Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Porckorong sérv....megműttetnéd? fórum

Porckorong sérv....megműttetnéd? (beszélgetős fórum)


1 2 3
80. layuda
2018. szept. 28. 14:09
Sziasztok! Nekem lassan 10 éve, hogy zsibbadnak a kezeim és nagyon fájnak. Régebben csak zsibbadt, de pár éve már fáj is. Egyre rosszabb, egyre kevésbé tudom használni. Mostanra derítették ki, hogy a jobb kezem carpalis alagút szindróma miatt ilyen, a bal viszont nyaki gerincsérv miatt. Tegnap voltam a háziorvosnál a röntgen lelettel, ő azt mondta, hogy megfontolandó a sérvműtét. Az ideggyógyászhoz csak későbbre van időpontom, hozzá majd akkor tudom elvinni a röntgen leletet. Szerintetek mennyire esélyes, hogy ő is műtétet javasol?
2017. aug. 2. 20:43
Sziasztok. Most lesz a műtétem kiszakadt nyaki porckorong sérv miatt. C5 alatt van a kiszakadt rész amit kivesznek. A kérdésem az lenne, hogy a nyakfájáson kívül; volt valakinek tünetként fülzúgás, szédüléssel?
78. vilsi
2015. okt. 29. 14:35

GERINC-TORNAPAD 2.0 : TARAJT KAPOTT A SÜNI

Kép: Index/A TÖRZSASZTALporckorongsérv/derékfájás/gerinc-porc-EÜ


Háttal ráfekszünk!


Fahulladékból összecsavarozható, a hajlat kövesse gerincünk hátrahajlását! (Nem tatár-kivégzés gerinctöréssel!) Tehát ne legyen túl meredek. Jobb: háromszög-profilú lécek, éle föl.Friss sérülésnél ne, csak pár nap teljes nyugalom után!

Takarjuk le sok takaróval, hogy a csigolyatüskék ne sérüljenek. Óvatosan kússzunk föl hátra, közben föl-föl emelkedve, billegve, hogy az idegek helyezkedhessenek. Semmi hirtelen mozdulat, mert ettől is kaphatunk idegzsábát!

Ellentett lazító torna: hasaljunk rá egy stabil asztalra, lábunkkal „gyalogoljunk”, keresztbe járjunk.


youtube:Spine Exercises Against Back Pain

[link]

Spine Exercise Inversion Swing Sheet

[link]

2012. márc. 14. 16:34
Erre mondják azt, hogy más f*val könnyű verni a csalánt... Már bocsánat ezért a vulgáris hasonlatért :D
76. ügyek (válaszként erre: 74. - A14deb9047)
2012. márc. 14. 16:32

Kedves Zsoka! Valahogy úgy!


nekem az eszem meg áll amikor olyanok kezdenek MÁSOK!!!!! életébe beleugatni akiknek halvány fingjuk sincs mondjuk a lumbális,és a cervicalis mibenlétéről! Ennek ellenére ellentmondást nemtűrő tanácsokkal látnak el embereket.Már a bátorságuk is felháborító,mert honnan veszik a merészséget hogy másokat félre -el tájékoztassanak,akkor amikor nagy tudású és gyakorlott operátorok is úgy nyúlnak minden beteghez,hogy MINDEN EMBER MÁS! NINCS KÉT EGYFORMA EMBER,ÉS NINCS KÉT EGYFORMA IDEGI LEFUTÁS SEM!

75. ügyek (válaszként erre: 63. - Badonyimariaeva)
2012. márc. 14. 16:21

Életemben ekkora baromságot még nem olvastam! Hé!!!! Jó aassszony! a gerincsérv az nem lágyék sérv amit kivágnak!

Nagyon ajánlom,hogy ha már mindenárom okos akarsz lenni akkor legalább OLVASS!!!!! utána!

Nem bántani akarlak,mert nincs miért! De ami baromság az az!

2012. márc. 14. 16:19
Amennyiben kizáródik és részlegesen lebénul az ember, akkor ez már nem kérdés. Örül, hogy felfekhet a műtőasztalra.
73. ügyek
2012. márc. 14. 16:13

Naná!

Ugyanis nekem a negyvenes éveim közepétől egyre sullyosbodó porckorong sérvem lett a 4-5 csigolya közt.

Kb hat évet szenvedtem,volt amikor a wcre ülni sem bírtam. Aztán nem bírtam tovább és iránya műtét.

Du.13,30 kor vittek a műtőbe,14.15kor ébredtem!bodultan! De NEM FÁJT! VÉGE !!!!jó jó valami silány kis fájdalom(a műtét) de mi volt ez AHHOZ!!.KÉSZ! 22órakkor! már ki tipegtem egyedül az erkélyre és rá gyújtottam,na meg az automatából egy óriási kávét is! Szóval a fejem a falba mert hagytam magam másoktól mindenféle hülyeséggel befolyásolni és évekig fájdalommal élni! Tehát kb két hét és se híre se hamva a gerincsérvnek, a műtéti vágás is két öltésnyi kb 4 cm.ma már olyan eszközeik vannak az idegsebészeknek is,hogy nem trancsírozzák szét az embert.Hála az égnek a műtét után egy jó 8-tíz évem volt amikor semmi semmi bajom.Hát aztán jöttek! De az már más tészta!

72. badonyimariaeva (válaszként erre: 71. - Kingi7)
2011. febr. 8. 08:47

Na, ebből a hozzászólásodból meg nagyon süt a világosság!


Olvass egy kicsit, ha már annyira szeretsz vitatkozni.


De te csak járj csontkovácshoz ha megteheted, és élj boldogan, azt kívánom neked!



[link]


[link]

71. kingi7 (válaszként erre: 70. - Badonyimariaeva)
2011. febr. 7. 21:04

Ja, persze...ennél nagyobb butaságot nem hallottam...örökölted...

Mielőtt valakinek amit leírtál elmondod, olvass utána...Amit leírtál, az is engem igazol, hiába műtenek, kijön máshol... gondolom a másik 3-at is megműtteted, ahelyett. hogy más irányt megpróbálnál.

Persze, hogy az orvos nem fogja azt mondani, hogy menj el egy jó csontkovácshoz-bár az én háziorvosom szokta javasolni, ő hozott ki belőle, részben 1 hónap alatt és utána vagy 2 évig jól működött- pihenés, gyulladáscsökkentő koktél, csontkovács hetente.



Ugyan már, mi nyomta a gerincvelőt befelé???

Na, erre válaszolj!

Szerinted, ha nem nyomja semmi,mert visszakerül a helyére, akkor mi van?


"Ja, és a csontjaim teljesen rendben vannak, nincs összecsúszva a gerincem, csak még van vagy három hasonló porckorong sérvem, amit több mint valószínű, hogy örököltem!"

Ne haragudj, de ebből süt a sötétség....olvasd el amit irtál :DDDD

70. badonyimariaeva (válaszként erre: 68. - Kingi7)
2011. febr. 7. 16:31

Nem én döntöttem a műtét mellett, sőt!

Tiltakoztam, kézzel, lábbal.

Ezen már nem lehetett segíteni.

A gerincvelőt nyomta, befelé!

Két orvosnak is megmutattam az MR felvételt, mind a kettő azt mondta, hogy ha nem engedem meg műttetni, lebénulhatok.

Azt meg ki szeretné?

Senki!

Jó, majd nyitok egy fórumot, ahol a gerincsérv műtöttekkel tudok "beszélgetni"!


Ja, és a csontjaim teljesen rendben vannak, nincs összecsúszva a gerincem, csak még van vagy három hasonló porckorong sérvem, amit több mint valószínű, hogy örököltem!

69. kingi7 (válaszként erre: 65. - Badonyimariaeva)
2011. febr. 6. 21:21
Ja és te minek reklámozod az orvosokat, hogy műteni kell? Ha nem tévedek a fórum címében ott szerepel egy kérdés "megműttetnéd?" Nos én erre reagáltam és indokoltam, de szerintem csak neked nem egyértelmű
68. kingi7 (válaszként erre: 65. - Badonyimariaeva)
2011. febr. 6. 21:17

Nem műtöttek és mindent megteszek érte, ha műtenek, akkor nincs vége, mint már írtam, de nagyon figyelmesen elolvastad a hozzászólásaimat :)

Hangsúlyozom, nem az észt osztom, csak segítek a nem fafejűeknek :) tudod, lehet, hogy idősebb vagy, de nem biztos,hogy az a helyes. Én elmondhatom a saját és környezetem tapasztalatát. Ja, ha olyan okos vagy, akkor tudnod kéne, hogy ez nem súly függő és ha még a csigolyáid el vannak csúszva és úgy "erőlteted" a mozgást, na az kész öngyilkosság...

Lehet, hogy te nem fogadod el, nem izgat, de ha egy ember megpróbálja és sikerül már megérte :)

Jó egészséget kívánok neked!

Apropó, ha reklámozom, megmondanád konkrétan,hogy kit?

67. kingi7 (válaszként erre: 66. - Badonyimariaeva)
2011. febr. 6. 21:11
Nem tény, azért mert te rögtön műtetted, gondoltam hátha másnak segít :) Nem kell ágyúval lőni az egérre. Tisztába vagy a reklám fogalmával??? :DDD
66. badonyimariaeva (válaszként erre: 51. - Kingi7)
2011. febr. 5. 09:10
Mi ez reklám??
65. badonyimariaeva (válaszként erre: 64. - Kingi7)
2011. febr. 5. 09:05

Ha te ennyit mozognál mint én...


Azt, hogy miért hagyják elfajulni a dolgokat, mondod te!!!


Úgy mondtad, mintha zabálnék és el lennék hízva, vagy valami hasonló, amiről csak én tehetek!


Nem tudom, téged műtöttek már porckorong sérvvel?

Mert ha nem, akkor ne oszd itt az észt,és ne reklámozz semmit!!!

64. kingi7 (válaszként erre: 63. - Badonyimariaeva)
2011. febr. 4. 22:15

mind a kettő nagyon hasonló és le tudsz bénulni miatta, nem találtam olyat, hogy lényegében más lenne.

Miért nem előzted meg? Miért hagyják idáig fajulni a dolgokat?

Habár vannak olyanok, aki rákszűrésre sem mennek, csak amikor már nagy a baj, akkor vakaróznak.

Én azt veszem ki az írásodból, hogy abszolult elzárkózol minden mástól, csak a műtét létezik.

Azért kiváncsi leszek, hogy 1-2-3 év múlva hogy leszel, mert a probléma nincs megoldva.

A sérvet meg nem éppen kivágják... a porckorong meg a mozgáshiánytól meszesedik el, akkor mégjobban amikor a fájdalomtól-mert nincs a helyén- az ember nem mozgatja...


mindegy, te tudod, te életed...

63. badonyimariaeva (válaszként erre: 62. - Kingi7)
2011. febr. 4. 12:03

Ezt te csak hiszed!


A sérvet kivágják és kész!

A porckorong sérvnél meg kivágják a sérvet, az elmeszesedett porckorongot meg leszedik,ledarabolják,majd pótolják valamivel.

Azért nem mindegy!!!

62. kingi7 (válaszként erre: 59. - Badonyimariaeva)
2011. febr. 4. 11:56

A porckorng meg a gerincsérv, egy és ugyan az.

Nekem a derekamnál és a nyakam is el van rendesen meszesedve-ilyen fiatalon- ha nem tartottam volna karban, már régen béna lennék.

A műtéttel kapcsolatban olvasd el amit írtam, ha súlyos eset van, akkor is segítenek az alternatív módok, ha helyére van téve a csigolya és nincs évekig elhanyagolva, akkor utána max egy kis korrigáló műtét kell.

Én biztos nem a műtéttel kezdeném...

2011. febr. 4. 10:02
légy szíves!!
60. badonyimariaeva (válaszként erre: 54. - 3da8f53e4a)
2011. febr. 4. 09:23

Hol volt a porckorong sérve a párodnak?

Mesélj már egy kicsit, légyszíves.

59. badonyimariaeva (válaszként erre: 58. - Kingi7)
2011. febr. 4. 09:22

Ezt, hogy érted, hogy "nagyon picike műtét kell hozzá"?

Porckorong sérved van neked is?

58. kingi7 (válaszként erre: 57. - Lisy50)
2011. febr. 3. 16:14

Nekem az mondta aki kezelt engem, hogy a leggányabb sérvvel is lehet valamit kezdeni, max egy nagyon picike műtét kell hozzá, ezt így nem tudom leírni, ahogy ő magyarázta.. kb 1 hónapja. Már engem is műthettek volna, mert mind a 2 lában zsibbadt. Most is sajna a keresztcsontom,meg a derekam ki van jöve a helyéről, de pocakkal már nem tudok hason feküdni :S majd szülés után, egy alapos kilazítás és utána helyre megy. Fontos a folyamatos karbantartás.

Anyumat egyszer műtötték kb: 25 éve kifakadt neki hajszál hijján lebénult,ha valamikor úgy érzi " nem jó" rohan a csontkovácshoz, és teljesen jól műkődik, még a születésemnél szétnyomott csípőjét is rendbe rakták (keresztbe nyomtak ki a hasából, mert ugye anno nem császároztak)

57. Lisy50 (válaszként erre: 55. - Kingi7)
2011. febr. 3. 14:57

Úgy ahogy mondod!, volt hogy abbahagyta a felénél, mert jobban fájt a dereka.

Ha kezdet kezdetén tudunk a sérvről,szerintem még tornával is el lett volna, csak hát így el lett hanyagolva!:(

56. kingi7 (válaszként erre: 54. - 3da8f53e4a)
2011. febr. 3. 13:51

A fájdalomcsillapító nem oldja meg a problémát...

Való igaz, rengeteg dolog nem hat.

Első műtét? Ezek szerint már túl van a másodikon is...

Képzelj el, hogy 10 db fakockából építesz egymásra, 0-an illeszted, állva marad? Próbálj meg egyet kijjebb húzni,összedől... valahogy így néz ki a gerinc is, ha a szimetria megbomlik és nem kerül természetesen helyre, tovább romlik.

55. kingi7 (válaszként erre: 53. - Lisy50)
2011. febr. 3. 13:46

Azért egy próbát megért volna,megnyugtatásként...

A fizikó, xart sem ér!!!!

54. 3da8f53e4a (válaszként erre: 52. - Badonyimariaeva)
2011. febr. 3. 12:20

A páromnál sem hatott semmiféle kezelés előtte, járhatott ide-oda-amoda... Erős gyógyszereket, fájdalom csillapítókat szedett (volt amelyik már narkotikumot is tartalmazott, hogy bírja valahogy magát napról napra)

Viszont, mint már írtam! Az első műtétje nagyon jól sikerült, jól is érezte magát...ennek köszenhetően szaladtak el vele a lovak. Meg is kérdezte a prof tőle, amikor visszament másodszorra, hogy tán túl jól érezte magát, hogy így ki....ott magával? Nagyon mérges volt rá az orvos. És most már én is, mert nagyon visszapörgetném ezt az egy évet és rázárnám az ajtót, hogy sehová ne tudjon kimozdulni....Fél év kellett volna még és aztán szép óvatosan megfogni a munkát :((((

53. Lisy50 (válaszként erre: 47. - Kingi7)
2011. febr. 3. 11:13

Szia!

Én is pont így gondolom, és sajnálom hogy a műtét előtt nem próbáltunk meg alternatív kezeléseket!!

Nagyon sokan mondták, hogy csak legvégső esetben szabad műteni, de már késő bánat!:(

A reuma orvos is ha előbb elküldi CT-re, nem 10 évig fizikoterápiás kezelésekre küldi talán nem jutott volna idáig!Csak ha már szűkület is van , szerintem már más nem segített volna:(

52. badonyimariaeva (válaszként erre: 49. - Kingi7)
2011. febr. 3. 08:23

Vannak esetek és ez a többség, mikor már kezeléseket nem hatnak, sőtt!


Ez a fórum nem csupán a "sérvecskéről", a porckorong sérvről szól!

Nekem a sérv befelé haladt és már nyomta a gerinc velőt, ezáltal az idegeket.

A porckorong el volt meszesedve, pótolni kellett, itt már az alternatív kezelés nem segített.

De ki sem merte írni a reumatológus, mert ilyen kezelésekkel,több kárt csinálnak, mint hasznot!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook