Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért tiltják a barátomat tőlem amiatt mert albérletbe lakik mit tehetek nem tett senkivel rosszat fórum

Miért tiltják a barátomat tőlem amiatt mert albérletbe lakik mit tehetek nem tett senkivel rosszat (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. okt. 24. 11:06

áhh.. így már értem. illetve mégsem... Még jó, hogy néhányan itt ismerik na sztori elejét.


Én nem tudok tanácsot adni. Egy normális felnőtt ember életébe nem lehet csak úgy beleszólni. Viszont, ha korlátok vannak, akkor bizony nagyon el kell gondolkodni. Anyud lehet, hogy már-már türelmetlen veled, mert neki is nagyon nehéz lehet. Félt téged, nehogy kiszolgáltatott legyél. Ő sem lesz ott melletted az életed végéig. Próbál biztonságban tudni.


Hogy miként alakul egy ilyen kapcsolat nem tudom. Mindenképpen HIVATALOS forrásokat kell nézned!


Volt egy ismerősöm, srác, bottal járt, nehezen. Feleségül vett egy tolókocsis csajt. Most ilyen-olyan extra támogatással van saját ápolójuk, mert megszületett az egészséges gyermekük. Kapnak az államtól havi 190-220 ezer forintnyi pénzt + egy teljes fő ápolót. Szóval jól élnek...

40. correct (válaszként erre: 39. - Hancsalean)
2009. okt. 24. 10:07

Az én problémám sokkal nagyobb volt és még van is, mint a topikindítóé.

:)

Miért, nem jó tanács, hogy kérjen olyan segítséget, ahonnan ténylegesen is tudnak segíteni? Mire megy itt akárkivel közülünk, ha egyszer az önkormányzat tényleg tudna segíteni? Ha már nem azt írom, hogy nesze, itt egy lakás, akkor menjek a ...?

:) Én legalább korrekt voltam.

39. hancsalean (válaszként erre: 34. - Correct)
2009. okt. 24. 00:17
Minden embernek van problémája. Valakié nagyobb, valakié kisebb. Ha Te az utóbbi csoporthoz tartozol, légy hálás érte és ha jót nem tudsz tanácsolni, felesleges bántani a másikat!!!
38. xti_
2009. okt. 24. 00:06
szerintem költözzetek anyukádhoz. vagy jobban megismerve megszereti a fiút, de ha mégsem, ő fog a legjobban örülni, ha elköltöztök, és ezzel megoldódik a probléma.
37. correct (válaszként erre: 36. - Correct)
2009. okt. 23. 20:43
De nem a Te megfogalmazásodra értettem :)
36. correct (válaszként erre: 35. - Gerna)
2009. okt. 23. 20:43
Okés.
35. gerna (válaszként erre: 34. - Correct)
2009. okt. 23. 20:31
Azt írtam: "legalább".
2009. okt. 23. 20:26
És a megfogalmazás?
33. gerna
2009. okt. 23. 20:17
Akinek a kezével is probléma van, annak nem olyan könnyű eltalálni ezeket a billentyűket. Egy kis megértést! legalább ebben a tekintetben.
32. correct (válaszként erre: 31. - Correct)
2009. okt. 23. 20:11
Ezt azért írtam, hogy szerintem ne várd, hogy visszaolvassa és kijavítsa.
31. correct (válaszként erre: 30. - Andi6020)
2009. okt. 23. 20:11
Szeretek őszinte lenni, az írásai alapján szerintem nem csak helyesírási problémái vannak.
30. andi6020 (válaszként erre: 23. - Doxikri)
2009. okt. 23. 20:01
Azt mondtam, hogy "légyszíves". Nem voltam durva, sem sértő. Gondolom, azért ír, hogy aki elolvassa, meg is értse. Elhiszem, hogy van baja, de ha mentés előtt visszaolvassa az írását, az mindenkinek csak hasznára válik. Nincs igazam?
29. correct (válaszként erre: 28. - Doxikri)
2009. okt. 23. 19:34
Abszolút nem idegesít. Azért írtam, mert mi használható segítséget biztos nem tudunk adni, vagy mondjon nekem valaki valamit, hogy mitől lesz neki jobb miáltalunk lakásügyben. Azért írtam az előzőt, mert a múltkori fórumon már le lett zárva ugyanez a probléma, csak most ezen a fórumon a szülőnek van baja az albérlettel. Ha az én véleményemre kíváncsi, elmondtam, szerintem örüljön, hogy van hol laknia: az Édesanyjánál, aki biztosan szereti is, ha így aggódik érte. De ha mást nem, az albérlet sem lehet akadály, ha egyszer a mozgáskorlátozott párja eddig tudta használni. A múltkori kérdést úgy tette fel: most derült ki, hogy albérletben lakik...stb. Ha saját lett volna, akkor mi lett volna? 1 szó mint 100, segítség ügyben tényleg a helyi önkormányzat tudna segíteni, tényleges támogatást adni, tájékoztatni a lehetőségekről, és persze még mi sem tudtuk meg, hogy mennyire mozgáskorlátozottak, sok fokozat van.
28. doxikri (válaszként erre: 27. - Correct)
2009. okt. 23. 19:17

A múltkor is tudtuk, hogy a barátja albérletben lakik. Csak közös, másikat szeretnének, vagy sajátot. A saját érthetően csak álom, ahogy mindenki másnak is.

Két mozgássérült embernek kicsit több gonddal kell megküzdenie mint az épeknek. Ha a saját családja nem segíti az önálló életét, akkor persze, hogy szeretne tanácsot kapni. Nem lehet egyszerú neki sem. Szerintem mindennütt falakba ütközik. Ahogy mi is sokszor.....csak neki nehezebb a falakat áttörni.

Ha idegesít a problémája, akkor ne foglalkozz vele. Azzal többet segítesz.

27. correct (válaszként erre: 21. - Ildikó29)
2009. okt. 23. 19:08

NE haragudj de a múltkor neked is az albérlet volt a probléma!

Úgy tetted fel a fórumkérdést, hogy mit tegyél, most derült ki, hogy albérletben lakik.

Ilyen jellegű további problémáiddal fordulj egy szervezethez vagy az önkormányzathoz, mert itt senki sem tud segíteni!

2009. okt. 23. 19:08
Már probáltam és pozitiuvan gondoltam mindent hogy jó legyen mnem veszekedtem és mégis leüvöltin a fejemet mindig Megfogadtam semmikt nemm mondok neki el mert csak én vagyok az "idióta" szerinte
25. Zarahell (válaszként erre: 21. - Ildikó29)
2009. okt. 23. 18:57

Bár én sem ismerem a konkrétumokat, de biztos vagyok benne, hogy nem az albérlet a probléma, hanem lehet, hogy az ezzel járó dolgok, egy egészséges embernek is nagyon nehéz fenntartani egy albérletet.

Próbálj meg beszélni vele, de ne arra gondolj közben, hogy ő most el akar tiltani a párodtól, hanem arra, hogy félt. Próbáld meg megérteni! Nem kell egyet érteni vele, csak értsd, hogy nehéz neki is.

24. princes47 (válaszként erre: 23. - Doxikri)
2009. okt. 23. 18:54
Igen, igazad lehet, de akkor sem kell így megnyilvánulnia.
23. doxikri (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2009. okt. 23. 18:52
Ne ítélj rögtön negatívan. Van neki baja elég!
22. Pirosalma (válaszként erre: 21. - Ildikó29)
2009. okt. 23. 18:49
Gondolom, tudod, hogy mint felnőtt embernek, anyukád nem tilthat meg neked semmit. Ő mire hivatkozik, amkikor azt mondja, nem mehetsz a párodhoz?
2009. okt. 23. 18:48
lehet hogy ettől tart de akkkor sem kéne kijelentenie ghogy nem járhat csak azért mnert albérletbe lakik
2009. okt. 23. 18:46

Sejtem, hogy mi lehet a gond.. Ugye mindketten mozgáskorlátozottak vagytok. A múltkor össze akartatok költözni a pároddal.

Lehet, hogy anyukád félt nagyon ettől, hogy nem boldogulnátok esetleg ketten így, hogy albérletben laknátok.


Nem lehet, hogy ilyesmiről van szó?

19. princes47 (válaszként erre: 16. - Ildikó29)
2009. okt. 23. 18:45
Nem lehet rajta csodálkozni !!!
18. Pirosalma (válaszként erre: 16. - Ildikó29)
2009. okt. 23. 18:44

Szia, Ildikó!


Miben nyilvánul meg a tiltás?

17. demonka88 (válaszként erre: 14. - Ildikó29)
2009. okt. 23. 18:43
Akkor lehet legegyszerűbb az lenne, ha ezt a kérdést neki tennéd fel.
2009. okt. 23. 18:40
na itt le se szarnak ugyhogy távozom
15. Ildikó29 (válaszként erre: 13. - Zarahell)
2009. okt. 23. 18:36
a saját anyám
2009. okt. 23. 18:35
a sajátanyám csak az okiot nem tudom miért
2009. okt. 23. 18:34
??? ...és ki tiltja el tőled????
12. andi6020 (válaszként erre: 10. - Ildikó29)
2009. okt. 23. 18:31
Légyszíves olvasd már el, hogy miket írsz! Olvashatatlan, értelmezhetetlen minden hozzászólásod, de még a bemutatkozó szöveged is!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook