesitőszerrel, teljes kiörl.lisztből készitek sütiket

- édesitőszerrel készült bogyós gyümölcsből készült lekvárt kenek pl. a puffasztott búzaszeletre

- vagy készitek gofrit szintén édesitőszerrel és telj.kiörl lisztből és az már maga egy édes "sütemény", a múltkor tettem bele szezámmagot a tésztájába, isteni!!! Esetleg erre is lehet tenni cuk.mentes lekvárt.

Én igy egyáltalán nem érzem, hogy hiányozna az édesség, mert mégha nem is cukrot eszem, mert ezekben nincs, de mégis édes izeket fogyasztok.

Csak mint 5letként irtam le.

27. PALINGRID (válaszként erre: 25. - Farkinca)
2007. márc. 6. 09:58
Krumplit héjában sütve/főve ajánlott, de szem előtt tartva, hogy szénhidrátdús. Én az 5 hét alatt egyszer ettem héjábam sütve, kevés olvasztott vajjal, petrezselyemmel. (Mondjuk én nem szeretem a krumplit)
26. mandy (válaszként erre: 24. - PALINGRID)
2007. márc. 5. 05:08
Hát Palingrid.....Te egy igazi hős vagy, hogy ezt be tudod tartani :-/
25. Farkinca (válaszként erre: 24. - PALINGRID)
2007. márc. 5. 02:59

Köszi Palingrid!

Akkor krumplit nem szabad, vagy nem ajánlott?

Sokat segitett a listád.

24. PALINGRID (válaszként erre: 22. - Farkinca)
2007. febr. 27. 12:54

Íme Béky László írásából:

Első a diéta. Köleskása, leveles nyers zöld saláták tökmagolajjal, citrommal, zöldségleves leve, pirosbarnára pirított "Öko 10 Ősi erő" tönkölykenyér (ez az egyetlen kovászos-élesztős termék, ami fogyasztható), de pirítva, azaz inaktiválva a gombákat. Tilos minden, ami édes és édes ízű, beleértve a gyümölcsöket is, s tilos minden, ami erjesztéssel készült. Az első hetekben állati fehérje sem fogyasztható - pl. joghurt és kefir sem. A harmadik héttől kezdve, amikor a széklet már tökéletes, reggelire tojást, majd estére párolt halat is fogyaszthatunk.



Erjedésgátlók, immunrendszer, hasmasszázs

Fontos, hogy az erjedésgátlók mindig szerepeljenek az étlapon: kakukkfű, bazsalikom, rozmaring, majoránna, szurokfű, kömény, ánizsmag, szegfűszeg, zellerzöld, kaporzöld, petrezselyemzöld, piros édes-nemes paprika stb.



Alaptea: kakukkfű, diólevél, bazsalikom, cickafark, apróbojtorján, körömvirág és húgyivarszeri panaszoknál medveszőlő, a lélek békéje miatt citromfű és orbáncfű. A toxikus nehézfémek kivezetése kötelező makromódszerrel, valamint iso- és homeopátiával.



Az immunrendszer erősítésében a vitaminoknak, makro- és mikroelem-készítményeknek kiemelkedő a szerepük. A teljesség igénye nélkül említek néhányat: Béres-készítmények, ashaninka macskakarom, homoktöviscsalád, kasvirágkészítmények, béta-karotin, C-vitamin, E-vitamin, cink és szelén, zeolitbázisú transzdermális fürdők, olajlevél-készítmények, valamint a humanofil mikroorganizmusok visszatelepítésére pl. a Protexin-család. Igen fontos a hasmasszázs, azaz a kismedencei energetikai rendterápia elősegítése, az abdominális immunológiai szempontok figyelembevételével.



A fentiek mellett talán a legfontosabb a nőgyógyászati folyamatos kontroll, mert a bakteriális és mycológiai fertőzések mellett sajnos igen gyakran előfordul a HPV/human papilloma vírus infekció, s ennek egyes törzsei a cervix nem kívánatos elváltozásait elősegítik.

-----------------------------

Én ezt eszem: zöldségek, fehér hús, tojás, joghurt, búzakorpa, lenmag, búzacsíra, zöld tea, szénsavmentes ásványvíz, padlizsánkrém, edami sajt, Abonett, mandula, dió, hidegen sajtolt olivaolaj, tengeri só, kb ennyi. Más nem jut eszembe. A tüneteim múlnak, így a héten egy kicsivel több szénhidrátot fogok enni, és meglátjuk mi lesz.

23. PALINGRID (válaszként erre: 22. - Farkinca)
2007. febr. 27. 12:42

/nem volt netem/

Én most csinálom az 5. hetet. És igen, én is nehezen viselem a cukornélküliséget.

Tulajdonképpen a diéta első 2-3 hete a legszigorúbb. Ha a tüneteid ezalatt az idő alatt enyhülnek, esetleg néhány el is múlik, akkor fokozatosan egy kis szénhidrátot ehetsz (de nem cukrot!!). De csak módjával. Ha a tünetek visszatérnek, akkor ismételten a szigorú diétát kell követned.

Béky Laci bácsi szerinti szigorú diétába, azt hiszem én belehalnék, de lagalábbis éhen. Majd ezt a diétát előkeresem, csak hogy tudd, mennyire "jól jártunk" azzal a diétával, amit nekünk kell most ennünk.

Kitartás!

22. Farkinca (válaszként erre: 21. - PALINGRID)
2007. febr. 23. 22:07

Te tul vagy mar ezen a dietan?

Azt hiszem nekem a szenhidrattal van bajom. Nem hiszem, hogy birom szenhidrat nelkul fel evig. Masodik nap utan szenvedek, mindig elajulok es osszeesek. Akkor jon a korpakeksz, es utana egy napig csak az eszem. Igy mindig lerombolom a dietat. Azt hittem azt szaad enni, de valahol olvastam, hogy nem szabad csak nagyon minimalis mennyisegu szenhidratot enni. Te csak huson meg zoldsegeken eltel mikor dietan voltal(vagy)?

21. PALINGRID (válaszként erre: 20. - Farkinca)
2007. febr. 23. 09:22

A sima mezei durum tészta csak azt jelenti, hogy nincs benne tojás, de sima fehér lisztből készül. Nagyon-nagyon ritkán kapni olyan durum tésztát, ami teljeskiörlésű lisztből készül. Gyakrabban lehet teljeskiőrlésű tésztát kapni. Ezt arról ismered meg, hogy csúnya sötétbarna színe van. Egyébként a csomagolásán fel van tüntetve, hogy teljeskiőrlésű. Általában bioboltokban lehet kapni, de előfordul hipermarketekben is. Az íze pocsék, fűrészporos érzettel.

Ha nem vagy biztos abban, hogy mit ehetsz, akkor csak azt vedd figyelembe: minden tilos, ami édes és édes érzetű. A gyümik közül marad a savanyú alma (zöld vagy idared) a grepefruit és a citrom.


A grepfuitmag csepp, vagy kapszula, az aloe vera, a fokhagyma mind-mind gombaölő tulajdonsággal bírnak. Ezeket minden nap lehet bevenni, akár kapszula formájában is.

Érdemes még a bélflóra helyreállítására a Protexin kapszulát napi 2x (patikában kapható)bevenni.


Érdemes főzésnél erjedésgátló fűszernövényeket használni, úgy mint kakukkfű, petrezselyem, bazsalikom. Megkönnyíti az emésztést.

2007. febr. 22. 14:54

Nagyon koszi mindazt amit irtal.

Sokat tudsz, es en is szeretnem megtudni mit szabad es mit nem, es sajnos sokszor tenyleg talan az a legjobb ha nem eszi az ember.

Azt meg tudod mondani hogy a barnarizsen, kolesen, hajdinan kivul eseteg rizstesztat, durum tesztat lehet-e enni?

19. PALINGRID (válaszként erre: 15. - Farkinca)
2007. febr. 22. 11:00

Az ananászban rengeteg a szénhidrát. És a Candida-diéta a szénhidrát-mentességről szól, ugyebár.

Az olajos magvan sózásánál konyhasóhasználnak, a candidás jobban teszi, ha tenderi sót használ ízesítésre. A konyhasó megterheli a veséket, és erre most felettébb nincs szüksége egy candidásnak. A pörkölést nem tudom, miért nem lehet, de pl. a szárított fűszereket azért nem lehet fogyasztani, mert többek között gluténnel kezelik. (ennek utánajártam egy szakácsnál)

Valóban nagy az átfedés a lehet/nem lehet kaják között. Én ilyenkor inkább nem eszem ezeket a dolgokat. Így abból baj nem lehet.:)) De pl. én sajtos vagyok. Kinyomoztam, hogy az edami sajtot lehet enni.

Igen, könnyen el lehet veszni ebben az "őrületben", én folyamatosan utánaolvasok az ételeknek, nyomozok, időnként sikeresen megvilágosodok, és még mindig csak szép vagyok, de okos nem. Ne ess kétségbe. Én azt tettem. Eljutottam a sírógörcsig. Márpedig ez nem éri meg. Van most egy hosszabb periódus, amikor nem lehet ezt-azt enni, de ennek egyszer vége lesz. És rájöttem, hogy nem maradtam le semmilyen kajáról.

18. 'szti (válaszként erre: 17. - Mandy)
2007. febr. 21. 14:57
legyen a dokinak igaza :-))
17. mandy (válaszként erre: 16. - 'szti)
2007. febr. 21. 14:56

Olvastam én is......de a dokim azt mondja, ahhoz kevés van bennem, és hogy ne aggódjak :-S


De két hét múlva megmondom ;-)

16. 'szti (válaszként erre: 14. - Mandy)
2007. febr. 21. 14:52
lehet, hogy marhaság amit kérdezek, de a szájpenész nem függhet össze az anya candidás fertőzésével? mármint hogy a születés közben benyalja a bébi?
15. Farkinca (válaszként erre: 13. - PALINGRID)
2007. febr. 21. 14:47

[link]

ezt olvastad? Ebben pedig azt irjak, hogy anaszt szabad enni. En is nagyon furcsallottam, de akkor miert irja, hogy lehet?

Magokat eszem, de nem rajongok erte..natur???

A soval mi baj van? Meg a porkolessel?

..kezdek elveszni ebben. :(

14. mandy
2007. febr. 20. 12:30

Sziasztok, lányok :)

Mimokám, hát te is? Én a kilencedik hónapban járok, és most a hüvelykenetemben talált a nődokim candidát. Nagyon megrémültem, kicsit jobb mióta tudom, hogy ez (elvileg) nem káros a babára, de azért ez a diéta elég kemény. Kaptam egy kis haladékot, mert a védőnőm szerint a szülés előtt már ne kezdjem el, vagyis csak módjával, mert a kisfiamnak azért még szüksége van táplálékra. Tehát csökkentettem a szénhidrátot, jobban odafigyelek, de nem írtottam ki teljesen az étrendemből. Majd szülés után. Ha sikerül :( Sajnos én is eléggé nagy édességes vagyok....és gyümölcsös is.

13. PALINGRID (válaszként erre: 12. - Farkinca)
2007. febr. 20. 12:24

Egyél mandulát, mogyorót, diót. Csak natur!!! Nem sósan, nem pörkölve. Nekem bevált. A boltban 250g-os kiszerelésben van. Én kb 50 g-ot eszek mandulából, ebben kb. 11,9 CH van. De ehetsz napraforgó magot is. Azt is csak natur!!!

Én 3 hét után kattantam be a cukorhiány miatt. Már jobb.

Tojást minden formában lehet enni: főve, lágyan, rántottának, tükörnek. Ananászt tilos. Tele van szénhidráttal. Csak a savanyú almát lehet. Én Idared-et eszem.

2007. febr. 17. 01:34

Koszi minti, remelem birni fogom. En is most nagyon nagyon szigorura vettem 6napja:) Remelm kitart, csak a cukorrol tudjak teljesen lemondani.

Te eszel tojast? Es ananasz? Neztem en sokhelyen mit szabad, es mit nem, de bizonyos helyen atfedes van.

Vannak ismerosok korulotted akik batoritanak, es erositenek? Engem mindenki csak kinalgat..nagyon mocsok dolog.Igy extra erosnek kell lennem.

Fogyni en nem szeretnek, de mar igy is fogytam.Edzek most dupla annyit mint eddig, hogy maradjon valami formam:))Szepen szalkasodok a dietatol az edzessel egyutt, ez jo.

Ha van valami tipped mit ragcsalsz csoki helyett, kerlek oszd meg velem:)

Neked is kitartast! Es jo fogyast ha van mibol:)

11. minti (válaszként erre: 10. - Farkinca)
2007. febr. 16. 16:51

Szia!


Sztem nézd meg a candida.lap.hu-n, hogy mit szabad és mit nem enni. Nagyon sok fontos infó van az oldalon. Én 4 napja kezdtem a candida diétát, mert a természetgyógyász talált nálam sajna, de bírom, mert muszáj, meg akarok gyógyulni. És képzeld máris fogytam 1 kilót. Nos ez arra is jó lesz, hogy végre megszabaduljak a 10 kiló plusztól.

Egyébként nem kell tartani tőle, nem vészes, és nem örökre kell lemondani az édességről, persze a diéta után sem lehet-sajna- falni a milkacsokit. Nálam nagyobb csokievő kevés van, de egyelőre jól bírom, mert a cél lebeg a szemem előtt, hogy kiírtsam a candidát és lefogyjak. Neked is kitartás!!!

minti

2007. febr. 14. 02:11

Sziasztok!


Sokszor elkezdtem mar a dietat, de a 2 honap korul mindig ramjon a cukorehseg.

Nagyon rosszul leszek, ha befalom a csokiadagom, de meghalok erte.

Elmondanatok hogy sikerult neketek ezen tulesni?


A sok eheti/ nem eheti listak kozul nem tudom pontosan melyiket kovessem.

Tojast szabad enni? Es ananasz? ( Az is gyunolcs es a gyumolcsok tiltva vannak ...ez az egy kivetel lenne?)


Koszonok minden lelkesito/ celravezeto valaszt!


R.

2007. febr. 5. 08:01

Sziasztok!


Én is csinálom a diétát immáron 4 hónapja. Viszont a biosütiket nagyon drágán veszem. Nem tud valaki egy jó kis diétás -cukor és élesztőmentes- sütireceptet. Nagyon megköszönném

Üdv.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook