Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD) fórum

Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD) (beszélgetős fórum)


2013. febr. 20. 19:28
Én márc. 4.-én megyek UH-ra, és elvileg ha minden jól megy ápr. első hetének környékén lehet a petesejt leszívás.
141. 2a4286089c (válaszként erre: 139. - Lujjzika)
2013. febr. 20. 18:32
Március 2-ig fogigátló. Február 26-án megyek uh-ra.
2013. febr. 20. 08:19
Szóval.. Hajrá csajok babaragacs mindenkinek jó sok.
2013. febr. 20. 08:17

Sziasztok!

Lucamazsi mikor mész? Fogigátlózol, vagy már szuri megy?

138. 2a4286089c (válaszként erre: 131. - Davider)
2013. febr. 19. 18:19
Nagyon-nagyon örülök és drukkolok!!! Annyira jó ilyet olvasni. Nagyon bízom benne, hogy márciusban én is ilyen jó híreket tudok megosztani. Csak pozitívan pozitívat!!! :-)
137. davider (válaszként erre: 136. - Jennko)
2013. febr. 19. 16:57

Köszönöm:-)))

Nagyon drukkolok:-)

136. jennko (válaszként erre: 131. - Davider)
2013. febr. 19. 16:56
Amúgy nekem ez most nagy erőt ad,hogy lehet elsőre is pozitív.
135. jennko (válaszként erre: 129. - Davider)
2013. febr. 19. 16:55
Nagyon drukkolok de még nem merek gratulálni. :))
134. jennko (válaszként erre: 128. - Lujjzika)
2013. febr. 19. 16:54
Nincs több kisebb. Nekem mindegy csak legyen legalább két egészséges.
133. davider (válaszként erre: 132. - Lujjzika)
2013. febr. 19. 15:58
Nekünk is....
2013. febr. 19. 15:57
Davider, neked milyen rendellenesség van? Csak kíváncsiságból kérdezem. Nekem felcserélődés.
131. davider (válaszként erre: 130. - Lujjzika)
2013. febr. 19. 15:15
Mindenképp és amikor csak tudom és ahová csak tudom ki fogom irni forumokra...hogy mas is lassa van ilyen is es bizzni kell csak meg varom a ver vervetelt......akkor latod a csíkot:-))))
2013. febr. 19. 15:13
Nagyon sok babaragacs a következő 9 hónapra, igen elég pozitív!!! Ezt vártuk, hogy legyen ilyen példa. Nagyon örülök,hogy végre valakinek sikerült. Légyszi ne tünj el a fórumról azért, és néha írj, hogy mi a helyzet?
129. davider
2013. febr. 19. 09:54

Hát lányok most már leírom,mert nem tidom magamban tartani ET+ 4. nap délutáni vizeletből vsináltam tesztet kb.2-4 perc akatt kijött a halvány de jól láttható második csík......nagyon boldog lettem .....:-))))

Majd eszembe jutott,hogy kaptam tuszorepesztot ami be kavarhat ....igy elindult az izgulás másnap teggel újabb teszt kb.ugyanolyan mint a 4. Napi......akkor csináltam félután egy 25 tesztet,mert az előző kettő 10 volt gondoltam ha a tüszőrepi akkor az már tuti nem mutathatja ki......és ott volt a szabad szemmel látható határozott második csík.....

Ma újra teszteltem....ET+6. nap és igen a 4. Napihoz képest határozottam sötétebb a csík.....:-))))


Csajok olyan hihetetlen nekem ez az egész,hogy az első PGD lombik sikeres lesz .....és hát elég sokat elárul,hogy hamar pozitív lett a tesztem lehet ketten vannak???!!!

Na majd kiderül pénteken....én olyan Boldog vagyok annyira azt hittem hondoltam ez nem fog sikerülni!!!!!


Köszönöm a sok sok drukkoz de még szükségem van tá kérek drukkot:-)))))



Hát Lujjzika ez elég pozitív???

Lányok van remény sikerüljet elsőre is a PGD lombik:-))))

Drukk mindenkinek;-)

2013. febr. 19. 09:45
Jennko! Legyél pozitívabb! Ha mind az 5 tüszőben van petesejt az már egész jó, és mi van akkor, ha mind megindul? Ráadásul ma még csak kedd van. Azt nem mondta, hogy kisebbek is vannak? Lehet, hogy azok pont akkorra érnek be. Nekem leszívás előtt volt olyan, hogy 6 volt, és 8 lett a napjára, 5 indult meg 1-et ültettek vissza. Hidd el egy is elég. Nagyon drukkolok neked is. Davider! Hogy vagy, mi a helyzet? Mondj már valami pozitívat, persze szó szerint!!!
127. jennko
2013. febr. 18. 12:30
Ma voltam megint UH-n. Nem lett több,sőt ma csak 5-öt látott. Hova tűnt az az egy? Pénteken lesz a punkció.
126. davider (válaszként erre: 125. - Lujjzika)
2013. febr. 17. 20:09
Igen óriási szerencsénk volt,hogy 4-2 egészséges:-))))
2013. febr. 17. 19:53

Sziasztok!

Davider! Ez szuper! 4-ből 2 az nagyon jó!!! Sok-sok babaragacs!!! Mikor tesztelsz? Jennko! Nem elkeseredni! Főleg, ha még csak 1. UH volt, lesz ott még sok. Üdv mindenkinek és kitartás!!

124. ageeeka
2013. febr. 15. 22:17

Sziasztok!

SMA betegség miatt volt-e már valakinek PGD vizsgálata?

123. davider (válaszként erre: 122. - Jennko)
2013. febr. 15. 15:18
Lesz lesz ne aggódj:-)))
122. jennko
2013. febr. 15. 15:11
Sziasztok! Én ma voltam ultrahangon és egyenlőre csak 6 tüszőt lát. Remélem hétfőig még lesz több.
121. davider (válaszként erre: 120. - 2a4286089c)
2013. febr. 14. 18:11
Köszönöm rám fér:-))))
120. 2a4286089c (válaszként erre: 119. - Davider)
2013. febr. 14. 17:34
Jaj, de jó! Szorítok! :-)
119. davider
2013. febr. 14. 16:14

Hat reggel felkeltunk majd indultunk az oviba,majd BMC hívtam Mártont de nem volt elérhető pont 10-re értünk be.Mar tiszta ideg voltam várok hívom Mártont most nem ér ra majd hiv...hat jó újabb várakozás majd meglátom Kanyó doktornőt szaladok mi újság...meg nem tud semmit na újabb várakozás nem kapkodnak el a dolgot....majdnem 13 óra volt mire jött a doktornő es mondta van 2 egeszseges embrio akik nagyon szép erősnek tűnnek......most itt vannak a pociban 2-en.....Endo 16mm azt mondta nagyon jó:-)))



Mi most itt tartunk:-)

118. davider
2013. febr. 14. 16:13

42. Csak,hogy egybe legyen... 2013-02-12 20:33

Szia:-)


Hát velünk tömören annyi,hogy január 14. Elkezdtem a gonapeptylt majd január 28. Mentem vissza és írt fel menopurt,Gonal-F,ezeket kaptam Menopur 2 ampulla,Gonal-F 112,1/2 gonapeptyl ez ment 5 napig menszi 7. Napján volt az első UH. és nagyon csalódott voltam,hogy az Endo 3mm. volt mire mentem 5 nap múlva pénteken már 10mm. volt minden este ittam egy dl.száraz vörösbort,és szedtem az aspirin protektet....Majd pénteken menszi 11. napján látott 10 tüszőt,de megemelte a Gonal-F 150-re a többi maradt:-)

Menszi 14. napján 8 tüszőt látott megemelte a menopurt 3 ampullára,Gonal-F 225,kicsit elkenődtem,hosz ehez a PGD eljáráshoz sok sok petesejtert ,embrióra van szükség,hogy legalább 1-2-3 egészséges legyen......

Menszi 16 nap.....

Na tuszok 22-20-19-18-17-16-14 meg kaptam ott helyben 3 menopurt es este be kell adni 2 menopurt majd 23,30- kor kell beadom a tuszorepesztot....es pénteken leszivas.....Ra beszélt,hogy altatás nelkul szívja le a petesejteket,nagyon nagyon felek tőle .....tuti fájni fog de megígérte nekem,hogy kapok oda le valami erzestelenitot.

Hat azt mondjak ki birhato de akkor is felek tőle nagyon alacsony a fájdalom küszöböm....de rendes volt Szucs nagyon szoval megbeszéltük,hogy a PGD miatt nekem plusz egy- két petesejt nagyon fontos......szoval bele mentem de látta mennyire felek es akkor felajánlotta ezt az erzestelenitest,reggel fel nyolc-nyolcra kell menni....nagyon izgulok.... 2013.02.08 péntek

Hát reggel bementünk,rögtön kaptam àgyat,majd be is kötötték az infúziót az csordogált,már nagyon féltem,izgultam....kaptam algopitint,es fenékbe egy nyugtatót az nagyon rossz volt mint egy darázs csípés......Majd én következtem...fel feküdtem elmondták mi lesz ,mondta a Nővérkedek,hogy ha nézem a monitort látni fogom,ahogy leszívjak a petesejtet és össze esik a tüsző.....mondtam neki azt hiszem nem fogok nézelődni,örülök ha túl élem:-DDD

Bejött a doki kimossa a hüvelyt 4* na az valami kegyetlen szar dolog nagyon fáj valami hosszú vassal nyúl fel de egész mélyen be a hüvely be......majd rá kötötték az ultrahang fejre a tűs leszívót...és szúrt bal oldalra fájt ne szépítsük.....bal oldalt kb. 5-6* szúrt,fájt nagyon majd teljesen begörcsölt a bal oldalam itt már nagyon szorítottam a széket,mondta várunk ...majd pár perc múlva jött a jobb oldal ott kb.7-9*szúrt volt két tüsző amit nem tudott megszúrni,mert mindig elment....szólt a műtős fiúnak rá kellene a jobb oldalon tartani ...oda lépett es elég erősen megnyomta a jobb petefészkem lefelé.....na más sem hiányzott már....majd megint szúrt kétszer mire sikerült......szólt,hogy vége....még megnézte az endom: 13 mm azt mondta nagyon jó....újra hüvely mosás majd vissza a szobába......mikor kijöttem ott várt a drágám.....átölelt és már sírtam is.....nem igazán a fájdalom ha nem a felgyülemlett,feszültség jött ki rajtam......fekvés majd jött a biológus,hogy 7 db.petesejtet sikerult nyerni,holnap hívnak,hány termekenyült meg és hétfőn vesznek mintát és küldika át Mártonnak.....szerdára lesz eredmény van-e egészséges......Hát nagyon bízom,hogy 3-5 lesz de ha mind az se baj:-)))

Most nagyon fáj a hasam ahogy haza jöttünk aludtam egyet amíg fekszem nem vészes,de amint fel kelek nagyon rossz,fáj,és már most felfújodtam rendesen el is kezdek inni nehogy hiperstimus legyek......Hat fáj mit ne mondjak főleg amikor megszúrta a tüszőket....nagyon kellemetlen kibírtam túl vagyok rajta.....most izgulas az egészséges embriokért.....

Jaj drágám hidd nagyon nagyon izgultam már 5 órától óránként néztem az órát mikor hívnak végre majd 10 órakor hívtak.

Szóval a lényeg 4 petesejt megtermékenyült de még a másik 3 petesejtet ma szúrják meg.....tehát még abból is lehet valami.....reméljük lesz is hétfőn fognak hívni,hogy mi lett a 3 lemaradt petesejtből nagyon drukkolok nekik,hogy össze szedjék magukat.....még ilyen nem volt sosem,hogy a petesejtek nem voltak érettek....hát most már volt ilyen is:-)))

Reméljük jó hírekkel hívnak hétfőn.....

Tegnap olyan hányingerem volt még nem jöttem rá az antibiotikumtol vagy a fehérje turmixtol.....ma már jobb de érzem a hasam alját és jobb ülni,feküdni sokat nem bírok állni......

Izgulás tovább lesz-e egészséges ha igen hány????!!!!

Szóval várjuk a hétfőt élnek-e még az embriók sikerül-e mintát venni,és hogy mi lesz azzal a 3petesejttel őket is sikerült-e megtermékenyíteni....hát mi most itt tartunk:-)))

02.11 hétfő nagy nagy izgulás és várni,hogy csörögjön a mobilom de nem csörög 13 óra fele hívom őket nem találjak Kanyó doktornőt.....Fél kettő fele hívom őket nem veszik fel.....majd végre fel háromkor felveszik sikerult 4 embrióból mintát venni de nem tudja mikor lesz a beultetes másnap telefonáljak....a titkos számon már majdnem letette mikor kérdem hahooo hahooo volt meg 3 petesejt...ja azok nem lettek jók......telefont letesz meg a titkos számot is elfelejtettem megkérdezni......csak sírtam sírtam,sírtam sírtam....teljes csalódottság 4-ből mennyi lesz ha lesz egyáltalán mi ban ha nem is tudnak beulteti ????szoval kétségbe estem......

Kedd 02.12 hívom őket pénteken menjek beultetesre kérdem tessék péntek de hat akkor mar 7 napos embriók lesznek ja ja tényleg bocsánat szerdán jöjjön 10-re tudni mar van-e egészséges ???.nem majd szerdán 10 órakor megtudja......hm.lehet be megyünk es nem is lesz semmi??!!!!

Annyira bíztam reménykedtem a 3 embrioban.....es mellesleg vállaltam altatás nelkul nekem nem ,hogy jobb lett volna ROSSZABB lett hisz nekem a petesejtek eddig mindig jók voltak most meg 3 nem.....nem teheti ezt velem az élet......!!!!

Kedd hívom Mártont délután mi újság hat úgy néz ki 2 van ....többi ne is remenykedjunk....hat igazán ha a 4- ből 1 lesz annak is mar örülni kell kevés ez a 4..... Na basszus ezt én is tudtam tehát megint nem lettem okosabb de azt mondta ha gondolom hívjam holnap reggel hat tuti hívom ...reggel 8-1/2 9 körül es ha lesz egeszseges 10 órára BMC majd ott várni elmentek-e 5. napos blasztocita állapotig!!!!!!

2013. febr. 14. 16:06

Sziasztok!

Drukkolok mindenkinek. Én 21.-én kezdem a fogigátlót.

116. davider
2013. febr. 11. 09:30
A rövid menszi 2. napján kezdődik a hosszú menszi 20 napján:-)
115. 2a4286089c (válaszként erre: 114. - Jennko)
2013. febr. 10. 22:06
114. jennko
2013. febr. 10. 20:35
Amúgy mi számít hosszúnak és mi rövidnek? Ezt én sem tudom.
2013. febr. 10. 20:29
Köszi. Na ezt nem tudom. :-) 26-án ultrahang. Annyit mondott legutóbb a doki, hogy márciusban lezavarunk mindent. Sztem akkor fogja felirni a hormonokat. Ha jól számolok és jól gondolom, rövid lesz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook