Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra lelki szemszögbõl fórum

Fogyókúra lelki szemszögbõl (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyókúra lelki szemszögbõl

1 2
54. fura
2010. jan. 12. 17:16
Szerintem ami még fontos, hogy örömmel kell enni, hiszen az evés során boldogsághormon szabadul fel. Minden egészségtelen kaját ki lehet váltani majdnem olyan, vagy hasonló étellel ... a lényeg, hogy ha megkívánsz valamit, azt meg kell enni, de lehetőleg egészséges formájában. Pl. csoki helyett diétás csoki, fehér kenyér helyett tönkölykenyér, a keményebbeknek puffasztott rizs, búza ... stb. Szeirntem mindenki ismeri azt a közhelyet, hogy minél jobban tiltanak valamit, annál jobban vágyunk rá! Ezért nem hiszek abban, hogy heteken keresztül csak mindig ugyanazt együk, vagy pl. adott napon csak gyümölcsöt, vagy csak fehérjét vegyünk magunkhoz...tutira pont nem azt kívánnám! Persze nem vagyunk egyformák!
53. 98a882c496 (válaszként erre: 52. - A22d4e01f3)
2009. nov. 17. 10:05
Ez igaz, meg aztán én úgy voltam, hogy a napi 30 perc (ami nem sok) torna után nagyobb lendülettel indultam neki a másnapi diétás étrendnek. Mindig csak este tornáztam, másnap már csak azért sem akartam nassolni vagy bûnözni, hogy ne rontsak az eredményen.
2009. nov. 16. 18:51

a mozgás mellett még egy érv! pszichésen feldobja az embert, egy jó időtöltés és legtöbben csak a nass kedvéért nem rontják el a mozgás okozta elégedettséget, ezeket nevezem én a mozgás közvetett hatásának, persze a teljesség igénye nélkül...

én még sarkosabban, akár 0-100%-ra is hozom a mozgás-étkezés szerepét a fogyásban, ha csak a közvetlen hatást nézzük! a vita elkerülése kedvéért szoktam elfogadni a 30-70, 20-80 -as arányokat, de ezek ugyanolyan mérlegbillentő arányszámok.

giorcub-nak teljesen igaza van!


viszont a mozgás nagyon jó dolog, nagyon hasznos és nagyon kell! csak nem ettől kell a fogyást várni!

de ad egy jó pszichét, egy jó közérzetet, feldob testileg, lelkileg, mentálisan.

51. giorcub (válaszként erre: 49. - Detty33)
2009. nov. 16. 18:33

tevedes (vagy csak önamitas, bocs).

fogyni a bevitt energia csokkentesevel lehet. es ezt akar 0 testmozgassal is megteheted, ugyanugy le fogsz fogyni mintha ugralnal mellette. lenyeg a bevitt es a felhasznalt energia kulonbsege negativ eredmenyt adjon. termeszetesen a testmozgas is nagyon fontos (annal aki tudja vegezni) mert egyreszt noveli a felhasznalt energia mennyiseget, masreszt formaban tart es megelozi az izombol valo sulyvesztest. de a fogyast (es a hizast is) alapvetoen a taplalkozas szabja meg (egyes forrasok szerint 70/30 v 80/20%- aranyban a taplalkozas javara).

ezert aztan van szamodra is megoldas, meglepo modon a mersekelt etkezes (dieta), nem kura szeruen hanem eletmodvaltassal. az eredemeny garantalt lesz. de ha nekunk nem hiszel olvasd el a pados fele tudatos fogyas c konyvet vagy menj el egy dietetikushoz.


amugy meg hatgerincre en is mindenutt az uszast olvasom.

2009. nov. 16. 12:57

elsőnek az úszást mondanám...

az evés visszafogása vagy inkább rendszeressé és egészségessé tétele mindenképp alapvető és meghatározó, a fogyás mindenképpen ez biztosítja, a mozgás közvetve tud sokat adni, szerintem.

2009. nov. 16. 11:29
Üdvözlöm. Én is nagyon szeretnék lefogyni, de tudom ez mozgás nélkül nem megy! Viszont nekem megműtötték a gerincem, és ez miatt SAJNOS nem mozoghatok úgy ahogy szeretnék. Csak az evés visszafogásával lement pár kiló, de mikor a műtét előtt mozogtam is, könnyebben olvadtak le a kilók. Már sok helyen próbáltam gerinckímélő tornát keresni, de sehol nem találtam. Ön tudna nekem ebben segíteni? Köszönettel: Detty33
2009. nov. 16. 10:39

állapodjunk meg egy egészséges önbizalomban

:))

2009. nov. 16. 07:45
igen, csak aztán nehogy beképzelt legyen valakibõl XD na jó, ez nem így megy.
2009. nov. 15. 16:54

komplett közérzet, belül is (jóllakva, finom ételekkel) kívül is (szép alakot tartva),

és van ilyen, meg kell találni az egyensúlyt, ki kell kísérletezni...

:D

a kisugárzásod alapján ítél meg mindenki, igen amilyennek látod magad, más is olyannak fog látni...pl. szépnek és karcsúnak, ez elég jól hangzik :)

45. 98a882c496 (válaszként erre: 44. - A22d4e01f3)
2009. nov. 15. 16:06

Köszi, így akkor nem félek, igazad van! :D Meg majd hozzáteszem, hogy nem adnám fel megint azt az örömet, hogy csinosnak érzem magam. Olyan rossz volt, hogy nem vehettem fel mindent ami tetszik...nem éri meg az a pár jó falat, hogy megint elrontsam...


Ja és minden fogyizónak üzenem, hogy aki szépnek is érzi magát, azt mások is annak látják majd! Ezt olvastam valahol, már nem emlékszem, hogy honnan...mindegy :P

2009. nov. 14. 16:40

nem az ünnepek rontanak szerintem, hanem ha kifárad valaki és vár egy alkalmat, akármilyet...


szóval emiatt szerintem a kötött szábályok nem tarthatóak

- mert kifáradsz

- mert vannak helyzetek, amikor nem passzol


viszont elvek mindig tarthatóak!

- mert van annyira rugalmas, hogy jól kezelhető az éhség, az ünnep, a csábulás, az idegen hely, bármi....


szerintem így készülj :-)

én így fogok...

2009. nov. 14. 16:30
Az a fõ, hogy végül minden jól alakuljon :) mostmár csak azt kellene elérjem, hogy az ünnepek se rontsanak a dolgainkon...
2009. nov. 14. 10:50

ebben hasonlítunk,

és szerintem nemcsak mi!

szóval mögöttem sok eredményes fogyózás vagy fogyózásos (aszkéta) életmód,

aztán mögöttem van (tavasz-nyár) több bepróbálkozás, de valahogy nem sikeresen,

emiatt mögöttem van sok elgondolkodás és óvatos próbálgatás is...

és most már én is úgy érzem komolyan testet-pszichét-lelket és jó közérzetet építek, a fokozatosság és folyamatosság jegyében

:-)

41. 98a882c496 (válaszként erre: 40. - A22d4e01f3)
2009. nov. 14. 09:28

Fogyózós gondolattal már augusztus végén is foglalkoztam (mert akkor jött még egy kis plussz a többihez), de halogattam, meg ha nekikezdtem akkor nem ment stb.

Aztán október elején olvastam a neten egy 5 napos kúráról (naplómban benne van legelsõ bejegyzésként.), azt kezdtem el, de mindig kívántam mindenfélét.

Kérdésedre válaszolva 3 hete foglalkozom komolyan vele, addig csak próbálgattam magam. Nem nagy eredmény az a pár kiló minusz ennyi idõ alatt, de nem siettem :P és egyetem miatt nem tudtam konditerembe menni, itthon meg nem minden nap raktam be a torna dvd-ket.

2009. nov. 13. 20:17

így kerek a történet :)

gratulálok!

egyébként én pontosan ennyit szeretnék leadni, de fontosabb, hogy a helyére kerüljön az ember életébe a táplálkozás egyrészt mint szükséglet, másrészt, mint öröm!

Még egy kérdés: mennyi ideje is tartod új életformádat?

39. 98a882c496 (válaszként erre: 38. - A22d4e01f3)
2009. nov. 13. 19:44

Szia,

Nem akartam mérlegre állni, mert eddig mindig úgy volt, hogy amikor láttam a sikert, akkor engedtem a megszorításokból...ma viszont a hozzászólás után megnéztem, hogy a jobb közérzetem egyezik-e a számadatokkal. Egyezett...61 kg vagyok, amikor elkezdtem fogyizni, akkor 66-67 voltam. A célom az 58 lett volna, de úgy érzem, hogy ha 60-ig lemegyek, akkor elégedett leszek teljesen. A régi kedvenc nadrágom is rámjön és mosolyogva nézem magam a tükörben.

Tudom, hogy nem sok kilótól kellett szabaduljak, de mozogtam és betartottam mindent. A cikkemmel azt akartam (volna) úzenni, hogy a sóvárgás okait kell megszüntetni, vagyis meg kell tanulni nemet mondani a hûtõnek stb. Ez is sikerült :) remélem másoknak is.

Szívbõl remélem, hogy sikerült tisztázni a dolgokat. Naplómba nem akartam mident leírni, emiatt nem voltak számadatok. A mérlegelõt meg nagyon régen töltöttem ki, amikor még más módszerrel fogyiztam...sikertelenül, mert nem tartottam be. Mindenesetre örülök, hogy most valamennyire sikerült.

2009. nov. 13. 13:14

nem akarok beleszólni, de szerintem fontos lelki vonalvezetés, vagyis, hogy az ember hogy éli meg a fogyókúrát,

a cikk valami ilyesmiről akart szólni,

lelkesen, praktikus ötletekkel bélelve,

lehet, hogy jogos giorcub felvetése is, hogy lássuk-halljuk kinek mit hozott ez a "lelkileg is megalapozott" diéta.

de szerintem, ha egy cikk csak témaindító, az nem baj, úgy legyenek feltéve a kérdések a fórumon, akarom mondani, fordítsuk át giorcub kritikáját kérdésekké és vitassuk meg...

????

tigirl18, pártodat fogom a végtelenségig, de a számok azért számítanak, minden nőnél számítanak, azért azt nem hiszem, hogy nálad ez másképp lenne,

ha úgy nem érdekel, hogy mennyi időbe telik míg leadod a felesleget-azt elhiszem, és ez jó is,

de szerintem kell, hogy érezd nap, mint nap az átalakulásod folyamatát... de ha jól emlékszem, ez meg is történt...

én kiváncsian várom a folytatást...:-D

37. 98a882c496 (válaszként erre: 36. - Giorcub)
2009. nov. 13. 10:07
Kipróbáltam, bevált, a számok nem nagyon érdekelnek már. Ha tetszik a cikk jó, ha nem, akkor nem kell ötleteket meríteni és olvasgatni. Hála Istennek volt olyan, aki pozitív visszajelzést írt, akinek tetszett és erõt merített. Van olyan, akivel mai napig levelezek, hogy hogy haladunk stb. Mindenki arról ír amirõl akar, megossza a véleményét másokkal. Relatív, hogy kinek mi jön be, segíteni próbáltam, többnyire sikerrel. Ennyi
36. giorcub (válaszként erre: 33. - 98a882c496)
2009. nov. 11. 23:51
ezek xerint irtal egy cikket aminek nincs konkret szamszeru (mert) alapja, csak az "ugy erzem" es "szerintem" az eredmenye.
35. 98a882c496 (válaszként erre: 28. - A22d4e01f3)
2009. nov. 11. 10:01
Nem kell teljesen kivonni, én sem tettem ezt, csak az elsõ 2 hétben, aztán csipegettem ebbõ-labból, de óvbatosan...a mennyiségeket tartsd szem elõtt, ennyi. Mindent úgy csináltam, hogy ne érezzek hiányt, de mégse egyek mindenbõl.
34. 98a882c496 (válaszként erre: 29. - 0d32c1589e)
2009. nov. 11. 09:59
Köszönöm, akkor máris megérte leírni a cikket :)
33. 98a882c496 (válaszként erre: 30. - Giorcub)
2009. nov. 11. 09:58
mérlegelõbe nagyon rég írtam, az új eredményeket nem vezettem be. Tulajdonképpen nem is súlyproblémákkal volt bajom, mert csak 5-6 kg van plusszba, ami engem már nem zavar, nem is csúnya stb. Azt akartam elérni, hogy megtanuljam kontrollálni az éhségérzetet, ami sikerült. úgy ahogy leírtam. Mérlegre nem álltam, bár az övemen húzhattam egy nagyot, aminek örülök :)
2009. nov. 10. 16:45
sziasztok!én életmódot váltottam már több mint 2éve.-22 kiló és a "diéta"azóta is tart!szerintem nagyon fontos az hogy megtervezzük mit eszünk,mert akkor rá tudunk készülni agyilag hogy" ma este mondjuk salit eszem egy kis grillezett husival"és akkor nem az van hogy éhesen hazamegy valaki és kizabálja a hűtőt.én a tudatos és megtervezett étrendben hiszek nekem ez vált be na meg a mozgás.de mindenki úgy csinálja ahogy neki megfelel.a lényeg hogy minél hamarabb elkezdi annál jobb.:)mindenkinek sok sikert és kitartást hozzá!
2009. nov. 10. 16:02
Én a csokit a karamella-vanília teával helyettesítem. A másik, hogy ilyen gyorsan fogytam azt én akartam ilyen gyorsan, de ha valaki csak havi 5 kg-mot akar akkor legyen meg neki a napi 2000 kcal és mozogjon mellette. Meg gondolkodás kell és nem arra kell mindennap gondolni mit eszek másnak és hánykor fogok enni legközelebb. Én nem foglalkozok vele. Van a kaja, de nem kell a egész hűtöt megenni, elég annyi amennyi a szervezetnek kell. Nekem nincs gyerekem, de akinek van az annyi kaját add neki, amennyi egy napra elég, de magának miért nem tudd annyit adni??? Jó kérdés. Van a karácsony ünnepek. Lehet kajálni bőven, mert nem megy fel 30kg, de 3kg se. Kb. 1 kg, de ha valaki gyorsan cselekszik karácsony után és vissza fogja a kaja mennyiséget, nem fog meghízni. Ez már gondolkodás kérdése. Amúgy párolt zöldségből lehet sokat enni. Én nagyon szeretem pici tejföllel és nem hizlal. Én iszok kolát is, de nem eszek semmi lisztes dolgot. Abba beletartozik a kenyér, zsemle, kifli, süti, tészták... 7 hétnél tartok és -30 kg. A hasam 23 cm fogyott és teljesen vissza húzódót. Mellette mozgok, krémezem magam. A legfontosabb, hogy ebben a 7 hétben nem voltam beteg se. Nagyon jól érzem magam. Én pl a ilyen hülye sztár diétákat meg nem követem, mert nem ér semmit.
30. giorcub (válaszként erre: 10. - 98a882c496)
2009. nov. 10. 13:22
fogyasi eredmenyeidet hol lehet megnezni? merlegeloben nincs, naplodba beneztem de ott nem lattam erre vonatkozot (bar annyira melyen nem tudtam atolvasni).
2009. nov. 10. 07:26
Elolvastam nekem tetszik, és eröt is tudok meríteni a cikkből köszike.
2009. nov. 9. 16:03

újra elolvastam...

muszáj tiltani?

nem tudom a választ, csak kérdezek:

tigirl18, kell-e, szabad-e megszokott ízeket teljesen kivonni? nem elég-e az arányokat változtatni? átreformálni mindent az alapjaitól, de tiltás nélkül!

27. a22d4e01f3 (válaszként erre: 26. - Luca2007)
2009. nov. 9. 14:12

mondok még egyet a sporthoz: jól átalakítja a gondolkodást, az evéscentrikusságot átviszi a sportcentrikusság felé, eleve úgy eszel, hogy jólessen a mozgás, épüljön az izmod, stb.

szóval egy mozgásmánia nagyon jót tehet az evésmánia ellen

:-))

persze semmiből nem jó a véglet..

26. Luca2007 (válaszként erre: 25. - A22d4e01f3)
2009. nov. 2. 15:36
Igen, sportolni kell. Kétszer fogytam 20 kilót, diéta és sport mellett. Szerintem a diétától fogyni lehet, a sporttól meg szép alakod lesz. Nekem ez vált be.
25. a22d4e01f3 (válaszként erre: 24. - Klaucsi)
2009. nov. 1. 21:43

én nem hagyom ki, csak nem írok róla itt,

futok, nagyon és sokat és nagyon régóta, sajnos volt, hogy kihagytam hónapokat...

nagyon hiszek a sportban, de a fogyást a diéta (életmód evés része) határozza meg nagyon-nagyon döntően.

A sportnak pedig közvetett hatása is van! a gondolkodást, hangulatot úgy alakítja, hogy fejben már előbb is sovány nővé válhatsz, ami nagyon nagy segítség lehet a testi soványság elérésében.

soványság:értsd jó értelemben :-)) vékony, karcsú

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook