Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Il-makiage sminktanfolyam-vagy egyéb sminksuli- megéri? fórum

Il-makiage sminktanfolyam-vagy egyéb sminksuli- megéri? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
150. hannav
2017. jan. 1. 11:23
Engem régebben még a westendben "kaptak el", mindig is nagyon érdekelt a sminkelés, hát hagytam magam. A smink biztos jó volt a maga nemében, csak nem az én arcomon, nekem nagyon harsány volt, aztán jött pszihotriller: rábeszélés, zsarolgatás, lelki-tusa a végén én szégyelltem magam, hogy csak 25.000 ért vásároltam, utána persze jöttek a telefonok de ott már próbáltam határozott lenni. A termékeik közül van ami elég jó, de ebben az árfekvésben (sőt olcsóbban) már "igazi" sminkes márkák is vannak pl.: Kryolan. Később (óvatos átgondolás és körüljárás után) elvégeztem a sminkestanfolyamok.hu (Icon) sminksuli oktatását, ahol rengeteget tanultam, tényleg igazi profi képzésük van, most kacérkodok külföldi továbbképzéssel + azt is "elviselném" ha kint dolgozhatnék komolyabb pénzért.
2015. jan. 23. 11:58

Sziasztok!


Én sminkesnek jelentkeztem,mivel másfél éve elvégeztem egy tanfolyamot,és eddig csak hobbiból sminkeltem, de gondoltam ideje kicsit komolyabban foglalkozni vele,nem mellesleg másodálláskén.:)

Vasárnap küldtem el az önéletrajzomat, hétfőn már fel is hívtak hogy várnak kedden szeretettel :) 20 perc várakozás után behivtak,körülbelül velem egy idős hölgy interjúztatott.Mondta hogy jöjjek vissza, csinálni egy próbasminket és utanna eldöntik hogy mi legyen, tegnap visszamentem, kérdezték hoztam e modellt, mondom nem mondták hogy kell. Egy kedves sminkeslány aki állítólag már 6 éve ott dolgozik, mondta hogy akkor sminkeljem ki magam és az lesz a próba :)utánna egy másik hölgyel beszélgettem, kicsit unott fejet vágott, nagyon nem érdekelte a sminkem, csakhogy menjek a tréningre.Hát ebbe tegnap belementem, de este volt egy megérzésem, és elkezdtem nézni a fórumokat, cikkeket.Több a negatív mint a pozitív róluk :\ Hétfőn kellene mennem, de inkább kihagyom!

Még szerencse hogy időben utanna néztem :)

2015. jan. 17. 11:18
Én tegnap voltam náluk állásinterjún. Shop managernek jelentkeztem. Amikor megérkeztem, akkor már összeraktam, hogy ők azok, akik pár hónapja az Alleeban kisminkeltek, majd mikor nem vettem semmit a horror drága cuccaikból leflegmáztak. Mindegy, ezt még betudtam a sminkes rossz napjának. Kb egy órát várattak az interjúra, amire még ezt is mondtam belefér, mert nem volt idpőpontom, csak annyi, hogy 5ig menjek be. Mondjuk ez is furi volt kicsit, de mivel pár évet nem éltem itthon és külföldön is voltak furcsaságok, elfogadtam. Viszont mikor 1 óra üldögélés után azt mondták, hogy jöjjek vissza máskor, mert most nagy tárgyalások vannak, akkor már rendesen pislogtam. Ez számomra komolytalanná tette a céget. Kb bármilyen pozícóra jelentkezem ezt érzem, de ha egy vezetőire, akkor duplán. Úgyhogy így akadtam rá erre a blogra, mert elkezdtem utánanézni a cégnek. Azt hiszem ezek után nem megyek vissza az új időpontomra...
2015. jan. 16. 13:59
Hát gondolom a hostessek is arra kapják a fizujukat is, ha emlékeznének rád biztosan nem mennének oda minden nap :) Csak hát egy plázába is hány ember jár, gondolom vagy ezer arcot látnak nap mint nap...
146. Anda39 (válaszként erre: 144. - NitaMica)
2015. jan. 14. 09:46

Persze, az ember sosem a beosztottra haragszik.

Mindenesetre azért elég bosszantó, hogy pl. az Alléban nem lehet úgy közlekedni azon a területen, ahol vannak, mert állandóan megállítanak. Én mindig udvarias vagyok, de ettől függetlenül bosszant, amikor bújni kell előlük, mert én érzem kényelmetlenül, hogy nem megyek sminkelésre...

(egyszer már voltam egyébként, meg is mondtam nekik, hogy nem fogok venni semmit - utólag kiderült, jól tippeltem, mert az én pénztárcámnak nagyon drága bármelyik termékük)

2015. jan. 13. 17:11

Sziasztok! Én voltam itt sminkoktatáson nekem tetszett! Tanultam pár dolgot jól éreztem magam, vettem egy rúzst is, elégedett vagyok vele... ha lesz pénzem biztos veszek még pár dolgot :)

Nagyon sok negatívat olvastam mielőtt elmemntem, de gondoltam saját börömön probálom ki, nem bántam meg!

2014. dec. 22. 17:39
Sziasztok! Előre leszögezném, nem dolgozom v dolgoztam sem ennél a cégnél,sem hasonlónál. De most őszintén... Akinek pénz kell, és választhat, az miért menne el takarítani vagy árut feltölteni minimálbérért,ha egy ilyen helyen megkapják a 200at havonta? Hajtják őket, a belüket kiszekálják, de cserébe megfizetik... Szóval nem tudom elítélni ezeket a lányokat. Max köszönettel nem kérem a szolgáltatásukat...
143. Kira88 (válaszként erre: 142. - Gretchenmorgan)
2014. nov. 20. 12:21
Sok sikert kívánok a diplomához és később a szakmai munkához!
142. gretchenmorgan (válaszként erre: 140. - Kira88)
2014. nov. 20. 11:08

Szia!


Budapesten van az országban a legtöbb diák, vicces, amikor egy hardcore szakon tanul az ember, és nappalis diákot keresnek heti 40 órában.


Mindegy, általában egyből betelnek, nagy mák kell ahhoz, hogy az ember diákmunkát kapjon. Igaz, én nyáron kerestem, amikor mindenki egyszerre akar dolgozni, de ez nem változtat semmit. Simán csak ne tartsd kizártnak, annak idején voltam legalább 20 interjún egy hét leforgása alatt, és mivel apukám éppen meghalt, temetésre kellett a pénz, elvállaltam ezt, mert annyit kerestem vele, mint még soha. Az első igenre nekem is igent kellett mondani, ezt én nem szégyellem, azt szégyelltem volna, ha anyukámat cserbenhagyom a legnagyobb vesztesége közepén.


Egyedül ezért zavar a véleményed, mert túlságosan határozottan fikázol le embereket, pedig fogalmad sincs, hogy mi van a háttérben, miért csinálja azt amit.


Ne érts félre, én is szívből rühellem, amikor naponta nekemtámadnak az Alleeban, de nem őket ócsárolom, meg nem őket akarom leordítani. Nyilván vannak köztük emberileg debilek, mint mindenhol, de akadnak, akik nem.


Megbánni nem bántam meg amúgy, hogy ott dolgoztam, de magamtól jöttem el, mert nem bírtam a stresszt, meg ezt az egész bohóckodást, nameg mivel olyan magas volt a fizetés (az izraeliek még ha át is gázolnak a lelkeden ezerszer, a pénzzel nem szórakoznak, sőt..), anyagilag pár hónap alatt rendbejöttünk, és átmentem egy másik céghez, ahol feleannyit sem fizettek.


Azt azért hozzátenném, hogy nem volt egy pillanat sem, amikor ne kívántam volna, hogy bárcsak fornettit árulnék egy aluljáróban...


Egyébként az ELTE TTK-ra járok fizikus szakra, pontosan tudom, hogy milyen az a kvalifikált, szellemi munkakör, és valószínűleg a cv-be nem fog bekerülni a sok kényszer/diákmunkám, mert nem lesz rá szükség.

141. Anda39 (válaszként erre: 138. - Gretchenmorgan)
2014. nov. 20. 09:10

Vannak szakmák, amikhez valljuk be, gyomor kell.

Ismerősöm mesélte, hogy elkezdett dolgozni valami cégnél (nem emlékszem a névre de nem is írnám ki), és az volt a munka, hogy minél több embert rá kellett beszélni bizonyos termékekre. Ebben persze az is benne foglaltatott, hogy jól átverjük a jóhiszeműeket, főleg az időseket. Konkrét útmutatót kaptak erre vonatkozóan. Tehát tudják, hogy ártanak a leendő vevőnek, és mégis élvezik. Különben nem csinálnák. Ez az illető otthagyta őket, mert azt mondta, egyszerűen nem lett volna szíve, gyomra hozzá.

140. Kira88 (válaszként erre: 138. - Gretchenmorgan)
2014. nov. 20. 08:53

"Arra esetleg nem gondoltál még, hogy tanul, és éppen most tesz szert felsőfokú végzettségre?"


Menj fel akármelyik diákszövetkezet weboldalára. Százával vannak a változatosabbnál változatosabb ajánlatok, nem csupán fizikai, de szellemi munkakörökre is. Kizártnak tartom, hogy valakinek ez a sminkes sz@r legyen az egyetlen adódó lehetősége. Én is végigdolgoztam a sulis éveket, nem úgy beszélek, hogy anyámék tartottak el.


"Tehát szerinted csak a kőkemény fizikai munka a munka?"


Nagyon nem, vannak kvalifikált, szellemi munkakörök is, csak ugye ott már érteni is kell valamihez, nem elég a "szia, meghívhatunk....?" szintű intelligencia.


"Persze, 350 forintos órabérért el lehet menni szórólapozni hétvégén a diákszövitől, de abból még a kaját sem lehet megvenni, nemhogy könyveket, meg lakást, rezsit/kolit fizetni."


Miért, ez a sminkhosstesskedés mennyivel fizet többet?? :D :D :D


"Szidhatod a cégvezetőt, meg az agressziv marketinget, meg az egész rendszert, amit megértek, de a dolgozó kishangyákat azokat nagyon ne. Ők azt csinálják, amit mondanak nekik."


A dolgozó kishangya az, akiben az agresszív marketing megtestesül. Ő az, aki miatt nem lehet végigmenni nyugodtan az utcán. Ő az, aki erőszakos, flegma, idegesítő. És nem tartott pisztolyt a fejéhez senki, hogy ezt csinálja.


Egyébként miért zavar téged ennyire a véleményem? Talán mert az emberek 99 %-a ugyanígy gondolja, és ezt nem tudod elfogadni? Talán mert magad is megbántad már, hogy ezeknek az izraeli szemeteknek dolgoztál?

Azért a CV-ből én kihagynám a helyedben, ha nem akarsz az enyémhez hasonló véleményekbe beleszaladni egy-egy állásinterjún.

139. gretchenmorgan (válaszként erre: 137. - Leonee)
2014. nov. 19. 10:43
igen, aznap vissza szoktak csörögni, hogy számíthatnak-e rád. :)
138. gretchenmorgan (válaszként erre: 136. - Kira88)
2014. nov. 19. 10:40

Arra esetleg nem gondoltál még, hogy tanul, és éppen most tesz szert felsőfokú végzettségre? Annyira könnyen beszél sok ember, hogy az valami elképesztő :D


Meki, gyár, árufeltöltés, takarítás? Tehát szerinted csak a kőkemény fizikai munka a munka? Szerinted ez mennyire rugalmas? Nekem van hogy este 8-ig órám van, de van, hogy már 2-kor végzek, ezért rugalmas munkát kell keresni, mert dolgozni meg csak kell, nem mindenkit tart el anyuapu a diplomaosztóig.


Gyárból, mekiből meg úgy küldenek el műszakvállalás nélkül, mintha ott sem lettél volna. Szóval ne mutasd be nekem kérlek, hogy egy fiatal, mondjuk csak nyelvvizsgával, és érettségivel rendelkező diáknak milyen munkákat kellene csinálni.


Persze, 350 forintos órabérért el lehet menni szórólapozni hétvégén a diákszövitől, de abból még a kaját sem lehet megvenni, nemhogy könyveket, meg lakást, rezsit/kolit fizetni.


Szidhatod a cégvezetőt, meg az agressziv marketinget, meg az egész rendszert, amit megértek, de a dolgozó kishangyákat azokat nagyon ne. Ők azt csinálják, amit mondanak nekik.


Hidd el, hogy nem egy álom minden munkanapot gyomorgörccsel kezdeni, attól még, hogy te úgy látod rajtuk, hogy baromira önelégültek, nem azok. Dolgoznak. Keményen. Csak tovább kellene látni az orrod hegyénél.

137. leonee (válaszként erre: 135. - Gretchenmorgan)
2014. nov. 18. 10:31
Ok. Köszi! :) volt most tőlük egy nem fogadott hívásom, lehet, hogy nem is kell hívnom őket, úgyis meg akarják tudni, hogy megyek-e?
136. Kira88 (válaszként erre: 134. - Gretchenmorgan)
2014. nov. 18. 08:06

Az ilyen lányok 99 %-a azért mert ide dolgozni, mert:


1. Nem ért semmihez, normális végzettsége nincs, nyelveket nem beszél stb. (hiszen ha mindez meglenne, nem szorulna ilyen "állásra")


2. A valódi tisztességes, de kemény munka az büdös nekik. Mert mi az alternatívája az ilyen "hostesskedésnek"? A Meki, a gyár, az árufeltöltés, a takarítás, egyszóval a kőkemény fizikai meló. Na, az már nem tetszik nekik, pedig lehetne azt is választani.

Nem feltétlen csak emberek átvágásából, kihasználásából lehet pénzt keresni.

135. gretchenmorgan (válaszként erre: 132. - Leonee)
2014. nov. 17. 16:16
nyugodtan lemondhatod, csak készülj, hogy erősködni fognak, hogy adjanak másik időpontot. Tehát határozottan mondd el, hogy nem. Ja, meg hatni fognak kicsit a lelkedre is.
134. gretchenmorgan (válaszként erre: 133. - Kira88)
2014. nov. 17. 16:15
Lehet őket utálni, szíved joga, de hogy te kijelentsd, hogy mi munka, meg mi nem, főleg egy diáklánynak... hát, nem tudom. keményen dolgoznak ezek a lányok. Egyébként én is rühellem őket, különbség az, hogy mögélátok, ott voltam, amikor a főnökök felváltva ordították le a fejüket, mert kevés nevet szereztek, kirúgással fenyegettek, stb, meg be vannak kamerázva lassan mindenhol. Ha az a tét, hogy mondjuk lesz-e pénzük a hónap végén, akkor igenis menniük kell. Szóval ezzel a lányokat védem, és nem a céget (azt teljesen elítélem). Ha meg nincs más opció, akkor nincs, dolgozni kell valahol.
133. Kira88
2014. nov. 17. 12:45

Az V. kerület kellős közepén dolgozom (Széchenyi tér). Minden nap legalább háromszor megyek végig a Zrínyi utcán. A Costa Cafe mellett lévő Il Makiage nevű szenny "dolgozói" (mert számomra ez nem munka) minden egyes kurv@ alkalommal leszólítanak, annak ellenére, hogy bmeg átmegyek szándékosan (!!!) az utca másik oldalára, hogy ne zaklassanak. Szerintetek érdekli őket?? Dehogy! Agresszív kis pióca az összes. Komolyan mondom, már nem tudom, mit csináljak...vicc, hogy azért járjak kerülőúton, hogy ne kelljen összetalálkoznom velük (már tettem így).

A múltkoriban megálltam a csaj mellett, és így szóltam:


"Figyelj ide! Itt dolgozom, és itt fogok még sokáig. Naponta jövök el erre többször. Nem akarom mindennap lefutni ezt a kört veletek. NEM KÉREK SMINKET!!!"


Azt már nem tettem hozzá, de kellett volna, hogy takarodjál bmeg dolgozni! Keress magadnak tisztességes munkát! A legutolsó wécépucoló munka is többet ér, mint ez a gyalázat!

132. leonee
2014. nov. 17. 12:30
Ha egyeztettem velük időpontot 45 perces smink oktatásra, de mégsem akarok elmenni, akkor le tudom mondani valahogy? A számuk még benne van a telefonomban. Annyi rosszat olvasok róluk, hogy nekem erre nincs szükségem. Gondoltam kipróbálok egy sminkelést, de inkább nem.
131. Anda39
2014. nov. 11. 18:41
Engem is sokat hívnak még most is, annak ellenére, hogy nemleges választ adtam elég határozottan. Már nem veszem fel, ha csörögnek.
130. kristo_f (válaszként erre: 125. - Babe72)
2014. nov. 8. 14:14

Te ilyen kekeckedő vagy?

Nem volt kártyaolvasójuk hogy azonnal lehúzzák a pénzt?

:))

Közeli kapcsolatom volt hasonló céggel más ügyben, láttam belűlröl a PR-t

2014. nov. 8. 14:11

Első lépés a lábáztatós méregtelenitő, 300ezerért, felé :)

[link]


Dehát felnő egy uj nemzedék mindig, aki nigériaitol is venne autót a neten

128. michelle.r (válaszként erre: 127. - Babe72)
2014. nov. 8. 13:22
Ahogy gondolod.
127. babe72
2014. nov. 7. 19:03
Azt azért nem hinném hogy rossz tanács lenne mert utána jártam és ezzel az üggyel mármint a telefonos zaklatással nem a rendőrség foglalkozik hanem a Hírközlési felügyelet. Ahová pedig bejelentésnél szükség van azokra az adatokra amiket a telekomnál mondtak. Mert egy feljelentésnél is kellenek az adatok. Szerintem egyértelműen korrekt. A rendőrség nem foglalkozik az üggyel.
126. michelle.r (válaszként erre: 125. - Babe72)
2014. nov. 6. 22:28

Teljesen rossz tanács.

Inkább hívd fel a figyelmét a Btk. 176/A. §, 1. szakaszára. Ha akarod ellenére bármilyen módon - értesd ez alatt, hogy e-mailben, telefonon, levélben bármilyen kommunikációt kezdeményez, máris kimeríti a zaklatás fogalmát. Már ezért is akár egy évig terjedő szabadságvesztés lehet a jutalma.

125. babe72
2014. nov. 6. 20:13

Na én is megjártam velük. Az ALLeban. Több hete ott lődörgök 80percig amíg a kisfiam egy közeli fejlesztőben van.Párszor megállítottak de nemet mondtam. Majd tegnap gondoltam miért ne. Elkérte a számomat nevemet mert épp telt volt hogy hív ha beférek. Végül magam mentem vissza. Ha csak egy nappal hamarabb beleolvasok az ide írottakba nem teszem na de ez már így alakult. A sminkelés nekem is fura volt bármit mondtam az szar csak ez a jó mondtam hogy sminkelek de allergiás vagyok sok mindenre na erre jött a leoltás hogy dobjak ki mindent mert ez a tuti. Végül egy papagájra emlékeztetve befejeződött a nagy mű. A pultnál másfél méteres hosszúságban kirakta amiket rám kent.A legolcsóbb darab is 8ezer volt. Mondtam hogy kösz de nem veszek semmit nem úgy készültem. Azt mondták senki sem. Mondtam velem melléfogtak mert egy vas nincs nálam nem hogy 10ezer egy alapozóra. Kértem hogy adjon árlistát még el is gondolkodtam rajta egy pill. Azt mondta ő az ár lista. Ja ha te így akkor én is. Kösz de kösz nem. Ahogy írjátok elköszöntem ROHADT bunkó volt a két csaj. Egyébként egész végig úgy picsáskodtak bocs a kifejezésért mint valami szépségkirálynő vagy valami vérprofi sminkes.

A slussz ma jött. Reggeltől több alkalommal többféle számról hívott egy pasi még le is baltázott hogy túlkép én adtam meg a számom. Rövidre fogtam.Mondtam ne merészeljen még egyszer felhívni. Persze hogy felhívott. Csörgettem a telekom ügyfélszolgálatát kértem teknikai segítséget. De sajnos nem lehet letiltani főleg ennyi számot. Kaptam tőle egy tanácsot. Ha újra hív érdezzem meg a nevét és írjam is fel, cég nevét,elérhetőséget. Menjek bele a beszélgetésbe mind ha érdekelne az ajánlat.Majd kérdezzem meg hogy mikor karnak letörölni a hívandók listájáról erről kérjek tőle egy időpontot. Majd szólítsam fel hogy ha ez akkor nem fog megtörténni vagy újra hívnak közben,ezekkel az adatokkal a rendőrséghez fordulok és feljelentést teszek zaklatásért. A telefon beszélgetésünket a telekomtól a rendőrség lekérheti tehát ami itt elhangzik annak nyoma van. De a telefonomon van hangrögzítő. Most várom hogy holnap reggel próbálkozik-e újra mert legutóbb bunkó voltam eléggé.Én biztos hogy feljelentem őket az már tuti ha hívogatni fognak.

2014. okt. 27. 10:05
Én is sokáig dolgoztam ott a telemarketing részen, nemtudom, hogy most mi megy ott, de anno nagyon jól kerestem, és mindig forintra pontosan, időben kifizettek. Ráadásul voltak céges bulik, karácsonyi aji. Nem volt embertelen (bár nekem a cél a sok pénz volt, így nem érdekelt, hogy heti 6 nap 12 órázom), jó volt a csapat, dolgoztunk. El tudom képzelni, hogy mennnyire elfajulhattak ott a dolgok :( Sajnos tényleg profitorientált az egész, agresszív a marketing, ennyi pénzből egy akkreditált tanfolyamra is be lehet nevezni. Viszont én aztmondom, hogy aki nem kapható a hülyeségre, azt úgysem lehet bekötni, akinek meg van rá pénze, és kedve, annak hajrá. Az átmenetet sajnálom, akik a semmiből előszednek sok pénzt, és semmit nem kapnak a beígért dolgokból. Félreértés ne essék, nem védem őket egyáltalán, viszont senkinek nem húzzák ki a zsebéből a pénzt, hanem önszántukból adják oda. Pl. engem bármeddig lehetne agymosni, soha nem fizetnék ki ennyi pénzt egy tanfolyamra.
123. michelle.r (válaszként erre: 122. - Zsebi babus)
2014. okt. 25. 15:58
Értem én, hogy kell a pénz, de miért maradtál 8 hónapig, ha ki sem fizettek és még folyamatosan aláztak is?
2014. okt. 23. 19:09

Nos,Nekem is van egy "rövid történtem "

Kb 8 honapot dolgoztam ott életem legeslegrosszabb döntése volt ,bár az első hónapok még elmentek az akkori vezetöség valamivel elvisélhetöbb volt mint ami utána jött..kezdjük a munka morállal 9-20,:21:00 bent rohadtunk abba a nyomorult irodában pisilni engedélyel ?kaja szünet majd ha meg lesz a 13 ig megadott számú be hivás ? a szöveg undoritó akit hivtak tudja hogy aza vége vagy eleje hogy kölség és kötelezettség mentes aha igen utána mg rá kényszeritik meg rommá alázzák hogy vásároljon nem kis összegért ....életemben nem adnám meg a telefon számomat nekik magamat is lehánynám hogy ott dolgoztam, és még az ember azt mondja hogy kell a pénz ugyhogy a végsökik meg de ami végkép fel tette az ire a pontot az uj Telemarketin Manager...ti mit szolnátok hozzá ha egy tölletek akár 10 vagy 20 évvel fiatalabb kis csitri ugy beszélne veletek mint egy darabb fekáliával ..pl .minek ültök itt a kis pixxátokon vagy emeljétek fel azt a faxxxxopo telefon stb denem is én vagyok a lényeg ha nem ti akik véletlenül jelentkeznétek .......magas jutalék meg verseny képes fizetés?! haha igen igaz az lenne ha kifizetnék engem speciel soha Ismetlem Soha nem fizettek ki rendesen ,Nekem egyetlen jó tanácsom van aki nm akar magának egy nagyon rossz élményt az messziről kerülje el ezt a céged mert náluk patkányabb társaság a világon nincs!!!!!!!

2014. szept. 13. 16:48
Ja, a vezetőség nemzetiségét nem tudtam, itt olvastam csak, de ezek után nem vagyok meglepve semmin. Anno egy újépítésű lakás vásárlásnál 100 ezer Ft-om bánta, hogy mégsem a kedves társaságtól vettem lakást- olyan szerződési feltételekkel, amitől a szerződés tervet átnéző ügyvédem hátast dobott.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook