Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki hogyan döntötte el, hogy mikor jöhetne a baba? fórum

Ki hogyan döntötte el, hogy mikor jöhetne a baba? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. okt. 25. 17:48

Nagyon szépen köszönöm! :)

Már nagyon várom, hogy leteljen az a pár hó.

S nektek is gratula a kedves, egészséges kicsikhez, és sok sikert és erőt a saját kuckó újítgatásához.


Üdv

42. becseiagi (válaszként erre: 38. - Nikletty)
2009. okt. 24. 18:27

Szia!


Igazából mi a múlt hónapig albérletben laktunk a 3 gyerekkel, és szeptember közepén költözhettünk be az első lakásunkba. Mindkettőnknek ez az első lakása. Nálunk is van mit csinálni. Jövő héten verem le a csempét a konyhába, meg a festéssel már megvárjuk a tavaszt a gyerekek miatt, de nálunk is van dolog. Az hogy számíthatsz valakire, a Világ egyik legjobb dolga. Nálunk, ha nem lennének Anyósomék, akkor nem is tudom mit csináltam volna. Ők vigyáznak a gyerekekere, amikor olyan hivatalos dolgunk van, mint legutóbb a bank pl. De akkor is ők vigyáztak rájuk a 2 nagyobbra, amikor szülni voltunk. De ők hozzák nekünk a tejet, ha van a tojást, a túrót, a csirke húst, a disznó húst. Tanyán laknak, és hála az égnek számíthatunk a segítségükre. de hirtelen pénz kellett, akkor is. Ne szégyeld, ha segítségre van szükséged, akár akkor is, amikor már meg van a baba. Még akkor is, ha fáradt vagy, és le kell kicsit pihenned.


Az, hogy jó anya leszel-e vagy sem, az mindenkiben felmerül. Bennem is felmerült, sőt, amilyen dilibogyó vagyok, még a mai napig is előfordul, hogy eszembe jut, és megkérdem a férjemet, hogy szerinte milyen anya vagyok, vagy milyen feleség.


Szerintem a mai Világban nem éri meg az anyagiakkal foglalkozni olyan szinten, hogy ezen múljon, hogy lesz-e baba vagy sem. Ha meg igen, akkor vedd számításbe az egyszeri anyasgági segélyt, ami nálunk legutóbb asszem 65.000 volt, akkor ott van a GYÁS, ha jár neked, vagy a GYED, a GYES, a családi. És őszintén szólva, ha minél olcsóbban próbálsz meg mindent beszerezni, és nem a legdrágább kacifántos pelust használod, meg ilyesmi, akkor nem emyg el annyi egy hónapban a gyerekre, mint amennyit kapsz utána.


Sok sikert a projecthez!!! Egészséges, szép babát nektek!!!

41. Mariann7533 (válaszként erre: 38. - Nikletty)
2009. okt. 24. 13:38
Igen tulajdonképpen szerintem a gyerekek választanak minket.
40. marcsix (válaszként erre: 39. - Gavrilo1)
2009. okt. 24. 10:53
:D Na igen. Igazad van :))
39. Gavrilo1 (válaszként erre: 25. - Marcsix)
2009. okt. 24. 09:38
A nem tervezett babák nagy része nem kellemes meglepetés. Ha valaki tudatosan abbahagyja a védekezést az szerintem már tervezés. :-))
38. nikletty (válaszként erre: 35. - Becseiagi)
2009. okt. 23. 23:00

szia

legtöbbször én attól bizonytalanodok el, hogy tényleg fogjuk-e majd bírni, főleg anyagilag.Mert a házban sincs sok minden kész, de szerintünk a legfontosabbak a napi dolgokhoz már megvannak, minden megoldható. S szóval nagyon utálom, ha rá kell szorulnom pl a szülőkre, mert gond van... valahogy az van bennem, hogy külön jöttük, akkor legyünk önállóak és szégyenlem ha segítséget kell kérni, már volt rá eset... De tudom, és inkább örülök, hogy van kikre számítanunk.

Néha én is félek attól is, hogy a mi kis életünk kettecsként elmúlik, de úgy érzem, hogy egyre jobb lenne az életünk egy kicsivel megosztani, és hogy még jobban mélyülne csak a kapcsolatunk, hogy mindent közösen csinálnánk ő vele, és nevelnénk őt.


S most már olyan is van, hogy jó anya leszek-e, elég türelmes tudok-e majd lenni, mikor majd sír... de szerintem ez mindenkinél előfordult, és biztos menni fog!


Nem nekünk még nincs (közös) gyermekünk. Szeretett párom sajnos elvált, és neki ott született már gyermeke, de nagyon sok mindenből kimaradt, ill. az ex röviden így állt hozzá: "ne szólj bele, az én gyerekem" Nekem első gyermek lesz(lenne).


Szóval a baba nem kérdés már! Most már csak pár hó a projektig...


De úgy látom a hozzászólásokból többnyire, hogy tényleg csak én vagyok ilyen "gagyi" hogy anyagiak, meg előre számolgatás...???

No mindegy.

Lényeg, hogy megnyugtattatok, hogy igen is, ahova Isten báránykát ad, oda mannát is fog :)


Jó éjt

37. Mariann7533 (válaszként erre: 20. - Nikletty)
2009. okt. 23. 18:13
Én tudod milyen butaságoktól?Ma már annak tünik.Attól,hogy feladjuk a függetlenséget,hogy sokkal kötöttebbek leszünk.Ilyenektől.És tudod mit?Mióta gyerekeink vannak,sokkal több fele megyünk,és sokkal több helyre járunk.Sokkal teljesebb életet élünk.Nagyon jó.Hidd el.
2009. okt. 23. 15:48
Nálunk a 3. babánál volt egy fura érv, olyan modva csinált érv volt a baba mellett! :D Ahol 2-nek van étel az asztalon, ott jut egy harmadiknak is. Persze nem vagy szegények, ne úgy értsd! :)
35. becseiagi (válaszként erre: 33. - Nikletty)
2009. okt. 23. 15:47
De miért? Történt valami, aminek hatására elbizonytalanodtál? Ha az segít, akkor csinálj pro-kontra listát. Vegyél figyelembe minden eshetőséget, lehetőséget, és ami befolyásolhatja a baba vállalást. Hátha az vissza hozza a biztos érveidet!? :) Vagy csak egyszerűen feküdj le az ágyra egy kis halk zene mellett, és gondolj bele, hogy milyen lenne ha a hasadban lenne, vagy a szülés után a kezedben, és halgass a szívedre. Ezt a párod is megteheti ugyanígy, és aztán meg is beszélhetitek, hogy ki mire jutott. Van már gyereketek?
34. katus3
2009. okt. 23. 15:44

Hoppá,kimaradt egy k betű,alkalommal akart lenni.

Nikletty,a mai világban sajnos tényleg így van,ha arra vársz hogy minden tökéletes legyen,lehet sosem lesz babád. Ha tényleg csak azok szülnének,akik jól állnak anyagilag,akkor nem sok gyerek lenne. Szerintem húzzatok bele.:-) Sok sikert.

2009. okt. 23. 15:35

Jaj, nagyon szépen köszönöm csajok!

Nagyon jó ezeket a biztató sorokat olvasni!!!

Csak annyira türelmetlen és bizonytalan lettem ma hirtelenjében!

32. zsutta
2009. okt. 23. 15:01

Mi már egy ideje beszélgettünk a párommal, hogy azért jó lenne egy kis babácska, de várjunk vele, amíg egy-két dolog rendeződik... Nos, a kisfiunk nem így gondolta! :) Védekezés mellett estem teherbe, de most így belegondolva, nem tudom mikor jött volna el a megfelelő időpont! Túléltünk az első trimeszterben egy nagyon ronda ételmérgezést, egy halálesetet a családban, tehát tényleg itt van az Ő ideje! és semmi pénzért nem adnám oda pici fiamat senkinek! Apával nagyon-nagyon boldogok vagyunk, nagyon szeretjük és már nagyon várjuk!

A kérdezőnek pedig csak annyit mondanék: mire megérkezik a baba, minden elrendeződik! nincs rá magyarázat, hogy hogyan, de olyan gördülékenyen megy minden, ami azelőtt csak döcögött!! úgyhogy csak bátran! :) Sok boldogságot

31. katus3
2009. okt. 23. 14:57

Siasztok! Nem mi döntöttük el,hanem a lányunk,hogy jönni akar. Fogamzásgátló mellett lettem terhes. Hétfőn töltötte az 5-öt.:-) Kisfiunkat terveztük,első alalommal sikerült:-)

drnéni! Rendes súllyal született a lányod? Nekem is kicsi a méhem,mindkét gyerek koraszülött lett,mert nem tudtak fejlődni,nem volt hely.

2009. okt. 23. 14:56
mindhárom esetben megbeszéltük, hogy akkor jöhet..:)
2009. okt. 23. 14:44
A jó Isten:)
2009. okt. 23. 14:43

Nálunk mindkét gyerek maga döntötte el, hogy itt az idő. A nagylányom előtt egy kedves szülész-nőgyógyász közölte velem, hogy olyan kicsi a méhem, hogy ne is reménykedjek, mert nem tudok kihordani egy gyereket. Abbahagytuk a védekezést, lesz ami lesz alapon, és 2 hónap múlva terhes lettem. Az első trimesztert a szó szoros értelmében végigrettegtem, de aztán minden rendben volt. A második babával fél évig próbálkoztunk, nem jött össze, pedig nagyon tudományosak voltunk. Aztán amikor eldöntöttem, hogy visszamegyek dolgozni, meg válság van, meg minden; akkor baleset következtében megint terhes lettem, dec. 3-ra vagyunk kiírva.

Úgyhogy ilyen alapon én a spontaneitásra esküszöm, persze nyomorba nem szülnék. De butaság arra várni, hogy minden összejöjjön, olyan úgysincs. Ha megoldasz három problémát, keletkezik újabb négy, aztán sose lenne "alkalmas" az a baba.

2009. okt. 23. 14:43
Én az egészségem alapján döntöttem. Túl sok nőgyógy bajom volt tizenévesen, így úgy döntöttünk, hogy amíg az egészségünk engedi, addig vállaljunk babát. Ha arra apellálunk, hogy mikor engedhetjük meg magunknak, mikor van meg a kellő háttér, akkor lehet, hogy amire eljutunk odáig, addigra már nem lehet babánk. Így most van 3 gyermekünk, és még szóba jött egy 4. is, de azon még gondolkozunk. :)
2009. okt. 23. 14:41

Szerintem az a legjobb,amikor 2ember közösen határozza el hogy itt az idő :))

Mi is így tettük, szilveszter után mondtam,hogy szeretnék babát...párom nagyon örült neki,mert régóta vágyott már normális kapcsolatra,családra,kisbabára :D Így abbahagytam a tabit és szerelmünk gyümölcse februárban meg is fogant :D Most fog megszületni :D Nagyon boldog babavárás volt ez a 9hónap :)))

2009. okt. 23. 14:22
Szerintem annál jobb érzés nincs mikor a baba magától jön. És nem tervezve van. Ha az ember tervez, akkor elkezdi nagyon várni, és talán kicsit erőltetni is a dolgokat... Én jobban örültem volna, ha magátol "kopogtat" de nekünk nem volt valami könnyű.
24. marcsix (válaszként erre: 10. - Mariann7533)
2009. okt. 23. 14:18
Nekem az első baba fél év probálkozás után sikerült, a második pedig majdnem egy év volt... olyan 9-10 hónap. Pedig nem is szedtem előtte fogamzásgátlót, semmit. Egyszerűen nem ment.
2009. okt. 23. 14:16

Én védekezés mellett kerültem áldott állapotba!

Szóval Hédikét nekem valóban az Istenke adta.


Egy évet féllábon is ki lehet bírni, aztán a várandóság is nyugodtabb lesz majd.

De már most is készülődhetsz: intim torna, vitamindús táplálkozás, írhatsz neki meséket, hímezhetsz takarót, köthetsz kis kabátot stb.

22. nikletty (válaszként erre: 19. - Mariann7533)
2009. okt. 23. 14:16

Hát nem igazán van.

Csak egy rokon van, csak ők meg olyan jól állnak, hogy szinte legdrágább holmijaik vannak, s lehet ha kevesebbért adnák mint ők vették, akkor azért az árért egy kevésbé menőt, de újat is kaphatnánk...

21. marcsix (válaszként erre: 3. - C06c587f53)
2009. okt. 23. 14:15

Sziasztok.


Egyetértek veled, ha az anyagiakra hallgatok, akkor még nekünk sem lenne egy sem. :)) Sőőt jó tíz évig legalább nem lennének a gyönyörűségeim.


A kérdezőnek válaszolva:


A kapcsolatunk nagyon gyorsan fejlődött, egyik lépcsőfokról a másikra pár hónap után eljegyzés, rá fél év, mivel tél volt, megvártuk a nyarat, jött az esküvő, utána 9 hónap és jött az első baba. Aztán nagyon sokáig próbálkoztunk, már azt hittük nem is fog összejönni, de megfogant a második is. Igaz nem volt valami fényes gazdag életünk palotával, de a két picikét nagyon vártuk...Mi csak azt vettük figyelembe, hogy hogy milyen erős a kapcsoaltunk, és hogy mind a ketten akarjuk a babát. Az ember, ha már megszületik a kis jövevény, a föld alól is előkeríti amit elő kell...szerintem.

20. nikletty (válaszként erre: 7. - Mariann7533)
2009. okt. 23. 14:13
Mariann te mitől féltél?
19. Mariann7533 (válaszként erre: 16. - Nikletty)
2009. okt. 23. 14:13
Rokonságban,ismerősi körben nincs gyerek?Hogy örökölhetnél esetleg,vagy átvennéd olcsóbban?
2009. okt. 23. 14:13

vágyok rá, de közben félek... furi...

ezért is beszéltük meg párommal egy kb ésszerű időpontot...

17. Mariann7533 (válaszként erre: 15. - Nikletty)
2009. okt. 23. 14:12
Szerintem hagyd abba a tabit,három hónap a tisztulás,és utánna mindent bele.
2009. okt. 23. 14:11
jaj úgy letenném most azt a szart, a pár hóig még védekezhetnénk más hogy, és ha mégis előbb jönne, hát jöjjön... de akkor a következő gondolatom az, hogy de mi a fenéből lesz meg neki a sok holmi??? :S
15. nikletty (válaszként erre: 13. - Mariann7533)
2009. okt. 23. 14:10
A Párom már belevágott volna, én nem mertem előbb... én amolyan megfontolós vagyok... tudjátok néha én is vágyom arra, hogy jöjjön magától, csak hát mivel kezdetek óta tabit szedek, így nehezen tud magától kopogtatni... így mindenképp tervezés van...
14. nikletty (válaszként erre: 3. - C06c587f53)
2009. okt. 23. 14:05

igen, és lassan már lejár, már csak pár hó ...

Igen akkor anyagiak miatt nyugodtabb lehetek.

Hát igen, hát hogy mi is teljesen rendbe jöjjünk anyagilag,hát addig képtelenség lenne várni, ugyanis az több mint 20 év is lenne... (hitelre van a ház)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook