Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Zabkása minden este szerintetek jó diétás vacsora? fórum

Zabkása minden este szerintetek jó diétás vacsora? (tudásbázis kérdés)


10. fe9e12ede0 (válaszként erre: 7. - KRISZTAL)
2009. okt. 26. 12:22
És miért ne? Olajas tonhal puffasztott rizskenyérrel, paprika vagy egy nagy adag retek az nekem diétás kaja. reggel 7-től délután 3-ig el szokott látni energiával. Sült virsli, sült tojás, dreikorn teljes kiőrlésű kenyérszelet (1 drb.)leszelt piroskáposztával meg majonézzel szintén. Szalonnás lecsó (na jó, a szalonna csak ízesítésnek van benne) szintén hosszú időre ellát. Zsírmentes testtömegre kilogramonként 1.5 g zsiradéktól több nem kell napi viszonylatban, ezek is lehetőleg jó minőségi olajakból álljanak (omega3) Ezek segítenek lebontani a telített zsírokat. Reggel tökéletes időpont a zsiradék bevitelre, hisz a szervezet inzulin érzékenysége ilyenkor alacsony. Reggel kiürül az éjszaka besűrűsödött epe, míg ez visszatelik, addig biztos nem lesz étvágyad. De ami fontos, ilyenkor ne egyél könnyen felszívódó szénhidrátot, mert ez jól megemeli az inzulin termelést, és annak hatására a zsírok is azonnal betározódnak a szalonnába. Ebéd legyen zsírszegény, vacsi meg csak nasi, de lehetőleg zsírmentes.
9. fe9e12ede0 (válaszként erre: 8. - MelisUK)
2009. okt. 26. 12:07
Na ez nézőpont kérdése. Ha az izmodtól is szeretnél megszabadulni (ami álló helyben is üzemanyagot fogyaszt) akkor ne egyél vacsit. Ebben az esetben a szervezeted az izmaid feláldozásával jut vérckorhoz, ha már a máj glikogén raktára lemerült. Ez duplán érvényes ha közben sportolsz is. Ez alatt keményebb futást, tekerést sprintekkel megtűzdelve vagy súlyzást értek, nem csak tutyimutyi módon kocogást vagy szobabiciklizést. Ekkor fontos a feltöltés, olyan mértékben, hogy az éjszakai koplaláshoz ne kelljen izmot feláldozni, legalább az idegrendszer ne koplaljon. Persze súlyos hiba mikor ledolgozol vért izzadva 200 kcalt, majd feltöltesz 500-at :) Nekem 900-950 kcal szokott lemenni (1 óra ráfordítással), ettől kevesebbért nem szoktam bepiszkítani a futócipőt vagy a bringát :)
2009. okt. 26. 11:08
Vacsira inkább semmit, nemhogy zabkását! Ez reggelire való, a britek szerint ez olyan, mint a Popey-ben a spenót, ettől kapunk erőt, ergo reggel kell enni, nem este, estére éve csak a zsírpárnáink fognak nőni tőle.
7. kRISZTAL (válaszként erre: 6. - Fe9e12ede0)
2009. okt. 26. 10:40
Helló!Diéta alatt valami"zsírost "együnk?Hm?
2009. okt. 26. 10:31
Vacsira OK. Vacsira a hűtőt enném meg, ha ezt kellene reggeliznem. Regelire inkább zsírost szoktam. (nem úszik a zsírban, nem kell megijedni).
2009. okt. 26. 06:28
Jó!Én reggelire és vacsorára 1 pohár kefirbe 1 evőkanál zabkorpát teszek.
4. c95c921ae7 (válaszként erre: 2. - Marjann)
2009. okt. 25. 15:31
Igen..én is.
2009. okt. 25. 15:29
inkább light joghurtba 1 evőkanál zabkorpa-vacsira tökéletes.
2009. okt. 25. 15:28
Én inkább reggelire enném.
2009. okt. 25. 15:26
Zabkása minden este szerintetek jó diétás vacsora?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook