Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csalók fórum

Csalók (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
141. 3374d74025 (válaszként erre: 140. - H.Ancsi)
2010. jún. 16. 13:55
Nem vagy paranoiás,tényleg csaló.Nálunk múlt héten járták a falut de elhajották őket mert rájöttek.........
140. H.Ancsi
2010. jún. 16. 11:17

ebben a pillanatban ment el egy nő, aki azért csengetett be, hogy a gáz.hu-tól van és ilyen-meg olyan kedvezményt kaphatok, csak egy személyi és az utolsó számla kell hozzá. Kérdezem, más módja nincs? esetleg egy igazolvány, névjegy bármi? azt mondta nincs és elhuzott gyorsan.

azon gondolkozom, hogy már paranoiás vagyok, de nagyon fura,

2010. jún. 16. 10:04
Nagyszüleimet most sötét bőrűek csaptak be.És mint kiderült,nem csak őket.Most ez egy új bűnözési forma.Csatornázásér kérnek borsos árat.Kállai művész úrt is átvágták!
2010. febr. 24. 17:54

Sziasztok!


Sok éve adok-veszek a különböző internetes aukciós és szimpla hirdetési oldalakon, nem is hittem, hogy egyszer én is csalók áldozata leszek! A történet ott kezdődik, hogy mellszívót akartam venni. Igaz van egy elektromos, de kikezdte a mellem, így úgy gondoltam, veszek egy Avent kézit de használtan, mert- szégyen, nem szégyen,- újra jelenleg nem futja!

Sokáig keresgéltem a neten, míg végül ráakadtam egy nagyon jó árban lévő, alig használt darabra...rögtön írtam is a hirdetőnek, hogy ha megvan még, megvenném...

na itt idézem a szövegeket, az e-mail váltást:


Én:

2010. február 8. 9:24

"Szia!


Érdeklődnék, hogy meg van-e még a mellszívó? Ha igen, milyen állapotban van? Mennyit volt használva? Mivel a képet nem tudom kinagyítani és nem nagyon tudom kivenni, megkérdezném, miket tartalmaz pontosan?

Mennyi lenne a postaköltsége?

Válaszodat nagyon szépen köszönöm!

További szép napot!


Farkas Bernadett"


Válasz:

2010. február 8. 11:44

"Szia!

Megvan még!

Szép állapotban van!(2x használva frissen kifőzve postázom)

Az össze gyári tartozékával a gyári dobozában!

Előre utalás után a postaköltséget én állom!


Gulácsy András"


Én:

2010. február 8. 13:01

"Szia!


Rendben van, örülök, hogy megvan még. Akkor szerintem kérnék egy számlaszámot, ahová utalhatok. 5000.-, ugye?


Betty"


Válasz:

2010. február 8. 13:28

"Rendben!

Akkor a számlaszám:xx-xx-xx(unicredit bank)!

Ma még megyek postára,úgyhogy ha befizetnéd nekem a számlámra akkor még ma fel tudnám adni!

Küld el kérlek a címet!


András

2010. február 8. 13:44

"Bocsi,de rosszul írtam a számot!

xy-xx-xx"


Én:

2010. február 8. 16:34

"Szia!


Farkas Bernadett

Balassagyarmat

X utca 76543.

2660


Még várom a Gyást, de amint megjön megyek utalni. Budapest Bankból fogok, úgyhogy 1-2 nap lesz az átfutási idő, de amint átutaltam ,írok neked egy e-mailt.

Nagyon szépen köszönöm!

Betty"


Válasz:

2010. február 8. 16:39

"ok!

Ha gondolod itt egy budapest bankos számlaszám: nn-nn-nn

Várom a jelentkezésed!


András"


Én:

2010. február 8. 16:57

"Jaj, köszi, ez jobb lesz, azonnal rajta lesz a pénz!

Lehet holnap tudok is utalni!


Betty"


Válasz:

2010. február 8. 16:57

"ok!

Várom!

Szép estét!


András"


Én:

2010. február 9. 10:16

"Szia!


Azt hittem ez a számlaszám is a Te neveden van, de valamilyen Ágnes azt hiszem, szóval így nem mertem befizetni rá a pénzt, amíg nem erősítesz meg benne. Szóval Budapest Bankos számlaszám: nn-nn-nn. Nem lett elírva számjegy? Milyen néven van akkor a számla? Mert akkor délután még talán be tudom fizetni rá a pénzt.


Betty"


2010. február 10. 8:34

"Szia!


Nem akarok pattogni, de minél előbb szeretném lerendezni ezt a mellszívó ügyet, mert használnám! Szóval ha megírnád, kinek a nevén van a bankszámla, amire fizetnem kéne...megköszönném!


Betty"


Válasz:

2010. február 10. 8:51

"Szia!

B. É. néven van!

Kérlek szólj ha átment a pénz,és azonnal megyek a postára!06xxxxxxxxx

András"


2010. február 10. 12:28

"Szia!

A számla B. É. nevén van(egyébként társkártyásként az én nevem is ott van)

Kérlek írj ha sikerült a befizetés!


András"


Innentől pedig magammal beszélgettem...


Én:

2010. február 10. 14:25

"Szia!


Okés, azt nem mondta a pénztáros, hogy ott lenne a neved, de befizettem a pénzt, szóval várom a csomagot! Szerintem azonnal rajta kell legyen a kártyádon a pénz.

Várom a csomit!


Köszi!


Betty"


2010. február 11. 19:11

"Szia!


Pénzt gondolom megkaptad...sikerült feladni a mellszívót? Mert már aztán tényleg nagyon kellene...

Szép estét!


Betty"


2010. február 16. 18:04

"Szia!


Érdeklődnék, hogy sikerült-e végre feladni a csomagot? Nálad akadt el vagy a postán? Mert nem kaptam meg............


??????????????????????????????


Betty"


Idő közben írtam neki egy sms-t is, amit megkapott...aztán már kezdtem magam nagyon felhúzni a stílusán- tudni kell, hogy elég lobbanékony vagyok!- és megkértem anyámat, hogy hívja fel szám nélkül és jól mondja meg a magáét neki (anyu vérmesebb,mint én!). :)

Előkészültünk, de azt mondta a drága Kautzky Armand bácsi, hogy a hívott számon előfizető nem kapcsolható! Na ekkor felszaladt a pumpa, elkezdtem keresni a neten telefonszám lapján, kidobott egy csomó oldalt, ahol hirdetett, rámentem az egyikre, megtaláltam a mellszívót 4000-ért. Nem hittem a szememnek. Hát írtam is neki párom címéről, hogy megvan-e még a mellszívó, így meg úgy, mire egyszercsak válaszolt: Megvan és a potát ő állja. Kérdem én: használt cuccal kereskedik vagy saját volt, csak átbaszarintott!? Hát a második sokkal valószínűbb volt a sikertelen hívás után. Ezzel egy időben írt nekem is e-mailt:


2010. február 17. 12:25

"Szerbusz!


Tudomásom szerint már postára lett adva, de utánakérdezek amint az országba érek!

Holnap este vagy péntek de. érkezem Ferihegyre!


András"


Kezdett kicsit lelkiismeret furdalásom lenni, hogy bár csak magamban, de kezdtem meggyanúsítgatni, pillanatnyilag átgondolva okénak tűnt a story: használt cuccokat árul, külföldön volt, ezért nem élt a szám, stb...

De gyorsan kiderült, hiába várok és mégis az eredeti verzióm a valós (sajnos):


Én:

2010. február 19. 9:54

"Szia!


Sikerült végre kideríteni, mi a helyzet a mellszívóval? Ez elég kellemetlen már számomra, de a pénzem benne fekszik és még nem kaptam semmit!


Betty"


2010. február 20. 8:32

"Ne haragudj, de már majdnem két hete várom a semmit! Sürgős lett volna, de lassan a pénzem szeretném inkább, nem a mellszívót! Nem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz megszereznem, miután kifizettem! Kérlek minél előbb írj, mikor érkezik vagy szeretném a pénzem vissza kapni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"


2010. február 22. 8:42

"Szia!


Már majdnem két hete várok, de itt a vége! Azt mondtad, amint küldöm a pénzt, feladod a csomagot, szükségem lenne a mellszívóra, nem jókedvemből vásárolgatok...szóval választhatsz: vagy ma nagyon sürgősen postára adod, amit kifizettem (egy alig használt, működő kézi avent isis mellszívót minden tartozékával) és az igazolószelvényt, hogy feladtad elküldöd e-mailben bescannelve vagy visszautalod ma a pénzem...kerek 5ezer forintot és a befizetésről szóló szelvényt küldöd el, vagy holnap elmegyek a rendőrségre az összes e-maillel és neked írt smssel és feljelentelek!

Nem akartam, hogy idáig fajuljanak a dolgok, nem szoktam ilyet csinálni, de mindennek van határa!

Kisgyerekem van, nem fogom magam tovább idegesíteni rajtad és a zsebelős módszereden, majd megoldja a rendőrség a problémát!

Kérlek írj, hogy döntöttél az ügyben!


Betty"


Na itt már nagyon elkezdtem nyomozni a meglévő adatok: nicknév, mobilszám, személyes átvétel X.ker, bankszámlaszámok és számlatulajdonos neve alapján. Az iwiw-en bukkantam rá a nőjére B. Évára. 24 éves, van egy fia, beírtam a keresőbe, hogy keressen az ismerősei között Andrást, de semmi, hát a vezetéknévvel próbálkoztam, mit ad isten, a fia és az apósa is az, a párja nincs regisztrálva a rendszerbe, de a képek között egyértelműen Andrásnak van nevezve. Szépen nyomtam minden infónál egy print screen gombot, elmentettem szépen a lefényképezett oldalakat bizonyítékként, személyleírás, stb, a rendőrségen jól fog jönni!

Küldtem a kedves nőnek is egy üzit a wiw-en:


február 23., 12:02

"Szia!


Nem tudom, jó helyen járok-e, bocs, ha nem, de az adatlapod szerint ismerőseid között található Gulácsy...és minden egybevág!

Február 10-én befizettem a Budapest Bankos számládra 5000 Ft-ot egy 2x használt avent isis mellszívóért. A számlaszámot Gulácsy Andrástól kaptam, ha Te vagy az a bizonyos Baglyos Éva, akkor a Te neveden volt a számla.

A mellszívó a mai napig nem ért ide, pedig nagy szükségem lett volna rá, amit látszólag meg is értett és azt mondta amint átmegy a pénz, feladja...ennek 2 hete...amikor esetleg választ kaptam 1-2 e-mailemre azzal hitegetett, hogy tudomása szerint fel lett adva és utána néz, de azóta is semmi. A mobilszáma nem él. Párom nevében egy másik oldalon is rákérdeztem, ahol szintén meg volt hirdetve a mellszívó, azt mondta gyakorlatilag megvan és ő állja a postaköltséget (ez már akkor történt, amikor én már kifizettem)!

A tegnapi e-mailemben kifejettem neki, hogy vagy visszautalja a pénzt, vagy küldi a mellszívót, vagy feljelentem, de mivel nem válaszolt és nem lehet elérni a birtokomban levő adatok alapján ma feljelentést teszek a Rendőrfőkapitányságon csalás miatt!

Amennyiben hozzátartozója vagy, nyugodtan mondd meg neki, hogy találkozunk a bíróságon, hisz több oldalon is rátaláltam...a felhasználói fiókjai fel vannak függesztve a negatív értékelések miatt, így a negatív értékeléseket adókkal is fel fogom venni a kapcsolatot az ügy folytán, hogy több embert ne károsíthasson meg!

Megvan az összes hitegető e-mail, sms, telefonszám, bankszámlaszámok, stb., ami alapján könnyedén megtalálják a rendőrök elmondásuk szerint.

Amennyiben ezt szeretné elkerülni még a mai nap folyamán jelentkezzetek itt.

Többet nem írok, nem keresem, nem hívom, nem figyelmeztetem, a rendőrségre bízom!

Ennek fényében további szép napot!


Betty"


Válasz az e-mailre, mert ekkor még nem olvasta a csaj ezt a levelet, csak este 3/4 8-kor...:

2010. február 23. 12:49

"Szerbusz!


A csomagról a posta semmit s4em tud,tehát még a héten visszautalom a pénzed!

Kérnék egy szám.számot!


András"

Én:

2010. február 23. 14:46

"Megtettem a feljelentést. Visszavonhatom ha megérkezik a pénz.

Már rengeteget vártam, ha a postán akadt volna el, megírhattad volna már, tehát nem akarok várni tovább, holnapig mindenképpen szeretném, ha visszaérne a pénzem, ha nem, akkor marad így a feljelentés!


A számlaszám: Budapest Bank

xy

nm-nm-nm


Kapok sms-t a befizetésekről!

Szép napot!"

Anyukám számlaszámát adtam meg, mert arról utaltuk neki a pénzt és egyből kap smst...ja, itt még nem jelentettem fel, de készültem, csak nem jutottam el a rendőrségre!


Ma sem jött meg a pénz, holnap megyünk anyósékhoz, tehát nem tudom feljelenteni, de holnap után megteszem, ha visszautalja a pénzt, ha nem. Márcsak azért is, hogy tanuljon az esetből, rossz emberrel kezdett ki!


Ja, most néztem, a csaj hirtelen már csak B Éva a neten, azt hiszi, így nem találom meg!? Nem is tudja, hogy minden adatát elmentettem! Kiírtam az üzifalra is, hogy mi a helyzet velük!


Szerintetek?


Ha valakit érdekel, kikről van szó, priviben közlöm az adataikat!

És ha valakinek szintén volt már dolga velük, írjon!

137. Pné Veronika (válaszként erre: 136. - Correct)
2009. okt. 27. 14:27

Hát igen... A problémám nekem is ott kezdődik, hogy amikor mi mentünk "segítséget" kérni, közölték, hogy boldoguljunk ahogyan tudunk. Nekik meg ingyen házat adnak...:-( amit aztán úgy ahogy van lelakják és annyi. Most biztosan nem leszek népszerű, de szerintem felesleges az ilyen embereknek adni... :-(

Mi még a szocpolt sem tudtuk sosem felvenni, nekik meg mindent elrendeznek a hivatalok. És ez nem csak vidéken van így...

Ismerek olyan helybeli "kisebbségi" családot, akik segélyből "tengődnek" és 4 szobás családi házat húztak fel, 200-as telken...potom fél év alatt. :-( Azt mondták a hivatalban, hogy nekik muszáj, hogy segítsenek, mert hátrányos helyzetben vannak... :-( És a többiek?

136. correct (válaszként erre: 135. - Sünciné)
2009. okt. 22. 19:24

Én láttam másik nap, nappal is leadták.

Borzasztó volt és felháboritó, szerintem ez is diszkrimináció, velünk szemben, akik nem a kisebbség vagyunk.

Úgy nézett ki az a szép lakás...hányadék lett, kutyakaka a szobaszőnyegen, rajta pár légy, a fürdőben a mosdó cigaretta pernyés, tönkretéve, szekrénybe másfél méter torony a ruhákkal odagórva, fúúúj...és, hogy védte őket a képviselő!

Pedig megmondta a normális pasi, hogy senkit nem fognak 60 éves korukig pelenkázni!

2009. okt. 22. 18:56
Nem tudom láttátok e a múlt heti ( vagy előtte való héten volt nem tudom ) a Házon jívül című műsort? Felszámolta egy putrit, majd az ott lakókat csodaszép nagy családiházba költötették ingyen és bérmentve! Hát ami ott volt siralmas!!! Más örülne ha ilyen házat kapna ami a sajátja! És persze mindezért egy téglát sem kellett leraknikuk. A csapok leszerelve, a kosz megeszi őket, és a szoba közepére volt sza...va! Persze a minisztériumi államtitkár védte őket, hogy még hozzá kell szokni a jóhoz!! Érdekes! Szerintem attól még lehet rendet és tisztaságot tartani ha előtte nem szoktak hozzá! Persze a villany a gáz már majdnem mindenkinél ki volt kapcsolva, mert ugye nem fizették!!!
134. mamma2
2009. okt. 22. 17:05
Sziasztok! Valamelyik TV műsorban hallottam, hogy 60%-kát kapják kártyán, ebből csak élelmiszert,és néhány fajta édességet,nasit a gyerekeknek, 40%-kát kp-ben kapják, abból lehet ruhaneműt,vagy közüzemi díjat fizetni,és arról igazolást,vagy számlát kérnek. Igaza van Monok polgármesterének, miért költsék a mi adóforintjainkat piára meg játékgépre,cigire. A gyerekeket etessék gondozzák rendesen!-ez a minimum elvárás..... A családit,gyest úgyis kp-ben kapják, sajnos.Én 1fillért sem adnék a kezükbe!!! ha pénz kell menjenek el dolgozni, ne a gyerekeken élősködjenek
133. correct (válaszként erre: 128. - Marcsix)
2009. okt. 22. 14:40
Bizony...!
132. 89b99f816e (válaszként erre: 131. - Marcsix)
2009. okt. 22. 08:48
Köszi. Csak 4 napra. Várostlátogatunk :)
131. marcsix (válaszként erre: 121. - 89b99f816e)
2009. okt. 22. 07:59
Jó utat és jó szórakozást:) mennyi időre mész?
130. marcsix (válaszként erre: 94. - Szilvóca)
2009. okt. 22. 07:56
mint a rendszeres gyermekvédelmi támgatás ...amiért mercivel kell menni, vagy mégnagyobb hodállyal, és amikor kiszál az illető akkor látjuk, hogy több kg arany van rajta, mint a saját súlya:) Ezért ugye leredukálták évi 2x-i élelmiszer csomagra...
129. marcsix (válaszként erre: 93. - 89b99f816e)
2009. okt. 22. 07:53
:D
128. marcsix (válaszként erre: 90. - Correct)
2009. okt. 22. 07:52

Jó reggelt nektek.

Látod ehhez az ovodai dologhoz én is hozzá tudok szólni... nálunk is a csoport pénz, eszközpénz, (ugye most kezdte a kiscsoportot)Havonta karton ásványvíz, arról nem beszélve, hogy minden páros héten beteg volt, így 15x annyi gyógyszer (pénz) havonta mint eddig, kaja pénz, zöldség gyümölcs amiket be kellet vinni, a tisztasági dolgok hűűű szóval rengeteg...!

127. 89b99f816e (válaszként erre: 126. - Sünciné)
2009. okt. 21. 23:29

:)

Erről egy jó sztori:

tavaly, mikor voltunk, a csövi négerek tescós bevásárlókocsiban sütötték a gesztenyét úgy, hogy abba beleállítottak egy kukaszerűt, rá egy valami fémlapot és rá a gesztenyét :) Fincsi lehetett, sé tápanyagban gazdag :)


Good night!

126. Sünciné (válaszként erre: 125. - Sünciné)
2009. okt. 21. 23:26
Vicc volt! Csak az álmaim útja nem!
125. Sünciné (válaszként erre: 121. - 89b99f816e)
2009. okt. 21. 23:25
Szegénykém!!!!! Remélem kibírod!!!!!! Álmaim útja!!!!!! Persze vanéknál!
2009. okt. 21. 23:25
Jó éjt, sziasztok!
123. badonyimariaeva (válaszként erre: 121. - 89b99f816e)
2009. okt. 21. 23:25

De jó neked!

Érezd magad jól!

2009. okt. 21. 23:24
Lehet, hogy az illetőnek tényleg gondja van de mit gondolt idegen embernek ad valaki pénzt?
2009. okt. 21. 23:24
Jó kedvem van, mert pénteken megyek Párizsba :)
2009. okt. 21. 23:24
Egyébként visszatérve az eredeti témára, ha éhen hallnék sem kéregetnék, sem itt, sem máshol!
2009. okt. 21. 23:23
Ennek örülök, de komolyan!
118. 89b99f816e (válaszként erre: 117. - Sünciné)
2009. okt. 21. 23:21
Most ilyen vicces napom van :))
117. Sünciné (válaszként erre: 115. - 89b99f816e)
2009. okt. 21. 23:20
Jó éjszakát! Valaki látna kicsi gyagyának nézne! Magamban nevetgélek amit írogattál!
2009. okt. 21. 23:20
Sajnos minden "rendszert" ki lehet játszani :(
2009. okt. 21. 23:19
No én megyek hunyni.
114. Sünciné (válaszként erre: 108. - Correct)
2009. okt. 21. 23:19
Ebben az a gond, hogy akkor meg azzal jönnek, hogy már nem marad kajára!! Kitalálnak mindent! Sajnos a gyerekek isszák meg a levét!
113. correct (válaszként erre: 110. - 89b99f816e)
2009. okt. 21. 23:18
:D :(
112. correct (válaszként erre: 109. - Spinneli)
2009. okt. 21. 23:18
Na hát akkor meg, miért ne lehetne mindent így?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook