Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen kávéfőző készíti a legfinomabb kávét?A kapszulásokról van valakinek tapasztala? fórum

Milyen kávéfőző készíti a legfinomabb kávét?A kapszulásokról van valakinek tapasztala? (beszélgetős fórum)


1 2
33. d4b0dd2692 (válaszként erre: 19. - Nikice)
2010. szept. 23. 20:27

Szia Nikice!

Már rég voltam itt.

Milyen az a T. Fam kávé? Hagyományos őrölt kávé?

Nekem még a patronos Melitta gépem van.

Kardamonnal ittál már kávét?

2010. szept. 22. 21:51
Bosch Tassimo kapszulás kávéfözővel kapcsolatban van valakinek valami tapasztalata?
2010. júl. 10. 20:39
Sajnos ez nekem nagyon drága, megnéztem a neten 150 ezer a legolcsóbb.Az több, mint az én egyhavi tanári fizetésem...
30. b59e85f65a (válaszként erre: 29. - Gyöngyi)
2010. júl. 9. 13:53
igen 1400sfrank, kb.200forint a frank ugye?ja egy kicsit draga, de en kb, 10-15evig nem veszek uj gepet.. 5eve meg van es semmi gond nem volt vele.
2010. júl. 9. 13:20
Jól láttam, hogy jóval 100 ezer fölött van az ára?
2010. júl. 8. 11:27
nem kapszulas, de filteres es daralja a kavet is
2010. júl. 8. 09:57
??Ez kapszulás vagy kávépárnás?
2010. júl. 8. 09:01
nekem jura kavegepem van alegjobb!!!!
25. Nikice (válaszként erre: 24. - Gyöngyi)
2010. júl. 8. 09:00
na, akkor jó, örülök, h sikerült!
2010. jún. 22. 18:50
Szó nélkül visszavették, visszaadták a pénz, amikor mondtam, hogy nem ízlik a kávé amit főz.(Auchan!!)
23. Nikice
2010. jún. 21. 17:52
És simán ment? Vagy le kellett vásárolni?
2010. jún. 21. 17:07
Visszavittem, azt mondták ez a típus csak hosszú kávét főz. Én a feketét szeretem...
21. Nikice
2010. jún. 20. 20:21
Nincs személyes tapasztalatom róla sajna.. Mondjuk az alapból nem tetszik, h nem lehet a vízmennyiséget szabályozni.
2010. jún. 20. 09:23
Ma még vissza tudom vinni...
2010. jún. 20. 09:15
Vettem egy Philips Senseo kávéfőzőt és vacak kávét főz!! Van valakinek ilyen? Vajon mi a baj? Én az erős feketét szeretem ez meg csak löttyöt főz, ráadásul elég sok vízzel és nem is lehet állítani a víz mennyiségét! Segítsetek, vigyem vissza?
18. d4b0dd2692 (válaszként erre: 17. - Nikice)
2010. jan. 6. 23:10

Szia Nikice!

Most találtam vissza ide.De jó neki!Láttam sok színben árulják,nagyon helyes kis gép!Sajnos még nem kóstoltam a kávéját!A néhány éves patronosomat nem merném kapszulásra vagy másik patronosra cserélni,mert ehhez is egy időben nem lehetett patront kapni.Évről évre újabbakat dobnak piacra és futhat a vásárló a patron után!

17. Nikice
2009. dec. 21. 08:38

Szia Ina!


Apósomék vettek egy Krups dolce gusto-t, nagyon finom a csokocsínójuk (nincs kedvem kinyomozni, hogy írják helyesen) de a többi is nagyon jó! És kinézetre pedig olyan a készülék, mint egy édes katicabogár :))

16. d4b0dd2692 (válaszként erre: 15. - Nikice)
2009. nov. 9. 13:30

Szia!

A Sparban és Kaiserban is lehet kapni karamellás öntetet,lehet,hogy finom az is.

15. Nikice (válaszként erre: 14. - D4b0dd2692)
2009. nov. 9. 12:15
köszi az infót!
2009. nov. 8. 02:28

Sziasztok!

Vannak barista szaküzletek,honlappal,ahol finom önteteket lehet vásárolni. Én Budapesten a Rezső téren találtam egyet. Mármint az interneten,mert még nem voltam ott.Biztosan van vidéken is. Én is egy frissen darálósra vágyom!

13. Nikice
2009. nov. 6. 11:51
Mi is nézegettünk olyat is, ami őröl, de az 130 lett volna, ez kijött negyedéből és habosabbat főz, mint a drága (apósoméknak olyan van), persze az aroma meg azon jön ki jobban.
2009. nov. 5. 13:28
Nekem Saeco gépem van frissen őrli a kávét:-)) csak 1 gombnyomás és ihatom:-))Ezüst Omniát használok ezt nagyon szeretem!!
11. Nikice
2009. nov. 5. 11:45

Szia!


Eltűntem, mostanában annyi időm volt kávéra, hogy gyorsan legurítsam és kész. Suli-munka-gyerekek... kistúlzással: kávé nélkül nem is menne! :)

2009. okt. 25. 21:38
Nyáron én is inkább fagyival szeretem.Van a körúton egy California Coffee nevű kávézó,és ott ittam mandulás-fehércsokis jegeskávét nyáron.Otthon a Carte d'or caramelt szeretem beletenni,és tejszínhabot.Próbáltad már karamellás fagyival? Finom a Carte 'dor madagaszkári vanilia fagyijával is.Egyik nap láttam az RTL-en,egy barista tiramisu kapucsínót készített,nagyon jól nézett ki! Jó minőségű (Arabica)presszó kávé+kakaópor+tejkrém+csokiöntet csigavonalban+zabajone likőr csigavonalban.Majd átlósan húzott bele vonalat valami pálcával.Nem tudom,mit értett tejkrém alatt,talán sűrített tej volt? A zabajone (lehet,hogy nem jól írom) valami krémlikőr volt.Bailes is jó lehet,próbáltad,vagy tojáslikőrrel? Majd utána nézek,van-e barista honlap? Van Mozart csokilikőr is,még fehércsokis is,azzal is jó lehet!
2009. okt. 25. 11:47
Én magam is akkor iszom tejszínnel a kávét, ha valami sütihez verünk fel habot, flakonost én sem kedvelem (újabb közös..). Kávétejszín, tejpor, tejci.. néha egy darab tejcsoki, nyáron vanília fagyi. Snassz mi? :) A most hallottakhoz képest mindenképp!
2009. okt. 25. 10:34
Szívesen!Igen,ittam.Tejhabbal nem volt jó a narancsszirupos kapucsínó,lesűllyedt az aljára.Jófajta tejszinhab kell,és a tetejéről lecsurgatni,szépen.A közértes flakonos tejszínhab nekem nem igazán jön be.
7. Nikice (válaszként erre: 6. - D4b0dd2692)
2009. okt. 25. 08:58

Köszönöm szépen az információkat! Jól bekapucsínózhattál, ha még ilyan késő éjszakán itt jártál :)

Készülünk Pécsre, ott van Interspar, Tesco nálunk is.. majd nyitott szemmel járok!

Még1x köszi!

2009. okt. 25. 00:05
A bécsi Intersparba bementünk,és ott vettünk narancs szirupot.A marcipán nem szirup,sima marcipán.Gondoltam,belemorzsolom a kávéba.De a budapesti Intersparban vettem a múltkor narancsos marcipánt (az sem szirup),és nagyon finom volt a kapucsínóban.Végül is a marcipán cukorból és mandulából áll,feloldódik nagyrészt a forró kávéban.Budapesten a Kaiserben,Sparban láttam karamellás, és csokiöntetet is.Ha a közeledben van ilyen üzlet,vagy Cora,Tesco,gondolom ott is kaphatók ilyen öntetek.A pudingporoknál keresd.A narancsszirup, gondolom egy jobbfajta narancsszörp.Csak akkor már cukor nem kell a kávéba.Jó kisérletezést,remélem sikerül összehozni valami finomat!
5. Nikice (válaszként erre: 4. - D4b0dd2692)
2009. okt. 24. 11:42
És a szirupokat hol sikerült beszerezni? Bocsi, hogy ennyit kíváncsiskodom, de nagyon felcsigáztál velük! Sajnos mi az osztrák határól meglehetősen messze lakunk... sőt, kifejezetten "kávéínyenceknek" üzlet sincs ahol lakom. Talán érdemes lenne valamelyik szivart és teaboltba benézni, hátha már ilyesmik is léteznek ott...
4. d4b0dd2692 (válaszként erre: 3. - Nikice)
2009. okt. 24. 00:02

Szia!

A narancsos -marcipánost a bécsi Tchibo kávézóban ittam.Azóta Budapesten is nyilt,az Aréna pláza földszintjén.Ott sajnos nem volt narancsos-marcipános,de ott is finom van.Ma épp Bécsben voltunk,ugyanott és nem volt olyan kapucsínó,hanem amarenás,és karamellás.Amarenást ittam.Volt amarenás -mogyorós linzer süti is,finom volt.De még mindig a narancsos-marcipános vezet nálam.Vettünk narancs szirupot,és marcipánt,holnap kisérletezek egyet vele.Az praktikus,ha őrőlt kávéval és patronnal is működik a géped!Az enyém a Melitta nevű patronos,de csak azzal működik.És kagyló formájú a patronja,nem jó bele a kerek.Az utóbbi másfél évben nem is kaptam itthon,bécsből kellett hozni.Két hónapja újra láttam,de a biztonság kedvéért hoztunk Bécsből (ott olcsóbb is volt).Kényelmes használni a patront,de nem egy nagy szám amit főz a gépem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook