Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Candida diéta fórum

Candida diéta (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
188. Póni
2010. szept. 17. 10:00

Szia.

Én kedden kezdtem el a Reg-Enor diétát.

Az a lényege,hogy lúgosítsuk a szervezetünket.

Szerintem jó lessz.Érzem,hogy nem vagyok felpüffedve pedig eszek kenyeret,persze pirítva.

Ja meg sok zsírt!

187. norci78
2010. szept. 17. 07:55

van esetleg valaki aki most csinálja ez a diétát?

én most kezdtem el, és még nem vagyok nagyon tapasztalt ebben a témában...

2010. ápr. 11. 20:58
2010. ápr. 9. 14:12
2010. ápr. 9. 14:09
183. Nick33
2010. ápr. 8. 18:10

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.El kell kezdenem a candida diétát.Elég rémisztőnek tűnik így elsőre:(.Nagyon megköszönném ha valaki tudna egy mintétrendet küldeni hozzá ,vagy bármilyen nemű segítséget szvesen fogadok.Köszönöm!

182. s.o.s
2009. dec. 27. 10:07

Nagyon szepen meg kerlek beneteket ha valakinek voltak ilyen tunetei a boren hogy tele volt kisebb nagyobb foltokkal irjon!

Annyira elvagyok keseredve,tudom hogy a candida nem mullik el csak ugy hipp hopp,de nekem akkor se tetszik hogy ma iszom meg a harmadik doboz gyogyszert es nekem a boromrol semmi se akar elmulni sot mi tobb,mindeg tobb jon ki rajtam,normalis ez? A gyogyszerek hatasara nem kellene hogy egy kicsit huzodjon mar vissza?Ha valaki tud nekem mondani errol valamit,hogy mennyi ideig jonnek ezek a kiutesek akkor szepen megkerem hogy irjon!Elore is koszonom!

181. s.o.s
2009. dec. 26. 13:42

Sziasztok!

Ehezz az egesz candida dietahoz nincs szavam!Egy hete erossen betartom a dietat,ez az egy het alatt harom doboz gyogyszerem elfogyott,de enrajtam csak ugy durognak ki a pottyek a testemen van ami csak pici folt van ami nagy piros.Meg ahogy bongeszem az oldalakat egyik oldal igy mondja a masik meg egeszen maskepen,nekem az orvosom azt mondta lehet enni krumplit az elobb olvasom nem lehet egyik oldalon azt irja szabad kavet inni a masik azt hogy nem szabad,ossze vagyok mar tisztara zavarodva.Tudom hogy vigyazni kell most mindenre de azert mar sok ami sok,csak hogy mar oda nem irjak az irasuk ala utoiratnak,hogy( Dietazn imuszaj,de tobbet er ha kotelet kotsz a nyakadra)

180. skorpiokisagyszony (válaszként erre: 179. - Momo65)
2009. dec. 25. 06:07

Ohh,köszi..

hát.. az a helyzet,hogy most itt olvasgatom a többi fórumot,belenéztem a pánikbetegség részbe,hmm..érdekes,nekem is voltak tüneteim 2 évig,de én agykontrollal kordában tartom őket..

Tükrözésre visszatérve... picit emiatt is félek elmenni,mert a torkom miatt pánikoltam.. tehát,ha valami szorítja,vagy hozzáérnek már végem van..és akkor most egy cső... hát igen.. Egyébként mivel a nőgyógyászati problémáim korábban kezdődtek,gyanítom,hogy a candida volt először..mert most ahogy itt olvasgatok,folyamatosan kezdek visszaemlékezni mindenre,szépen sorban...

és sajnos igen,tudom,hogy a csoki a leggázabb :(..

Azthiszem most kisírom magam,aztán összeszedem magam,és felfogatom az agyammal,hogy most akkor VÁLTOZÁS KÖVETKEZIK...


puszi

179. momo65 (válaszként erre: 178. - Skorpiokisagyszony)
2009. dec. 25. 06:00

Szia!

A nyelv égõ érzése sajnos valószínûleg nyelõcsõ felmaródásától van. A refluxos tüneteim nekem is a nyelvemmel kezdõdtek ( nekem seb volt a nyelõcsövemben és a gyomromban is), a gyomortükrözést semmiképpen ne hagyd ki! Ha jól érzem eléggé tartasz tõle, de ha nem mész el kialakulhat egy komoly nyavalya is (fekély). Hidd el ki lehet bírni (ha jó gasztrodoki kell, szívesen megadom az enyémet priviben).

Majd ha ezen túl vagy, akkor lehet a candidával foglalkozni. Lehet, hogy a fogyó miatt felborult a bélflórád egyensúlya és elszaporodott a Candida, de a gyomrodba csak tükrözésel látnak bele.

Mindenképp másold át a hsz.-odat az "Ex-candidások tapasztalatai" fórumba , ott biztosan lesz aki segít Neked a tükr. után.

Addig is csökkentsd a kávéadagodat, lefekvés elött ne egyél legalább egy órával. A legerõsebb savképzõ különben sajnos a csoki( különösen a fekete).

Jobbulást!

Momo

2009. dec. 25. 04:48

Sziasztok!

Egy 19 éves Budapesti zenész lány vagyok. Két barátnőm beszélt nekem erről a Candida gombáról,bár már régebben is hallottam 1-2 dolgot. Az az igazság,nagyon el vagyok keseredve...172 cm magas vagyok és 96 kiló.. voltam 101 is,tavaly nyáron meg lefogytam 22 kg-ot,de fél év alatt visszajött 10-13..Persze,mert nem tartottam továbbra is diétát,és az edzése se úgy ment már,de korai gimnazista éveimben és egész kiskoromtól kezdve sportoltam rendszeresen,csak amóta ennyire elhiztam,azóta nehezebben is veszem rá magam 1 óra futásra..bezzeg régen.. Mindent csináltam,tényleg szinte mindent,gyorskorcsolyától kezdve Thai-box-Röplabda-Kosárlabda-Tollas..minden.. Most is mozgékony és hajlékony vagyok és mindenki azt mondja,hogy maximum 80 kg-osnak nézek ki,és nem puszta jóindulatból..Komoly izomszövet van rajtam.. viszont.. amikor tavaly elkezdtem egy komolyabb fogyókúrát és 3 honap alatt fogytam le ezt a 20-on akárhány kilót,akkor kezdődtek a problémáim.. Már régóta feszült és ingerlékeny vagyok.. Gimi első évétől kezdve,kollégista voltam,és ott voltak nagy zabálások,cigi,pia... minden ami..."KELLETT".. és ez ment is eddig a diétáig..ahogy elkezdtem csinálni, elkezdett égni a nyelvem.. az ember ugye azt hinné,ha áttér a helyes étkezésre,meg edzés akkor minden jóra fordul.. nosza,nem foglalkoztam vele,a személyi edző,akit az akkori kiadóm fizetett,annyit mondott,hogy biztos a fehérjepótlással van baj...majd elmúlik.. na ez másfél éve volt... és még mindig ugyanúgy minden nap erre kelek és ezzel fekszem le,hogy ég a nyelvem.. Tavaly decemberben pedig egyik nap felkeltem és egy 100%os narancslé volt az ágyam mellett,nagyon szomjas voltam és jól meghúztam.. onnantól kezdve három napig nemtudtam semmit enni,annyira kikészült a gyomrom.. előtte sose volt komolyabb panasz a gyomrommal,legalábbis elkerülte a figyelmemet.. Na akkor a háziorvosom írt fel savlekötőt,mondta szedjem 3 hétig ,ha elmúlik a gyomorpanaszom ,akkor oké.. jobban lettem.. abbahagytam kész.. Onnantól kezdve időszakosan a gyomromra vannak panaszaim,és a nyelvégés még mindig nem múlt el.. Én először refluxra gondoltam,mostanában ráadásul gyakori a légcsőgyulladásom is,ami szintén lehet attól,hogy marja a sav már a légcsövemet is,de fehér a nyelvem már nagyon régóta,ilyen "szőnyegnyelv" szerűségnek olvastam utána multkor,na olyasmi,és az ingerlékenységem határtalan,plusz a hajam is hullik.. szerintem a hormonjaimmal is gondok vannak,és nőgyógyászati problémáim is vannak 2 éve.. Skorpió vagyok,és bízom a megérzéseimben, azt mondta a körzeti orvos,hogy el kéne mennem egy gyomortükrözésre.. de valahogy úgy érzem,többre jutnék,ha egy ilyen candida szűrésre mennék el előbb.. Ahogy így utána olvastam a dolognak most,rengeteg tünetem van,ami jellemző a candidára.. egyedül erről a nyelvégésről nemtaláltam sok infót,az biztos,hogy túl vagyok savasodva és igen lehet reflux,de kiváncsi vagyok a véleményetekre,megéri előtte elmenni egy candida szűrésre? mert egy gyomortükrözés az mégiscsak kellemetlenebb,és összetenném a két kezem,ha "CSAK" candidám lenne.. Olvastam egy hozzászólást,ami nagyon tetszett : hogy minden fejben dől el,és az a mondat,hogy : annyira megharagudtam a cukorra... na igen! Sok természetgyógyászt ismerek,de még senki nem mondott nekem ilyen jó érvet.. Mellesleg a candidára sem gondolt soha egyik se.. érdekes... Ha valaki tud nekem telefonszámot adni,olyan emberét,akinek tényleg van fogalma erről az egészről,nagyon megköszönném!...

Köszönöm a fáradtságot,hogy elolvastátok a hozzászólásom...


Sziasztok,


K.Diána

177. Tibi 1967 (válaszként erre: 176. - S.o.s)
2009. dec. 21. 20:38

Szia!

Naponta 2x ettem edesseget, es gondolhatod mennyire hianyozhatna, ha..............!

Minden a fejben dol el. Annyira "megharagudtam"a cukorra, hagy a meg altalunk is fogyaszthato Nyirfacukrot sem vagyok hajlando eni. Akkor van gaz, ha kuzdesz ellene, mert akkor meg fejben nem hataroztad el, hogy eletmodot valtasz. Menj el a patikaba, es vegyel Sedatif PC-t, es szedd 1-2 honapig, mert az segit kezelni a stresszt.

Modjaval ehetsz nyirfacukrot is, amit minden bioboltban arulnak, csak ne kattanj ra, mert akkor az agyad nem tudja kezelni a cukormentes eletet. Hu, ez nem eleg vilagos igy, de ez a lenyeg. Kitartas, mert az egeszseged sokkal fontosabb. Szerintem arra figyelj, hogy ne legyel ehes, es akkor nem kevered az ehseget az edesseg utani vagyakozassal. Nalam szinte mindig van puffasztott barnarizs, es azt ragcsalom, ha ehes vagyok. Talan tudtam segiteni.

Udv:-)

176. s.o.s
2009. dec. 20. 14:32
Olvasgatlak itt vissza beneteket,meg van annyi tunetem hogy mostanaba surun faj a fejem,ideges vagyok,de mas gondom nincs,az edesseg?? nem tudom hogy ezt a candida hozza e ki de en nagyon edes szaju vagyok,ugy hogy szenvedek is most eleget mert azt mondtak hogy nem szabad enni.
175. s.o.s
2009. dec. 20. 14:28

Sziasztok!

Ha valaki tud segitsen mar nekem mert egy kicsit elvagyok veszve,mult szerdan lebetegedtem influenzaba,kaptam gyogyszert,de masnapra a felso testem tele lett kiutesekkel,aszt hittek gyogyszer alergiat kaptam ugy hogy oltottak harom napig elleninekcioval,szedtem alergia gyogyszert meg kenni kellet magamat,de sajnos nem mult el,utanna elkuldtek borgyogyaszhoz,az azt mondta hogy nem is alaergia es nem is gombasodas,hanem a szervezetem igy reagalt az influenzara....de megjegyzem ez az egy het alat let elvive laborba szeklet es az eredmeny pozitiv,nagy szamba kimutatta a candida gombat,a testemen azota is szaporodik ez a nyavaja es eloszor csak egy potty van de az megnyol es foltos leszek,holnap delutan kell mennem a doktornohoz,es gondolom kapok valami mas gyogyszert,van valaki kozuletek akinek ilyenek voltak a tunetei,vagy ezt lehet hogy nem is a candida csinalta a borommel?koszonom elore is a valaszotokat!

174. Tibi 1967 (válaszként erre: 173. - 5c483aa4d2)
2009. dec. 15. 22:24

Szia!

Hivj fel, es adok neked egy teloszamot es beszelhetsz valakivel, aki okos nagyon, es hathatos IGAZI segitseget ad neked.

202492306

Udv, Tibi:-)

2009. dec. 13. 22:47

Lehet, hogy a természetgyógyászos tippet megfogadom.

Csinálgattam a diétát egyenlőre még hozzászoktatni próbálom magam. A baj az, hogy iszonyú éhes vagyok, a vércukrom a béka segge alatt. Szédelgek, nincs erőm, ingerlékeny vagyok. Az edzés meg gyalázat. Semmi izomerőm nincs...pedig én tartom az edzéseket, szóval nincs kibúvó. Napi 2-3 edzést végig kell nyomnom, de nem tudom így :(:(:(

Meg kell valami fehérje-utánpótlás, hogy ne épüljek le izom-ügyileg. Az ultraszűrt tejsavófehérje sem fogyasztható? Szójafehérje esetleg?

172. Tibi 1967 (válaszként erre: 168. - 5c483aa4d2)
2009. dec. 12. 20:39

Szia!


Szerintem erdemes egy kivizsgalast csinaltatnod egy termeszetgyogyasszal aki felterkepezi a szervezetedet, es ellat mindenfele hasznos tanaccsal, es keszitmenyekkel. Az Ezustkolloid es a Grapefruit olaj nagyon jo, es termeszetesen nem fogyaszthatsz gyumolcsot, eleszto tartalmu keszitmenyt, es tejtermeket. Ennyire egyszeru...........:-). Ne keseredj el, mert hamar megszokod, ha megerted, hogy ez mennyire fontos neked.

A gomba utalja a fokhagymat(lehet tabletta is), a fahejt, a szegfuborsot es meg egy csomo mindent. Naponta igyal meg 3 liter vizet egy-egy citrom kfacsart levevel, mert az nagyon lugosit, ami szinten fontos. A dietazas stresszel jar, amire Sedatif PC-t ajanljak a termeszetgyogyaszok. Homeopatias szer, es segit az ingerlekenyseg, es az alvaszavarok heyreallitasaban. Recept nelkul kaphato, es annyit szedjel, amennyit a tajekoztato javasol. Tudod a stressz is savasit.

A gyumolcsok kozul, CSAK a Citrom, Grapefruit es a Zoldalma eheto, de az utobbi, inkabb csak az elso honap utan. Tobb helyen olvasom a vajat a receptekben, de azt is felejtsd el. A bioboltokban van kimondottan emberifogyasztasra keszitett margarin is...........!

Ne szokjal ra az egesz dieta alatt, az egyebkent fogyaszthato kenyerekre sem. Napi ket szelet es kesz. Egyel barnarizst, es rizstejet ihatsz, ha kell a kavedhoz. Egyel sok csirket es halat. Fozzel fincsi leveseket, amiket akar rizstejszinnel is keszithetsz(Brokkelikremleves).

Szoval nem ez a vilagvege, hanem az, hogyha nem teszel semmit, es teljesen megbetegited magad.

Koztudott, hogy minden rakos beteg teste teljesen telitve van a Candidaval. Nekem ez a tudat segit, es komolyabban veszem ezt a problemat az atlagosnal.

Remelem tudtam segiteni. Rengeteg info van a neten, de a termeszetgyogyaszt mindenfelekeppen javaslom.

Udv, Tibi:-)

171. Talentum (válaszként erre: 168. - 5c483aa4d2)
2009. dec. 8. 13:37
A barátnőm versenytáncolt diéta mellett, igaz, mi is iszunk teát, meg tápláljuk a szervezetünket (tisztítás+táplálás étrendkiegészítővel), plusz még liszt cukor tejtermékmentes diétát tartott és szépen helyrejött a problémája.
170. 5b8441029f (válaszként erre: 168. - 5c483aa4d2)
2009. dec. 8. 12:51
Nagyon jól lehet sportolni a diéta mellett is. Be kell rendelkezni rá és kifejezetten jobban fogod magad érezni. Nem éheztem, az biztos. Én 3 hónapig csináltam szigorúan, pár napja próbálok picit lazítani a diétán. Ha bármi kérdésed van, szívesen segítek.
169. 3c6e1a663f (válaszként erre: 168. - 5c483aa4d2)
2009. dec. 8. 10:54
pont ugyanez van nekem is ráadásul az elmult egy héten hiztam 5 kilót :((
2009. dec. 8. 10:07

Sziasztok!


Valószínűleg én is candidás beteg vagyok. Régóta van ezzel problémám, egyszer előjött, kaptam teát meg gyógyszert akkor vissza is szorult. De most ismét itt vagyok.

Jópár kiló feljött rám. Edzek heti 5x igen keményen, odafigyelek mit eszem, mégis. Állandóan visszatérő hüvelyi gombás fertőzésem van, hólyaghuruttal társítva. Folyamatosan álmos vagyok és az édesség utáni vágyam rosszabb, mint egy várandós nőnek.

Megint vettem teát és diétáznom kellene, csak sportolói életvitel mellé ezt nehezen lehet beiktatni.

Van valaki, aki diéta nélkül is le tudta küzdeni ezt a rettenetet?

167. 3c6e1a663f (válaszként erre: 166. - Szilwicska)
2009. dec. 5. 23:18
szia leirnád priviben hogy hol csinálták ezt neked? nekem is nagyon kéne
166. Szilwicska (válaszként erre: 165. - Talentum)
2009. nov. 23. 20:33

Szia, számszerűsítve nem volt, csak láttam, hogy 10szer akkorák voltak a gombák, mint a vérsejtek. Szerintem ha a vérben látszik, az már nem normális. De előttem volt olyan, akinek a képernyőre nem fért rá, akkora volt.

Szüleim voltak még ott velem, anyunál is látszottak a kis dögök. És a tünetek alapján, valószínű a 20 éves lányomnak is van. Neki folyással van időnként gondja és hiába jár nőgyógyászhoz, tablettákkal, kúppal, kenőccsel se múlt el teljesen. Ja és nem is mondta az orvos, hogy mi okozza. Valószínű, nem is tudja. Mert nem is végzett ilyen vizsgálatot.

Te milyen programot csinálsz?

165. Talentum (válaszként erre: 163. - Szilwicska)
2009. nov. 18. 10:41

Szia, és ennek a véreredménynek van valamilyen számszerűsített kimutatása is, hogy pl. mennyi lenne a normális?

A családodat nem vizsgáltattad meg?

Nekem elég régen volt már kandidás tünetem, személy szerint egy nagyon jó tápanyagprogram segített és segít az egyensúlyt fenntartani a szervezetemben. Sokkal jobban érzem magam tőle:-)

164. gi (válaszként erre: 158. - Erika1977)
2009. nov. 15. 20:13

Ez naggggyon jól hangzik!:-)

Aranyos vagy, köszönöm szépen!

egy kis édesség helyett szuper lesz!!

163. Szilwicska (válaszként erre: 161. - Talentum)
2009. nov. 14. 15:01

Sziasztok!

Nekem sötétlátóteres vércseppanalízis során állapították meg a candidát. És még sok egyéb mást is, persze. Egyetlen pici szúrás az ujjbegyen és egy csepp vérből rengeteg mindent megállapítottak. Monitoron láttam a vérsejteket és az egyéb "aljas kis betolakodókat". Tényleg egyszerű vizsgálat és nem éreztem azt, hogy orvosnál vagyok(amit amúgy én is utálok).

Igazából egy-két tünet volt, ami nem is volt túl zavaró, ezért nem is foglalkoztam az okával, de utólag tudom, hogy a candida okozza.

Viszont nagyon sok tünet lehet, amit okozhat, kísérhet és bizony az orvosok nem vizsgáltatják ki, ahogy korábban írtátok, nem is tulajdonítanak neki jelentőséget, pedig komoly gondokat okozhat. Itt most nem sorolom fel, ha érdekel valakit, e-mailben szívesen elküldöm. Tudok adni telefonszámot is, ahol be lehet jelentkezni a vizsgálatra (Bp.-en). Tudtommal 7.500.- Ft-ba kerül (nekem ismerős révén nem került pénzbe). De nem reklámozom, mert amúgy semmi közöm hozzájuk, csak ha segítség kell, nem tartok vissza információt.

Ismerve a tünetek sorát, visszagondolok a családomban korábban előfordult problémákra, amikre az orvosok nem találtak diagnózist és gyógymódot, bizony ott is ez lehet az ok.

A diétát én is elkezdtem, de úgy gondolom, nem kell túl bonyolítani: az öt dolgot elfelejtem, ami feltétlenül tilos (élesztő, cukor, gomba, ecet, fehér liszt), odafigyelek, hogy a nem édes gyümölcsöket egyem, csak fehér húst és kész.

A kenyér sütés nem kér komoly szakács mesterséget és jóval olcsóbb, ha bioboltban veszem meg készen.

Így is bízom abban, hogy eredményes lesz a diéta. Mindemellett fontos, hogy a szükséges mennyiségű tápanyagok jussannak a szervezetbe, amit igazából nem tudunk a mai élelmiszerekkel bevinni. Ezért még plusz jó minőségű, megbízható eredetű étrendkiegészítőket, vitaminokat szedek.

162. momo65 (válaszként erre: 159. - 6759208d08)
2009. nov. 13. 20:35

Hali!

Én a körzeti dokinénitől kértem tégelyt és beutalót, hogy vihessek mintát az ÁNTSZ-be, de borítékot vigyél.De ha megkéred Cszsukát,ő tud más tippet is, aki vérből állapítja meg, de az már a szisztémás c.-ra jó szerintem

161. Talentum (válaszként erre: 159. - 6759208d08)
2009. nov. 13. 18:13

Szia, hát ez engem is érdekelne. Hogy hol és hogy mutatják ki.

Viszont egészen egyszerűen le tudod mérni a saját állapotodon és komfortérzeteden.

Pl. fáradékonyság, herpesz (szájon), vagy puffadás, hasmenés és székrekedés váltakozása, hüvelygomba stb.

160. Talentum (válaszként erre: 157. - Gi)
2009. nov. 13. 18:12
a grapfruitnak a fehér héja keserű, azt ne edd meg, hanem hámozd le róla. ÚGy aztán isteni. Én is nagyon szeretem. De nem ez az egyedüli ellenszere a kandidának.
2009. nov. 13. 17:56

Sziasztok!


Hogy tudom megnézetni a van-e Candidám?

Házi orvostól kell beutaló laborba?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook