Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kifőzés, fertőtlenítés után hogyan tartod sterilen a cumit, mellszívót stb? fórum

Kifőzés, fertőtlenítés után hogyan tartod sterilen a cumit, mellszívót stb? (beszélgetős fórum)


24. sajert (válaszként erre: 1. - *Pillango*)
2009. okt. 26. 20:36
Én simán kifőzés után ráraktam egy konyhai papírtörlőre, és a konyhapulton tartottam. Tényleg, a kórházban nem is főztem ki, és még él a gyerek :-))), pedig ott volt igazán "új" bébi. (mielőtt jönnek a hozzászólások, igen, kellett a kórházban is cumisüveg, mert már a kiszáradás jelei voltak a gyereken (pisije nem volt, kicserepesedett száj - erre én szőlőzsírt kértem, azt hittem a száraz levegő az oka-, annyira nem volt tejem)
2009. okt. 26. 09:37

Szia,

Én simán kiborítottam őket egy tiszta konyharuhára.

Mondjuk Én másfél éves koráig főztem ki a cumisüvegeit a ruháit olyan kb fél évfes koráig csak kézzel mostam ki külön,most már automatával de külön a miénktől.

De szerintem hallgass az ösztöneidre,ha úgy vagy nyugodt akkor zárd le a kifőzött baba cuccokat.Nekem is mondták nem kell ennyire óvatosnak lenni,de Én nem voltam nyugodt,hogy ha nem főztem ki a cumisüvegét vagy nem mosnán ki külön a ruháját,de biztos ha nem csináltam volna így akkor sem lenne különösebb baja.DE így sem volt még beteg ,kb 2x volt egy kis meghülés 3 év alatt.

22. Roni24 (válaszként erre: 17. - *Pillango*)
2009. okt. 26. 09:17

A kórházba vihetsz nyugodtan mellszívót, bár én azt mondom ne is vigyél, majd meglátod, hogy lesz és legfeljebb valaki majd beviszi utánad ha úgy alakul!


HA megnyomod a melled jön belőle tejcsi?


Egyetlen titka van a dolognak: ahányszor csak felsír a baba, ciciztetni! Felsír, megnézed esetleg a pelusát, rendbe teszed ha kell, leápolod a köldökét és cici!

Mivel még nagyon pici és hozzá szokott a pocidban a saját ritmusához, most sokkal több minden zaklathatja fel! A levegő, a szülés élménye, stb. A cici az egyetlen ami megnyugtatja!

Amikor éhes akkor is cicit kap, viszont szinte biztos, hogy bele fog aludni mielőtt még jóllakna! Ezért kell mindig megkínálni cicivel ha sír mert nem biztos, hogy rögtön beindul a tejcsid, de nem szabad feladni, mert a babának idő kell, hogy beindítsa a szopási reflexszel! A fejéssel is rásegíthetsz, hogy beinduljon és könnyebb legyen neki, de csak addig csináld, míg beindul. Erre a kezed is elég lesz, hogy hogyan kell fejni azt meg megmutatják a kórházban!


Én a fiamnál kezdőként nagyon sokat szenvedtem, az első három napban, sajna csak a lányomnál jöttem rá a titok nyitjára, hogy ahányszor csak sír cicit nyomjak a szájába, amíg rendesen beindul a tejtermelődés!

21. Roni24 (válaszként erre: 10. - *Pillango*)
2009. okt. 26. 09:14

Dehogy bénázol, csak úgy érzed! :))

Én is így éreztem magam az első csemetével, aztán ráérez az ember! :)


Tartsd tisztán mint a saját holmitokat általában és annyi bőven elég!

Én a babaruhákat se mostam külön a sajátunktól, persze ez a szennyezettségtől is függött, mondjuk a kosztól magától megálló munkásruhával nem raktam össze a babaruhákat :P de annyira azért nem kell őket óvni mindentől, hogy külön mos rájuk az ember, külön nekik való mosóporral, külön öblítővel! Nálunk is volt mondjuk olyan hogy egyszer a fiamon egyik pillanatról a másikra apró pöttyök jöttek ki, el is vittem gyorsan dokihoz, hogy mi ez? Az érdekes az volt, hogy csak ott jött ki rajta ahol a ruha közvetlenül hozzáért a bőréhez. A doki azt mondta allergiás reakció! Mint utólag átgondoltam annyi volt az egész hogy egy picivel több mosóport tettem a megszokottnál a ruhákhoz. Még egyszer átöblítettem a ruháit és annyi. Semmi baja nem lett! Az ilyenektől nem kell megóvni őket!


Egy szintig oké a fertőtlenítés, de nem szabad túlzásba vinni! Lehet, hogy a fertőtlenített cuccoktól tisztábbnak, egészségesebbnek tűnik a baba de sokkal többet árt mint használ! Sokkal érzékenyebb lesz mindenre, amihez nem szokott hozzá a steril körülmények miatt! :S

2009. okt. 26. 09:04
köszönöm szépen atanácsokat, azt hiszem összeállt a kép, már nem aggódom emiatt:)
19. Zizisicc (válaszként erre: 8. - Roni24)
2009. okt. 26. 08:56
Így van! :o))
18. 40163fd81d (válaszként erre: 8. - Roni24)
2009. okt. 26. 08:52
Pontosan így tettem én is,egyetértek:))
17. *Pillango* (válaszként erre: 15. - 3a92f8d690)
2009. okt. 26. 08:52
oké, megkérdem, persze.
16. 3a92f8d690 (válaszként erre: 14. - *Pillango*)
2009. okt. 26. 08:52
nem adtak neki csak házi cuccot persze most ovis lett van is baja szegény kislánynak!!!Bolti dolgokat soha nem evett csoki cukor nem is ismerte:_SS
15. 3a92f8d690 (válaszként erre: 13. - *Pillango*)
2009. okt. 26. 08:50
azért kérdezzd meg !!!
14. *Pillango* (válaszként erre: 11. - 3a92f8d690)
2009. okt. 26. 08:50
banános muffinnal meg a diós bejglivel bajban lennének, de lehet azt is átmosnák:)
13. *Pillango* (válaszként erre: 9. - Roni24)
2009. okt. 26. 08:49
remélem úgy fog menni minden, hoyg babais cicizhessen, meg legyen is elég, stb. Mellszívót meg tartozékait nem is érdemes bevinni??
12. 3a92f8d690 (válaszként erre: 9. - Roni24)
2009. okt. 26. 08:49
én 7 hónapig fejtem mert nem bírtam szoptatni :-(( szétrágta a cicim
11. 3a92f8d690 (válaszként erre: 8. - Roni24)
2009. okt. 26. 08:48

:-)) én is csak fél éves koráig főztem mi a cuccait pl a játszócumiját sosem föztem ki!!Csak az etető cumit :-)


ERős is az immunrendszere !DE egyik ismerősöm lánya aki 4 éves!!!!! még a banánt és a diót is megmossák neki xd.........beteges is

10. *Pillango* (válaszként erre: 8. - Roni24)
2009. okt. 26. 08:48

igen, valahogy én is így látom, ezért nem is nagyon érzem, hoyg ez a sterilen tartás hogy működik a gyakorlatban, de akkor látom, erre ennyire nem kell ráparázni:)

szakmabeliek ugyanezt mondják, amit Te, pláne a gyakorlott anyukák. Nekem még semmi tapasztalatom, ezért bénázok még itt:)

9. Roni24 (válaszként erre: 6. - *Pillango*)
2009. okt. 26. 08:45

Kórházban csak a cicidet fogja a szájába venni semmi mást! :D

Legalábbis nálunk nem is engedtek se cumit, se cumisüveget, úgyhogy azzal ne legyen gondod!

8. Roni24 (válaszként erre: 4. - *Pillango*)
2009. okt. 26. 08:44

Sziasztok, szia *Pillango*!


Kérlek ne harapjátok le a fejem, csak a véleményemet írom le, természetesen mindenki úgy tesz, ahogy jónak látja! :)


Személy szerint nagyon nem tartom jó dolognak ezt az eltúlzott sterilizálás dolgot a babaholmikkal kapcsolatban!

Semmi szükség rá, bőven elég ha forró vízben elmosogatsz mint rendesen (természetesen nem a zsíros edényekkel együtt, hanem külön), utána pedig forró vízben elöblíted és levegőn szárítod! A külön polcon tárolás teljesen elég, nem kell még a levegőtől is elzárni ezeket a holmikat, mert ennyi erővel a babádat is burokban tarthatnád folyamatosan, nehogy egy porszem is hozzáérjen, mert jajj, akkor mi lesz! :S

Durva hasonlat, de a baba nem egy tátongó seb, amihez csak steril dolgokkal lehet érni nehogy elfertőződjön! :S

Soha az életben nem alakul ki az immunrendszere ha minden amit a kezébe/szájába vesz sterilizálva van! :S

Sokkal fogékonyabb lesz a különböző betegségekre, allergiára, asztmára...


Megint mondom ez csak az én véleményem! :))

7. 3a92f8d690 (válaszként erre: 6. - *Pillango*)
2009. okt. 26. 08:43
kórházban is van mikró és ha olyat veszel amiben lehet sterilizálni megoldható nekem aventes volt!!
6. *Pillango* (válaszként erre: 5. - 40163fd81d)
2009. okt. 26. 08:40

otthon még oké is, de a kórházi napokra gondolok, és nem tudom elképzelni, az hogy lesz...


Az mit jelent, hogy az elején? Hány hetes, hónapos koráig?

5. 40163fd81d (válaszként erre: 4. - *Pillango*)
2009. okt. 26. 08:35
Én spec,csak a legelején főztem ki a cumisüvegeket,cumikat,külön polcra raktam ,és utána már csak mosogattam őket .
4. *Pillango* (válaszként erre: 3. - E584b61b26)
2009. okt. 26. 08:33

pl egy műanyag doboz, amit előtte szintén kifertőtlenítettem? ez így jó, nem?


vicces, mert 100% sterilen semmit sem lehet tartani úgysem, csak nagyjából.

3. e584b61b26 (válaszként erre: 1. - *Pillango*)
2009. okt. 26. 08:28
lefedem egy tiszta jól zárható nagy edényben amiben minden elfér!
2009. okt. 26. 08:28
Egyszerűen csak alakíts ki ezeknek a tárgyaknak egy külön polcot,helyet.
2009. okt. 26. 08:26
Leendő anyukaként érdekelnének az ötleteitek. Előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook