Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hitelkártya igénylés fórum

Hitelkártya igénylés (beszélgetős fórum)

2009. okt. 25. 17:00
Hát igen...én nem merültem bele ennyire,csak tömören "jeleztem" a lényeget. :)
11. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 9. - Anaterra)
2009. okt. 25. 16:31
Így van, az o banknál van, és így használva jó. Sőt mivel ok minden, előzetes egyeztetés nélkül megemelték a keretemet 35 ezer forinttal. Hátha mégis elcsábulok és elköltök annyit, amennyit határidőre nem tudok visszafizetni. Elég nagy a keret, lehet a fizu több mint ötszöröse is. Nálam legalábbis ennyi.
10. anaterra (válaszként erre: 9. - Anaterra)
2009. okt. 25. 15:52
elnézést a helyesírási hibákért!
9. anaterra (válaszként erre: 8. - 94c02c5bb5)
2009. okt. 25. 15:51

O-val kezdődő banktól van akártyád, mert ismerős a konstrukciója. Bár lehet hogy más banknál is hasonló. Amit én írtam le az R-rel kezdődő bank terméke.

Pl. aki BAR-listás, vagy anyagi gondokkal küzs, annak nem is szabad felajánlani vagyis úgy lenne korrekt és fair. Csak azoknak javallott akiknek tényleg arra kell, hogy hirtelen tudjanak hova fordulni. HIsz a bedőlt devizahitelek miatt borzasztóan nehéz lesz hitelhez jutni. Gondolom én. De a 40-45 napot amennyire csak lehet tartani kellene. Ha érted és jól használod, viszont roppant nagy segítség.

8. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 7. - Anaterra)
2009. okt. 25. 15:45
Nagyon jól írtad le, én is azért használom, mert a havi számlavezetési díj és éves bankkártyadíjat levéve az 1%-os visszatérítés kiszámítása után még mindig nyerek vele pár ezer forintot évvégén. Ingyen van 45 napig, de a 46. napon már kemény a kamat, és ehhez elég ha egy forinttal kevesebbet fizetsz vissza a fizetési napon, mert akkor az egész felhasznált összegre kivetik a brutális kamatot, a THM meg valahol 38 és 45 % között van. Csak annak ajánlom én is aki érti a működési elvét, mint egy gépnek. Ha a költségeket levonva még pozitívban zár évvégén, akkor érdemes használni, mert Magyarországon kívül, sokszor segített ott ahol a kis maestro kártyán semmit sem ér.
7. anaterra (válaszként erre: 1. - Eszter.)
2009. okt. 25. 15:35
Hitelkártya csak olyannak való aki nagyon érti a működését. Elúszni azok szoktak, akik nem értik a lényegét. Ez nem egy folyószámla, amit bármikor kp-ba lehívhatsz. És nem is az a célszerű hogy készpénzt vegyen fel róla az ember. Viszont ha vásárlásra használsz akkor pl. 40 napig kamatmentesen tudod használni a hitelt. Akkor nagyon jó ha hirtelen megszorulsz és nem tudsz honnan pénzt szerezni. Viszont nagyon észnél kell lenni. Ha a 40 napos tartamban vagy, akkor semmilyen kamatot nem számolnak. Amint átléped a 40 napot, akkor (amit én ismerek) 2,8 %-os kamatot számol minden hónapra. Viszont ha valamennyi pénzt vissza tudsz adni, akkor a késedelmi kamat csak arra az összegre vonatkozik, amivel még tartozol. Ha minden hónapra összeszorzos a 2,8 %, az 38-39% körül van. Max 1 milliót lehet felvenni. Szoktak lenni akciók. Pl. az összeg 10 %-át, de max. 10.000 FT-ot vissza lehet kapni és stb.
6. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 1. - Eszter.)
2009. okt. 25. 14:48
szia, ha kell egy keret, amihez nyúlhatsz ha kell, akkor inkább a folyószámlahitelt ajánlom. Nekem van amex hitelkártyám, magas összegű, mert ma már tukmálják rád mintha ingyen lenne, mert nagyon nagyot kaszálnak a bankok. Ja a BB, és CIB Bank, is megkeresett, és ajánlkozott. A lényeg, hogy akkor jó, ha mindig határidőre a teljes elhasznált összeget visszafizeted, különben tényleg iszonyat a kamat. Ha ez érdekel, akkor írj ide és szívesen válaszolok.
2009. okt. 25. 14:34

Szia!

Látom,hogy kérted ne azt írjuk,hogy ne vedd fel,mégis óva intelek tőle.Nagggyon-nagggyon magas a kamat,ha az elköltött pénz 45 napon belül nem fizeted be!2-3x-át is kifizettetik a bank a felvett összegnek,ezért nagyon meggondolandó!!!!

2009. okt. 25. 14:21

Hello!

Hitelkártya: egész magas összegig kb 1 millió simán igényelhető.

Általában 500 000 Ft, mint simán elbírálnak.

Vagy a felhasznált összeg egy bizonyos százaléka a törlesztés, vagy a hitelkeret-é. Az első a jobb szerintem.

Többféle létezik : ilyen a már meglévő hiteleit jól fizető ügyfeleknek kiajánlott, és afióki igénylésű kártyák. Az éves kártyadíjak 2800-6000 között vannak általában. Van havi számlavezetési díj is.

A lényeg viszont a késedelmi díj.:

Ha az esedékességig befizeted a havi minimumot, akkor nincs probláma, de ha kevesebet,akár 1 ft-al, vagy késel, nagyon magas a fix késedelmi díj.

És a lényeg, ilynekor a kamatokat is felszámolják még plusszban, hiszen az bele van építve a törlesztésbe, és számol vele a bank.

Példa: 3500 ft a törlesztés. Te 3000 ft-ot fizetsz be, akkor felszámolnak mondjuk 3000 ft késedelmi díjat+ mondjuk 1500 Ft kamatot, és ezzel a kintlévőséget növelik, tehát olyan mintha be sem fizettél volna semmit, sőtt.

Remélem sikerült értelmezned, mert az az egyik leglényegesebb dolog, és ezért vannak sokan úgy, hogy csak fizetik fizetik, nem is használják, és mégsemm csökken a hitel...

na ezért...

3. hihi (válaszként erre: 1. - Eszter.)
2009. okt. 25. 13:57

Szia!

Nekem a Budapest bank ajánlott fel most egy hitelkártyát,de a másfélszeresét kell vissza fizetni,ezért nem vettem igénybe.

2. Burkuska (válaszként erre: 1. - Eszter.)
2009. okt. 25. 13:47

Szia!


Nekem a lakáshitelhez adtak anno,de nem használom.Állítólag iszonyúan nagy a kamat rá.Többet nem tudok:)

2009. okt. 25. 13:35

Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan működik az igénylése.Mennyiben befolyásolja, hogy már van hitelem, és milyen összeggel kell visszafizetni, ha egyben nem tudom az elköltött összeget.

Kb. 1,5 havi fizuval megegyező összegre lenne szükség, amit arányaiban 1 év alatt vissza is fizetnék.Így mennyire érné meg?


Nem olyan üzeneteket várok hogy ne vegyem igénybe meg hasonlók.Segítséget kérnék, akár privátba is, nem leszólást.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook