Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Club Abbázia. 99 évre szóló üdülési jogot kínálnak egész jó áron, szinte hihetetlen, hogy csak ennyi az ára!Szerintetek átvágás?Tapasztalat? fórum

Club Abbázia. 99 évre szóló üdülési jogot kínálnak egész jó áron, szinte hihetetlen, hogy csak ennyi az ára!Szerintetek átvágás?Tapasztalat? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
62. Zsuzsó64 (válaszként erre: 15. - Pmjudit)
2010. nov. 5. 09:55
Úgy látszik Nemesnép működik! Nekünk is tetszik., bár másik üdülőjogot még egyszer nem vennék!
2009. okt. 30. 16:54
Bocsi, csak kiteregettem... A csere is úgy megy, hogy körülbelüli helyet mondasz, aztán megmondják, hogy hova van. Voltunk úgy Svájcban- isteni helyen, hogy csak annyit mondtunk, hogy az Alpok környéke.Én pedagógus vagyok, nekem nyáron 2 hónap is jó, így könnyebb, hogy nem kell előre megmondanom a pontos időt. Adok 6 hetet és azon belül mindegy.
60. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 59. - Gyöngyi)
2009. okt. 30. 16:17

Bocs most már csak kötekedek, de jól esik :)


Cserélni is csak akkor tudsz, ha van éppen kivel nem? Ha van cserehely akkor biztos van kiadó is. Ha nincs kiadó, akkor gyanítom cserélni sem lehet könnyű arra az adott népszerű helyre.

2009. okt. 30. 16:08

Igen, de csak akkor amikor éppen van kiadó.

Például Murauban télen nincs üres hely vagy csak kétszer ennyiért, mert síterep. Mi megnéztük nyáron is nyagyon szép volt, kellemes hűvös idővel, amikor itthon 40 fok volt.

2009. okt. 30. 16:04
Csak azért kérdeztem, mert akkor így tulajdonképpen én az egyszeri nagy összegű befizetést megspórolva ugyanazt élvezhetem, ugyanannyiért, mint az, aki beszállt, megvette a jogot.
2009. okt. 30. 16:01
Igen,azt hiszem bár a külföldi fenntertási díjakat nem tudom pontosan.Ha kiadod nem nagy üzlet, de abban az évben neked nem kerül semmibe. Mi a nyáron Murauban voltun így egy hetet, 70 ezret fizettünk egy hétre három fős apartmanért.
56. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 55. - Gyöngyi)
2009. okt. 30. 15:42
Na és ha engem a jogvásárlás nem érdekel, de kivenném -ahogy írod- egy alkalomra azét, aki éppen nem használja, az nekem többe kerülne, mint az az összeg, amit a kiadó éves díjként fizet?
55. gyöngyi (válaszként erre: 52. - Vaczila)
2009. okt. 30. 15:38

Kiadhatod és abból ki lehet fizetni a fenntartást.Vannak erre cégek, akik ezzel foglalkoznak. Mi szoktunk úgy menni, hogy külföldön bérbevesszük valakiét, akinek nem kell.

Mint Mókica én is csak jókat tudok mondani erről a rendszerről. Nagyon sok helyen voltunk már, Svájcban, ausztriában, ahol nem tudtuk volna az árakat megfizetni. Mindenhol luxuskörülmények között lehettünk.

54. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 52. - Vaczila)
2009. okt. 30. 15:00

:(

...és ilyenkor mit csináltok? Mármint ha nem tudjátok kifizetni az éves díjat, akkor elvesztitek a jogot?

53. pmjudit (válaszként erre: 50. - Miszti3)
2009. okt. 30. 14:31

Azért írtam a Fűzfőt, mert láttam az adatlapodon a képeket valamint, hogy Fűzfőn készültek.

A mienket anyuék építették a 70-es években a Sirály utcában - a strand utcája van:))

2009. okt. 30. 13:46
Nekünk is van üdülési jogunk. Amikor megvettük, tellett rá. Azóta viszont jócskán megváltoztak az anyagi körülményeink. Már csak 1 keresetből élünk és nagyon szeretnénk évek óta megszabadulni az üdülési jogtól. Azonban bárhogy próbálkozunk, gyakorlatilag eladhatatlan, nyaralásra, fenntartási költségekre meg már nem futja.
51. Miszti3 (válaszként erre: 48. - Gummy)
2009. okt. 30. 13:41

"Ez ugyan olyan, mint amikor karácsonykor megbolondul a nép, felvesz mindenféle hitelt, százezreket, csak azért mert egyszer van karácsony. De abba nem gondolnak bele, utána évekig lehet fizetni. "


Persze, hogy a gyereknek minden meglegyen, a szülők házimozit vesznek neki karácsonyra. Abba sem gondolnak bele, hogy ezután már nem lesz megelégedve szemük fénye egy plüssmacival, hanem törhetik a fejüket következő évben is, hogy mire vegynek fel hitelt, hogy kielégítsék a - megszokottakhoz mért - elvártat.

S közben nem veszik észre, hogy az ünnepnek egészen másról kellene szólnia. De ez is már nagyon OFF, nem folytatom.

50. Miszti3 (válaszként erre: 49. - Pmjudit)
2009. okt. 30. 13:31

Nem Rád gondoltam a szavaimmal, sajnálom, ha magadra vetted. Hidd el, hogy tényleg vannak olyanok, akiknek nagyon nem telne rá, de azért eljátszák másoknak, hogy milyen "jól" megy...

OFF: Egyébként nekünk is Fűzfőn van nyaralónk, kicsi a világ... (96-ban vettük). Az Árpád utcában, nem messze a mozitól. És Nektek, merre van, lehet megkérdezni?

49. pmjudit (válaszként erre: 47. - Miszti3)
2009. okt. 29. 15:55
Nekünk van üdülési jogunk, szerencsére nemcsak zsíroskenyérre telik, de nem játszuk meg magunkat, hanem minőségi, igényes helyre megyünk, ha megyünk - egyébként Fűzfőn :)) van a nyaralónk:)))
48. Gummy (válaszként erre: 47. - Miszti3)
2009. okt. 29. 14:47

Totál igazad van.


Csak azért hitelt felvenni, hogy utána azt is, és az éves díjat is fizesd az egy hetes nyaralásért. Hát nem tudom.


Ez ugyan olyan, mint amikor karácsonykor megbolondul a nép, felvesz mindenféle hitelt, százezreket, csak azért mert egyszer van karácsony. De abba nem gondolnak bele, utána évekig lehet fizetni. Bárkiből lehet munkanélküli egy pillanat alatt. Akkor aztán gáz van, megy a sírás, meg a hitelsegély kérés az államtól.

47. Miszti3 (válaszként erre: 45. - Pmjudit)
2009. okt. 29. 14:31

Aha, igen. Meg vannak, akik szeretik megjátszani a "nagyvilágit", megmutatni, hogy nekik milyen dőzsölésre is telik, aztán meg utána egész évben zsíroskenyeret esznek. :-) A sznobokról nem is szólva.

Valójában kevesen vannak, akik igazán megengedhetik maguknak az RCI-s szinvonalat. Akik ilyen bemutatós kirándulásokra járnak, azok között meg még kevesebben vannak.

46. Miszti3 (válaszként erre: 44. - 5fbb0bd9cd)
2009. okt. 29. 14:23
Díjnyertes a hozzászólásod, szerintem nagyon jól rátapintottál a dolgok lényegére! :-) Nagyon egyetértek Veled.
45. pmjudit (válaszként erre: 42. - Miszti3)
2009. okt. 29. 06:31

Persze - mindenkinek más az igényszintje.

Nincs is ezzel semmi gond. Aki olcsó apartmannt keres, nyilván nem RCI színvonalúban nyaral.

44. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 43. - Mókicaaaa)
2009. okt. 29. 04:47

Nekem az elv tetszene. Jó ötletből indult ki a dolog, akárcsak egy önszerveződő kisközösség.

Ha abszolút tisztességesen zajlik (zajlana) minden. Az ígéreteket a cégek betartanák és a kispénzes befektetők igazi védelmet élveznének, akkor nem szólnék ellenük egy szót sem. A probléma a tapasztalatok alapján az, hogy sok a csalás-átvágás-sikkasztás és eltűnés.

43. Mókicaaaa (válaszként erre: 42. - Miszti3)
2009. okt. 28. 21:35

Olyan is kell szerintem, szolídabb... de jó néha világot látni más szemszögből is...és nem tolják alád a fotelt, azért ne essünk túlzásba...

Itt arról van szó, hogy nem egy horvát tengerpart, ahol bármikor találsz szállást, hanem mondjuk egy Finn város, ahol mondjuk sokkal nehezebb és így könnyen lebonyolítható...

42. Miszti3 (válaszként erre: 41. - Pmjudit)
2009. okt. 28. 20:59

Hát akkor nem megy egy ilyen szintűre. Attól még lehet remekül érezni magunkat, hogy nem tologatnak a hátsónk alá bársonyfotelt..

Nekem remek nyaraim voltak egyszerű tengerparti apartmanokban, gyerekekkel, barátokkal körülvéve. Egész nap a parton sütkéreztünk, olcsó, hangulatos kis teraszokon ettünk, fél éjszaka sétálgattunk, aztán kit érdekelt a rézkilinccsel, aranypattantyúval, selyemfüggönnyel felszerelt szoba...

Szerintem nem ezeken a tárgyakon múlik/múlt egy-egy élménydús nyaralás.

41. pmjudit (válaszként erre: 40. - Mókicaaaa)
2009. okt. 28. 19:17
Itthon sem tud elmenni ilyen szintű helyre ennyiből.
40. Mókicaaaa (válaszként erre: 39. - Gummy)
2009. okt. 28. 18:11
ezzel nem értek egyet...Annyiból külföldre 4 fős család nem megy...ennyire színvonalas helyre nem..
39. Gummy
2009. okt. 28. 12:39

Hát én ezt nem értem.


Ha valakinek van felesleges 700.000 ft-ja nyaralni, és évente még 100.000 ft, akkor miért nem megy el nyaralni valami nem kötött helyre, amivel nincs ennyi macera. Komolyan mondom nem értem. Egyetlen egy nyaralásért nem fizettünk mi még soha ennyit. És ha van hétvégenként időnk, inkább elmegyünk fürdőzni, kirándulni, nyáron Balatonozni.


Nem értem. ...


Én nem dőlök be senkinek, nem írok alá semmit. Már amikor az utcán megállít egy mappát tartó fickó, egyből mondom neki, hogy nem veszek semmi. Erre ő: de nem akarok eladni semmit. Hát akkor meg főleg nem érdekel. (és látom utána, hogy másokkal meg pénzezik)

38. pmjudit (válaszként erre: 36. - 3e0ba54fb8)
2009. okt. 28. 10:17

:)))Nekünk éppen most van a hetünk, csak az idén sajnos mem tudtunk elmenni. Sokat gondolok rá:)))

Tavaly voltunk.

37. nyta
2009. okt. 28. 07:23

sajnos nagy részük kész átverés mert évente annyit kell fizetni,mintha külfödre mennél nyaralni.olyan is van ahol novemberi hónapokra jár az üdülési jog(timesharing-szerződés).nagyon kevés embertől hallottam hogy tényleg bevált,és rengetegtől,hogy átverték őket.

pl:nem tudták kihasználni mert a cég akivel ezt kötötték eltűnt,egy időben több szerződővel foglaltatták le az időpontokat,sorsot huztak ki nyaral.a szerződésnek jogilag nagyon rendben kell lennie ahhoz,hogy baj esetén perelhetőek legyenek.

36. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 15. - Pmjudit)
2009. okt. 27. 23:45
Ne!!!!!!!!!!! :o)). Nekünk is Nemesnépen van, október második hetében. De már második éve nem volt alkalmunk lemenni.
35. cm
2009. okt. 27. 22:45

Recepciósként dolgoztam olyan szállodában amelynek az apartmanjait árultak ilyen szeánszokon.Ha meg kell hagyni jó kis cirkuszt csináltak minden alakalommal.:)

Lényeg mielőtt megvenned,mindenképp rágd át a szerződést és ott lesz,h évente mennyivel változhat a fenntartási költség összege.Infláció stb. na itt van általában a behúzás.A csere lehetséges,de úgy tudom,h belepni a kulf.-i cserélgetésbe pénzbe kerül sőt az itthoniért is elkérnek bizonyos összeget.Ha olcsó az általában nem jó időszakra szol,persze mondjak h cserélhetsz időszakot,ha van hely+ha jobb időszak akkor is fizetsz.Tehát komoly pénzek és meg el sem indultál,ja persze befektetés is.Vaker része.Nalunk ki volt teve 1 kamu tábla,ahol horror árak voltak,ezt mutattak meg,mint kiadási összeg.Ja 1 év alatt egyetlen 1 vendég nem jött be az utcáról,h szobát kivenne.Biztos vagy benne,h minden évben nyaralni fogsz tudni menni,ha barmi van elúszott 1 éved.A szállóban mindent ingyen használhatsz?

2009. okt. 27. 20:35

Én nem értem, hogy miért nem ír senki akinek pozitív vélrménye van? Mi a családdal bejártuk Dániától, Svédországon át, Horvátországot, Ausztriát és annyiból biztos hogy egy hétig 4 fős család nem kapott volna szállást sehol!

Megkérdezhetem Simple melyik az a cég ami tönkrement?

33. Miszti3 (válaszként erre: 18. - Pmjudit)
2009. okt. 27. 20:10

Jutka! A legtöbb csóró magyar nem is érzi jól magát ezekben a bazi luxus szállodákban... (Az éttermeikből meg egyenesen ki is nézik az aranyakkal fel nem cicomázott, étlapok árait kuksizó "mezítlábasokat".)

Ha meg nem csórókről van szó, akkor jobb befektetést, (valódi nyaralót), vagy kötetlen nyaralást is találhatnak a világ minden pontján, RCI nélkül is. Ez csak egy kötöttség, egy helyhez köti őket, vagy cserélgetni kell jó pénzért. Csak a gond, meg a faxni van vele.

Megjegyzem, ezeket a kedvezményes-árúbemutatós utakat nem az anyagiakban bővelkedő polgárok használják ki arra, hogy "legalább kimozdulhatok" otthonról.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook