Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a SOTE I-en szültek! Vagy ott fognak! Beszélgessünk! fórum

Akik a SOTE I-en szültek! Vagy ott fognak! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2243. zs88 (válaszként erre: 2241. - Liduska84)
2019. júl. 8. 16:18

Igen a leterheltség biztos a legnagyobb probléma , amivel ők sem tudnak mit kezdeni .


De nekem már az bőven elég , ha normál,emberi hangnemet ütnek meg az emberrel és nem főbenjáró bűn ha valaki kérdezni mer. 🙂

2242. zs88 (válaszként erre: 2240. - 9c351f3362)
2019. júl. 8. 16:14

Ez az,ami engem is visszatart Egyértelmű, hogy azt akarom a legnagyobb biztonságban legyen a pici , attól függetlenül, hogy persze nem szabad sosem a legrosszabbra gondolni.

Bár a Róbertben állítják az orvosok, hogy mivel kórházról van szó ( Maternityvel ellentétben) csak az igazán súlyós problémákkal kell elszálítani a kicsit . Hát nem tudom 😅


Amúgy igen azt a pár napot kibírja az ember, csak mondjuk ha nincs szerencséje és egyszerre több nőnek indul pont be a szülés és kapják meg a beöntést, 2 szobára 1 wc nem biztos, hogy túl kellemes .😀

De a legnagyobb félelmem nekem is az általad említett közöny és leterheltség a csecsemősök részéről.


Ha a Soten szülök akkor igen, mindenképp vàlasztunk szülésznőt is.

Én úgy tudom, hogy amennyiben az orvosod nem mond fix tarifát akkor a terhesgondozás összegének 10%-a. Én 20.000 Ft-ot fizetek alkalmanként és a barátnőm is ahhoz a nőgyógyászhoz jár mint én. Ő viszont a szülés után 150ezer Forintot adott, mert azt mondta neki annyi fért bele. Ugyhogy én úgy gondolom nagyjából így kell számolni . Bár az is biztos igaz, hogyha kevésbé felkapott orvosnàl szül valaki ugyanolyan figyelmes bánásmódot kaphat, viszont kevesebb( 50-100ezer forintból ) is megúszhatja a fogadott orvost. De én ezt mind ismerősöktől, barátnőktől hallom csak, személyes tapasztalatom egyenlőre nincs ugye😅

Szülésznőnek,ha jól tudom az orvos díjának a felét adjàk.

2241. Liduska84
2019. júl. 8. 15:22

Én 3x feküdtem már a SOTE 1-en és semmi negatívat nem tapasztaltam egyszer sem, sőt! Mindenki nagyon emberséges, kedves, de azért ott lebeg a futószalag feeling. LE vannak terhelve.


Szülésznőt mindenképpen érdemes fogadni annak, aki teheti! Rita is szuper, mellette én még Menártovics Zsuzsit ajánlom.

2240. 9c351f3362 (válaszként erre: 2239. - Zs88)
2019. júl. 8. 13:06

nekem egy bajom van a Róberttel és a Maternityvel is - az árát leszámítva persze :D. ha bármi baj van, akkor az állami korházba visznek téged is és a kicsit is. Ne legyen baj soha persze, de minidg benne van a pakliban...


A SOTE 1 mellett viszont az mindenképp szól - ismeretlenül - hogy az életmentő felszerelés tekintetében nincs hiány. A legtöbb korházbóül oda viszik a kicsit ha baj van. és ez nem mindegy.

Én most hajlok arra, hogy bármi is van 3 napot kibírok bárhol, de ha baj van akkor kapjon azonnal segítséget.


persze jó lenne emellett ha emberségese4k lennének, mert eddig sajnos erről a részről nem nagyon olvastam jókat.


viszotn ha választott orvos van, akkor azzal se lehet baj. talán.


mindenképp választasz szülésznőt? Nemtudom hogy megéri e. az anyagiakkal se vagyok tisztába, kinek mennyit kell/illik

2239. zs88 (válaszként erre: 2238. - 9c351f3362)
2019. júl. 8. 11:27

Én ugyanígy vagyok,mint Te🙂

Gondolkodtunk rajta, hogy a Róbert Károly kórházban szüljek, mivel több ismerősöm ott szült és pozitívan nyilatkoztak mind.

Viszont annyira ragaszkodnék a nőgyógyászomhoz, hogy hajlok rá mégis a SOTE 1 lesz.

Nekem a nőgyógyászom saját maga mondta, hogy nem maga ellen akar beszélni , de egy fogadott szülèsznő óriási segítség végig . Főleg úgy, hogy mi nem szeretnénk apás szülést úgyhogy jó lenne valaki, akiben megbízok. Ezért gondoltuk mi is úgy, hogyha a SOTE-ban szülök akkor Jánosa Ritát megfogadjuk.

De amúgy a korábbi hozzászólásokat olvasva, szinte az összes ottani szülésznőt dícsérik 🙂

2019. júl. 8. 11:19

sziasztok,


aki szült már itt, attól kérdezném :) Megéri szülésznőt választani? Esetleg csecsemőst?

még jópár hónap van a szülésig, az orvosom viszont Sote 1-es, így mindenképpen itt fogok szülni.


Sajnos eddig elég rosszakat olvastam a körülményekről, és az ott dolgozókról, ezért is örülök, hogy itt már sokkal pozitívabbak a tapasztalatok.

2237. zs88 (válaszként erre: 2236. - Liduska84)
2019. júl. 8. 11:03
Köszi . Ettől tartottam én is, de akkor majd meglátjuk hogyan tovább 🙂
2236. Liduska84 (válaszként erre: 2235. - Zs88)
2019. júl. 6. 16:31
Hát szerencse kérdése az egész... ha épp üres, aznap üresedik, be tudsz menni, nekem az elsőnél sikerült így az egyágyas. A másodiknál már csak 2. nap üresedett, arra az 1 éjszakára meg már feleslegesnek tartottam átmenni. Mivel nagyon sokan szülnek ott, és ugye 2 db alap. szoba van, egy egyágyas, egy kétágyas, így azért elég nagy mázli kell hozzá.
2235. zs88 (válaszként erre: 2234. - Liduska84)
2019. júl. 5. 21:56

Köszi a választ.

Ritáról mind a barátnőim mind én csak jót tudok mondani 🙂 Úgyhogy július végén megyek is be hozzá egyeztetni.

Esetleg arról tudsz valamit, hogy az alapítványi szobába mennyire nehéz bekerülni ? Azzal természetesen tisztában vagyok, hogy külön fizetni kell érte.

2234. Liduska84 (válaszként erre: 2233. - Zs88)
2019. júl. 5. 18:03
Szia! Idén fogok harmadjára szülni ott, és előtte volt már egy LSK műtétem is, úgyhogy szinte hazajárok a klinikára... én mindig elégedett voltam, emberségből is jelesre vizsgáztak nálam az ott dolgozók. Egyetlen fájó pont hogy 2015-ben elveszítettem az orvosomat, és mást kellett találnom, de aki helyette lett, ő is egy tünemény, csak jókat tudok mondani. Jánosi Rita is egy angyal, épp nem rég beszéltem vele telefonon.
2233. zs88
2019. júl. 5. 16:56

Sziasztok.

Új vagyok a csoportban és valami miatt nem tudom a régebbi hozzászólásokat betölteni.

Mivel a nőgyógyászom a klinikán dolgozik így én is ott fogok valószínűleg decemberben szülni . Viszont terhesgondozásra magánba járok hozzá, így túl sok információm nincs a kórházról . Szülésznőnek Jánosi Ritát szeretnénk megfogadni.

Régebbi, több éves tapasztalatokat már olvastam. Szívesen olvasnám, hogy akik nemrég ott szültek milyen véleménnyel vannak az osztályról

Köszönöm 🙂

2232. Berni1
2019. jún. 25. 11:49

Kedves Lányok!

Új vagyok ebben a csoportban, elvileg az orvos, akinél szülni fogok decemberben a SOTE I.-en vezet szüléseket.

Egyfelől érdeklődni szeretnék nálatok, hogy dr. Máté Szabolcs neve mond e valakinek valamit, illetve jókat olvastam Németh Nedda szülésznőről, hozzá esetleg van valamelyikőtöknek elérhetősége?

Ha már itt fogok szülni, keresek egy kedves és humánus szülésznőt is, akivel esetleg már most fel tudom venni a kapcsolatot.

Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni!

Berni

2231. mroni (válaszként erre: 2229. - Ada78)
2016. aug. 29. 12:59
Köszi a választ, akkor megyünk és csináltatunk :)
2230. mroni (válaszként erre: 2228. - Fruska84)
2016. aug. 29. 12:58

Szia, nem konkretizálták, hogy mihez kell. Csak annyit mondtak, hogy egyre több helyen kérik és lassan kötelező lesz a használata. Én is azért kezdtem el nyomozni ez ügyben, mert a munkahelyem is felsorolta a kötelező gyerek okmányok közé, amiket nekik le kell adnom szülés után másolatban.

Szóval én meg fogom csináltatni és le tudom a problémát 3 évre. :)

2229. ada78 (válaszként erre: 2227. - Mroni)
2016. aug. 27. 08:56
Igen, fenykepes igazolványt kap, 3 évig érvényes, apa ölében volt, úgy lett fotózva, a lényeg, hogy nyitva legyen a szeme.
2228. fruska84 (válaszként erre: 2226. - Mroni)
2016. aug. 23. 21:37

És azt megmondták az önkormányzatnál, hogy ugyan mihez kell nekik a személyi? Nem kekeckedésből csupán tényleg kíváncsiságból. Mi elég sok mindent intézünk a kislányomnak, ilyen-olyan kérelmek, engedélyek stb. soha semmihez nem kellett és nem is kérték, szóval akkor mi értelme van ilyen kicsi korban?

Mi amikor a kislányom fényképes mozgássérült parkolási engedélyét csináltattuk akkor mi otthon lefotóztuk a lányunkat és előhívattuk igazolványképként, szóval vihettek ti is ig.képet a babáról, vagy marad az, hogy az öledben ültetve fotózzák le.

2227. mroni (válaszként erre: 2222. - Ada78)
2016. aug. 23. 14:07

Szia ada78!


Bocsi, még annyi jutott eszembe, hogy tényleg fényképes igazolványt kell készíttetni a gyereknek is :DDD ?? Hogy fotózzák le pár hetesen? Hogy zajlott az ügyintézés? Nekünk is az okmányirodába kell majd mennünk.


Köszönöm a választ! :)

2226. mroni
2016. aug. 23. 13:38

Sziasztok!


Köszönöm szépen a segítséget, akkor elég sok minden menni fog magától ;) :D

A személyigazolványon magam is ledöbbentem, de felhívtam az önkormányzatunkat és valóban kell a gyereknek legyen igazolványa, SŐT mint a felnőtteknek fényképes igazolvány kell :D :D Na azt kell majd külön intézzük, a többit megkapjuk a kórháznál ill. postán.


Még egyszer köszönöm a segítséget. :)

2225. fruska84 (válaszként erre: 2224. - Mumava)
2016. aug. 22. 18:04
Alapítványi rendelő: bemész a főbejáraton le a lépcsőn/lifttel az alagsorba és balra.
2224. mumava
2016. aug. 22. 14:55
Sziasztok! A Sote I-en szeretnék majd szülni, de még nem voltam bent a kórházban. Tud abban segíteni valaki, hogy hol keressem az "alapítványi rendelőt"? Oda hívtak be vizsgálatra. Elvileg a Baross utcában van, a 27. szám alatti épületben kell ezt is keresni? Köszönöm előre a segítséget!
2223. ada78 (válaszként erre: 2221. - Fruska84)
2016. aug. 20. 12:17
Valszeg nekunk azért kellett az onkorihoz menni, mert szabadsagolasok voltak.
2222. ada78 (válaszként erre: 2220. - Mroni)
2016. aug. 20. 12:15
Adokartyajat kiküldik automatikusan, az kb egy hónap, meg mi sem kaptuk még 07.28_an szuletett a kislányom, mi elinteztuk a szemelyijet a lakóhely szerinti kormanyablakban, 10 perc volt,eloreveszik az újszülötteket, 3 evig érvényes a szemelyije.mi úgy olvastuk, hogy kell
2221. fruska84 (válaszként erre: 2220. - Mroni)
2016. aug. 19. 16:46

Szia!

A szülést követően, apa elmegy a betegfelvételi osztályra és ott helyben elintézik a TAJ kártyát lakcímkártyát és a születésit, mi a kórházba mentünk vissza a papírokért (csütörtökön született a kisfiam, hétfőre voltak meg a papírok). Az adókártyát igénylés nélkül automatikusan kaptuk postán, olyan 3-4hétre rá. A TAJ kártya is postán jött 2-3hétre, addig a te TAJ számodon futnak a gyógyszerek. Személyi meg nem kell, a születési anyakönyvivel azonosítják még a babát. Valaki mindig bekavar ezzel az infóval, de még az oviba sem kell felvételnél a személyi...DE ez mindig előjön hogy kell, de nem!

Vagy valakinél már kellett? Felénk nem!

2220. mroni (válaszként erre: 2219. - Ada78)
2016. aug. 19. 15:59

Köszi ada78!


A munkahelyemen beszéltek valamit, hogy most már személyigazolvány és adóazonosító is kötelező egy újszülöttnek?? Tudsz erről valamit?

A munkaügyes kollégáim mondták, magam is meglepődtem rajta...?!?

2219. ada78
2016. aug. 19. 12:48
A születési anyakönyvi kivonatot és a lakcímkártyát a 8. Kerületi onkormanyzatnal vette apa át.a taj kártya automatikusan kb két hét mulva jött postan
2218. mroni
2016. aug. 19. 12:25

Sziasztok!


Új vagyok a fórumon. Novemberben fogok szülni a SOTE 1-en, az lenne a kérdésem, hogy a kórház szülés után a zárójelentéssel milyen baba okmányokat állíttat ki helyben? Gondolok itt a születési anyakönyvi kivonat, TAJ, lakcímkártya...?! Ahány kórház, annyiféle eljárás.

Aki tud erről valamit, kérem írjon, nagyon nagy segítség lenne. :)


Előre is köszönöm a hozzászólásokat :)

2217. Be.Bogi
2016. ápr. 20. 10:53

Sziasztok!

Március 26-án burokrepesztéssel 6 óra alatt megszületett a kisfiam, bár kicsinek épp nem mondanám mert 4120 grammal született, magáróla szülésről annyit hogy maximálisan meg voltam és vagyok is elégedve az orvosommal és a szülésznőmmel is, vérprofik voltak, gördülékenyen ment minden!szóval a szülőszobai élmények után maxi respect a magyar egészségügynek, kár hogy a 3 eztkövető nap amit az újszülött osztályon kellett tölteni, még az élettől is elvette a kedvem...

Inkább szültem volna mégegyet :)

Köszönöm nektek a bátorító szavakat, és minden jót kívánok azokbak akik még előtte állnak..

2216. monikov (válaszként erre: 2215. - Kittik)
2016. ápr. 18. 10:41

Szia!

Mi nem fogadtunk - szerettem volna, de kifutottunk az időből:) Egy nagyon aranyos szülésznőhöz kerültem, és akikkel ott találkoztam, beszélgettem, mind aranyosak voltak. Nekem a párom volt a legnagyobb segítség, ha kellett valami, ő kiment és szólt nekik, vagy megcsinálta :D. Am kb fél-1 óránként (nem emlékszem annyira) jöttek be és megkérdezték, h minden oké-e. Labdát is hoztak mikor kértem. Aranyosak voltak. Ha fogadsz, az annyiból jobb, hogy ismernek. Lehet többször mennek feléd, de nem tudom pontosan. Nekem ez így jó volt :)

2215. Kittik
2016. ápr. 8. 20:18
Sziasztok! Júliusra várjuk a kisbabánkat, és tanácstalanok vagyunk a szülésznő fogadas kérdésében. Megéri azt a pénzt amit kérnek érte, vagy fölösleges?
2214. KittiKata (válaszként erre: 2213. - Be.Bogi)
2016. márc. 24. 12:38
Ne félj jönni fog! Inditás sem olyan gáz csak maga a szó! 😉
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook