Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért nem ajánlott menstruáció alatt hajatfestetni? fórum

Miért nem ajánlott menstruáció alatt hajatfestetni? (tudásbázis kérdés)


1 2
44. Anda39
2013. jún. 4. 19:02
Ezt a dolgot szerintem még nem vizsgálták meg (ajánlanám a brit tudósok figyelmébe), de az tény, hogy vannak olyan nők, akiknek TÉNYLEG más lesz a festés, dauer eredménye, mint máskor. A dauert én is tapasztaltam magamon, hajfestést pedig ismerősömnél (én festettem).
2013. jún. 4. 14:29
En sokszor festettem a hajamat menstruációm alatt és minden jó,nincsen semmi változás a színe ugyan olyan mint ha másik alkalommal festenem volna amikor nincs meg a menzim.
42. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 41. - Df2a740c00)
2010. júl. 2. 14:11
hasonlóképpen...:)
2010. júl. 2. 14:08
Hát, ha nem muszáj, nem festek olyankor hajat, bár nálam a festés eredményét nem befolyásolta még észrevehetően, ha akkor festettem. Viszont azt megfogadtam, hogy vágatni tuti nem fogok többet a mensi alatt. Nálam feltűnően torzonborz, idétlen frizurák születtek, ha akkor végattam.
40. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 40. - Larababa0123)
2010. júl. 2. 13:57

Nem 100%.

Egyéntől függ.Én szoktam.Nekem nem volt gondom,de azt tapasztaltam,hogy az sem mind1,hogy milyen hajfestéket használsz.Nekem a Garnier Color Naturals minden színe gyönyörűen fedett eddig,minden állapotomban.

A puding próbája az evés,max. kicsit más árnyalatot kapsz.-:)

Szőkíteni ne próbálj!Üdv..

39. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 34. - 319cd6978b)
2010. jan. 27. 11:09
Szia!Ne haragudj,nézd el nekem a tudatlanságomat,ha valóban az!De azt kérdezném,hogy a haj hogyan lehetne HALOTT szövet,hisz az élő hajhagymából táplálkozik,ha pedig halott kihullik tudtommal.Ráadásul valószínűleg a hajfestékek is azért fognak másképp menstruáció idején,mert a hormonváltozások a vérben ugye jelen vannak,a hajfesték a haj belső szerkezetébe hatolva megváltoztatja annak pigmentállományát,de mivel a hajhagyma és a keringés szoros összefüggésben vannak,a szervezetünkben ekkor végbemenő hormonális változások befolyásolják a végeredményt,ahogy terhesség alatt is.Ezért nincsenek veszélyben azok,akik hajszínezőt használnak,az ugyanis csak körülveszi a hajszálat,és nem jut a haj belső szerkezetébe,a kutikula alá.
2008. nov. 3. 15:29
kedves, akkor kérdezd meg a fodrászokat, ők már csak tudják.
37. 319cd6978b (válaszként erre: 36. - 5a044471f8)
2008. nov. 3. 15:13
Azért mert neked meg a fodrászodnak nem volt attól még előfordulhat másnál. Elég sokak panaszkodtak már hogy "ünnep" alatt nem fogja meg a hajukat a festék. Nem teljesen biztos hogy ez egy titkos társaság aki propagandából rémisztgeti az embereket.
2008. nov. 3. 15:10

szia kedves. semmi bajod nem lesz töle, ugyan ugy megfogja a festék a hajad. csak valaki kitalálta ezt a hülyeséget. a fodrászokkal beszéltük ezt. nyugodtan csináld meg. nekem is tök jó lett.


szia

2008. nov. 3. 15:07
Mondjuk nekem nincs ilyen gondom. Meg annak sem aki színezőt használ.
2008. nov. 3. 15:07
Nincs rá magyarázat hisz a haj halott szövet, viszont igaz hogy menstruáció alatt nem ajánlott. hallottam már olyat hogy középszőke zöld lett és a barna vörös. Nem tudni mitől van. De általában nem villámcsapás szerűen jön a mikulás szóval elkerülhető. No meg van akinek egyáltalá nem is fogja be a haját. Valaki akit konkrétan ismerek a padlizsán szín rózsaszínű lett pedig nem először használta azt a márkát.
33. adri25
2008. nov. 3. 14:31
mert nem fogja be annyira a hajfesték
2008. nov. 3. 12:24
azért mert nem fogja be annyira. nem lesz tartós a festés. mindenki, még a fodrász is ezt mondja.
2008. nov. 3. 10:53

Én még ilyet soha nem hallottam :O :O

Ez igaz??

2008. okt. 15. 00:44
Mert sokkal érzékenyebb ilyenkor az ember szervezete és másképpen reagál a máskor megszokott dolgokra, szőrtelenítés sem ajánlott.
2008. máj. 12. 10:07
Én nem vettem észre különbséget!
2008. márc. 29. 10:19
Hajat nem festetek, de a dauer nekem sem jön be menses alatt.
2008. márc. 23. 06:42
Engem nem zavar.
26. direne
2008. márc. 23. 01:24

Lekvárt, befőttet azért nem tettek el az asszonyok anno, mert megromlott, ha eltevés alatt mesiztek.

Hogy ez babona-e nem tudom, de családom nőtagjai is mindig betartották, míg "aktuális" volt.

Hogy kisbabát nem szabad érinteni, arról még nem hallottam, viszont a fogászattal kapcsolatban,az biztos, hogy mesi alatt, sokkal érzékenyebbek vagyunk a fájdalomra (tudom, átéltem ) mint a "sima" napokon.

25. vapi (válaszként erre: 24. - 19d3364658)
2007. dec. 4. 12:33
Nincs olyan, hogy nem megfelelő festék.A narancsos hajat meg biztos, hogy nem egy tapasztalt, hanem egy kezdő, vagy talán tanuló fodrász palánta követte el.
2007. okt. 4. 12:53
Ja, még csak annyit, hogy a fodrász szerint ha nem lesz jó a festés, az csakis "mûhiba" lehet. Vagy rosszul keverik ki a festéket, vagy a festék nem megfelelõ. Mindenki tévedhet, a fodrászok is, tehát õk is elkeverhetik a festékanyagot...sajnos. Olyan esetrõl is tudok, hogy szõke és vörös tincseket akart magának az illetõ, és az eredetileg barna hajból narancsszínû lett, pedig nem menstruált.
2007. okt. 4. 12:49

Már hallottam olyant, hogy a mensi alatt valaki hajat festetett és nem fogta meg jól a festék, fakó lett. Szerintem csak babona az egész, a saját fodrászom sem hisz benne.

Olvastam olyant is, hogy a menstruáció napjaiban nem szabad megérinteni más kisbabáját, sõt van aki fogászatra sem megy emiatt. Semmi köze nincs a HVS-nek a felsoroltakhoz. :-)

22. rosewood (válaszként erre: 19. - Eva7)
2007. aug. 18. 19:31
:DDD
2007. aug. 18. 18:23
Most akkor hogy legyen? Nekem ezen a hétvégén festené be a párom a hajam, mert már időszerű. Ezek szerint viszont nem tanácsos, csak tudnám, hogy akkor mi ennek a tudományos magyarázata. Ha igaz egyáltalán. Ha hormonális okra vezethető vissza, akkor mi van a hó közben akármi más okból ingadozó hormonháztartással?
20. d606bc0fd7 (válaszként erre: 19. - Eva7)
2007. aug. 18. 17:10
Miért nem?
19. eva7
2007. aug. 18. 16:33
Szerintem hajat festeni szabad!De beföttet,savanyuságott tenni nem!!!!
2007. jún. 4. 14:58
Hú én egyszer próbáltam azt hittem szét ég a fejem. Jól ki is kaptam a fodrászomtól hogy nem szóltam. De akkor még nem tudtam.
17. vapi
2007. jún. 4. 12:42

Van akinél erősebb lesz a kívánt szín, van akinek fakób, foltos, ill. alig fogja meg a festék.

Ez a hormonok miatt is és a fejbőr hőmérséklet gyors ingadozása miatt is van. Ugyan ilyen a dauer is.

2007. jún. 2. 17:35
Én már festettem hajat menzesz idő alatt.Nekem jobban befogta a hajamat a festék, és tovább is tartott a szin a hajamon.
15. janita
2007. jún. 2. 17:05
Valami ilyesmit én is hallottam, hogy a hormonok másak menszesznél így lehet , hogy nem is a kívánt szín fog megjelenni a hajon.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook