Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Méregtelenítő kúra hétfőtől - ki tart velem? fórum

Méregtelenítő kúra hétfőtől - ki tart velem? (beszélgetős fórum)


2015. márc. 30. 13:51
az előző hozzászólást nem ide szántam...
24. miamira (válaszként erre: 23. - Gyöngyi)
2015. márc. 30. 13:48

Én már szombaton elkezdtem, a 3-ik napnál tartok. Elkezdeni nem volt nehéz. Hétvégén otthon voltam, azt is elég nehezen bírtam. De most, hogy itt vagyok a munkahelyemen megfordult a fejemben, hogy feladjam... Pedig nem akadályoz a munkámban, de úgy ennék valami rendeset.

Már 3 hónapja fogyókúrázom, azért kezdtem el a léböjtöt, mert alacsony szénhidráttartalmú diétán voltam, és már nem bírtam ránézni a húsra és tojásra, na meg a súlyom is stagnál 3 hete :( Pedig az edzések számát is megnöveltem. Gondoltam ezzel egy kicsit váltok, kitisztítom a szervezetem, feltöltekezek szénhidráttal, utána se kezdek egyből húst enni. Csüt-péntek még húsmentesen, majd szombattól, és átgondolom ezt a diétás étrendet is. Ettől a léböjttől nem várok konkrét fogyást, csak remélem segít beindítani.

2010. jún. 26. 16:09

Tőletek függetlenül határoztam el a méregtelenítést, de én max 2 napot tartok. Hétfőn csak gyógyteát és narancslét iszom, kedden gyümölcsöt eszem.

Napok óta rossz a közérzetem és nyűgös vagyok, rosszul alszom, azt hiszem telítődött a szervezetem a sok rossz kajával, kávéval.

2010. jún. 26. 16:03
3 -hónap és -15 kg .Én ennyit adtam le.
2010. jún. 26. 16:03
Zöldség párolva és csirke grillezve,sok saláta 0%-os joghurttal.menni fog.nekem bejött.
2010. jún. 22. 19:20
Nem rossz az ötlet.Csak nincs mindenkiben kitartás.De csatlakozom.
2010. ápr. 22. 22:06

Sziasztok!


Én is elkezdeném az 5 napos Dr.St. kúrát.

Mi a tapasztalatotok?


Zergefütty

18. Marleine (válaszként erre: 17. - 73c8b5fe92)
2009. nov. 6. 16:40

Mérlegem nincs, de szerintem tartom a 62 kilót, legutóbb a 72es derékméretnél volt ilyen súlyom, de majd megmérem, ha mérleg közelben leszek.

Amúgy nem is szabad folyton méregetni, az ember vérszemet kap és teljesen letaglózza ha többet lát mint amennyit szeretne.

Pl. ha kaja után méred magad, akkor a mérleg 1-2 kilóval többet mutat.


Szerintem fokozatosan szoktasd magad a diétára, a hirtelen váltás nem jó, tapasztalat. Nekem őrült hasmenésem volt és iszonyatosan gyengének éreztem magam.


Fokozatosan szokj le a kenyérről és egyél helyette korpás kekszet. Finom is, és nem hizlal. Én nagyon szeretem. Ha éhes vagyok mindig ezt ropogtatom.:)

17. 73c8b5fe92 (válaszként erre: 13. - Marleine)
2009. nov. 3. 18:55
Marleine, szerintem nincs gond, ha egyszer megcsinálod, talán neked nem jönnek vissza a kilók, nekem rögtön az első ilyen fogyi után hipp-hopp visszajött, méghozzá 2-3 nap alatt, hát elég elkeserítő volt. A heti 1 kilós fogyásod szerintem nem lassú, sőt, így lesz igazán tartós... a sütit megértem:-) Hát, kitartó egyre kevésbé vagyok, így a sokadik diétánál, de most amúgy sincs étvágyam a betegség után, hátha. Hogy haladsz a fogyival? Bár én lennék 62 kiló:-)
2009. nov. 3. 18:50

Bocs, eltűntem kicsinyég, influenza:-( A méregtelenítésbe így csak belekezdtem, de nem vittem véghez. Ma újrakezdtem, de már nem a levekkel csinálom, hanem a zöld diétát, első nap csak zöldséglé, aztán 6 napig zöldségek, némi gyümi, kefir.

Vicus, a rizs nem hizlal, ha csak zöldséggel meg gyümivel egészíted ki, a barna rizs meg főként nem. Igaz, hogy hosszabb ideig tart megfőzni, de a dm-ben van 15perces is, nem is drága. Én rizsdiétával sokat fogytam már, kipucolja a beleket is, méregtelenít (a barna). Ami nagyon fini, és méregtelenít-fogyaszt: a megfőzött barna rizst olivaolajban megpirítom, szójaszósszal fogyasztom, isteni:-)

15. Marleine (válaszként erre: 14. - C229098973)
2009. okt. 31. 10:44
Én úgy tudom, hogy a rizs nem hizlal, a barna rizs pedig egészségesebb.
14. c229098973 (válaszként erre: 12. - 73c8b5fe92)
2009. okt. 27. 14:49
Szió!Én már régóta tervezek egy ilyen rizs+töldségnapot,csak félek híznék a sok rizstől..Szerinted?Te mennyi rizst és gyümit eszel ilyenkor?
13. Marleine (válaszként erre: 11. - 73c8b5fe92)
2009. okt. 27. 13:46

Értem. Igazából én csak egyszer akartam ezt a kúrát végigcsinálni, semmit sem szabad túlzásba vinni.


De jó hogy szóltál erről a rossz oldaláról is!


Igazán nem a súlyom zavar, hanem, hogy nem vagyok elég karcsú. Inkább derékból szeretnék fogyni, csak ahhoz kéne valami mozgás is, keresem a megfelelő sportot:)


Szerintem neked is simán menni fog, én hetente 1 kilókat adtam le, nem ettem kenyeret, sok zöldség gyümölcs, hal, tojás.

Persze csábultam néha sütire, gondolom ezért is fogytam lassan:)

Én szurkolok neked is:)

Az a lényeg, hogy legyen elég kitartás benned!:)

12. 73c8b5fe92 (válaszként erre: 10. - Macilány)
2009. okt. 25. 09:36
Szia, na ez a Vonzás Törvénye:-) Steinberger levekkel csinálod Te is? Én már rendesen várom a holnapot, ma megpróbálok csak gyümit+barnarizst enni, hogy felkészüljön a szervezetem.
11. 73c8b5fe92 (válaszként erre: 9. - Marleine)
2009. okt. 25. 09:35

A szervezet hozzászokása azt jelenti, hogy egyrészt nem hat már egy idő után (én szűztea-kapszulával így jártam), másrészt az abbahagyása után a szervezet elveszíti a "mankóját", és egyedül jóval nehezebben birkózik meg a kajával, mint a kapszula szedése előtt, így jönnek fel a kilók akkor is, ha nem eszel sokat. Mondjuk szerintem 2-3 hónapnyi szedésnél ez nincs, az végül is csupán pár hónapos kúra.

Igen, látom, hogy milyen szépen lement a súlyod, én is kb. ennyit szeretnék elérni. Mondjuk én 62-vel már nagyon boldog lennék... Te mennyit akarsz még fogyni?

2009. okt. 24. 22:28

Sziasztok!


Én is veletek tartok... most találtam ki, hogy hétfőtől elkezdem ezt a méregtelenítő kúrát és beírtam a keresőmbe...... és rátok találtam. :D

9. Marleine (válaszként erre: 8. - 73c8b5fe92)
2009. okt. 24. 20:01

Köszi:)


Hogy érted, hogy hozzászokik a szervezet? Hű, ez nem hangzik túl jól.

Mondjuk én örülök, hogy ennyi vackot kimosott belőlem, mert vékonyabb lettem pár centivel, biztosan a sok salakanyag jött ki.


Szerintem menni fog mindkettőnknek:)

Úgy 2 hete álltam mérlegre, akkor 62-őt mutatott, bele is írom a fogyi naplóba, hogy aztán lássam majd a pozitív változást.


Azt hallottam, hogy heti 1 kilónál többet nem is szabad leadni mert akkor nem zsírból, hanem izomból is fogysz és az nem túl jó.

2009. okt. 24. 19:49

Hát az életmódváltás nekem se jött össze, mert mindig túl visszaszorítottam magam (sokat akartam leadni), aztán meg nem győztem pótolni. Jojózom évek óta. A méregtelenítő kúra után a weight watcherst akarom csinálni, annak idején nagyon jól bejött, életmódváltást csinál, heti 1 kg megy le, nem is tudom, miért hagytam abba, már megbántam. Most megint egy gyorsfutam kéne, csak pár kilóig, hogy aztán jöhessen a lassabb tempó. Én is szedtem pu erhet, de aztán abbahagytam, mert azt hallottam, hogy hozzászokik a szervezet, és sok hasznos anyagot is kimos az emberből.

Amúgy néztem az adatlapodat, ügyesen fogysz, és kb. azonos alkatok vagyunk: én 170 cm, 70 kiló, és 60 az álomsúly...

7. Marleine (válaszként erre: 6. - 73c8b5fe92)
2009. okt. 24. 18:04

Én is szeretnék fogyni, de a múltkori próbálkozásom az életmódváltással nem igazán jött össze.

Hiányoztak a finom dolgok, süti, kenyér stb.

és hát sikerült kicsit visszahíznom.

Az anyagcserém se tökéletes, sok méreganyag felhalmozódott bennem.

Itt olvastam erről a pu erh kapszuláról, nekem eddig hatásos, csak megy tőle a hasam.


Én sok gyümölcsöt eszek, reggel zabkásával kezdek, aztán eszek egy keveset abból amit páromnak főzök. Vacsira meg egy szelet kenyér.

Igyekszem sok halat enni, mert az egészséges és finom is:)

Illetve házi joghurtot is eszek, a fehérje miatt.


Közben meg eszem ezt a kapszulát, iszom hozzá a teát és még rá egy kis kombuchát.


A hasmarcs nagyon rossz, de tényleg jól tisztít, sokkal könnyebbnek érzem magam.

2009. okt. 24. 17:46
Sziasztok, tök jó, hogy nem vagyok egyedül! Marleine, és kajailag mit fogyasztasz? Én is azért kezdtem el ma már viszonylag kevesebbet enni (tegnap hihetetlen nagy zaba volt, éjféli jégkrémevéssel, búcsúként a bűnös életmódtól:-)), mert eddig mindig azt csináltam, hogy bekajálás, másnaptól böjt, szóval most próbálok tudatosabb lenni. Holnap már csak gyümit, barnarizst próbálok enni, a kúra után meg két napig szintén gyümi+barnarizs/rozskenyér, így a jövő hét végig diéta lesz tulajdonképpen. Ti fogyni szeretnétek?
2009. okt. 24. 17:41

ja igen, a csomag 6000 ft, ami napi 1200, bioboltokban lehet venni vagy rendelni (Steinberger 5 napos méregtelenítő csomag a neve), de a lényeg szerintem csak hogy biolé legyen, azok 7-800 ft-osak a dm-ben, de otthon is lehet facsarni.

Ami még segítheti a méregtelenítést, hogy ásványvíz helyett PI-vizet iszok (200 ft 5 liter), illetve bioszappant és kozmetikumokat használok az 5 nap alatt, semmilyen kémiai anyagot. Léböjtöltem már, de a szilárd kajáról nehezen mondok le, ezért tetszett meg ez a kúra.

2009. okt. 24. 17:36

Én a Steinberger levekkel csinálom, de nyilván lehet mással is/otthoni frissen facsartakkal. A dietetikus által összeállított csomagban ezek vannak:

1 üveg Zöldbúzafű koktél

1 üveg Zöldséglé

1 üveg Ananászlé

1 üveg Céklalé

1 üveg Sárgarépalé

A levek fogyasztásának ajánlott sorrendje megegyezik a fent felsoroltakkal.


Napi elosztás az ötnapos méregtelenítő kúrához:

Reggeli: 1,5dl Dr.Steinberger lé + 2 szelet rozsos kenyér

Tízórai: 1,5dl Dr.Steinberger lé + 1 szelet rozsos kenyér

Ebéd: 1,5dl Dr.Steinberger lé + 2 szelet rozsos kenyér

Uzsonna: 1,5dl Dr.Steinberger lé + 1 szelet rozsos kenyér

Vacsora: 1,5dl Dr.Steinberger lé + 1 szelet rozsos kenyér

Nagyon fontos! A méregtelenítő kúra folyamán naponta 3 l víz elfogyasztása javasolt!


A legnehezebb a kávéról való lemondás lesz, zöldteával helyettesítem, de nem lesz könnyű, kávéfüggő vagyok (remélem, hamarosan: voltam!)

2009. okt. 24. 17:35

szia.

Pontosan miből áll ez a kúra? Rozskenyeret lehet olyankor enni?

2009. okt. 24. 17:35

Szia!

Én 2 napja méregtelenítek kombuchával és pu erh teával és kapszulával, én veled vagyok!:)

2009. okt. 24. 17:33
5 napos méregtelenítő kúrát kezdek hétfőtől, dietetikus által összeállított: csak rozskenyér meg biolevek. Utána életmódváltást tervezek, remélem, sikerül. Együtt könnyebb lenne, hátha kedve van még valakinek. Fogyni szeretnék, de ehhez előbb ki kéne tisztulni a sok vacaknak, különben is gáz a bőröm, a narancsbőröm, az emésztésem, szóval, remélem, segít.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook