Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD) fórum

Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
862. Millia
2015. aug. 6. 03:47
Sziasztok! Nagyon köszönöm a válaszokat és a linket, kicsit megnyugodtam, lehet eddig túlaggódtam a dolgot. Mindenképp konzultálunk majd egy szakemberrel is. Lehet lombikos módszerrel csak jobb lenne, mint természetes úton.
861. lujjzika (válaszként erre: 858. - Millia)
2015. aug. 5. 20:32
Szia! Nem kell problémázni, nyugodj meg. A vitiligó nem örökletes betegség. A rokonságunkban is van ilyen probléma, sőt az ismeretségi körömben is. Fényterápiával gyógyítható, és pont tegnap mondta az unokatesómnak a doki, hogy napoztatni és d vitamint szedni a másik recept rá. Fényterápiával maradéktalanul gyógyul, csak oltári gyönyörű barna bőrű párod lesz. A diabétesz miatt konzultálj a szakorvossal, hogy ez a spermiumot mennyiben károsítja, mert hatással lehet rá. Ha sikerül teherbe esned nem hiszem, hogy lenne gond a babánál. Autoimmun betegségnél, ahol szinte drognak minősülő gyógyszert szedett az apuka 2egészséges gyereke van. Ha te lennél cukorbeteg akkor kellene izgulnod. Amúgy a vitiligóról annyit, hogy nézessetek pajzsmirigyet, mert főleg a strummásokat támadja meg.
2015. aug. 4. 16:31
Sziasztok! Ma adtuk be a kérvényt, hát a lombik könnyebb lépés.
859. NLbaby (válaszként erre: 858. - Millia)
2015. aug. 4. 16:31

Javaslom, hogy konzultalj ezugyben szakemberrel. Pl. az Istenhegyi Gendiagnosztika biologusaival.

[link]

858. Millia
2015. aug. 4. 16:22

Sziasztok,

a következő kérdéssel fordulok hozzátok: a barátom (30 éves) pár éve lett 1-es típusú cukorbeteg(inzulinos), majd később (lehet ezzel összefüggésben)Vitiligós is…Ezzel a PGD vizsgálattal ki lehetne szűrni ezeket a betegségeket, és van bármi esély arra, hogy egészséges gyerekünk legyen?(azt tudom, hogy nem 100%-osan öröklődnek ezek, de most külön ez az eljárás érdekelne.)Be tudnának ültetni egy ilyen szűréssel elvégzett egészséges embriót, egyáltalán lehet egészséges embriónk? És ha igen, akkor később se alakulhatnak ki ezek a betegségek, vagy mennyire megbízható ez az eljárás ilyen szempontból?(mert barátom is csak 25 évesen lett beteg, családban nincs más ilyen beteg)

2015. júl. 29. 11:47
Mindenképp írok, és persze drukkolok mindenkinek.
856. jennko (válaszként erre: 855. - Lujjzika)
2015. júl. 28. 22:49
Szia. Szorítok hogy minden úgy alakuljon ahogy szeretnètek. Azért nèha jelentkezz mi újsàg van veletek.
2015. júl. 27. 20:06
Sziasztok! Én kicsit elhagytalak titeket. Egyenlőre úgy néz ki, beadjuk az örökbefogadási kérelmet. Drukk mindenkinek továbbra is, gratula akinek sikerült. Majd jelentkezem, ha másért nem, hátha valaki szükségből követne.
854. jennko (válaszként erre: 853. - Matrami)
2015. júl. 17. 21:39
Gratulàlok! :) Nagyon szorítok! Majd írjad hol tartasz mikor lesz beülti.
853. matrami (válaszként erre: 852. - Jennko)
2015. júl. 13. 15:59
Szia,2egészséges bébibogyó van a négyből! Nagyon boldog vagyok! Várom már h mikor lesz a beülti,még nem egyeztettem a dokival.
852. jennko (válaszként erre: 851. - Matrami)
2015. júl. 7. 23:09

Nàlam a 13 14-es kromoszóma a probléma. Ez a patau szindróma. 2 vetèlès utàn derült ki. Nekem szinte minden alkalommal 9 petesejt lett. Kettő mindig egèszsèges volt. Kètszer volt 3 db de abból csak a harmadik lombiknàl kèrtem vissza mindent. Elsőre nem mertem bevàllalni a hàrmat.

Majd írd màr meg ha megvan a vègeredmèny. Szorítok nagyon.

851. matrami
2015. júl. 7. 07:42
Szia,köszi a drukkot :)minden pozitív energia jól jön! A férjemnél van a 19 és a 22-es kromoszóma között kiegyensúlyozatlan transzlokáció. Nem sok mindent találtam ezekhez a kromoszómákhoz kapcsolódóan,nagyon ritkán előforduló betegségeket,de leginkább azt h vetéléssel végződik ha beteg lenne a baba. Nem is nagyon kutakodtam szörnyűségek után,hisz ezt most ki tudjuk kerülni! Gratulálok,nagyon jó ezt hallani h vkinek sikerült! Nektek miért kellett a pgd? És megkérdezhetem hány vizsgált embrioból hány egészséges lett? Aggódok h kevés a négy...
850. jennko (válaszként erre: 846. - Matrami)
2015. júl. 6. 22:46

Bocsi, most fogtam fel hogy az 5.napon vettèk a mintàt. Akkor nem tudom mert nekem a 3.napon vettèk ès az 5.napon tudtam meg.

Megkèrdezhetem melyik kromoszóma rossz vagy mi a betegsêg neve?

849. jennko (válaszként erre: 847. - Matrami)
2015. júl. 6. 22:39
Sok sikert. Nagyon szorítok. Majd írd meg sikerült-e. Nekem 1 hèt múlva lesz 1 èves a pgd-s babàm. 
848. jennko (válaszként erre: 847. - Matrami)
2015. júl. 6. 22:38
Szia.5.nap tudod meg amikor a beültetès is lesz.
847. matrami
2015. júl. 6. 16:28
Sziasztok,ha jár még erre vki,én azt szeretném megtudni,akinek volt már pgd,h mennyi idő alatt van meg az eredmény? Tűkön ülök szerda óta.
846. matrami (válaszként erre: 845. - Proche)
2015. júl. 6. 14:36
Szia,nálunk a férjemnél van kiegyensúlyozott transzlokáció,már a stimu alatt voltunk mikor kiderült,azt hittük a herevisszér okozza a gondot. 8petesejt lett,6megtermékenyült és 4ből tudtak mintát venni az 5.napon. Ez múlt hét szerdán volt. Már nagyon ideges vagyok,várom h hívjanak az eredménnyel. Azt mondták pár nap. Ha Te indítottad ezt a fórumot gondolom nálatok is hasonló helyzet volt,született babád ezzel a módszerrel? Ne haragudj nem olvastam vissza,véletlenül láttam meg ezt...jó lenne olyat hallani h sikerülhet.Aggódok lesz-e egészséges.
845. Proche
2015. júl. 2. 13:18
Sziasztok, Proche vagyok, ennek a fórumnak az egyik első hozzászólója még 2009-ből. Szeretném megkérdezni tőletek, hogy van-e közöttetek olyan, akinél a genetikai problémát az APA hordozza, és ezért lett szükség PGD-re. Most az öcséméken a sor és minden tapasztalatot szívesen meghallgatunk! Nagyon köszönöm!!!!
844. enikő1986 (válaszként erre: 842. - Davider)
2015. ápr. 28. 22:19
Köszönöm szépen! Gratulálok a gyerkőcökhöz :) Most még időpontra vadászunk a győri Kaáli Intézetben, közben kiharcoltam a nőgyógyászomtól egy immunológiai vizsgálatot, amin remélem nem lesz gond, de inkább még most derüljön ki minden problémánk... De biztos igénybeveszem majd a felajánlott segítséget :) csak járnánk már ott, hogy végre beinduljon ez az egész
843. davider
2015. ápr. 28. 20:18
Lujzika mi van veled?!?!
842. davider (válaszként erre: 837. - Enikő1986)
2015. ápr. 28. 20:17
Nekem is. Kisebbik lanyomPGD lombik baba kérdezz bátran es drukkolok:-)
841. enikő1986 (válaszként erre: 840. - Jennko)
2015. ápr. 17. 21:19
Nem lehetett egyszerű ezeken keresztül menni, de az a lényeg boldog vége lett a történetnek :)
840. jennko (válaszként erre: 839. - Enikő1986)
2015. ápr. 17. 18:56
Igen ezzel a módszerrel született a kislànyom. Nàlam a 13 14-es kromoszóma transzlokàció van. Patau szindróma. 30% esèlyem van egèszsèges gyerekre termèszetes úton de 3 vetèlès volt ès nem próbàlkoztam tovàbb mert csak az èvek mentek na meg a sok művi beavatkozàs a lelki dologról meg nem is beszèlve. Több biológus van de szerintem csak ő csinàlja a PGD-t de ha nem akkor is ő a legjobb úgyhogy csak ajànlani tudom.
2015. ápr. 17. 17:37
Szia! Köszi, hogy válaszoltál! Láttam a profilodnál, hogy már van egy kislányod gratulálok, nagyon aranyos :) ő is a PGD módszer és a lombik segítségével született? Megkérdezhetem, hogy nektek miért kellett ez a módszer? Én még csak most kutakodok, próbálom megérteni, hogy mi is pontosan a módszer, illetve keresgettem volna, hogy mit jelent a mi kromoszóma eltérésünk, milyen következményei lehetnek pontosan, bár nem tudom ezt meg tudja-e valaki egyáltalán mondani. Az Istenhegyiben csak a Kónya Márton foglalkozik ezzel a módszerrel, vagy őt ajánlod?
838. jennko (válaszként erre: 837. - Enikő1986)
2015. ápr. 17. 16:52
Szia. Az Istenhegyibe nem kell bejelentkezni majd mikor elkezditek a lombikot a petesejt leszìvàs elött a doki felhívja a Kónya Màrtont ès szól neki hogy àlljon kèszenlètben. Sok sikert Nektek! Mindenkèppen írjàl hol tartasz hogy szoríthassunk!
2015. ápr. 17. 13:12

Sziasztok!

Nem tudom jár-e még valaki erre a fórumra, de érdeklődni szeretnék. A héten tudtuk meg, hogy PGD eljárást kell nálunk alkalmazni, mivel a páromnak a 14-es és a 22-es kromoszómájában van eltérés. A Kaáli Intézetbe már bejelentkeztem első konzultációra, de nem tudom, hogy most az Istenhegyi Géndiagnosztikába is be kell jelentkezni, vagy oda majd csak a Kaális első megbeszélés után? Gratulálok azoknak akiknek sikerült a baba :) ! A többieknek pedig kitartást és ha van kedvetek szívesen beszélgetnék sorstársakkal :)

836. jennko (válaszként erre: 834. - ANAEL777)
2015. márc. 31. 14:48

Szia!


Szerintem hìvd fel az Istenhegyi központot ès próbálj beszèlni a Kónya Màrtonnal. Ő biológus ès ő csinàlja a pgd-t. Megtudja neked mondani.

835. jennko (válaszként erre: 832. - 2a4286089c)
2015. márc. 31. 14:45
Szìvből gratulálok ès jó egèszsèget kìvànok nektek! 😃💐
2015. márc. 27. 20:52

Sziasztok,


Most találtam rá erre a fórumra és nagyon keveset tudok még az eljárásról. Szeretném a segítségeteket kérni, hogy aki jártasabb a témában hallott arról, hogy ezt a PDG eljárást milyen esetekben javasolják? A férjemnek úgynevezett lipóma (zsírdaganat) örökletes problémája van, nagyon zavarja őt és nem szeretné a gyermekünknek ezt továbbadni, mert ő is sokat szenvedett ettől. Ebben az esetben is elvégzik ezt az eljárást? HA valaki ilyen cipőben jár, tudna pár infót adni?


Előre is nagyon köszönöm!

833. 5c98b496b3 (válaszként erre: 832. - 2a4286089c)
2015. márc. 27. 07:20
gratulalunk :)))))
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook