Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jót teszünk-e egy 5-10 hónapos babának, ha járatjuk anélkül, hogy ő maga akár mászni, állni is tudna? fórum

Jót teszünk-e egy 5-10 hónapos babának, ha járatjuk anélkül, hogy ő maga akár mászni, állni is tudna? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. dec. 17. 19:09

NEM !

Minden baba kulönbözö , amikor eljön az ideje a baba magatol felul,felall,maszik stb.... ezt eröltetni nem ajanlatos mert a ki nem fejlödött,nem elegge erös hatgerinc banja es eletrevalo bantalmakat idezhetunk elö !

2009. dec. 17. 18:53
Az én fiam 8 hónaposan kapaszkodás nélkül már ment. Iszonyú hamar csinált mindent, pedig nem erőltette senki. Először kúszott, aztán felállt. A mászó korszak kimaradt neki.
75. globus (válaszként erre: 74. - 69331cc16f)
2009. dec. 17. 18:39
Az enyém is ilyen későn, egész addig négykézláb mászott :D Minden kiscipőnek, ruhácskának lyukas volt térde, lábujja, a gyerek bőre kérges :D Még csak fel sem akart állni!
2009. dec. 17. 18:22
Nem szabad szerintem se! Az én fiaim pl. totál kihagyták a mászást és csak 15 hónaposan indultak el! És semmi gond nem volt ebből. Soha nem erőltettem ezt, náluk akkor jött el ennek az ideje. Más babák már rég rohangáltak... És aztán? Minden baba más ütemben fejlődik.
2009. dec. 16. 00:29

Nem szabad! Majd a baba "tudja" mikor kell neki megfordulnia, másznia, állnia, elindulnia!

Mindennek meg van a maga ideje! Ne erőltesd!

72. cipa
2009. dec. 15. 22:15
Nem szabad.
71. globus
2009. dec. 15. 21:15

Úgy tudom, hogy nem szabad, mert az erőszakos kényszerítés miatt a csontozata, ízületei helytelenül fejlődnek. Ha még az izomzat nem erősödött meg, nem bírja el a súlyát. Ugyanúgy nem jó beletámasztani egy fotelbe, ha még nem tud ülni, és elkornyad a kis teste, akár egy kérdőjel.

Nem tudom, hogy milyen vélemények vannak róla, a bébikompot is egészségtelennek találják szakmai körökben. Kényelmes, hogy bele lehet suvasztani a gyereket, de az a görbe lábtartás, korai szakaszban megbosszulhatja magát.

70. Ildenc
2009. dec. 15. 21:07

Az első lépések. Mai felvétel.

Kb 1 hete próbálgatod magadtól.

agyon ügyes vagy!

Ez előtt a felvétel előtt, ma reggel volt egy hatalmas sétád. Apával nem győztünk csodálkozni!

Persze, amikor ilyen történik sosincs a közelben egy bekapcsolt kamera.

De lehet, hogy ez így is van jól és csak az édes érzés marad, amit az emlék hagyott.



<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/B05v7oSqlMA&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/B05v7oSqlMA&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

2009. jan. 30. 00:35
Nem szabad járatni a baba mindenre ösztönösen fog idejében felülni,állni,elindulni,stb.
2009. jan. 28. 12:22

Nem! Én is olvastam valahol hogy diszlexiát okoz, és hogy miért, még jóval korábban valaki kérdezte, a cikkben az állt, hogy a mászás olyan agyi tevékenységet kíván, amit később az ovasás során a betűk összefűzése, és bizonyított tény hogy azok a gyerekek akik kihagyták vagy akiknél nagyon rövid (egy-két hétnél rövidebb) ideig tartott a mászó szakasz szinte minden esetben olvasási, tanulási nehézségekkel küzdenek iskolás korukban.


A kérdés feltevő ismerősének meg lehet hogy azért nem mászik, még 11 hósan se a gyerkőc, mert azzal hogy járatta, rossz élményeket szerzett neki(belegondolva, eleve gyenge volt még hozzá mind az izomzata, mind a csontozata, lehet hogy izomláza is lett a kicsinek ez nem vicc erről is olvastam, hogy akik a maguk tempójában tanulnak meg járni, ők is szenvedhetnek eleinte izomláztól, főleg ha nagyon buzgók), de ne aggódjon bizonyára fog majd szaladni, remélem azóta már szalad is a gyerkőce.

2009. jan. 28. 12:09
Egyáltalán nem tesz jót ha egy babát járatunk. Mindenre neki kell rájönnie, akkor amikor megérik rá.
66. winny
2009. jan. 28. 10:56

Nem.

Magától kell megtanulni járni.Meg is tanul ha megfelelő körülményeket biztosítunk a gyereknek a mozgáshoz.

2009. jan. 28. 10:45
nem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
64. supin
2008. dec. 16. 16:43
NEM!
63. pemete
2008. dec. 16. 16:37
NEM SZABAD JÁRATNI AMÍG NEM AKAR MAGÁTÓL MENNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2008. okt. 12. 10:55
Nem,nem.
2008. okt. 2. 22:28
Nem, ártalmas. Nem elég fejlett még az izomzata a járáshoz, arról nem beszélve, hogy egyéb képességei sem fejlődnek rendesen, ha kimaradnak a mozgásfejlődésből lépcsőfokok.
2008. okt. 2. 19:25
Ártunk neki.
2008. okt. 2. 18:55
nem teszünk jót. Akkor áll lábra a baba, amikor elég erősek a lábai.
2008. okt. 2. 18:45
Nekem 10 hónaposan magától járt a lányom.Én inkább féltettem,nehogy ártson magának a korai járással,de ő így gondolta jónak,visszafogni nem lehet.Erőltetni szerintem nem szabad.Minden baba tudja milyen a neki megfelelő fejlődési ütem.
2008. ápr. 25. 13:51

Míg nem tud állni NEM szabad!

Ha már stabilan meg tud állni (akár kapaszkodva akár anélkül), lehet vele sétálgatni.

56. supin
2008. ápr. 23. 18:23
Mig magától nem tud megállni tilós járkáltatni. Elgörbül a lába stb
2008. ápr. 4. 14:44
NEM, HOGY JÓ TESZÜNK,HANEM SOKAT ÁRTUNK!
2008. márc. 28. 21:47
NEM!
53. 0260f21e84 (válaszként erre: 20. - Erikpipi)
2008. márc. 28. 20:12

Az estek 5 %-ban veleszuletett zavar, koraszuletes, oxigenhiany, ilyesmik. A lataszavar is lehet az oka, de gazosabb a "sietes, siettetes". Ide tartozik tobbek kozott, ha egy fejlodesi szakasz kimarad, pl a maszas, nem ugy fejlodik az idegrendszere, a szem-kez koordinacioja-ez az egyik, a masik sietes pedig az, hogy 3-4 honap alatt kell 40 akarhany hulye jelet (betut) megtanulniuk, jo hogy osszekeverik!

Szoval a masik 20%-ot az iskola termeli ki.


Lehet versenyezni.

Az apa italozasa egesz masfele problemat okoz. habar, ha ittasan fogant a baba, akkor megallja a helyet ez az elmelet

52. emrus
2008. márc. 28. 16:18
Nem
2008. márc. 28. 15:48
Nem, nem, nem.
2008. márc. 28. 14:50

dehogyis!!!

nehogy járasd már!!

menjen csak négykézláb az a dolga

nekem a kisebbik mindent nagyon korán kezdett.talán mert második gyerek volt

két hét után megfordult és 3 hónaposan mászott. négykézláb 4 hónaposan kezdett neki. de lényeg:

adj teret gyakorolni. nekem mindkettő bejárta a lakást. sosem tettem semmiféle bébikompba és nem tettem be semmilyen rácsos járókába sem.

ha eljött az idő felálltak maguktól. a nagy 9 hósan a kicsi 6 hósan

és utána mindketten elindultak. nem kell járatni tedd le addig is felfedez

és jól is érzi magát

2008. márc. 28. 10:23
nem
48. direne
2008. márc. 28. 00:00
NEM!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook