Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » CT vizsgálatnak vannak veszélyei? fórum

CT vizsgálatnak vannak veszélyei? (beszélgetős fórum)

2010. ápr. 14. 21:07
fül ct hogy zajlik volt már valakinek??
20. Sziszko69 (válaszként erre: 19. - Linda74)
2009. dec. 1. 18:54

Szia !


Meg van már a CT-vizsgálatod? Ha igen mi lett az eredményt? Nekem is álandó szédülésem van, és nekem is volt nemrég egy borzalmas dolog az életemben (meghalt az anyukám). Most erre fogják, hogy ettől vagyok néha ilyen rosszul.

Nálam nem csináltak még koponya CT-t, hiába kértem, azt mondta az orvos, hogy az nekem nem mutatna ki semmit. MR-re küldtek el, de sajnos azt nem bírtam, mert bezártsági félelmem volt.

2009. nov. 12. 18:23

Sziasztok


nekem hétfön kell mennem koponya ct-re,mert tegnap forgo jellegü szédülésem volt hányásal kisérve.

igaz engem trauma is ért a nyáron az ismeröseim szerint ez az oka én mégis félek hogy mit találnak,meg magától a vizsgálatol is tartok.

Aki esetleg volt már ilyen panasz miatt ct megirná hogy neki mi lett az eredmény?

18. Emma* (válaszként erre: 13. - Adel07)
2009. okt. 25. 22:18
Mint korábbi hozzászólásomban írtam, nekem sem mutatott ki semmit a röntgen, pedig már levegőt sem kaptam. Aztán a CT mindent megmutatott. Láttam, s el is tehettem.
17. Emma* (válaszként erre: 10. - Sziszko69)
2009. okt. 25. 22:16
Ha nem kéred a kontrasztanyagot, akkor nem küldenek el. Megteheted, a vizsgálatot attól még el tudják végezni.
16. badonyimariaeva (válaszként erre: 13. - Adel07)
2009. okt. 25. 21:59

Szia!

Nekem is volt már arcüreg gyulladásom, felszúrták és mosták.

Azóta is fáj a helye ahol beszúrtak a porcok közé, minden nap máshová, gondolom én, mivel csak saccra szúrtak.

Voltam CT, MR-en, az örökös fülfájás, majd fejfájással.

Neurológián is voltam, januárra kaptam egy ismételt MR vizsgálatra időpontot.

Szerintem a felszúrásoktól fáj az arcüregem és ezáltal a fülem.

A fórum címére válaszolva, persze, hogy van sugárzás veszélye, hiszen ki is van írva.

15. Chrissy28 (válaszként erre: 12. - Sziszko69)
2009. okt. 25. 21:56

Én is pánikoltam a vizsgálat előtt, és mindenfélét olvastam az interneten, de tudod ez a vizsgálat nagyon gyorsan megvan, és még gyorsabban el fogod felejteni. A vizsgálat után igyál sokat, és akkor a kontrasztanyag gyorsan elhagyja majd a szervezeted.

Szerintem próbálj meg ezután nem gondolni rá, tereld el a figyelmed valami mással mint az internet, és az egész nagyon gyorsan el fog múlni.

14. Sziszko69 (válaszként erre: 13. - Adel07)
2009. okt. 25. 21:39
Nekem több éve van rendszeresen arcüreggyulladásom.Évente többször előjön.Engem is vizsgáltak már mindenhogy,ct-n még nem voltam most kell majd mennem.Nekem sem tudják miért van.Állandóan be van dugulva az orrom,néha már ugy érzem megőrülök ettől az érzéstől.Se aludni nem tudok hetekig,se enni normálisan az orrdugulás miatt.Borzalmas trutyik jönnek belőlem (Bocs,nem tudom máshogy fogalmazni)Nem tudom,hogy ez a ct segít-e majd,mutat -e ki valamit amit a röntgen nem mutatott.
13. adel07
2009. okt. 25. 21:30

Sziasztok!

Én még nem voltam ct-én de lehet a közeljövőben megyek:-(

Idén másodjára van arcüreggyulladásra utaló tünetem,csütörtökön felszúrtak és átmosták de nemjött semmi ki.Holnap megyek panoráma röntgenre de a fogorvos szerint nem a foggamal lesz gond.

A füll-orr-gégén az irták a papiromra ha negatív a röntgen továbbküldenek ct-re ill. neurológushoz.Volt már valakinek ilyen problémája?

2009. okt. 25. 21:30

Köszönöm a segítségeteket.

Csak az a baj, hogy elég hamar be tudok pánikolni mindentől. Amúgy semmi bajom a különböző vizsgálatokkal. Nem félek a tűtől, nagyon bírom a fájdalmakat, tehát semmi ilyen gondom nincs. Ettől mégis megijedtem egy kicsit. Nem tudom miért.

Még egyszer köszi a segítségeteket.

11. Chrissy28 (válaszként erre: 1. - Sziszko69)
2009. okt. 25. 21:22

Szia! Nem rég volt CT-n, de hasi CT-n, meg majd most megyek szerdán tüdő CT-re.

Nálunk előre megkérdeznek egy pár dolgot, hogy van-e:

- komoly szívprobléma

- komoly tüdőprobléma

- vesezavarok

- Kahler, vagy Waldenström betegsége

- asztma

- cukorbetegség.

Azt is megkérdezik, hogy van-e az embernek valamilyen allergiája.

Egyébként 2 féle kontraszanyagot használnak, az egyik a báriumos, a másik a jódiumos. Igazából kevesen érzékenyek rá.

Nekem egy órával a CT előtt nem szabadott semmit inni, és nem mehettem wc-re sem, addig igen. Ez utóbbi nekem nagyon rossz volt.

A vizsgálat maga abból állt nálam, hogy mikor felfeküdtem a vizsgáló asztalra ami ki be mozgott a gépbe, akkor beraktak egy infúziót a könyökhajlatba. Ekkor egyszer ki-be mozgott velem az asztal a gépbe, és vissza. Utána pedig befecskendezték a folyadékot és akkor megint oda-vissza mozgott az asztal velem a gépbe és vissza. Ez az anyag: először egy meleg érzeted lesz (olyan mikor az ember belázasodik), aztán jön egy rossz szájíz-érzet (nem szabad megijedni),

és utána az embernek az az érzése hogy befolyik a bugyiba, de nem, ez csak az érzés.

Én picit könnyű is lettem a fejemben, de becsuktam a szemem és arra gondoltam, hogy a meleg strandon vagyok és kinyújtózva fekszem a napon, és a férjemre akit nagyon szeretek. A vizsgálat nálam kb 15 percig tartott öltözködéssel együtt, a többin pedig át kell esni. Kitartást és reméljük, hogy nem találnak semmi komolyat!!

2009. okt. 25. 21:18

Kolleganőm is azt mondta ne adassam be, csináltassam meg nélküle. De úgy lehet?

Nem akarok hisztisnek tünni, de nem szeretek semmiféle beavatkozást, ami nem feltétlenül fontos. Még a gyógyszereket is csak akkor szedem, ha nagyon fontosak. Ki tudja mik vannak bennük.

Szóval a lényeg, hogy ha nem akarom a kontraszt anyagot, akkor nem küldenek el a ......?

9. Emma* (válaszként erre: 3. - Sziszko69)
2009. okt. 25. 21:18
Ez nem igaz. Én hosszú évek óta szenvedtem abban, amiben most Te. A röntgen nem mutatott ki semmit, míg a CT mindent. Meg is mutatta a doli nekem a CT CD-jét. Meg is kellett engem operálni, semmi gond nem volt, azóta panaszmentes vagyok.
2009. okt. 25. 21:16
anélkül is frankón kivizsgálható minden
7. Emma* (válaszként erre: 3. - Sziszko69)
2009. okt. 25. 21:16

Szia!


Nekem is volt koponya CT-m, enni lehet, a melegség kellemes (☺), semmiféle utóhatása nincsen. Nekem is az arcüregem miatt kellett csinálni.

2009. okt. 25. 21:16
én nem engedtem hogy adjanak se ct-nél se mr-nél
2009. okt. 25. 21:16
kontrasztanyagosnak csak
2009. okt. 25. 21:12

Én koponya CT-n voltam, és én sem éreztem magam rosszúl utána.

Nem is tart sokáig, pár perc az egész.

A kontraszt anyagtól tényleg melegséget érzel majd de nem vészes.

2009. okt. 25. 21:11
Nekem azért kell a koponya CT, mert nagyon sokszor van arcüreg gyulladásom. Olyankor hetekig be van dugulva az orrom, és nem tudok kigyógyulni belőle. Nemrég csináltak egy koponyaröntgent, ki is mutatott apróbb rendellenességet, de nem komolyat. Azt mondták csináljak egy CT-it is. Az alaposabb, bár azt mondta a doki, hogy sokkal több mindent ez sem mutat ki. Ráadásul voltam nemrég más ügyben egy dokinál, szóba kerül ez is, azt mondta teljesen felesleges megcsináltatnom, nem mutat ki többet az arcüregemnél mint a röntgen mutatott. Most nem tudom mit csináljak.
2009. okt. 25. 21:05

Én többször is voltam, igaz nem koponya CT-n, hanem has és tüdő CT-n.

Ha jól tudom, jódérzékenység és cukorbetegségre kérdeznek rá. Nem éreztem utána rosszul magam. Amikor kb.a vizsgálat felénél beadják a vénádba a kontrasztot, minden testnyílásodon meleget fogsz érezni. Mást nem érzel, és utána sem. Én CT előtt ettem, volt olyan, hogy este 8-kor mentem, na addig éhen is haltam volna.

2009. okt. 25. 21:01

Koponya CT-re kell mennem jövőhéten. Hallottam, hogy valami kontraszt anyagot fecskendeznek be, és előtte alá kell írni egy nyilatkozatot, hogy saját felelősségre adják be.

Tehát lehet ezzel kapcsolatban valamilyen gond?


További kérdésem, hogy egyik oldalon azt olvastam, hogy nem szabad előtte enni, egy másik oldalon pedig azt, hogy semmilyen előfeltétele nincs.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook