Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikortól lehet/ merjem otthon hagyni a gyerekemet? fórum

Mikortól lehet/ merjem otthon hagyni a gyerekemet? (beszélgetős fórum)


10. 3388f1d995 (válaszként erre: 9. - 3a92f8d690)
2009. okt. 27. 14:24

meg kaptam.}}Sokan nem készítik fel a gyereket és utána meg ha baj van a gyerek a hibás.

Rohanó világban élünk de vajon mindent meg teszünk azért,hogy a gyerekeink biztonságban érezzék magukat,főleg ha egyedül vannak?!Tudják azt,hogy hova mehetnek vagy mit csináljanak ha bármi is történik velük.

9. 3a92f8d690 (válaszként erre: 8. - 3388f1d995)
2009. okt. 27. 14:10
Írtam_)) nekünk még messze lesz ez a nap de a szomszédok már simán itthonhagyták már 8-10 éves vot a fiuk.
2009. okt. 27. 14:08

Az,hogy mikor tol lehet egyedül hagyni az szerintem gyerek függő és persze attól is függ,hogy menyire lett önállóságra nevelve.Nálunk a nagyot nem lehetett egyedül hagyni nagyon sokáig.A testvérre meg már kicsinek sokkal ön állóbb volt.

A lényeg az,hogy mindent el kel magyarázni neki ,hogy mint hogyan csináljon és hogy mihez nem szabad nyúlni.Ez egy nagyon nagy bizalom kérdése a gyerek felé.

2009. okt. 27. 13:55

Sziasztok!


Köszönöm szépen a hozzászólásokat! Nagyon arik vagytok! Próbálunk akkor bizalommal lenni felé néha. De leginkább azzal van gond talán, hogy nem is akar itthon egyedül lenni. Túl sokat volt velünk?

2009. okt. 26. 17:49

én 7 évesen egyedül közlekedtem iskolába és vissa, és otthon voltam, míg a szüleim hazaérte, nem volt ebből probléma.

Viszont én is aláhúzom, hogy biztosan gyerekfüggő, hogy mikortól hagyod otthon, az nem árthat, ha elkezded neki megtanítani mit tegyen egyes helyzetekben.

2009. okt. 26. 17:46

Én a fiamat 6 éves kora körül kezdtem egyedül hagyni a lakásban,persze csak elszaladtam a boltba,max.20 perc.Aztán beszélgettünk arról,hogy mi a teendő,ha egyedül van otthon és csengetnek,kopognak stb.Most 8 éves(2.osztályos) megtanulta a kulcsokat használni és minden reggel mikor felkel egyedül van itthon és egyedül indul az iskolába.Természetesen mobilja van.Mikor felébred megcsörget,eszik,mosakszik,öltözik,mikor elindul újra megcsörget.Innen tudom,hogy minden rendben.Büszke vagyok rá,hogy ilyen önálló.

Szerintem mindegy,hogy fiú vagy lány,nevelés és adottság kérdése.

2009. okt. 26. 15:13

Sziasztok. Az anyósom a 25 éves fiát nem tudja otthon hagyni, anélkül h 2 percenként ne hívná föl anyucit!!! Anya most mit csináljak elfogyott a zsepi? Anya éhes vok? Anya,,,? Anya,,,? BOCSI


Komolyan: az én 7 éves fiam betojna. Mondtam neki nyáron: az öcsi alszik, ne legyen egyedül, maradj vele itthon leszaladok a boltba, a szomszéd ház aljába...Azt hiszitek hagyta? Mondom menj le te!?.. Nem merek. Megette volna Sanyi bácsi v az anyukája akit 3 éves kora ismer.

Majd kb 3-4 év múlva.

A hugom viszont(nem túl sűrűn) egyedül volt délután, simán elvolt, csak akkor félt amikor sötét lett.

2009. okt. 26. 14:33

Szia!

Csatlakozom "jucusmucus" hozzászólásához.A lányok szerintem hamarabb "megérnek" erre(is)!

Nekem most 13 éves a fiam,de nem olyan régóta

tudom Őt egyedül otthon hagyni.Nem is igényelte sokáig.Ő hamar be tudott pánikolni,ha egyedül volt.Ez mára már megváltozott de idő kellett hozzá.Nem sűrgettem,met rosszabb lett volna.

Ez teljesen gyerekfüggő.

2. jucusmucus (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2009. okt. 26. 12:22

Szia !

Ez nálunk is sok fejtörést okozott. Mi 8 éves kora körül kezdtük el egyedül otthon hagyni. Persze először csak rövid időre. De a kevés idő alatt is kiderül, hogy mennyire megbízható a gyerkőc. Mivel nálad is lányról van szó, azt tanácsolom, naponta 1-2 órára hagyd magára. Szerintem a lányok ebből a szempontból megbízhatóbbak, bár ez csak az én véleményem.

2009. okt. 26. 09:33
A nagyobbik lányom decemberben lesz 7 éves, és a férjem szerint már rövid időre itthon lehet hagyni. Én nem tudom eldönteni. Szerintetek mi alapján lehet ezt eldönteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook