Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Candida diéta fórum

Candida diéta (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

68. BioCica (válaszként erre: 67. - _vikoka_)
2007. aug. 9. 16:45

Szia Vikoka,


Az indexen van egy fórum, ahova több, mint 4000 hozzászólás érkezett a candidával kapcsolatban. Ott többen vagyunk és gyakrabban is nézik, próbáld meg.

Egyébként a sport mellett is lehet csinálni ezt a fajta diétát, mert teljes kiörlésű kenyeret, zöldségeket, gabonát például lehet enni.

Üdv.

67. _vikoka_ (válaszként erre: 47. - Adriii)
2007. aug. 9. 16:24

Sziasztok!

Nálam ma derült ki a nődokinál, tenyésztés után, h candidám van, nem estem kétségbe, előforudltak fertőzések, de nem ez. HPV-m is van 1 éve a rákszűréseim alapján, de senki nem mondott semmi komolyat.. de msot kezdek félni...

Adri, a partnerednek volt tünete?

Elég komolyan edzek, e mellett hogy lehet fenn tartani a candida diétát, mert már szinte biztos vagyok benne, hogy szükségem van rá...

kétségbe vagyok esve...

amúgy a fórum elég jó infókat adott, köszönöm szépen, de most elég kevesen vagyok... remélem lesz vki, aki válaszol.


üdv,

vikoka

66. BioCica (válaszként erre: 65. - Zsani77)
2007. aug. 6. 17:07

Szia Zsani!

Milyen tüneteid vannak most?

2007. aug. 5. 22:21

Sziasztok!


Palingrid! Eltűntél. Minden ok? Végig csináltad? Elolvastam az összes írásotokat, és nagyon sok hasznos információval szolgáltatok!


Nekem közel 3 éve derült ki, hogy candidám van, akkor nagyon határozottan végig csináltam a diétát! És helyre jöttem, bár a súlyom nem csökkent, ami kicsit zavart, de nem voltak panaszaim.

Már egy rövid ideje észre vettem, mitha megint hasonló érzéseim lennének, mint akkor anno, de bíztam benne, hogy nem. Végül ma jutottam el arra a pontra, hogy ez tuti kiújult, így rá kell szánnom magam a diétára, ha kiegyensúlyozott és egészséges anyukája akarok lenni a 13 hónapos kisfiamnak. És naná, hogy az akarok lenni!!!!

Én rettenetesen félek attól, hogy abből kialakulhat valami komolyabb betegség is, akár menthetetlen, de ezt nem akarom megélni!

Szóval elég nagy elhatározásra jutottam. Hamarosan nekiállok a diétának. Holnaptól olyan termékeket fogok vásárolni, fogyasztani, ami a gomba fejlődése ellen van!!!

Sok érdekes információval lettem gazdagabb az olvasottak alapján. Anno én is fogyasztottam édesítőszert, mert az orvosom nem tiltotta meg, de nekem személy szerint nem vált be. Rosszul vagyok az édesítőtől! Ja, és az anyukám is egészségügyis, és Ő azt mondta, aki hajlamos a cukorbetegségre (van jónéhány fölös kilóm, szeretm, mit szeretem, imádom az édességet...), annak nem ajánlatos az édesítőszeres táplálkozás, mert ösztönzöd a saját szervezetedet, hogy kialakuljon a cukorbetegség. Látok benne némi igazságot, de lehet, hogy sokan nem értenek ezzel egyet, én azt is elfogadom!

Szóval, kitartás, és remélem mielőbb az egészségesek táborához fogok én is tartozni!!

64. Agicab
2007. júl. 31. 22:04
Sziasztok! Nekem nincsen Candidám, de végeztem egy drogéria-gyógynövénytanfolyamot, és dolgoztam is benne évekig, hallottam visszajelzéseket. A Kombucha teát magam is ittam, tényleg nagyon sok mindenre jó, állítólag helyrehozható vele ez a betegség is. Én bízom benne, ha valaki próbálta már (viszonylag tarósan itta, mert egy hét alatt persze biztos hogy nem hat)az írja már le, hogy mit tapasztalt. Azt hiszem én megpróbálnám, ha szükségem lenne rá.
63. Aldud (válaszként erre: 62. - BioCica)
2007. júl. 23. 17:13

A vérképe rendben volt.

Most kaptam egy telefonszámot, egy orvos-természetgyógyász, csütörtökön felkressük.

62. BioCica (válaszként erre: 61. - Aldud)
2007. júl. 23. 16:36

Azt írják, hogy a candida tünete lehet többek között a puffadás, székrekedés, hasmenés, hajhullás, szétszórtság, feledékenység, étvágytalanság, vagy falánkság, édesség, szénhidrát utáni vágy, stb.

Ebbe sok minden beletartozik, beletartozhat.

A foltos hajhullás egyébként pajzsmirigy problémára utalhat.

Csináltak már vérképet a fiadnak?

61. Aldud (válaszként erre: 60. - BioCica)
2007. júl. 23. 12:01

Tulajdonképpen nincs más tünet. De először csak 1 pici folt volt, aztán évről évre egyre több és egyre nagyobb.

Az egyetlen dolog, ami esetleg "furcsa" lehet, hogy picit "elvarázsolt" - úgy értem, nem mindig van Ott. De okos, értelmes. Csak kicsit elvan a maga gondolataival. De nem hiszem, hogy ez baj. (?)

60. BioCica (válaszként erre: 59. - Aldud)
2007. júl. 23. 09:13

Szia Aldud!


Nem merném rátenni a nagy esküt, hogy ez candida, mivel csak tavasszal hullik a fiad haja. Ha sok szénhidrátot eszik, az önmagában eleve gond lehet. A hajhulláson kívül milyen egyéb tüneteket észleltél rajta?

59. Aldud
2007. júl. 22. 17:23

A 7 éves fiamnak 5 éve minden tavasszal foltokban kihullik a haja. Nem fáj, nem viszket, néhány hónap alatt visszanő.

Már kivették a manduláját :-/ , lyukas fogat kerstek, arcüreggyulladást, stb, vérképet néztek, CRP rendben. Nem találták okát, most Elocommal kezeljük. Ő sok szénhidrátot eszik (pogácsa, csoki, stb), sok tejet iszik.

Lehet, hogy Candida??????

58. shuee
2007. júl. 19. 13:59
És még valami... Iszonyúan viszket a bőröm az egész testemen, ez összefügghet a Candidával?
57. shuee
2007. júl. 19. 13:56

Sziasztok!


Nálam is Candida-t diagnosztizáltak, életemben először, de az nőgyógyászom egy szót sem ejtett a Candida diétáról... Régebben hallottam róla, a neten utánanéztem, és megpróbáltam aszerint is enni, de nekem ez iszonyú nehéz, mert imádom az édességet. Nagyjából próbálom betartani...

Kell nekem egyáltalán ez a diéta ha az orvosom nem mondta? Nekem csak nőgyógyászati tüneteim vannak, semmi más...

Írjatok véleményt!


Köszi

56. BioCica (válaszként erre: 52. - Évica01)
2007. jún. 27. 14:19

Szia Évica!


Az ezüstkolloidból hány kanállal szedsz naponta? Neked milyen tüneteid voltak?

Üdv.

BC

55. pocsimari (válaszként erre: 54. - Szöszipanna)
2007. jún. 11. 19:22
Sajnos a candidát nehéz kiírtani.
2007. jún. 7. 20:16
Sziasztok! Velem ma közölte a nőgyógyász, hogy Candidám van. Adott krémet, kúpot és közölte hogy egyek sok bélflórás joghurtot. És ennyi. Ehhez hozzátartozik hónapok óta mindenféle nőgyógyászati dologgal kezeltek. Nem mondta a doki, hogy diétázzak, így kicsit tanácstalan vagyok hogy mit is tegyek. Elég amit a doki adott vagy diéta sem ártana? Segítsetek nekem!!
2007. jún. 2. 17:03

Én a Stevia édesítőszert használom. Szárított növény formájában fele annyiba kerül , (1000ft körül) , és csinálhatsz belöle szirupot , csak hűtöben kell tárolni!

Tejterméket egyáltalán nem eszem. Haladók ihatják a Hohes C narancslevet néha, mert cukor és "műanyag"mentes.

Sok natúrjoghurtot vagy natúr ivólevet kell enni!És gombaölő illetve immunerősítő teát. (Én a Lapacho illetve a Calli teát iszom)

A Candida legfőbb ellenségei: fahéj, tárkony, köles, hagyma.

Jah, a kenyérsütés sokkal egyszerűbb mint hinnéd:)

Ha eljuthatnék végre oda, hogy nem kellene havonta nődokihoz járnom, én lennék a legboldogabb ember ...Remélem azért igy is segítettem! üdv

2007. jún. 2. 16:08

sziasztok. Én lassan másfél éve szenvedek tőle, főleg nőgyógyászati tünetekkel. Próbálom csinálni a diétát , de néha egy két édességfalatka becsúszott , mert nem bírtam ki... Most elég jól tartom magam, viszont semmi nem csillapítja az éhségemet , mert nem eszek szénhidtrátot.. egyszerűen folyamatosan éhes vagyok bármit eszek. Kovásszal készült kenyeret nem szabad enni , kivéve a bioboltból valót , mert az növényi kovásszal készül (az ilyen sztem ehetetlen..) . Én itthon szoktam sütni. Ezenkívül iszom a Citrocseppet, Béres cseppet, és Zöldárpát eszek. Nemrégóta szedem az ezüstkolloidot , sokat javult az állapotom tőle! Én is meglepődtem. Gyümölcsöt viszont eszek , mert ha még gyümöcscukorhoz sem jut a szervezet, hosszú távon eléggé leépül, mivel az agy csak glukózzal táplálkozik.

Sok ember negativ véleményét hallottam term.gyógyászokról , kiv. egyet akihez én is fogok menni.Ő vérvizsgálattal állapítja meg a szintet , és mikroszkóppal elmagyaráz minden részletet.Ha érdekel szólj.

2007. máj. 24. 13:37

Sziasztok!

Én kb. 3. hete csinálom a diétát.

Tüneteim: Hajhullás, haspuffadás és folyás.

A haspuffadás már kevesebbszer jön elő és a folyásom is sokkal kevesebb. A hajhullás mennyisége még nem változott, igaz ezt csak hajmosáskor tudom felmérni.


Én most jutottam el odáig, hogy majd meghalok valamilyen édességért. Borzasztó! Egész eddig jól bírtam, de ez a hét borzasztó! Vettem stevia cseppeket is, pl. joghurtba keverve ehető, de limonádét csinálni belőle pocsék.


Én is sok helyen körbe néztem, hogy mit lehet enni, és nem kis ellentmondásba ütköztem, pl. a padlizsán miért nem ehető? Igaz, hogy van benne szénhidrát, viszont nem több a cukor tartalma, mint pl. a cukkininek. Ugyanakkor viszont a zabpehely rengeteg szénhidrátot tartalmaz, de ez nem üres szénhidrát.

Szóval időnként teljesen el vagyok veszve.


Örülök, hogy rátaláltam erre a topikra, mert sok hasznos információt sikerült összegyűjtenem.


Nektek milyen tüneteitek voltak és hogyan derült rá fény?

50. ju
2007. ápr. 23. 20:29

Még eszembejutott, hogy ajánlják a kovászos kenyeret.Hát én úgy tudom hogy a kovász kelesztő tulajdonságának is élesztő az alapja. Láttam az édesítőszert is ajánlják, jobb, mint a cukor kétségtelen, de úgy tudom minden mesterséges anyag a szervezetben kedvez a candidának. Én a stíviát fogom kipróbálni.

A svas környezet is kedvez a candida szaporodásának, pl a fekete tea, kávé savasítanak. Bocs ha ismételnék valakit..

49. ju
2007. ápr. 23. 20:20

sziasztok,


sajnos nekem is candida fertőzésem van, nem tudom milyen súlyos, de a tünetek elég szörnyűek, igaz évek óta fennáll. és a szörnyű hogy az orvosok nem veszik komolyan. egyik orvostól járok a másikig, persze mindenki kizárólag a saját rsézével foglalkozik.(neurológia, reuma, gégészet stb..) nincs egy szakember esetleg itt, vagy valaki tud egyet? mert amit összeolvastam a témában az hihetetlen. nem tudom hogy jelenhetnek meg egy betegségről egymásnak ellentmondó dolgok. pl. mit ehetsz és mit nem,(amiról ellentétes dolgokat olvastam: szója, hüvelysek, tej, savanyú káposzta) nyállal fertőz és hasonló dolgok. akkor talán mindenki fertőzött lenne a Földön? vagy az nem = a cseppfertőzéssel?

48. PALINGRID (válaszként erre: 47. - Adriii)
2007. ápr. 17. 10:09

Szia Adriii,

Sajnos a magánéletem nem alakul úgy ahogy kéne, és az idegsejtjeim kipárnázásához kellenek a szénhidrátok, különben beadnám a kulcsot agyilag. És pontosan az "egyengeti" az életem, aki életet adott. Kár.

Meg fogom oldani, csak idő kérdése. Nehezen dolgozom fel a dolgot.

47. Adriii
2007. ápr. 13. 10:20

Szia Palingrid!


Köszi szépen a tanácsot!


Én is szurkolok neked nagyon, hogy sikerüljön kiűzni a dögöket!!


Én már mentálisan is utálom őket, talán ez is segít..de nem idegeskedem, hanem a nyugodt életvitel, az abszolut stresszmentességet probálom betartani minden nap.


Ha az energiahiány miatt, vagy a kevesebb szellemi teljesítőképesség miatt nem tudod most betartani a diétát, akkor ajánlom a Béres tabletták közül a Guaravit tablettát, ez segít a szellemi telejesítőképesség fokozásához.Azt írja, hogy elsősorban menedzserek, vizsgára kézülő diákoknak ajánlott a fogyasztása. Én szedem, mert meló mellett még tanulok, és most vizsgaidőszakban 1 szem esténként jól jön.


Vagy valami más gond van? Időhiány miatt nem tudod betartani?

Én esténként mindig párolok valami zöldséget, ez nagyon gyorsan megy, és másnap délben hús mellé ez a köret. Szóval a zöldségek, a köles, spenót, tojás, zöldségleves stb jók, ezeket nem sok idő elkészíteni!! És amit el se kell késziteni: activia joghurt, zabpehely, abonett, sajt, lazac, sok zöldség...stb. Meg a grapefriut mag csepp mellett mindig bejátszik a fokhagyma bármilyen formában..

Az idaredhez pedig fahéj, jó sok!

Azért űzd te is őket, ne add fel!!!!


Remélem sikerül neked is!

Üdvözöl:

Adri

46. PALINGRID (válaszként erre: 45. - Adriii)
2007. ápr. 12. 16:07

Szia Adriii,

idaredet ehetsz már. A grapefruitot bármikor eheted, mert gombaölő hatású, tehát kifejezetten jót tesz. A székletrendezés kérdésében javaslom a lenmagot (őrölve, vagy natúr). 3-4 teáskanállal belekeversz egy 2 decis joghurtba, és megeszed. Naponta többször is megteheted. Azonnali hatása nincsen, de később meg lesz az eredménye.

Én még nem űztem el őket, de most pár hete nincsen erőm a diétát csinálni, egyszerű életvitelbeli - és idegi megterhelések miatti - elfoglaltságaim miatt. Így sikerült nekik újra életben maradni, bár igyekszem a szénhidrátbevitelt visszafogni, de ez kevés. Az irodalom szerint a nőknek 3-6 hónap kell a teljes pusztulásig, a pasik megússzák ezt 2-3 hónap alatt. Így jártunk...

Sok sikert. Drukkolok.

45. Adriii
2007. ápr. 10. 09:52

Szia Palingrid!

Szerdán lesz a 4.hét, hogy szigorúan betartom a diétát. (a szigorú félét) Közben kevesebb lett a folyásom, de el nem múlott.

Nem merek gyümölcsöt enni, probálom betartani, és "hamar" kiűzni őket.

Neked mennyi időbe tellett, míg teljesen elmúlt a Candidád?

Olvastam, hogy olyan 2-3hónap az "átlagos" diéta időtartama. Nem türelmetlen vagyok, de jó lenne, ha lassan egy almát megehetnék...


Nem könnyű a diéta, valóban, de a cél előttem lebeg! Viszont szerinted mi az ami a 3-4hét utáni szigorú diéta után visszahozható, inkább egy-egy gyümölcs(grapefruit, idared alma)vagy inkább picit több szénhidrát?

Per pillanat szénhidrát szempontjából csak Abonettet, korpás kekszet, zabkorpát merek enni. Ezekben ugye nem sok a szénhidrát?


Ja, és mgé valami. A gyümölcstilalom miatt szerintem nagyon kevés a rostbevitelem, és iszonyat ritkán van székletem.

Ezt mivel lehet "segíteni"? A kávé bejön, de van-e egyéb más módja?


Köszi a segítséget.

Üdvözöl:

Adriii

2007. márc. 28. 21:37
Adriii, nézelődöm a neten candida szűrés cimszóval, köszi az 5letet.
2007. márc. 28. 21:36

Sziasztok,

Nekem is először a nőgyógyi állapitotta meg, hogy ez a helyzet, kaptam kúpokat, gyógyszereket, de semmi nem segitett, plusz a puffadás. Ha a candida diétát követem, akkor a puffadás megszűnik, viszont lenn simán kijön menetrendszerűen...:-(

Tegnap voltam a háziorvosnál, elmondtam neki, hogy mi újság, mondta, hogy a bélben igy is úgy is van Candida gomba. Mondtam neki, hogy értem, de valószinű elszaporodott. De úgy láttam, amit Palingrid is irt, hogy nem vette komolyan. Azt mondta, hogy széklet mintát kell beadni és ha abból kimutatják, akkor az van. Most várok az eredményre (még egy hét). Ha nem mutat ki semmit, akkor én is el fogok menni egy természetgyógyászhoz arra Vega tesztre. Ezt hogy végzik amúgy?

A term.gyógyász ad valami "gyógyszert" is erre vagy csak a diétát mondja el?

42. Adriii
2007. márc. 26. 11:13

Szia Candi!


Nekem a doki állapította meg, a nőgyógyász, mert nekem ott jelentkezett problémám. Most csinálom a diétát szigorúan..asszem kezd jobb lenni a dolog. Szerintem candida szűrésre is elmehetnél, úgy hallottam ilyen is létezik, de hogy hol és milyen formában elérhető azt sajnos nem tudom.

üdv:

A

41. PALINGRID (válaszként erre: 39. - D55de3a2db)
2007. márc. 22. 12:27

Én dokinál voltam, egy természetgyógyász rendelőben, ahol az úgynevezett Vega-tesztet csináltattam meg. Ott kaptam okosítást az étrendre, kiveséztem a témát a dokival, és utána olvastam még szakkönyvekben a könyvtárban, interneten. Végzettségemet tekintve egészségügyis vagyok, tehát a téma nem áll távol tőlem. Még érdekel is.

Nem kell a gasztroenteorológus. Szerintem. Az a baj, hogy az orvosok többsége, aki nem elég nyitott, simán közli, hogy candida nem létezik (találkoztam ilyen dokival), és ez a természetgyógyászok "biznisze". Csacsiság. De ha menni akarsz a gasztro-hoz, akkor igen, a háziorvostól kell beutalót kérned. De ha jó fej a háziorvosod, akkor beszélj vele erről a problémádról, és tudni fogja, mi a teendő. Én voltam 4 éve gasztro-nál, a puffadásom miatt, és megtükrözött, kaptam gyógyszert, aztán gyógyszert váltottunk, az sem segített. És mivel más tüneteim is voltak (nem is egy), a háziovos sem tudott már gyógyszereket felírni, kísérleteztünk mindenféle kencével, krémmel, tablettával, változás meg semmi, így mentem a tesztre, és így derült ki a candida.

40. PALINGRID (válaszként erre: 38. - Adriii)
2007. márc. 22. 12:17

Élesztőmentes kenyér jó, de csak ha teljeskiőrlésű lisztből készül. A teljeskiőrlésű liszten van a hangsúly. A joghurt jó.


Minden candida más. Az elszaporpdás nagyságától függ a kiűzés "gyorsasága", no meg persze a diéta szigorú betartása is fontos.

Akarat kérdése az egész. Fejben döntsd el, hogy mi a cél. Utána pedig valósítsd azt meg!

Igazából ilyan egyszerű az egész. És nemaradsz le semmiről. Éhen nem halsz, és még ehetsz egy kalap palacsintát lekváral, nutellával, vagy egy vájling fagyit, de nem most. Majd. Ha meggyógyultál.

Drukkolok!!

2007. márc. 22. 09:57

Sziasztok,

Palingrid, Adriii, ti voltatok dokinál is a candida miatt vagy most első körben magatok próbálkoztok a diétával?

Én még nem voltam dokinál, csak a diéta, aztán ha nem segit, akkor elmegyek.

Ezzel a gasztroenterológushoz kell menni, ugye? A háziorvostól kell kérni beutalót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook