Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriai családi pótlék különbözet fórum

Ausztriai családi pótlék különbözet (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
ápr. 8. 08:21
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, 2023 november elején adtuk be a kérelmet a családi pótlékra 2022. májusától visszamenőleg. Közvetítőn keresztül. Minden papírt beszereztünk, aláírtunk. Párom dolgozik kinn, utána havonta kapnánk. Lehet hogy több az elbírálás mint 6 hónap? Mikor szoktak utalni? Előre is köszi a segítséget!
211. lajona
márc. 7. 06:02
Sziasztok.Meg jött a magyar kincstárból a papír,a kinti családival kapcsolatban.23,júniusban adtam be,21-22 évre.
210. kisbucka (válaszként erre: 209. - Zsanika1992)
febr. 19. 11:10
Szia, én még nem kaptam kintről semmit. Tavaly adtam be az igénylésemet visszamenőlegesen. Ma felhívtam a könyvelő irodát aki segített az ügyintézésben, kértem hogy egy telefont ejtsenek már meg a nevemben és ügyemben, hogy megtudjuk mire várunk.
209. Zsanika1992 (válaszként erre: 208. - Kisbucka)
febr. 11. 04:54
Nem tudom mire várnak vele elvileg 6 hónapon belül kell utalniuk nekünk ki húzták a 6 hónapot de benne voltunk pár nap kellett hogy le teljen a 6 hónap,de elvileg ha már kaptál onann akkor nem várják meg a 6 hónapot azért is kérdeztem hogy hátha valaki be adta már a tavalyit hogy náluk mi a helyzet,nekünk már lassan a harmadik hónap telik le,
208. kisbucka (válaszként erre: 207. - Zsanika1992)
febr. 5. 11:17
Szia, nekem a könyvelő tavaly május elejen adta be 2021-2022-re a csaladi pótlék különbözet igenylésemet. Novemberbe kaptam az általános tájékoztató levelet de azóta se jött se pénz,se hiánypótlás kérelem. Elvált vagyok
207. Zsanika1992 (válaszként erre: 206. - Lajona)
febr. 4. 20:43
Mi a 22 es évről tavaly januárban adtuk le és 6-hóba jött meg,a 23 -as évről novemberben adtuk be most azt várjuk
206. lajona (válaszként erre: 205. - Zsanika1992)
febr. 4. 20:10
Szia. Júniusban adtam be. 21-22 visszamenőleg. Még semmi. Azt mondta a könyvelő, hosszadalmas lesz. Elvált vagyok.
febr. 3. 21:53
Valaki esetleg igényelte már a tavalyi évi családi pótlék külömbözetet? mi november végén adtuk be de még semmi jelzés
204. lajona (válaszként erre: 203. - AniGida)
jan. 6. 13:01
Messengeren, Nagyné Görzsöny Ibolya néven vagyok. Írj nyugodtan.
203. AniGida
jan. 6. 09:39
Kapott valaki hasonló levelet amiben a arra kérték az igénylőt jelen esetben (apuka) hogy a másik szülő is írjon alá(anyuka)egy lemondó nyilatkozatot mert ő volna az elsődleges aki kaphatna családipótlékot?! Illetve ti hogy adtátok fel a hiánypótlásokat? Illetve ez már a vége az ügynek vagy még csak a kezdete? Július 6 óta foglalkoznak vele de még csak most kaptunk december 19.ei keltezésű,január 3-án érkezett,de 9-ig vissza kellne érkeznie a papirnak. Fel lett adva ajánlott elsőbbségi levélként remélem oda is ér! Jó drága egy papír az már biztos! Egyébként boldog újévet!
dec. 19. 09:17

Találtam egy oldalt ahol egy petíciót is ki lehet tölteni ebben a témában. Javaslom aki egyedülálló és az ügye áll, töltse ki és küldje el a leveleket a megadott címekre!


www.osztrakugyek.com/csaladi_ellatasok/o...

201. kisbucka (válaszként erre: 191. - Candy29)
dec. 15. 09:29
Szia, szabad kérdeznem, hogy hány gyermekről van szó? Mennyi a különbözet amit gyermekenként kaptatok? Én május óta várok és nem igazán tiszta kb, milyen összeg amire számíthatok kettő 12 év feletti gyermek esetén.
200. lajona (válaszként erre: 199. - Kisbucka)
dec. 11. 11:05
Hú, pedig reménykedtem, hogy karácsony előtt meg jön! A könyvelő nekem azt mondta, nincsenek le állítva az utalások. Akkor várunk, a pénz sosem jön rosszkor.
199. kisbucka (válaszként erre: 198. - Lajona)
dec. 11. 09:50
Szia, így van, de sajnos várni kell.Nekem május elején postázta a könyvelő a csp különbözet igénylésünket visszamenőleg 2021-2022-re. Októberbe kaptam az általános levelet amit te is, de utalás még nem érkezett.
198. lajona
dec. 9. 18:27
Sziasztok. Idén, júniusban adtam be, az osztrák csp igénylést, 2 évre visszamenőleg. 21-22.Tegnap jött egy levél, amiben tájékoztattak, a két ország közti jogvitáról. Hívtam a könyvelő, azt mondta ne aggódjak, attól függetlenül, meg kapom a csp-t.
197. Zsanika1992 (válaszként erre: 196. - KarÉvi78)
dec. 9. 16:16
Akkor sajnos nem tudok tanácsot adni😔
196. KarÉvi78 (válaszként erre: 195. - Zsanika1992)
dec. 8. 15:00
Szia. Igen én is tudom. Mégis ezt kéri most hianypòtlasban december 20ig. Jött levél.
195. Zsanika1992 (válaszként erre: 194. - KarÉvi78)
dec. 8. 06:53
Hát elvileg azt a finanzamt küldi a magyaroknak amit le kell igazolniuk n3m neked kell,
dec. 7. 13:40
Sziasztok? Hogy tudjuk igazolni hogy itthon nem kapunk családi pòtlékot? Nem dolgozom. Segìtsetek légyszíves. Ezt kéri tőlünk a Finanzamt.
193. Candy29 (válaszként erre: 192. - Zsanika1992)
dec. 4. 16:39
Nem könyvelő csinalta hanem mi!Ezért most nem értem ,lehet rossz nyomtatványt töltöttünk ki? Miután megkaptuk a pénzt júliusban jött rá kb 1 hétre egy papír,azon az állt hogy bármi változás lenne akkor ide küldjük vissza,illetve hogy erre és erre a szamlaszamra meg pénz várható az elkövetező időszakban :D azért nem értem,hogy akkor most ilyenkor mi van? Azóta semmi nem jött,se papír se pénz!
192. Zsanika1992 (válaszként erre: 191. - Candy29)
dec. 4. 10:25
Visszamenőleg lehet akkor kérned,attól függ a könyvelőd hogy csinálta meg a papírt, mi kértük azt hogy ne havonta kapjuk hanem Visszamenőleg
191. Candy29
dec. 4. 09:38
Sziasztok!Mi a visszamenőlegesen igenyeltuk meg a családi pótlék különbözetet,meg is kaptuk júliusban egy nagyobb összeget,azóta viszont semmit!Az lenne a kérdésem,hogy szerintetek miért nem érkezik azóta az Ausztriai kulonbozeti havi családi pótlék?Vagy ezt minden évben igényelni kell? Azt hittem automatikusan ilyenkor jön majd!Valaki aki jártas ebben legyen kedves írni nekem!
nov. 27. 20:49
Sziaztok esetleg van köztetek olyan aki már az idei családi pótlékkülönbözetre az igénylést beadta?mi a tavalyi évről idén januárban adtuk le azt meg kaptuk a 6 dik hónapra az az júniusban ,viszont az ideit be adtuk 1 hete megint ki várják szerintetek a 6 hónapot?
189. DaninéSziszka78 (válaszként erre: 188. - AniGida)
nov. 24. 07:12
SZIA MI IS ÍGY vagyunk elfogadva 14 én es azóta se semmi sajnos. Hat hónap lejárt 12 én
188. AniGida (válaszként erre: 175. - Hakin)
nov. 14. 13:59
Szia.A határozat utalás után jött meg neked? Mi mult hét szerdán hívtuk fel öket akkor azt mondták készen vannak a papirok és ki utalásra vár..de ezt mondták tegnap is..csak azt szeretnék tudni hogy nálluk mit jelent ez..de még határozat se jött..Nagyon bosszant ez a dolog..
187. AniGida (válaszként erre: 186. - Izabella84)
nov. 9. 08:13
Köszönöm a választ! Remélem így lesz :)
186. Izabella84 (válaszként erre: 185. - AniGida)
nov. 9. 07:54
Nekem az adónál mikor azt mondták kész vannak,pár nap volt!
185. AniGida
nov. 8. 15:26
Sziasztok. Visszamenőleg kértük a családipotlékot még június 6 ma fel hívtuk öket és annyit mondtak készen vannak a papirok..ilyenkor mennyi idő után érkezik meg a pénz?
184. Hakin
nov. 3. 07:24
Januárba adtam be.Teljes összeget igényeltünk,mert mindketten Ausztriában dolgozunk.Visszamenőleg,teljes összeget utalták,havonta fog jönni.
183. kisbucka (válaszként erre: 175. - Hakin)
okt. 31. 16:26
Szabad kérdeznem hogy havi utalást kaptál? Vagy visszamenőlegesen? Teljes vagy különbözeti összeget utaltak?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook