Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítség, Tönkrementem! fórum

Segítség, Tönkrementem! (beszélgetős fórum)


2010. márc. 22. 10:51
Bár most meg megszűnik a gárzártámogatás, és felemelik jó pár ezerrel havonta... :((((
2010. márc. 22. 10:50

Én tavaly annyival lecsökkentettem a gázfogyasztást, mert inkább jól felöltöztem itthon is, hogy az idei átalánydíjam 3ezerrel csökkent, a villanynál az összes égőt kicseréltük energia takarékosra, és annak az átalány összege is lecsökkent ez évben 3ezerrel, az már 6ezer, most jár le hónap végén a UPC hűségelőfizetésem, ami havi 6.600 volt a tv, és 3.700 a net, április 1.-jén óhatatlanul lemondom, és átállok a digire, ahol már meg is kötöttem a szerződést, és 2 év hűségelőfizetéssel egy évig a tv, s a net együtt 3ezer lesz, utánna is csak 5.500.-, csökkent a közös költségünk, és csökkent városunkban a vízdíj is, 670.-ről 605.-ft-ra, és az idén közel 20ezerrel sikerült a rezsit összesen havi 40ezerre lecsökkenteni, aminek annyira örülök...


És így van, ahogy itt Valaki írta, hogy mivel már luxus a jól befűtött lakás, fel kell öltözni, de csak így lehetett lecsökkenteni az összkiadást... Hisz én is sokat vagyok munka nélkül, mivel a HR-es világ úgy működik, hogy 3 hónap munka, és viszlát!!


Aztán egy évben max. 2x tudok így elhelyezkedni, de az év nagy részében sajna én is munkanélküli vagyok...

2010. márc. 21. 21:09
SZÉGYEN -GYALÁZAT, hogy ezt kell megérnünk!
14. judy47
2009. okt. 28. 17:32
Mi jo esetben hetente 1-2 alkalommal eszünk hust.És honap elején.Többnyire krumplis és tésztás ételek vannak.1 ételt 2-3 napig eszünk.Kenyeret se mindennap veszünk.1/2kg-os elég 4 napig.Kaját nem tudjuk jobban beosztani.Nem megyünk sehova,és nem költünk ruhára sem,mert nem telik.Sajnos állatot nem tudunk tartani a 3.emeleten.
2009. okt. 28. 14:38

Nem szabad elvinni a gyerekeket bevásárláskor :). Az tuti spórolás. Aztán az is, ha összeírjuk pl. 1 hétre előre, hogy mi lesz a kaja, és csak ahhoz vásárolunk. Aztán mindig az idényjellegű zöldséget, gyümölcsöt vásároljuk, az ált olcsóbb. Persze ezek nem nagy dolgok, de kicsit így is lehet spórolni.

Most szerencsére annyira nem kell spórolnunk, de gyerekkoromban még be sen szálltam a kádba, már jött anyu, hogy szálljak ki, a szendvicseken mindig csak hajszálvékony feltét volt, abból is csak egyféle...ezek megmaradtak bennem, de nem úgy, mint rossz emlék.

2009. okt. 27. 14:47

sziasztok...


spórolni muszáj a mai világban,anélkül sajna nem megy...mi is tartunk állatokat,tavaly volt kert is,de nem lett benne szinte semmi,úgy hogy idén csak kis kertünk volt...de neveltünk nyulat,csirkét,kacsát,galambot...a takarmányt cseréltük nyúlra,mézre, munkára,az volt a fizetség...a párom méhész,abból is volt egy kis pénz...

a fürdőszobában csempézni szeretnénk,de mivel pénzünk az nincs rá sok,ahol a párom burkolt,ott megkapta a hulladék lapokat és abból lesz megcsinálva,veszünk hozzá még valamennyit és olyan lesz,amilyenre szeretnénk...a kaján is tudok spórolni,nincs pocsékolás,nincs dörzsölés,van egyszerű kaja,hetente 2x hús és a többi meg ami ép eszembe jut...szórakozni nem járunk,a gyerekeknek ami kell,az meg van....pelus,játék,édesség,sulicuccok...a gyógyszert patikakártyáról vesszük....öltözködés nekünk is turi vagy kínai...két autónk van,az elég sokat elvisz ugyan,de ez az egyetlen luxus...kábeltévé nincs,úgysem néztük sosem,lemondtam....fával fűtünk,amit a saját erdőnkről hozunk....és persze hitel hitel hátán nálunk is....

hát így élünk mi ma 2009-ben Magyarországon...:(((

11. 874eb11dfd (válaszként erre: 10. - 91659176d7)
2009. okt. 27. 14:25
főleg ebben az országban
2009. okt. 27. 14:21

Ez van!

Megélni nehéz!

2009. okt. 27. 14:21

szőrnyű, hogy a 21. században már luxus húst enni, luxus télen melegben ülni otthon!! Szőrnyű..24 éves vagyok, amióta leköltöztünk vidékre, azóta nincs munkám! Párom katona, sajnos nem tud egyik helyről a másik helyre menni..

Nem tudom mi lesz...

2009. okt. 27. 14:17
Sziasztok, csatlakozom az előttem szólókhoz. Tény, hogy sok-sok házimunkával lehet pénzt megfogni, pl. nem venni 110 Ft-os kakaóscsigát, hanem sütni házilag, vagy olcsóbb 2 literes üdítőt önteni át flakonba, mint fél litereseket venni, vannak gyűjtőcsomagolású élelmiszerek. Baj akkor van, ha már ezeket is kipróbáltuk, és mégsem elég a pénz...
2009. okt. 27. 14:11

Az itt olvasottak nagyon ismerősen csengenek sajnos nekem is...


Köszönöm szépen minden hozzászólást!!!! És várom a továbbiakat!


Olyan munkám van, ami szellemileg teljesen elfáraszt, viszont a pénz nem túl sok.. a beosztásom sem mindennapi, nehéz ehhez másik munkát igazítani...


Igyekszem többször, de keveset vásárolni (élelmiszer), mert a nagybevásárlás egyszerre igen sok pénzt kihúz a kasszából, és kevés marad...


Leginkább a Lidl-ben vásárolok élelmiszert, olcsóbb..de a sok kicsi itt is sokra megy...


Várok még spórolási ötleteket....

2009. okt. 27. 13:14
Nálunk sincs min sporolni.3 napig eszünk egy paprikáskrumplit.Rántott hust nagyon rég ettünk.A rezsit be kell fizetni ha törik ha szakad.Viszont az össz jövedelmünk 80000 Ft amiböl a rezsi 50000Ft.30000Ft marad ami a kajára,gyogyszerre kell.Mindig - ba vagyunk x-nek y-nak tartozunk.Sajnos!
2009. okt. 27. 09:21
én másodállásban is dolgoztam, hogy fennt tudjam tartani magam és a macskát /talált állat, nem én akartam/. Persze cigit sem vettem és a kaján is spóroltam amit csak lehetett. meg netem és kábeltévém sem volt, úgysem volt rá időm. meg kártyás telóm volt, hogy ne locsogjak sokat. a munkahelyemen elolvastam a híreket meg lógtam a neten amikor lehetett. kikapcsolódásnak futni jártam, az nem került "csak" egy futócipőbe. kölcsönkönyvekkel is nagyon jól elvoltam, v elővettem régieket amiket szerettem.
4. kingi7 (válaszként erre: 1. - 69b6212308)
2009. okt. 27. 09:08
Többet kell dolgozni, én még most is gyes mellett dolgozok, a párom is 3 dolgot csinál... spórolni kell, no cigi, no üditő, no étterem, no szórakozás...valamit valamiért, ja és nem vállalni 3-4 gyereket, vagy csak akkor, ha már anyagilag viszonylag rendben vagyunk
2009. okt. 27. 06:20

Húúú, a spórolás (is) nagyon relatív. Kinek, mihez képest kell összehúzni a gatyamadzagot. Szerintem első lépésben a kaján lehet a legtöbbet spórolni, olcsóbb dolgokat főzni, csak a szükségeseket megvenni. Ruhák a turiból, szórakozásból az olcsóbbik változat (pl: mozi helyett házimozi :)).

Aztán ha ez sem elég, jöhet az önkormányzat, lakásfenntartási és egyéb támogatások, segélyszervezetek ruha ill. élelmiszeradomány-osztó akciói.

Szóval lehetőség majdnem mindig van arra, hogy egy kicsit könnyítsünk a terheken. Persze amikor már a létfenntartáshoz sincsenek meg a források, akkor már nagyon nehéz okosnak lenni :(.

2009. okt. 27. 04:58
Nekem pl az a spórolás, hogy kertes házban lakom. Állatokat is tartok, tehát a hús és a zöldség egész évben vagy frissen, vagy a fagyasztóban adott és nem kell ilyenre költenem. Persze ahhoz hogy legyen, nagyon sokat kell vele dolgozni. Tudom, ez nem mindenhol megoldható, de ahol igen, ott érdemes kihasználni a lehetőséget. Férjem hobbija a horgászat, ő gyakran tesz halat is az asztalra, amit mi nagyon szeretünk. Öltözni turiból, vagy a kínaiból szoktunk. Semmilyen márkás cuccot nem veszünk. Nincs túl sok ruhánk, de minden megvan, ami kell. Semmilyen káros szenvedélyünk nincs, szerintem ez is nagy spórolás. Szórakozni nagyon nagyon ritkán megyünk, de inkább olyan helyre, ami nem elsősorban a kiadásról szól. Az én férjem munkanélküli kb fél éve, de mindenre jut amire kell, igaz adósságunk szerencsére már nincsen. Adósságok törlesztésére a tv2 Napló -c műsorában láttam jó példát, ahol egy szakértő segítségével megkeresték a kedvezőbb hitel konstrukciókat és így is tudtak spórolni. Most ennyi jutott eszembe.
2009. okt. 27. 01:47

Arra keresem a választ, hogy hogyan lehet megélni manapság a minimális pénzekből?


Spórolási tippeket, ötleteket, tapasztalatokat is várok.....


Családok albérletet fizetnek, mert nem tudnak saját lakást venni...a rezsi költsége egyre nagyobb...egy részletesebb bevásárlás 15-20.0000 ft..plussz költségek: mint például a káros szenvedélyek...És egy kis szórakozás???....És spórolás, de miből????

Mire elég a fizetésünk, a bérünk, a segélyünk?????

Hogyan lehet megélni???


Ti hogyan csináljátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook