Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orvoshoz menni fórum

Orvoshoz menni (beszélgetős fórum)


1 2
2008. dec. 1. 22:57

Nincs az az isten!

Na jó, elmegyek, ha gyógyszert kell felíratni - állandó gyógyszerem van -, de akkor megyek, amikor nincs orvos csak nővér.

2008. dec. 1. 22:34
Kinek miben változott a véleménye az orvosokhoz járás kapcsán, amióta nincs vizitdíj?
2007. okt. 30. 20:44
Csak beteg ne legyen az ember... :(
2007. okt. 30. 20:44
Na nekem az orvosokból elegem van. A fogászaton szívtam meg. Január óta vagy szájsebészeten voltam (ellenőrzés, vizsgálatok, majd bölcsességfoghúzások), vagy a körzeti orvosomnál (akit persze helyettesítettek). Mindkét helyen kezelve voltam. Érdekes módon egyik orvos sem vette észre, hogy baj van. Ínysorvadás! 2 hete visszajött végre a betegállományból a körzetim, ránézett a fogamra és közölte, előrehaladott (több fogamat érintett) ínysorvadásom van. Még én lettem lebaszva, hogy nincs róla röntgen és nem az volt kezelve. Ennyit az orvosokról. Láttam minimum 4-5 medika, 1 főorvos, egy oktatóorvos, 2 szakorvos a fogaimat, fogsoromat és egyik sem szólt. Ha nem jön vissza a körzetim akkor kihullanak a fogaim? Miért van az, hogy leszarják a beteget????????
2007. szept. 14. 07:13

Inkább maradok egészséges. Ha mégis becsúszik valami betegség, rögtön megyek a dokihoz, hogy hamar meggyógyuljak. Ennyivel tartozom magamnak. A férjemet is azonnal kiiratom, ha beteg. Szerencsére, mióta ez a vizitdijas dolog be lett vezetve, nem voltunk betegek. Remélem, ez így is marad.

Mondjuk a nőgyógyászati vizsgálatokat halogatom, meg sajnos fogászati rutinellenőrzésre sem járok :( De ha gáz lenne, oda is rögtön mennék.

2007. szept. 8. 22:21
Szerintetek mostanában az új rendeletek miatt is akár, de tényleg felületesebbek az orvosok, mint eddig?
53. druida (válaszként erre: 52. - 9a1606c0fc)
2007. márc. 30. 02:47
Küldtem magánüzenetet.
52. 9a1606c0fc (válaszként erre: 51. - Druida)
2007. márc. 29. 21:52
1984-ben Balfról egyenesen az Am.Id.Se.-re kerültem ott azt mondták S.O.S.-el meg kell műteni, de ők nem tudják vállalni, csak minimum 3 hónap. Az alatt az idő alatt teljesen lebénulhatok és nem tudnak segíteni. Így S.O.S.-el a Jánosban megműtöttek ami nem sikerült. A másodiknál szintén az Am.Id.Seb.-en megnéztek ott azt mondták, hogy ahol "elszartak" (így) oda menjek vissza. Sok terápia, rengeteg kórház stb. sok erőfeszítésembe került, de kikerültem a tolókocsiból. Mostmár csak bot és fájdalomcsillapító. A 23 év alatt a vérképző- az immunrendszerem mind tönkre ment és ott is kezelés alatt állok. Úgyhogy megvagyok és veletek levelezgetek. Nem panaszképpen, de sajnos tudom, hogy milyen az orvoshoz járás, ami nálam állandó elfoglaltságot jelent.
51. druida (válaszként erre: 48. - 9a1606c0fc)
2007. márc. 29. 00:27

Ez bizony nem egyszerű sors. Igaz, hozzánk többnyire ilyen horror-élettörténetek megélése után jutnak el az emberek. Ettől szép ez a szakma, hogy ilyen helyzetekben is hatékony megoldásaink vannak.

Esetleg a továbblépéshez az általam is ismert és használt módszerek közül annyit tudnék ajánlani, hogy keress egy asztrozófust (nem asztrológust, az más és neked amúgy is kevés az ismeretanyaga). Ő valószínűleg tud segíteni az okok kiderítésében anélkül hogy kínozna. (Elég lesz az eredménnyel megismerkedned. :( )

A következő lépés lehet a csontjaid megerősítése, hogy esetleg egy jobb sebész kijavíthassa, amit az elődje nem bírt/tudott. Itthon is vannak nagyon jók abban a szakmában. Az a kettő-három. :((

E helyett a lépés helyett felhasználhatod a thai királyi masszázst. A népi nem olyan jó, és azt meg már minden sarkon csinálják is, de a királyit csak kevesen ismerik, és csak egyetlen embernél lehet itt tanulni. Csak olyat keress, aki ismeri a kifejezetten királyi masszázst, és a Baranyi Ágnesnél tanult.

Szóba jöhet még Michael Carayon pszi-sebész is, ha sikerül rávenned, hogy foglalkozzon veled.


Az am. idegsebész meg igazán bekaphatná - a legnagyobb gombóc fagyit, ami náluk megterem. Az igazi szakember nem tagad meg azonnali reagálást igénylő feladatot. Engem is kiugrasztanak időnként az ágyból éjjel, de akkor csak fájdalomcsillapítást vállalok ami kitart legalább egy napig, mert azt tudom akár alvás közben is a legmagasabb színvonalon megtenni. És reggeltől tiszta fejjel addig foglalkozom a feladat/jelenség megoldásával, amíg meg nem szűnt a jelenséget okozó állapot. Addig tart, ameddig tart. Ha kell, repülővel küldenek tiszta bugyit. Ez a szakmai és emberi minimum. Nálunk. A maximum sem sokkal több. Csak egy kicsivel.

50. 9a1606c0fc (válaszként erre: 49. - Rocker)
2007. márc. 28. 18:25
Mindenhol. Megnézik a csontritkulási eredményt és azt monják, hogy nem lehet mert így is már össze van több helyen roppanva a gerincem. Tavaly kaptam egy (legújabb)gyógyszert amit még a csontritkuláson sem ismert a doktornő és azt mondta, hogy legalább nem romlott annyit mint szokott 162cm magas voltam és most 155cm vagyok.
49. rocker (válaszként erre: 48. - 9a1606c0fc)
2007. márc. 28. 13:12
Az OITI-n probaltad?
48. 9a1606c0fc (válaszként erre: 47. - Druida)
2007. márc. 28. 12:26
1980 óta tudják a bajomat. Porckorong sérvvel kezdtem, de 4 évig meg sem rögeneztek. Azt mondták, hogy fiatal vagyok ehhez a betegséghez. 4 év után kerültem egy olyan doktornöhőz aki egyből a rögent kereste. Nem őt hibáztatom, mert ő a legjobbakat akarta elküldött Balfra és ott az erős kezelések laszakították a sérvet és az ideg megsérült és lebénultam. Amerikai Ideg. Seb. sem vállalt mert azzonnal meg kellett műteni. Utána 2-szer műtöttek. 7 és 9 órás mütétek voltak. Most is kéne de sehol nem vállalják a csontritkulás miatt meg, hogy nem csak nyaki sérvem van hanem végig a gerincen 6db. Állandó ORFI és Visegrádi Szanatórium. Év elején infuzió, szeptemberben szani. A többi meg fájdalomcsillapítás.
47. druida (válaszként erre: 43. - 9a1606c0fc)
2007. márc. 28. 11:59

A hit meglehetősen kevés szerepet játszik a természetes módszerek alkalmazásában. (De az orvosokban is hisznek az emberek. Jó volt a marketingjük.) Azt tudni kell, hogy kevés olyan személy van a természetes módszerek alkalmazói között, aki az általa választott szakterületet teljes mélységig megtanulta. Általában csak annyira tanulják meg, hogy hatni lehessen vele. Ráadásul iskolarendszerű oktatás során tanulnak, azzal pedig nem lehet elsajátítani egy adott témát, csak felületesen. A külföldről érkezett emberek között is sok ilyen van. Eleve olyan az eredeti tananyag, ami csak "egy tanító - egy tanítvány" felállásban működik. Például a masszőrökkel kapcsolatos kívánalmakról olvashatsz az Egészségbázis oldalán az egeszsegbazis.com-on. (A .hu domain egy egészen átlagos helyre mutat.) Ha elolvasod az ajánlott oldalt, akkor már csak a kérdést kell feltenned: vajon hány ilyen ember van a masszőrök között? A választ már most is elmondhatom. Ebben az országban: 4. Kb. 20 évet tanultunk, mielőtt emberhez nyúlhattunk volna önállóan. Pedig ez az alapkövetelmény. Legalábbis ez lenne. Mindenhol, minden szakterületen. És ez csak az emberi paraméterekről szól, a szakmaiak ezen felül vannak.

A fájdalomcsillapítók csak időt adnak neked, hogy ne zavarjon a fájdalom a jelenség eredeti okának kiderítése során. De sem magát a testi jelenséget, sem az okát nem szüntetik meg.

46. druida (válaszként erre: 42. - 9a1606c0fc)
2007. márc. 28. 11:46

Ez az orvosnő jogosan nevezi magát orvosnak, mert valóban az. Csak sajnos a ritka fajtához tartozik. Azért sajnos, mert ez lenne a kívánatos hozzáállás. De a legtöbben nem így csinálják.

Ráadásul mindeki be van szorulva a gazdasági présbe. Az orvostársadalmat felvették a gyógyszergyártók fizetési listájára. Aki nem a termékeiket árulja, jobb, ha éhen hal. A gazdasági folyamatokkal nem tudnak az orvosok sem tenni semmit. Ez a betegek feladata lenne, de ez ritkán jut eszükbe, amikor szavazósdit játszanak. A folyamat úgy zajlik, hogy valaki eldönti: a pénzét - amit valahogy megszerzett - mibe fekteti. Ha nincs elég pénze, akkor hogyan gyűjt hozzá. (Pl. részvénytársaságot alapít.) Általában gyártásba fektetik a tőkét. Aztán az árut különféle módokon el kell adniuk, hogy hasznot képezzenek. A legnagyobb haszon ma a betegségiparban van. Tehát mindenki ide fektet be. Az orvosokat pedig eladókká degradálják. Némelyik nem is alkalmas másra, de az általad említett orvosnő és néhány társa kivétel. Viszont azt tudnod kell, hogy a lehető legkevesebb valós információt adják át nekik a szerek gyártói. Ők pedig nem tehetik meg, hogy nem használják az újonnan piacra dobott szereket, mert a megélhetésük függ tőle. Faramuci helyzet, de ez van. Iszonyú lelki csatákat vívnak némely orvosok magukban. Aztán belefáradnak.

45. druida (válaszként erre: 44. - Rocker)
2007. márc. 28. 11:28
Hát... a seprűkészítő iparunk elég fejlett, és a repülésben is otthon vagyunk manapság. Gondolj csak a sok munkahelyre, ami megszűnt. :))))))
44. rocker (válaszként erre: 41. - Druida)
2007. márc. 28. 11:19
Mar latom is magam seprunyelen cikazni.Itt sajnos meg gyerekcipoben jar ez.
43. 9a1606c0fc (válaszként erre: 38. - Druida)
2007. márc. 28. 02:21
Én csak orvosokhoz jártam: akupunkturára, agy tréningre, csontkovácshoz. Mindegyik valamelyik kórházban kezelt, Sokáig jártam hozzájuk és 4-5 hónap után ők mondták, hogy hagyjuk abba mert semmi értelme. Azt hiszem, hogy hinni is kell benne. Én meg csak a jól bevált fájdalomcsillapítokban hiszek. Sajnos ami bevált azt leállítják a gyártását valami miatt.
42. 9a1606c0fc (válaszként erre: 5. - Moncsicsi83)
2007. márc. 28. 02:12
Amikor nem lehetett orvost választani 1970-től nekem is olyan orvosom volt, hogy azóta is az ő elkezélésétől szenvedek. Hiába jelentettem fel akkoriban beküldtek kórházba és megállapították, hogy nekem volt igazam, csak megróvást kapott. Utána már ha kellett, mert olyan rosszul voltam 3napra írt ki. Most meg egy tündéri doktornőm van, de ő meg inkább 2-szer csináltat meg vizsgálatot különböző orvosokkal, hogy egyezik-e a véleményük az ővével. Sajnos mindig igaza van. Én akkor is megbíznék benne ha csak ő mondaná és nem küldene el máshova is. Mindent elmagyaráz, hogy mi mit jelent, milyen bajom van, mikor mit kell csinálni, hogy ennél nagyobb próbléma ne legyen.
41. druida (válaszként erre: 40. - Rocker)
2007. márc. 28. 02:00

Nem olyan bonyolult a dolog, de a különféle csodaszerek gyártói és árusítói beleköptek kicsit a levesbe és túlmisztifikálták az egészet.

Persze szükséges némi ismeret hozzá, de simán be lehet szerezni azt. Vannak helyek, ahol ingyen tanítják a legtöbb elemét. Általános iskolai előképzettség bőven elég hozzá. Választasz egy szakterületet és alaposan megismered. Utána egy másikat, és annyi már nagyjából elég, hogy hiba nélkül és gyorsan tudj hatni. Ha elég sok területet ismersz meg, előbb-utóbb varázsló lesz belőled :))))))

40. rocker (válaszként erre: 39. - Druida)
2007. márc. 27. 18:46
Na,ezt leszivtam,jobb lett volna hallgatni.A harci helyzet csak az,hogy nekem egy kisse magas az ongyogyitas,nem mintha nem erdekelne.Gratulalok Michael Carayonnak,utananezek mit tud.
39. druida (válaszként erre: 36. - Rocker)
2007. márc. 27. 18:03
Egyszer látogasd meg Michael Carayont. Ő pszi-sebész. Tud önmagában is kotorászni. :)))))
38. druida (válaszként erre: 33. - Gpetra)
2007. márc. 27. 18:02

Két lehetőség van:

1./ Megismeri azokat a módszereket, amivel a teste rávehető hogy feloldja a feleslegesnek minősített dolgokat.

2./ Megismeri azokat az embereket, akik segíteni tudnak ebben neki.


Alaptétel: az emberi test minden sejtje kicserélődik 7 év alatt. A csontoké is.

A gondolatok ereje a legnagyobb teremtőerő, de ismerni kell néhány nagyon egyszerű alapszabályt, hogy jól és hatékonyan tudd csinálni.

Ha tudományosan akarsz fogalmazni, akkor a genetikai kód javítását végzed. Mivel a sajátodat te ismered, ezért csak te tudod azt is elvégezni. Van rá módszer, hogy megismerjük más kódját is. Arra is, hogy elvégezzük a szükséges kiigazításokat. De ezt ritkán tesszük.


Ha nem érdekli a dolog, akkor lehet orvoshoz fordulni.

De az egész onnan kezdődik, hogy megkeressük a valódi, pontos okát a jelenségnek. Ehhez több módszer is rendelkezésre áll. Tudományosak is és nem annyira annak mondhatók (de attól még azok is kiválóan alkalmahatók).

37. gpetra (válaszként erre: 36. - Rocker)
2007. márc. 27. 13:06

Igen, ezt én is így gondolom, csak kíváncsi voltam druida véleményére is...

Erre mondtam, hogy hiszek az orvostudományban, és hiszek magamban és az öngyógyító képességemben is.

36. rocker (válaszként erre: 33. - Gpetra)
2007. márc. 27. 13:04
Velemenyem szerint leteznek olyan betegsegek,amelyeket te magad orvosolni tudod,egy kis segitseggel,es vannak olyan betegsegek,amelyekkel mar egyedul ,orvos nelkul nem tudsz elbanni.Amit muszaj kimetszeni ,azt muszaj,es senkit sem tudok elkepzelni onmagaban kaparaszni.Oda mar orvos kell.
2007. márc. 27. 08:38
csak ha visznek
2007. márc. 27. 08:26
Én nem félek az orvostól, csak utálok menni, mert sokat kell várnom, még, ha időre megyek is, ezért inkább csak akkor megyek, ha "visznek".
33. gpetra (válaszként erre: 31. - Druida)
2007. márc. 27. 08:24

És újra csak egyetértek.

Megint azt mondom, hogy jó orvoshoz kell menni, és ő segít, de ehhez az is kell pluszban, hogy higgyen a beteg a gyógyulásban, és igen, próbáljon meg magán segíteni, ahogy Te mondod, gyógyítani magát.

Én azon az állásponton vagyok, hogy hiszek az orvostudományban, a jó orvosokban és a kezelésben, de hinnem kell magamban is.


Kíváncsi vagyok a véleményedre: ha valakinek születési rendellenesség következtében alakul ki a betegsége, és muszáj belőle kimetszeni valamit, akkor mi a teendő? Próbálja meg gyógyítani magát orvosi segítség nélkül, vagy forduljon orvoshoz?

32. gpetra (válaszként erre: 27. - Druida)
2007. márc. 27. 08:21
Persze, ebben maximálisan egyetértek Veled. Én is a megelőzésben hiszek, de sajnos vannak olyan betegségek (ezt jelenleg magamon tapasztalom), amiken nem segít a megelőzés. És akkor marad sajnos a doktor. Ha szerencséje és kellő ismeretsége van az embernek, akkor jó doktor.
31. druida (válaszként erre: 26. - Elviracska)
2007. márc. 27. 01:15

Ha orvoshoz mész, még nem tudod meg biztosan, hogy valójában mi bajod van. Sőt, biztosan nem tudod meg. Legfeljebb a tüneteidet mondják el - többnyire latinul. és a feltételezéseiket - ugyanezen a nyelven.

Gyógyítani bármikor lehet bármi bajodat, hiszen azt te végzed. Legfeljebb nem érsz rá magaddal foglalkozni, és akkor nem végzi el senki a gyógyítást. Az orvos ritkán gyógyít (ezt már 2000 éve is tudták, ebben semmi új nincs), a jelenlegi állás szerint segít csökkenteni a tünetek kellemetlen hatását. Időt nyer neked, hogy kiderítsd: mitől van a bajod. Mindenre van megoldás, még ha nem is ott, ahol sokan hiszik.

Az meglehetősen természetellenes dolog, hogy az eredetileg tökéletesen felépített testből itt-ott kimetszenek valamit, mert nem működik. Azt pedig kevesen teszik meg, hogy kiderítik a valódi okait a betegségnek nevezett állapotnak.

Késő akor van, amikor már segítséggel sem tudod helyreállítani a számodra megfelelő állapotot. Mert helyetted továbbra sem végzi el ezt senki.

30. druida (válaszként erre: 25. - Ibcsi59)
2007. márc. 27. 01:07
Ha a megelőzés módjain gondolkodnál, akkor a félelem szóba sem kerülne.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook