Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Candida diéta fórum

Candida diéta (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

158. erika1977 (válaszként erre: 157. - Gi)
2009. nov. 12. 18:17

írok neked egy jó süti receptet:ALMÁS-VANILIÁS KRÉMES

Én sütikhez sütőport szoktam használni,sokak szerint nem lehetne ,de a tanácsadóm szerint semmi bajom nem lessz tőle és eddig nem is volt.

15dkg rama

20dkg tönköly liszt

1/2cs sütőpor

1dlnatúr joghurt

2tojás

édesítő

töltelék:

1kg savanyú alma

őrölt fahéj

édesítő

krém:

5dl tej

3tojás sárga

1púpos kanál tönköly fehér liszt


lisztbe belekeverni a sütport és a margarint elmorzsoljuk benne,beledolgozzuk a 2tojás sárgát az édesítőt és ajoghurtot.Kinyújtom,margarinozott tepsibe rakom,villával megszurkálom,elősütöm egy kicsit.Az almát lereszelem,hozzá adom a fahélyt és az édesítőt,és megpárolom.

Az elősütött tésztára rárakom a párolt almát és így 10 percig sütöm.

a 3 tojás sárgát elkeverem a kanál lisztel és lassan belekeverem a meleg tejbe,folyamatos keverés mellett felfőzöm,édesítővel édesítem.

2 tojás fehérjét felverek és a még meleg krémbe óvatosan bele keverem.

rákenem az alma tetejéreés még így is sütöm egykicsit.Kihülve szeletelem.

Remélem segítettem egy kicsit ezzel a receptel.

157. gi (válaszként erre: 154. - Erika1977)
2009. nov. 12. 16:57

süti?...hmmm:-)

na jó,persze elolvastam az egész leveled!:-)))

köszi:-)

ma vettem keserű grapefruitot..háááááát...brrr..de megettem..

lesz még pár ilyen dolog úgy érzem..

majd nézelődök,hogy miket lehet és hogyan átalakítani?..

ha van ötlet,akkor jöhet:-))))

2009. nov. 12. 06:59

Sziasztok!


a korábbi kérdésre válaszolva, nekem ezüst kolloidot kell napi 4szer innom, igazából más dolgom nincs, most már egészen megszoktam, hogy nem ehetem a kedvenc ételeimet:) bár az abonettől és a citromos víztől lassan már felfordul a gyomrom... de akkor is kitartó maradok :)

Nektek is sok sikert:)

155. erika1977 (válaszként erre: 153. - Gi)
2009. nov. 11. 23:05
és a hagyma mellé rágjál sok rágót szájszag ellen:))
154. erika1977 (válaszként erre: 153. - Gi)
2009. nov. 11. 23:00

én csak grapefruitot és savanyú almát ettem az egész diéta alatt,semmi más gyümölcsöt nem engedélyeztek,mert a többiben nagyon sok a gyümölcs cukor.

Fagyiból a diéta utolsó 2 hónapjában diétásat ettem,de csak vízes alapút,azt hiszem sorbet-nek nevezik.Sok süti receptet át lehet alakítani úgy h nekünk is jó legyen,én elég gyakran sütök.

Nekem is nagyon rossz volt az elején,majdnem "éhen haltam"!!!!De elég jól bele jöttem és már nem is kívántam a régi ételeimet.Sok hagymát egyél és fokhagymát,és élőkutúrás joghurtot is minden nap/ez tamponra rakva is nagyon jó,1órára szoktam naponta 2szer,próbáld ki ha vannak nőgyógyászati jellegű panaszaid is/

153. gi (válaszként erre: 151. - Erika1977)
2009. nov. 11. 22:12

Köszi Neked is!

kipróbálom a keményítőt is!

sajnálom,hogy újra diétáznod kell..biztos menni fog!:-)


figyi csak!

ananászt lehet? igazit és nem cukrozot konzervet..

elvileg a keserű grapefruitot lehet meg citromot..

de ananászt?mennyi idő után?

és a 100%-os ananászlét?

tudom sok a kérdés..de még csak most kezdtem és nekem a legjobban a gyümi hiányzik..meg a fagyi..meg a croissan..ilyesmi

tudom le kell mondani ezekről..és most nem is eszem..de jó lenne tudni..

köszike

152. gi (válaszként erre: 150. - Gsiancsa)
2009. nov. 11. 22:01

köszi a választ!

mostanában egyre jobban kívánom a főzelékeket és egyre jobban úúútálom a párolt zöldségeket..:-(

megnézem magamnak ezt a lisztet:-))


Tarts ki!!! ez a burgonya nélküli élet...hát elég keménynek tűnik:-(((

151. erika1977 (válaszként erre: 149. - Gi)
2009. nov. 11. 18:25

Szia!

Én 3 éve már végig csináltam egy fél eves candida diétát,20 kilót fogytam.Sajnos múlt hónapban újra előjöttek a tünetek,és azóta újra diétázok.Én a főzelékeket kukorica keményítővel szoktam sűríteni,vízzel habarást csinálok belőle,de tönköly lisztel is lehet.

Nekem nem tiltják a burgonyát.

2009. nov. 11. 07:43

azt mondja, a burgonyában lévő keményítő nem tesz jót. tojást viszont ehetek, csak nem túl sokat.

én mindenesetre megpróbálom kerülni a burgonyát.


lisztekre áttérve: nekem csak a tönköly lisztet lehet használni. nincs különösebb mellékíze, szerintem azt nyugodtan használhatod.

149. gi
2009. nov. 10. 14:43

igen,köszi..erre értettem a kicsi módosítást:-)


miért nem engedi a tanácsadód a burgonyát? Én is azt olvastam, hogy lehet..ha nem is minden nap,de lehet..mint a tojást..

akkor most?


valaki tud egy jó kis receptet,hogy a főzelékeket mivel kellene besűríteni?

olyan sok lisztféle van,de nem tudom melyiket vegyem,hogy milyen ízű tőle a kaja?..

148. gsiancsa (válaszként erre: 147. - Gi)
2009. nov. 9. 15:18

szia gi!

abban a diétában, amit én kaptam, kifejezetten tilos az aszalt gyümölcsök fogyasztása. tilos továbbá a méz is, úgyhogy szerintem nem igazán jó ez a reggeli.

nekem a burgonyával van bajom. akárhol olvasom a neten a kandida diétában is fogyasztható élelmiszereket, a burgonya mindenhol szerepel. ellenben az én tanácsadóm kifejezetten tiltja a burgonya fogyasztását a keményítő miatt. szerintetek?

147. gi
2009. nov. 9. 13:58

okés, kipróbálom! Köszike!..

1dl joghurtba 1ek zabpehely?


a Kolláth-féle reggelit lehet enni ilyenkor kicsi módosítással?

( 3-4 dkg búza- vagy rozsliszt (esetleg zabpehely)

1,5 dkg aszalt gyümölcs

10 dkg idénygyümölcs

méz

dió vagy mandula

citromlé

Elkészítés

Este 1 deci vízben (nem tejben) 3-4 dkg (3-4 kanálnyi) teljes korpával együtt búza- vagy rozslisztet (esetleg zabpelyhet) beáztatunk. Az éjszakai erjedés közben vegyi átalakulás megy végbe a beáztatott anyagban. (Ennek tulajdonítható a Kolláth-reggeli tápértéke.) Ugyancsak este kevés vízbe áztassunk kb. 1,5 dkg mazsolát vagy más, apróra vágott aszalt gyümölcsöt: fügét, szilvát körtét, esetleg datolyát, stb. Reggel a kettőt egy edénybe öntsük össze, és aprítsunk vagy reszeljünk bele 1 almát (kb. 10 dkg) vagy más gyümölcsöt (eper, cseresznye, szilva, barack) a vidék és évszak szerint. Adjunk hozzá egy kiskanál mézet, 1 kanál apróra vágott diót vagy mandulát, ezenkívül 1-2 kanál citromlevet. Nagyon fontos a liszt és a gyümölcs. A liszt szénhidrátja semlegesíti a gyümölcsben lévő savat. )


én még csak most kezdtem, még nem lehet gyümölcsöt sem, de esetleg majd később ezt a reggelit bevezetném, ha lehet..?

szerintetek?

146. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 145. - Gi)
2009. nov. 9. 09:35
szia!a zabpehelyre válaszolva: rakd bele natúr joghurtba!!! Igy akár tökéletes reggelit is kaphatsz:) Lehet belőle sütiket is csinálni,de ahhoz kell liszt is, ez meg igy ütné egymást...Szóval próbáld ki joghurttal
145. gi
2009. nov. 8. 23:23

Helló mindenkinek!

Most olvasgattam ezt a fórumot. Mindenkinek kitartást, nem egyszerű dolog. Hősök vagytok, hogy ügyesen kibírjátok! Drukkolok nektek!

Nekem 'csak' megy a hasam és puffadok sokszor. Találtam pár receptet,érdekesek..próbálgatom megcsinálni őket:-)

Esetleg akinek van tapasztalata az megírná, hogy mi a helyzet a zabpehellyel?

Mindenhol csak az van hogy egyem meg, de hogy? Vízzel megfőzni? mivel ízesítsem?..természetesen édesebben szeretném,mint sósan:-)

előre is köszönöm

Csak ügyesen a továbbiakban!

2009. nov. 7. 21:33
És még szénhidrát szegény kenyeret sem szabad enni?
2009. nov. 7. 21:33

Sziasztok!

Sajna nekem is hasonló bajaim vannak, de nekem szerintem attól, hogy a hüvelyflórám romokban hever..Az állandó canesten kúra csak annyit ért, hogy kb 1 hónapig nem volt hüvelyfolyásom meg viszketés, de aztán elég volt elmenni valami idegen helyen mosdoba és máris ujra elkaptam!!! Most elkezdek lakto cuccokat fogyasztani illetve pezsgőtablettával belső öblítést végezni

és akkor azon agyaltam, hogy kéne mellé valami diéta is. rám is férne:)))

De igy visszaolvasva ez állati kemény! Én ezt a szigoru fajtét tutira nem fogom birni. A tej nélkül halott ember vagyok. A kenyérdolog okés, elvagyok én nélküle. De a sajtok is mind egytől egyik tilos? Akkor mi a fenét lehet enni??Reggelire is csak zöldség? Siralmas...

142. momo65 (válaszként erre: 141. - E453d91e76)
2009. nov. 7. 15:38

Ezzel én is így jártam,hulla vagyok, de annyira, hogy tegnap a tecsóban vásálás közben előjött a pánikbetegségem (össze-vissza vert a szívem). Sajnos mivel 44 éve kisebb-nagyobb mértékben fogyasztottam cukrot ( ezzel szerintem csak néhány afrikai, dél-amerikai törzs nincs így-lásd a fogaikat),szerintem elvonási tüneteim vannak:(.Azt sem tudom, hogy nem esik e le ilyenkor annyira a vércukor szintünk, hogy az is okozhat rosszullétet (majd utánaolvasok).De tántorít6tatlan vagyok, a gyógyulásom miatt. Lassan beszerzem a diétás cuccokat is -de egy vagyon:(,mert én 3-6 hónapra rendezkedek be.

Te mivel gombátlanítasz?

2009. nov. 6. 10:44

Sziasztok!


a doki azt mondta, hogy 1hónapig tartsam be a diétát, aztán fokozatosan lehet fogyasztani tejet és a többi élelmiszert, de őszintén szólva nagyon nehéz betarani, mert állandó fáradtság van az éhség miatt.. és túl gyors a fogyás is, meglátjuk mennyire lesz ez eredményes :)

2009. nov. 3. 13:03

Sziasztok!

7 éves fiamnál is megállapították a "betegséget", bár kimondott tünete nincs. Nyáron kórházban vénásan kapott erős antibiotikumot, ami szerintem kipusztította a hasznos baktériumokat is a szervezetéből. Mi úgy döntöttünk, hogy visszafogjuk az édességet és a szánhidrátot, e mellett az ezüstkolloidot, a grépfruit cseppet szedjük és pre-ill. probiotikumot fogyasztunk folyamatosan 2-3 hónapig. Én a Helikobakter fertőzésemre, kisfiam pedig a Candidára alkalmazza a fentieket! Így az együtt "gyógyulás" is egyszerűbb, és erőt ad mindkettőnknek! A kúra végén kontrollra megyünk!

139. momo65
2009. nov. 1. 04:58
Az élesztőmentes kenyér és a tönköly pászka, v. macesz is jó(mert szerintem ezek nélkül nem lehet hosszabb ideig bírni).
138. momo65 (válaszként erre: 136. - E453d91e76)
2009. nov. 1. 04:54

Szia!

Bocs, hogy beleszólók, de a juhtúróval vigyázz, hamar erjed! Nekem akkor is gondot okozott, amikor még nem volt candidám. Helyette, ha sajt, csak feta-jellegű.v, mozzarella.

Mennyi ideig kell diétáznod?

137. 5b8441029f (válaszként erre: 136. - E453d91e76)
2009. okt. 31. 16:50
Mit mondott a természetgyógyász, meddig kel diétáznod?
2009. okt. 31. 08:18

Sziasztok!


Nemrég jártam természetgyógyásznál, aki felvilágosított, hogy pontosan miért is kell és hogyan kell alkalmazni ezt a diétát.

Leírom nektek, hátha segít picit.

Nekem nem csak diétázni kell, hanem egy ezüstkolloid neveztű szert is fogyasztani a következő 6-7hónapban, erről a szerről igazi kis csodákat olvastam, és még csak 3napja használom, de már nincs orrdugolásom, ami nálam egyébként a nap 24órájában tartott.

nos a diéta:

tilos minden élesztő tartalmú étel:kenyér, kelt tészták, sütik.

tilos minden édesség:cukor, méz ill. magas cukortartalmú gyümölcsök;szilva, függe, banán, datolya,stb.

gombakultúrával erjesztett termékek;camamber sajt, kefir, gouda sajt, stb.

tilos az alkohol,főleg a sör.

tilos a friss tej.

amit szabad :) zöldfőzelékek, natúr rizs, burgonya, savanykás gyümölcsök, juhtúró, fehér húsok, tofu, szójatej.

azt mondta a doki, hogy ezzel kb 5kiló fog rólam lemenni, úgy, hogy igazából nincs rajtam felesleg, úgyhogy ez egy nagyon jó diéta lehet annak, aki esetleg fogyni szeretne.

plusz ajánlom alvászavar és stressz esetére a sedatif pc homeopátiás szert.

Remélem segítettem.

135. 5b8441029f (válaszként erre: 134. - Bottina)
2009. okt. 18. 00:26

Szia!

A legjobb szombat de. a MOM Biopiac, vagy Hidegkúti úti Klébiben a biopiac, itt van a legnagyobb választék. Én a Lét-Reform, vagy Piszkei pékség termékeit szeretem leginkább, még sütijük is van amit ehetünk. A Mammutban lévő bioboltban is van sokminden, de kicsit drágább.

Üdv: Zsuzsa

134. Bottina
2009. okt. 17. 18:33

Sziasztok.


Légyszi mondjatok nekem egy nagyobb Bioboltot Budapesten,mert ezekben a kicsikben nem árulnak Candida cuccokat(péksüti és hasonlók)


Nagyon köszönöm

puszi

2009. máj. 13. 12:53

Sziasztok

Most 05.11.-én kezdtem ezt a diétát, és kissé zavarbaejtő hirtelenséggel végeszakadt egy konkrét, problémámnak... tünetemnek (hüvelyfolyás). Nem igazán értem, mert még csak 05.13.-a van. Lehetséges ilyen gyors javulás is???

132. Napra_forgó (válaszként erre: 128. - Szeptember99)
2009. máj. 1. 07:50
Azon a fórumon is megtalálod ugyanezt. Szívesen segítenek a diétában és a lelkedet is ápolgatják ha kell. ;o)
131. Newsy
2009. máj. 1. 07:01
sajnos úgy tűnik, de még csak most akarok belekezdeni a diétába, azt sem tudom, hogyan csináljam... tudom-tudom egyszerű, de mégis...:) jó lenne tapasztalatokat cserélni...
130. szeptember99 (válaszként erre: 129. - Newsy)
2009. ápr. 30. 23:28

szia :)


te is bajlódsz a candidával?

129. Newsy
2009. ápr. 30. 22:43
ha itt vagy még, én szívesen...:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook