Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészséges ínyenc vacsora – 10 perc alatt? fórum

Egészséges ínyenc vacsora – 10 perc alatt? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egészséges ínyenc vacsora – 10 perc alatt?

12. Roni24 (válaszként erre: 10. - 7130b15964)
2009. nov. 7. 23:00

Hát igen! Ezért írtam lejjebb, hogy annyi minden más van amivel mérgezzük magunkat nap mint nap, miért pont ez maradna ki?

Pl. azok a vegyszerek amikkel a zöldségeket gyümölcsöket védik a kártevők ellen, ugyanúgy felszívódnak a terményekben, hiába mossa az ember meg, valamilyen szinten benne maradnak és ugyanúgy megesszük!

11. 7130b15964 (válaszként erre: 10. - 7130b15964)
2009. nov. 7. 22:46

Egyébként abszolút igazatok van, meg kell nézni, hogy mit veszünk, mit eszünk!!!


Csak azért kérdeztem vissza, mert egy cég teljes palettájára azt mondani, hogy egészségtelen, amikor van egy rakás adalék nélküli termékük, szerintem túlzás.

10. 7130b15964 (válaszként erre: 9. - Roni24)
2009. nov. 7. 22:43

Ez a kettő leginkább kisgyermekekre jelenthet veszélyt, ha nagy mennyiségben fogyasztják.


Feltételezve, hogy senki nem eteti ezekkel napi szinten többször a gyerekét, valószínűleg semmi problémát nem okoz. Kivétel, ha valaki kifejezetten érzékeny ezekre (mármint a feldolgozott euchema moszatra (ami egy kínai tengerfűféle), meg a nátriumnitritre (ami mellesleg véd a botulizmus ellen, persze ettől még nem totál veszéltelen).


Sajnos manapság semmi nem tiszta.


Gondolj, csak arra, hogy amikor otthon főzöl, honnan viszed a húst a zöldséget!


A saját kertedben se tudod, hogy mi szennyezte a földet, vizet, ahol terem a gyümölcs, a zöldség. A zöldséges is bármilyen aranyos, jószándékú, körültekintő, nem lehet biztos abban, hogy pontosan mi van az árujában.


Már attól nagyon szennyezett lehet egy zöldség, ha az utcán, forgalom közelében árusítják. Le se lehet mosni róla (ezt egyszer egy riportban láttam, ahol élelmiszerlaboratóriumot vontak be a műsorba).

9. Roni24 (válaszként erre: 8. - 7130b15964)
2009. nov. 7. 19:21

Nemcsak a fagyikban van!

Pl.: sajttal töltött pulykamell


E407a, E250

8. 7130b15964 (válaszként erre: 2. - Ürmano)
2009. nov. 7. 17:01

Pontosan milyen tartósítószerekről beszélsz? (a -18 és -40 fokon kívül)


Van egy rakás fagyasztott termékük, amik alapanyagok, nincs hozzájuk adva semmi, le vannak fagyasztva 40 fokon. Bármit készíthetsz belőle, ahogy szereted.


Vagy a fagyiról, édességekről beszélsz?

2009. nov. 3. 13:43
Mi idáig csak jégkrémeket vettünk tőlük...de már gondolkozom hogy mást is kipróbálok....
2009. okt. 29. 10:18
Én régóta vásárolok rendszeresen az autóból, és nagyon szeretem! Megmondom őszintén eddig nem néztem a tartósítószereket, de annyi más dolog van amivel mérgezzük magunkat, miért pont ezt hagynánk ki! :P :S
2009. okt. 28. 16:13
Zöldbabot és zöldborsót vettem és az finom volt.
2009. okt. 28. 04:29
Én csak zöldségeket szoktam vásárolni, az feltehetőleg tényleg az...:)
2009. okt. 27. 09:37

Igen,ezeknek ez a hátránya.Tele vannak tartósitószerekkel,mű dolgokkal.

Inkább pepecselek valamivel 3 órát de tudom hogy mit eszek meg.

2009. okt. 27. 09:32

Ez igy nagyon jol hangzik!

Megnezted az etelek tartalmat, tartosito szereket?Hiaba szines es etvagygerjesztö, hianyoznak a vitaminok, az eredeti izek.Teljesen "mü" alapanyagokat hasznalnak fel.Nem egeszseges!

2009. okt. 26. 10:15
Új Family Frost De Luxe termékek – gourmet-k részére


A német tulajdonú Family Frost október folyamán új prémium termékcsoporttal jelentkezett. Az országosan 99 %-os lefedettséggel rendelkező cég sárga autóiból októbertől olyan különleges termékek is előkerülnek, mint a tengergyümölcsei, a spárga, paella vagy lasagne.

Ugrás a teljes írásra: Egészséges ínyenc vacsora – 10 perc alatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook