Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Candida diéta fórum

Candida diéta (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
218. kumameya (válaszként erre: 217. - Paprikás)
2011. febr. 27. 14:08

szia Paprikas

Ez a dieta, ha akarod ha nem fogyaszt. Tulajdonkeppen egy egeszseges dieta, mert a cukor, eleszto kiitatasara osztonoz es az osszetett szenhidrat fogyasztasat ajanlja, ami lassan alakul at cukorra a verben eshosszabb idore biztosit energiat.

En 3 honapig csinaltam ezt a dietat es kedtem jol erezni magam, hozzaszoktam a kevesbe edeshez, sajnos kozbejott valami, ami miatt nem tudtam folytatni es azota sem tudtam ujra kezdeni.

Mindenesetre fontos a sport is, a 2 egyutt mukodik!

2011. febr. 27. 12:45

Sziasztok!


Olyan kérdésem lenne, hogy ezt a diétát lehet fogyókúrának is használni? Mármint nem lehet semmi kockázata ha valaki nem candidás? Illetve ha van néhány tünet ami megegyezik, elkezdhetem, olyan alapon, hogy fogyok is és legalább ha esetleg van ilyen bajom azt is kiiktatom?

2011. febr. 26. 12:07

Sziasztok!

Én is 3 hete kezdtem a diétát (élesztőmentes kenyér kb. minden bioboltban kapható, meg kell kérdezni.) Nálam nőgyógyászati problémaként jelentkezik már sajnos majdnem 2 éve, hiába orvosok, gyógyszer, stb... Az itt fent megjelenő raklámot (poliklinika) én is láttam korábban, végigcsináltam ott 3 kúrát, aholis elvileg megoldották volna a candida-problémát, ott hagytam 60 ezer Ftot összesen, és ugyanúgy vagyok, mint előtte... Járt ott még esetleg valaki? Lehet, h csak nálam nem működött??

Egy nőgyógyász ajánlotta korábban az ezüst-kolloidot (inni, ill. hüvelyöblítés céljából). Akkor ez nekem hónapokig megoldotta a gondomat, azóta hiába próbálkozom vele... Ez is furcsa, mert több szakember szerint pl. ártalmas meginni.

Egy gyógyszerész szerint nagyon hatásos a fűzfakéreg-tea, ami nekem abszolút bevált megintcsak pár hónapig úgy, h egyedül az édességet és az élesztőt hagytam el, de már ugyanúgy nem működik, mint a kolloidos dolog. (Ezzel a teával is vigyázni kell, mert a gyomornak nem tesz jót. Napi 2 bögre, és 2 hetente 3-4 nap szünetet kell tartani).

Ami hasznos, szintén orvostól tudom, az a "nagy" mennyiségű C-vitamin (3 nap alatt a tünetek a felére csökkentek ettől nálam, de sajnos tovább ezzel se jutottam...), én 1000 mg-ot eszem belőle naponta, plusz a grapefruit-mag kivonat nyilván, bár én ennek nem érzem hatását.

Egy barátnőm 4 évig szenvedett a hüvelygombával, majd egyszer csak elmúlt neki anélkül, h bármit csinált volna ( ette az édességet, sörözött, stb...).

Annyit gyanítok az esetemben, h nálam ez akkor kezdődött, amikor a párkapcsolatomban elég sok gond volt, a kineziológus is ezt hozta ki eredményként magától, én nem említettem.

Bocs, h hosszú lett, de gondoltam, hátha vkinek hasznos belőle valami...

Az lenne ajó, ha vki leírná, mitől gyógyult meg :)

215. Vikci. (válaszként erre: 214. - Odieka)
2010. dec. 17. 10:51

Kedves Odieka!

A válaszok:

- lehet, de az a fontos, hogy se élesztő, se cukor ne legyen benne

- én teljeskiőrlésű tönkölybúzával helyettesítettem

- mozarella, feta: elvileg igen, bár sok helyen úgy olvastam, hogy csak 2-3 hét elteltével lehet

- tejföl tiltott, natúr joghurt ok. De nézd meg a dobozát, elég sok natúr joghurtban is van cukor

- durumtészta: sztem nem, de ebben nem vagyok biztos

sertéshús, kolbász: elvileg nem ajánlják, mivel a hús is savasít. Én ettem. Kolbásznál szintén vigyázz, sok kolbiban van cukor

- candidás receptek alapján készült kajákat simán ehetsz bármikor

- fogyást szerintem nem lehet sehogy elkerülni

Sok sikert!

214. odieka
2010. dec. 2. 12:01

Sziasztok!


Most szeretném elkezdeni a diétát, de lenne néhány kérdésem:

- ha szeretnék sütni (pl. pogit), a diéta elején is megtehetem-e, ha helyettesítem a fehér lisztet tönkölybúzával,

- milyen más liszttel lehet helyettesíteni a fehéret

- mozzarella, feta sajt az elejétől ehető-e

- nagyon szeretem a tejfölt magában és kajában is, de mivel azt nem lehet enni, helyettesíthető-e natúr joghurttal (pl. akár zellerkrém levesben)

- durumtészta ehető-e az elején

- sertéshúst, kobászt lehet-e enni

- a candidás recepteket a diéta elején is lehet használni.

- hogyan lehet elkerülni, hogy fogyjak a diéta alatt


Köszi előre is a válaszokat

213. vikicy
2010. nov. 25. 13:42
Megvan, megvan, megvan :)
212. vikicy
2010. nov. 25. 12:15
A kibovitett keresobe is beirtam, de semmi...sehol nem ad ki semmit....mas geprol is probalom, de nincs eredmeny.... most tenyleg ennyire nem ertek hozza....? :(
211. andromeda84 (válaszként erre: 210. - Vikicy)
2010. nov. 24. 19:15
Így írd be: ex-candidások
210. vikicy
2010. nov. 23. 15:49
Sokan hivatkoznak az ex candidasok forumara.... azt hol talalom meg??........mert nem adja ki a kereso...
209. vikicy
2010. nov. 23. 15:01
Azt hiszem, vizsgalat nelkul is eldontodott, hogy ez a kis diszno gomba amortizalja a testem. Nincs mese, kezdjuk a dietat...
2010. nov. 22. 18:48
Sziasztok! Én már évek óta szenvedek nőgyógyászati problémával, amit az orvosom nem tudott diagnosztizálni és persze gyógyítani sem. Ehhez pár hónapja jöttek a különböző emésztési zavarok, hajhullás, édesség iránti csillapíthatatlan vágy. Ezekből én a candidára következtettem és ma elmentem az orvoshoz (ez már egy másik orvos, váltottam), aki azt mondta, hogy lehetséges, hogy ez a bajom. Azt mondta, hogy a patikában kapható tesztek és a vega-tesztek nem biztosak. Ő a genetikai vizsgálatot javasolta, szerinte ez a legtutibb. Ezt magánlaborban csinálják 3000 forintért. A nődokim adott egy csekket, befizettem, visszamentem, levette a kenetet, ezt ők elküldik a laborba. 2 hét múlva lesz eredmény. Csak azért írtam ezt így le, mert igazából erről a vizsgálati módszerről nem olvastam sehol. Arról nem is beszélve, hogy kb fele annyiba kerül, mint a vega. És szerintem jól hangzik, hogy génszinten vizsgálódnak, ez olyan alaposnak tűnik. Ja, és elég a sima sztk dokihoz menni, nem kell természetgyógyászokhoz járni (én annyira nem hiszek bennük, számomra ez azért előny)
207. Tempest (válaszként erre: 205. - Kasperte)
2010. nov. 1. 09:10
Engem is nagyon érdekelne egy ilyen lista, ha van valakinek.
206. Tempest (válaszként erre: 204. - Vikci.)
2010. nov. 1. 09:09
köszi, majd keresem
2010. nov. 1. 09:02

Sziasztok!


Ma kezdem a Candida diétát, de sok minden nem teljesen világos nekem. Több helyen olvastam, hogy az első időszakban nem szabad még sovány húst sem enni, amit később viszont már lehet. Ez rendben.

Máshol pedig az írták, hogy nem szabad semmilyen szénhidrátot magadhoz venni (zab, köles, barna rizs) az első időszakban, később viszont lehet. Ez is oké, de a kettő együtt nem annyira...

Ezek szerint csak zöldséget és gyümölcsöt lehet enni?


Mennyi ideig is tart az első időszak? Valaki tudna nekem részletes listát küldeni az ehető és nem ehető dolgokról? Mert van egy, de most már semmiben nem vagyok biztos.


Teából bármelyiket lehet fogyasztani, vagy csak gyógynövényt? (persze nem a fekete teára gondoltam, hanem a jó minőségű gyümölcsteákra...)


Előre is köszönöm minden választ!

204. Vikci. (válaszként erre: 200. - Tempest)
2010. okt. 22. 20:39

Tempest,


én CBA-ban vettem élesztő nélküli kenyeret. Szeletelt, 0,5 kg-os, Linzer Kft gyártja, és ez a hivatalos neve: Élesztőmentes teljes kiőrlésű tönkölybúza kenyér.

Nagyon rossz ízű - mint minden élesztőmentes kenyér :)

203. notrete
2010. okt. 14. 18:44
én azt olvastam, hogy 1-2 hétig, máshol 2-3 hétig kell a szigorú diétát betartani, utána jöhet fokozatosan a gyümölcs és a tej is. De az egész diétát nem elég 1 hónapig csinálni, kell kb. 3 hónap, fél év. Sok sikert kívánok hozzá!!
202. Tempest (válaszként erre: 201. - Notrete)
2010. okt. 14. 18:42

Köszi, hajrá drukkolok. A diéta nagyon szigorú részét elég egy hónapig csinálni?? vagy tovább kell.

Ha elég az egy hónap akkor novemberben nekifogok, ha nem akkor nem tudom, mert karácsonykor képtelen lennék rá.

201. notrete
2010. okt. 14. 18:37

Köszi, Tempest! A DM-ben vagy gyógynövényes boltban lehet kapni, ott láttam 1 hónapja, nem tudom mi a neve, mert most külföldön vagyok, és itt más termékek, márkák vannak. De olyan majdnem fekete/barna, tök kemény és nehéz külseje van.


Penészgombád? erről még nem hallottam, de az is gomba, szerintem ugyanaz a diéta kell hozzá.


Tudod, én már nagyon régóta szeretnék babát, és mindent elkövetek, hogy végre sikerüljön 2 év után. Mindig kiderült valami apróság, és az egész együtt okozhatja az én meddőségem. Így tényleg erős a motivációm, ha nem lenne, akkor kevésbé csinálnám jól ezt a diétát.

200. Tempest (válaszként erre: 199. - Notrete)
2010. okt. 14. 18:14

ügyes vagy, nekem is neki kéne állnom, bár nekem állítólag nem candidám van hanem penész gombám????!!!

Hol veszed az élesztő nélküli kenyeret?

199. notrete
2010. okt. 14. 18:11

Sziasztok! Én lassan 3 hete szigorú Candida diétát tartok. Teljes kiőrlésű kenyeret eszem csak (élesztő nélkülit), nem iszom tejet, viszont néhány friss sajtot, pl. élőflórás mozzarellát és natur joghurtot (ha lehet élőflórásat) igen, nem eszem egyáltalán gyümölcsöt (kivétel ananászt, azt 2x vettem), sok zöldséget eszem, még krumpliból is keveset, pedig úgy tudom azt lehet bármikor, na meg tésztát sem eszem, csak teljes kiőrlésűt vagy durumliszteset, de azt is módjával. Már az első hét után jelentkezett a hatás: eltűntek a kiütéseim, amik nagyon viszkettek, haspuffadásom is elmúlt, a nyelvemen a fehér lepedék is csökkent, menstruációs görcseim alig voltak.

Most térek majd rá a gyümölcsökre és a tejre, de lehet hogy kecsketejet veszek csak, abban kevesebb a cukor.


Ajánlom mindenkinek, hogy probiotikumot is vegyen, vitaminokat, na meg grapefruitmag kivonatot.


Remélem ha rátérek a gyümölcsökre nem fog változni semmi, és nem kell megint szigorú diétát tartanom, mert eléggé hiányzik az élesztős kenyér, a sütemények, de tudom, hogy ezeket majd ugyanúgy nagyon óvatosan kell majd enni, ha egyszer kilábalok ebből.

2010. okt. 9. 21:58

ERDEKELNE

-TEJET MOST AKKOR SZABAD-E(TEJCUKOR GAZOS-E)

-FETA SAJT V MOZZARELLA SAJT OK-E

-NATUR JOGHURT OK-E


Fontos lenne tudnom, mert 7honapos kisfiamat szoptatom, es potolnam az anyatejjel kiurult anyagokat. A szajpenesz a kis korhazi kalandunk utan utott ki rajta(antibiotikumot kaptam, o meg az anyatejen at jutott hozza)Sajnos allitolag addig ne is varjam az elmulasat, amig mellrol szoptatom, mert boron at is felszivdik, es hiaba sterilizalok mindent, folyamatosan visszafertozzuk egymast.


LEGYSZI IRJANAK A TAPASZTALTAK' A GYOGYSZEREKTOL SEM MULT EL, MOST HOMEOPATIAS BORAXOT HASZNALUNK, TALAN ATTOL...KOSZI

2010. okt. 9. 21:49
Koszi a hasznos tanacsokat mindenkinek, sok dolog volt nyilvan, amit nem tartottam be reszletesen, de most mar letettem a kis natur edessegeimrol is pl aszalt gyumolcs, meez, eddig nem ertettem hogyhogy nem mult el, amikor mindent betartok, csak neha szegtem meg. SOKKAL KOVETKEZETESEBBNEK KELLETT LENNEM...
2010. okt. 9. 21:46
Ciao, ez az elso hozzaszolasom,mar kb 9 eve kisert idorol idore, most kemeny elhatarozasom, hogy betartom a 6 honapot, lehet, h eletmodom is marad mert nagyon elegem lett a folyamatos kuszkodeesbol...
195. jnka (válaszként erre: 192. - Póni)
2010. okt. 9. 17:02
Az élesztő tiltott!!! Bármelyik oldalon olvasom, mindenhol a tiltólistán szerepel.
194. Vikci. (válaszként erre: 193. - C12cd2b1c1)
2010. okt. 6. 21:48
Én lekopogom jól, eddig még a bűnbeesés gondolata is elkerült :) Aztán ki tudja mi lesz 1 hónap múlva. :)
2010. okt. 6. 09:49

Sziasztok megint jövök ! jövőhéttől kell kezdenem , orvosi előírásra... mert augusztus óta most lettem harmadszor beteg :( a naplómban vezetem majd rendszeresen a diétát...


Ki hogy halad?:)

Sok sikert mindenkinek!

192. Póni
2010. okt. 4. 12:13
Az élesztő tudtom szerint nem tiltott.Nyugodtan vegyél barna kenyeret.Azért kell megpirítani mert így jobban emésztölődik.
191. Vikci. (válaszként erre: 190. - Póni)
2010. okt. 1. 16:26
Póni, nekem az a legnagyobb bajom, h a teljes kiörlésű kenyerek mind tartalmaznak élesztőt Legalábbis amiket én néztem. Élesztő nem tiltott? Vagy ezért kell átpirítani?
190. Póni (válaszként erre: 189. - Vikci.)
2010. szept. 30. 07:56

Szia örülök,hogy te is csatlakozól hozzánk.

Én a tönkőly kenyeret eszem nekem nagyon jó,de csak pirítva.

189. Vikci.
2010. szept. 29. 21:18

Kedves Póni!

Én most akarom kezdeni a Reg-Enor diétát, a candida diéta kiegészítéseként, nekem is azt ajánlották.


Abban tudnátok tanácsot adni, hogy kenyeret hol vesztek? Én néztem a boltban teljes kiörlésűt, de mindegyikben van élesztő. Nekem most ez tűnik a legnehezebbnek, hogy kenyeret hogyan szerezzem be. Sajnos sütésre kizárt, h legyen időm, egyedül élek és nonstop dolgozom.

Köszi a segítséget!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook