Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD) fórum

Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1102. 2015fun (válaszként erre: 1101. - Mókuska85)
2017. jún. 29. 22:58

Szia!

Kiegyensúlyozott transzlokáció apai oldalról. Igen volt eredmény le volt írvva pontosan, hogy mi az ok, és volt kettő amiben nem volt sejtmag állítólag. Azt nem tudták vizsgálni. De beszéltem az Istenhegyin a genetikussal és ő azt mondta, hogy a 3 naposból vesznek mintát, és ahol az az eredmény születik, hogy nincs sejtmag, azt 5 naposan is megszúrják és bevizsgálják. Ilyenkor megy a fagyiba a bébi amíg tart a vizsgálat. Ezt ha BMC-n keresztül mész kicsi az esély, hogy megcsinálják, mert ők ilyen célból nem szívesen fagyasztanak.a Bp-i Kaáli viszont igen.

1101. Mókuska85 (válaszként erre: 1100. - 2015fun)
2017. jún. 29. 22:21

Szia!


Nektek mire vizsgálja az istenhegyi az embriókat? Transzlokáció? Amelyik nem volt beültethető, annál egyértelműen volt eredmény, hogy nem beültethető, vagy volt közte értékelhetetlen is?

1100. 2015fun
2017. jún. 29. 22:09

Nemrégiben azt is hallottam, hogy 40 felett egy Egészségügyi kaparás segítség lehet a megtapadásban, mert akkor a méh falát egy kicsit megkaparják és valahogy máshogy reagál a szervezet.

Ti hallottatok már erről? Vannak tapasztalataitok?

1099. 2015fun (válaszként erre: 1066. - Siker2017)
2017. jún. 29. 21:58
immunológiai vizsgálataid voltak? IR, Pajzsmirigy? Nem ismerem az előzményedet, de sokszor emlegetik ezt is okként a megtapadásnál.
1098. 2015fun (válaszként erre: 1064. - Siker2017)
2017. jún. 29. 21:56
újabb PGD lombikot kezdünk a jövő héten. PGS-el nem próbálkoztunk.
1097. 2015fun (válaszként erre: 1096. - Kisbogyo72)
2017. jún. 29. 21:46

nekünk volt Pgd novemberben az Istenhegyiben.

11 embrióból 2 volt jó 2-t nem tudtak vizsgálni. A többi sajnos nem volt beültethető.

A két jót visszakaptuk, de sajnos nem lettem terhes. Jövő héten kezdjük a Kaáliban az újabb stimut.

Jó volt olvasni a történeteteket! Van remény! Te mennyi idős voltál mikor sikerült a kisbabátok?

2017. jún. 28. 23:44
Sziasztok! A Kaáli fórumban bejelentkeztem már, van egy PGD gyerkőcünk (egészséges, nem hordozó) még a Kónya idejéből, most nekimennénk a tesónak, hamarosan indul is a gőzhenger, de csak egy dobásunk van, többre nincs pénz meg hormonokkal se bombáznám magam agyon. Kiegyensúlyozott transzlokáció, a Kónya anno azt mondta, elég "nagy darab" van átrendeződve, szóval remélem, ezt az új "lányok" is jól fogják látni. Mókuska lelombozó statisztikáit láttam, van itt még transzlokációs, akinek az új biológusok jobb aránnyal tudták bevizsgálni az embriókat? Én anno jól "termeltem" 14, majd 12 embriót, elsőben 4 volt jó, 2 friss lett beültetése majd 1 ébredt fagyiból, mindkét beültetés sikertelen volt. Második stimunál 12/2 jó, 2 sejtmaghiány, többi beteg, 1 megtapadt és most itt szuszog a szomszéd szobában ;)
2017. jún. 20. 15:00

Kedves Mia3🤗


Szomorú ami itt megy a fejünk felett! Nekem 3 vetélésem volt,nekem is a megtartással van gond, én a 6-7 héten vetéltem el😩

A legszomorúbb,hogy az orvosom már az első vetélésnél sejtette valami nincs rendben,de soha meg sem említette volna,hogy ilyen vizsgálatra van lehetőségem😤,hogy rengeteg országban elérhető csak mi itt titkoljuk!

Amikor kiderült,hogy kromoszoma hibám van,könnyebb volt az út,de rengetegen vagyunk olyan helyzetben,aminek nincs magyarázata a nem megmaradásnak és szükségük lenne a PGS-re!!!

A doki ahova jártam a 2.vetélés után pontosan sejtette mi is a baj?! Annyit mondott,hogy nekem felesleges a beültetés,mert az se marad meg...Egy szòval se mesélt volna a Pgs vagy Pgd-ről!Azt mindta várjunk 2-2,5 évet aztán ha nem történik semmi akkor lépünk valmit😡😡😡40éves leszek....

Szòval azt gondolom aki tud mesélje-mondja,mert attol mert titokban akarják tartani hol is tart az orvostudomány attol még a világ halad és nem Észak Koreában élünk....

1094. Mia3 (válaszként erre: 1093. - 7c4e13d676)
2017. jún. 20. 14:26

Szia Remél! :-)

Biztató, amit írsz, és hálás vagyok, hogy megosztottad.

Bár még nem kaptuk meg a mi vizsgálati eredményünket (PGS - Brno), de nagy-nagy hitünk van benne, hogy négy vetéléssel a hátunk mögött (amire konkrét okot sosem találtak)ez irányt mutat, és majdan megszületik az egészséges kisbabánk.

Nálunk a megtartással van a gond (8-10 hét között vetélek), és nem a várandósság elérésével.

Több elméletet is hallottam már arra, miért nem engedélyezik a PGS vizsgálatot itthon.

Van olyan, amelyik szerint a meddőségi klinikák vetélkedésére alapul, és van olyan, amelyik az etikai részt hozza, miszerint ne lehessen egy embrió felett se dönteni megszülethet-e vagy sem (hát még azt, hogy fiú vagy lány legyen).

Bármelyik is legyen a valódi igazság, a döntéshozókat arra kárhoztatnám, hogy életüket meddőségi központokban/kórházakban vagy a lelki segélyszolgálatoknál töltsék. Lássák mennyi ember/család életét nehezíti meg a kilátástalanság.

Az elmúlt öt évben rengeteg időt és pénzt költöttünk el ilyen helyeken. Tudtuk mi a célunk, nem vettük lemondásnak, mentünk előre.

Aztán mikor befejeződtek a lehetőségek Magyarországon, mert konkrétan az összes olyan vizsgálatot elvégeztük, amit ma el lehet érni a témában, és továbbra sem született meg a várva-várt gyermek, továbbléptünk külföld felé.

Az itthoni árakhoz mérten nagyon drága, de ahogy írtad is, ha összeszámolom (de inkább nem) mennyit költöttünk el, és eddig csak kudarc lett, aprópénznek számít...

Kitartás mindenkinek!!!

2017. jún. 20. 09:49

Én most vagyok túl pgd vizsgálaton.Sajnos nekem kromoszoma hibám van😞ahogy szerintem nagyon sokunknak!

Szerintem fantasztikus dolog és teljesen felháborítònak tartom,hogy ebben az országban nem engedélyezett, vagy a PGS sem😡

Mièrt olyan emberek döntenek a sorsunkròl akik általàban férfiak???és soha nem voltak/lesznek ilyen helyzetben!

Biztatásként elmondom egy ismerősömnek 13!!!db beültetése volt,nem sikerült egyik sem,majd fogták magukat éd kimentek Brunoba és megcsináltatták a PGS-t és egyből terhes lett és gyönyörü kisfia van!!!

Sokan mondjak,de,hogy dràga a Pgs vagy Pgd😤Ilyenkor megkérdezem,hogy a 8-10 beültetés nem drága vagy a 13????

Hajrá csajok🤞🏼🤞🏼🤞🏼

2017. jún. 6. 13:15
Köszönöm!
1091. Mókuska85 (válaszként erre: 1090. - Pitypang79)
2017. jún. 5. 10:12
2017. jún. 3. 12:18

Sziasztok. Még csak tapogatózunk, de a napokban szembesültünk mi is a PGD kifejezéssel, eljárással. A Ritka Betegségek Intézetében részt vett konzultáción ajánlották nekünk ezt az lehetőséget. Mivel még nagyon gyerekcipőben járok ennek a módszernek az ismeretében, próbálok utána olvasni.

Lenne egy kérdésem. A PDS, ha értelmeztem egy szűrőeljárás, amelyet, főképp akkor érdemes elvégeztetni, ha nincs meg az ok.

Jól értelmezem?

Erről bővebben hol olvashatnék?

Esetleg van nektek erről több infótok?

Ha nem végezhető Mo-n, akkor a hol érdemes/lehet?, kb. mennyibe kerül?


Előre is köszönöm....

És sok sikert mindenkinek!!!!!

2017. máj. 28. 22:08

Szeretnék kijavítani egy dolgot, amit lehet félreérthetően sikerült leírnom korábban, elnézést ha valakit összezavartam, ez volt az a mondat: """hogy Kőrösi doktor leállította a magyarországi PGD-s pácienseket"""

Az Istenhegyiben továbbra is végzik a PGD FISH vizsgálatot, a Bp. Kaáliból Sajgó Attila doktort javasolták, én beszéltem Kékesi Annával, transzlokáció szűrésére ő sem a PGD fisht tartja a legmegfelelőbbnek, mert nagy a bizonytalansága ennek a módszernek, sok múlik azon, hogy milyen a küldött minta, van e rajta egyáltalán DNS stb. sok más rendellenességet, ha minden igaz pl kromoszóma többletet kimutat ez a módszer.

Nem tudom mi most a Győri Kaáli hivatalos álláspontja a PGD-s páciensekkel szemben, lehet minden ilyen eset egyedinek számít, és másként kezelik, azt tudom mondani amit nekünk mondott Kőrösi doktor mikor mi beszélhettünk vele:

"gyakorlatilag át kell alakítani a teljes PGD-t, a háttér intézetünknek gyakorlatilag nem tudjuk használni az eredményeit"-ezt mindenki úgy értelmezi ahogy szeretné...

Mindenki esete egyedi, mivel mi a poklokat jártuk meg, úgy gondolom, hogy aki hasonló cipőben jár, joga van hozzá, hogy tudjon ezekről a dolgokról, én amit tapasztaltam és leszűrtem a sok telefonbeszélgetésből, segítő szándékból leírtam nektek, mindenki úgyis majd legjobb belátása szerint dönt...


A Reprofitot továbbra is tudom ajánlani, mi most fogjuk velük kezdeni a 2. kört, sokkal optimistábban mint a februárit:)

1088. Siker2017 (válaszként erre: 1087. - Mia3)
2017. máj. 28. 11:27

Szia Mia!


Tudom min mentek keresztül...Mi is kb itt tartunk. Nekem 3 vetélésem volt eddig, csak az elsô régebben, korábbi páromtól, ezért azt "nem számolják bele", az "nem számít" a dokiknak (pedig ez is ugyanolyan szörnyû volt és megtörtént), csak a utolsó kettô ami a mostani páromtól volt (fél éven belül 2 vetélés).


Mi is PGS-ben (külföld) gondolkozunk, hátha az segít.

Remélem igen...! :) Persze semmi nem biztos még, így ez sem. Sajnos. :(


Ha esetleg nem sikerül, még ott a donor petesejtes megoldas!!! Persze ne erre alapozunk, mi sem azt tesszük, de ezzel is erdemes kalkulálnotok.


Nem kell úgy leélned az életed, hogy nem leszel Anya!!! Még vannak lehetőségek!!!

Bár Nektek is ahogy nekunk és sok mas parnak sajnos hosszú addig az ut, de annál jobban fogjuk ertekelni a babainkat ha megszuletnek...! Kitartást, sok erôt kívánok Nektek!!! :)

1087. Mia3 (válaszként erre: 1084. - Siker2017)
2017. máj. 27. 09:24

Szia Siker2017! :-)

3 spontán várandósságból és ezt követő 1 inszeminációból jött össze a 4 vetélés. Több orvos is azt mondta (Dévai, Vereckey), hogy a ma Magyarországon meddőségi témában fellelhető összes vizsgálatot elvégezték már nekünk.

Hozzátartozik az igazsághoz, hogy az első várandósság az előző kapcsolatomból volt, az azt követő három a férjemtől.

A második vetélés után volt egy méhtükrözés, aminél találtak egy pici kinövést méhen belül (méhsövény), de ezt eltávolították, de így sem maradtak meg a babák.

2012 óta járom ezt a buktatókkal teli utat, egy év kihagyással minden évben újból elindultunk a beteljesülés felé. Így évente (a kariotipizáláson és a trombózis vizsgálatokat kivéve, hiszen azokat elég egyszer megcsináltatni, örökre érvényesek) újra és újra végigmentünk a protokoll szerint előírtakon.

Mivel véget értek a lehetőségek itthon, nincs más, mint a külföld és PGS.

Nem mondom vagy tudom, hogy ez a tuti, és a 100%-os garancia, de nem mernék belevágni egy spontán várandósságba. Ahhoz már kevés vagyok.

Az orvosi vizsgálatok mellett számos lelki tényezős programon voltunk/vagyunk, foglalkozunk ezzel is. Minden tiszteletem azoké a Sorstársainké, akik nem adják fel bármennyi vetélés is legyen. Én elfáradtam, testileg-lelkileg és nem utolsó sorban anyagilag. A férjem mindenben mellettem áll, és támogat, de ha nem sikerül a PGS vizsgálattal sem (és az egészséges világrajövetelig még mennyi minden jöhet), komolyan el kell beszélgetnem magammal, hogy ha Anyuka nem is lehetek, igenis van értelme annak, hogy ezen a Földön vagyok.

2017. máj. 26. 15:12

Sziasztok!


Tudnátok segíteni? Egy kolléganőmnek 8 hónapon belül 3 vetélése volt, előtte minden baj nélkül, spontán megfogant, és megszületett a kisfia. Azóta viszont nem sikerül kihordania a terhességeket. Olyan helyet keres, ahol tisztességesen kivizsgálják, és nem csak a pénzt költi feleslegesen. G1 Intézetről tudtok valamit? Köszönöm, ha válaszoltok!

1085. Siker2017 (válaszként erre: 1084. - Siker2017)
2017. máj. 26. 13:27

gebetikai ikon=genetikai okon

:)

1084. Siker2017 (válaszként erre: 1083. - Mia3)
2017. máj. 26. 13:25

Szia Mia!


Akkor Nektek sem csinálnak PGD-t, csak PGS-t (amit a Versys újabban "PGD-A"-nak hív, de ez gyakorlatilag ugyanúgy a PGS), ezt viszont jelenleg csak külföldön lehet. :(

A 4 vetélés lombikok utan lett vagy spontán terhesség? Minden egyebet kivizsgáltak már Nálatok is, ami a gebetikai ikon kívül vetélést okozhat?

1083. Mia3 (válaszként erre: 1081. - Siker2017)
2017. máj. 26. 07:31

Szia Siker2107! :-)

Értem és köszönöm! Volt kariotipizálás mindkettőnknél, és nem találtak eltérést. A családban sincs bizonyított genetikai probléma.

1082. Siker2017 (válaszként erre: 1081. - Siker2017)
2017. máj. 25. 22:25
gebetikai=genetikai
1081. Siker2017 (válaszként erre: 1080. - Mia3)
2017. máj. 25. 22:25

Szia Mia!


Mo-on jelenleg csak PGD engedélyezett, PGS nem. PGD csak akkor lehet ha vmi bizonyított genetikai problema van a családban, ami oroklodhet. Nálad vagy a parodnal vegeztettetek a vetelesek miatt gebetikai kariotipizálást?

1080. Mia3
2017. máj. 25. 22:16

Sziasztok, elnézést a tudatlanságért "kezdők" vagyunk PGD ügyben, és a lombikban is (4 vetéléssel a hátunk mögött).

A PGD megbízható?

Nekünk a PGS-t javasolták a vetélések és a korom miatt (39 leszek), ill. hogy nem találtak konkrét okot rájuk, de ezt a vizsgálatot most csak külföldön végzik. Elég lenne a PGD? Miből tudható meg?

Tanácstalanok vagyunk... :-(

Köszönjük a véleményt/segítséget!

1079. jakee84
2017. máj. 25. 11:46

Sziasztok!

Mókuska, felhívtam ma az istenhegyi géndiagnosztikát és beszéltem egy biológus hölggyel, aki megerősítette, hogy csinálják a PGD-t (a PGS-t valóban nem) és a győri kaálival is együtt dolgoznak, múlt héten küldtek pont a győriek fel mintát.

3 napos babákból vesznek mintát és 5 naposan ültetik vissza.


Remélem segít ez az infó másoknak is, én most azért egy picit megnyugodtam.

1078. jakee84
2017. máj. 24. 20:26

Sziasztok!

megérkezett ma a genetikai eredmény, a 4-es és a 7-es kromoszóma között találtak kiegyensúlyozott transzlokációt.

Tudja esetleg valaki, hogy ez milyen betegséget rejthet? Nem sok mindent dob ki a google erre a két kromoszómára...

Köszönöm!

1077. aniko8888 (válaszként erre: 1076. - Varrolany)
2017. máj. 24. 14:49
Igen, én is pont ezt írtam. Itthon sem hosszabb a várólista, mint külföldön.
1076. Varrolany (válaszként erre: 1067. - Aniko8888)
2017. máj. 24. 08:45

Lehet donorpetesejtet adományozni , de akkor az anonim felajánlás. Konkrét személy Részére nem adományozhatsz. Pl. Barátnőd neked.

A várólista végtelen

1075. Siker2017 (válaszként erre: 1074. - Siker2017)
2017. máj. 23. 22:14
érzékelhetô=értékelhetô akart lenni
1074. Siker2017 (válaszként erre: 1073. - Mókuska85)
2017. máj. 23. 22:12

Szia Mókuska!


Csak most latom itt amit irtal.

A Győri Kaalis forumon mar pont irtam ra, de nem tudok rajta túllépni, tenyleg annyira durva ez amit csináltak...!!! Sajnálom... :(

Remelem azert mondanak vmi megoldást...

Nem tudjatok kihagyni oket ha ugyis a Reprofitban kezdtek es az Istenhegyi PGS-e olyan amilyen...?

Csak hogy erdemes akkor miattuk idegeskednetek...? :(

Amugy a 4 rossz eredmény mit jelenthet, azt hogy nem volt érzékelhető eredmény vagy hogy nem maradt egészséges embrio beultire ami nekik anyagilag jelenthet gondot? (Bar minket ez nem kell hogy érdekeljen mert a lényeg az lenne, hogy egészséges embriket ültessenek be)


Nagyon koszi egyebkent a sok infot!!! :)

A fagyasztott kivitelt nem pontosan ertem hogy is működhet.

Mi egyebkent PGS-ben gondolkozunk mert a kariotipizálás nem mutatott ki semmit nálunk de a sikertelen lombikok es a vetélések + korom miatt valószínű nálunk ez lehetne a megoldas.

A PGS-el szűrt embrió eseten milyen koltseg van? Bar nálunk szerintem nálam van a gond de persze ezt nem tudjuk.

Ti hogy hogy a Reprofitban folytatjatok es nem a Gennetben? A Reprofit akkor jobb? Irtad h a Gennet jobb abban az esetben ha nem maradna beultire embrio - amitől mi is tartunk. Igy bar messzebb van de megpróbálnank. Viszont ha azt mondjatok hogy Tobb a hatranyuk mint a Reprofitnak akkor lehet h erdemes mégis a Reprofitnal maradni. Roluk már mi is sokat tudunk egyebkent tobb szempontbol azt vâlasztanank. Tudsz majd még irni arrol h miért nem Gennet ha lesz idod? Ti már olyan jol kepbe kerultetek ahogy latom es ez sokat segítene nekunk is abban hogy erdemes-é a Gennet felé fordulni.


Bocsi hogy hosszú lettem...

es elore is nagyon koszi!!!! :)

1073. Mókuska85 (válaszként erre: 1063. - Siker2017)
2017. máj. 23. 18:18

Szia! Nekünk kariotipizálással derült ki férjem transzlokációja, 3 és Y kromoszóma között.PGS-ünk még nem volt, egyenlőre csak nagyon utánajártunk.


Kónya Mártont érdemes keresni, ő elvileg valamikor fog a Czeizelben engedélyeztetni PGD FISH-re labort, még úgy tudom nincs; szerintem az Istenhegyi felejtős; Csehek a legjobbak ebben és ők a FISH-t már nem javasolják!


Gennettel végigkonzultáltunk mindent, elmondták hogy mi a különbség mi között.


Nagyjából az a lényeg, azt mondják a csehek,(2 genetikus és 2 orvos), hogy 5 napos blaszto embrióból javasolják a genetikai vizsgálatot, mert így eleve van egy természetes szelekció, hogy melyik bogyó ér el odáig, ott már kevésbé sérülékenyek, több sejtet tudnak levenni, 1 hónap az eredmény, és 90 %-ot mondanak arra, hogy lesz valamilyen eredmény az embrióból (nálunk PGD FISH-el tavaly az Istenhegyiben 6-ból 3nál értékelhetetlen vagy nincs sejtmag eredmény volt...), ha nem sikerül mert pl nem találnak sejtmagot, dns-t, nem kell a teljes összeget kifizetni csak az amplifikálás árát


(Ha valaki magánban gondolkozik, a Versys helyett sokkal jobbak a csehek, mert ők a PGS-t hivatalosan és profin végzik)


Brno Reprofit (van magyarul beszélő orvosuk és koordinátoruk):

[link]


A transzlokációs vizsgálat ára:aCGH vizsgálat: 350 EUR (ezzel azt fogják megmondani, hogy melyik a visszaültethető embrió, amibe a kiegyensúlyozott transzlokáció is beletartozik)


A vizsgálatot amúgy egy prágai központi laborba küldi a Reprofit is, a Gennet-be, ott ugyanezt a vizsgálatot így találod meg:


PGD examination of translocation in a single embryo

€ 370


Ha nem találnak DNS-t:

Only DNA amplification in a single embryo* 37 EUR


Szerintem itthonról is lehet hozzájuk vinni embriót, mert van fagyasztott nitrogénes boxuk szállításhoz, ennek mi még nem jártunk utána.


Ma még történt egy dolog e mellé, ami elvileg nekünk PGD-s eknek lett címezve (de lehet hogy csak személyesen engem akartak lerázni), emiatt

teljesen kétségbe vagyok esve. Ma telefonáltak a Győri Kaáliból, hogy a holnaputáni megbeszélés időpontunkat lemondják, mert Kőrösi doktor úrnak fogászati műtétje/beavatkozása lesz, egészségügyi okokból nem tud jelen lenni. Ezt természetesen megértjük, Boga ilyenkor nem helyettesíti.


De. Azt mondják, hogy nagyjából most így ott tartunk, mintha nem is lett volna ebben a hónapban időpontunk, kezdhetjük elölről a telefonálást, majd ha jelöl ki doktor úr időpontokat, azt hogy az elmaradt megbeszélés helyébe kapunk e következő hónapban időpontot, arra nem mondtak semmit, várják hogy doktor úr mit fog mondani.


Járt így más is? Ez nekünk 25-én lett volna.


Egyéb infó, PGD-sek, amiben szeretnék megerősítést kérni: nekem most azt mondta a főnővér, hogy Kőrösi doktor leállította a magyarországi PGD-s pácienseket, mert 4 olyan eset is volt nemrég, hogy gondolom az Istenhegyiben- nagyon rossz eredmények lettek, nem mondták pontosan mi történt, tudtok valamit? Jakee84, úgy láttam nektek is fog kelleni PGD?!


Nem tudom már mit gondoljak...De kezd ez nekem nagyon gyanús lenni...


Hajrá PGD-sek nekünk is sikerülni fog :))Küldöm az energiát:))


Gennet-nek van egy 100 oldalas e-bookja amiben részletesen le van írva hogy mi a PGS, PGD, akinek kell e-mailen szívesen átküldöm, ha bárkinek tudok segíteni, írjatok privit, megadom a számom.


Mi amúgy úgy állunk hogy júniusban kezdünk egy hosszú protokollt a Reprofitban saját petesejt +50-50 % donor-saját sperma, ha ebből nem lesz transzferálható embrió, elvileg meg lehetne próbálni donor petesejttel, de ahhoz nekem nincs már erőm, ha nem sikerül, akkor indulunk donor embriókért,- bíztató viszont, hogy ilyen pácienseknek, mint pl mi, genetikai előzményekkel (mondjuk gondolom egy vetélés kell azért vagy valami) a Reprofit tud PGS-el szűrt donor embriót felajánlani, megifzethető áron.


Küldöm az energiát mindenkinek, remélem nem csak elbizonytalanítottalak benneteket, csak gondoltam ha mi már végigjártuk ezt az utat, hátha valaki tanulhat a mi kárunkból...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook