Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD) fórum

Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1192. Excaliburné (válaszként erre: 1191. - SmuciJuci)
2018. aug. 22. 14:10

Szia Juci,

Nálunk nálam derült ki kromoszóma eltérés.

Mielőtt küldték az eredmény elmondták szóban telefonban,hogy mivel állunk szemben.

Ha jól tudom lehet kérni tanácsadást.

Én ezt a kört megfutnám Dr Tankó Lenke doktornőnél.

Nem tudom hová jársz,de fura,hogy rögtön a csehekhez irányítanak,mivel itthon is lehet adott hibára szűrést kérni.

Ezt hívják PGD-nek és többek között a Kaáli-ban és a BMC-ben is elérhető indokolt esetben.

Linda

1191. SmuciJuci
2018. aug. 22. 13:54

Sziasztok! Új vagyok itt a fórumon...

3 spontán terhesség, 3 vetélés után járunk orvoshoz több, mint fél éve.

Az Istenhegyi klinikán a Citogenetiaki vizsgálat eredeménye nálam normális, 46 XX,


férjemnek 46XY, 21ps+

szöveg hozzá:

"Az alkalmazott G-sáv eljárással kromoszma eltérés nem volt látható. Normáls férfi kariotipus. Az egyik 21-es kromoszómán látott szatelita polimorfizmus normál variáns, kilinikai következményekkel nem jár.

Az alkalmazott G-sáv technika rutinszerűen nem alkalmas kis méretű átrendeződések és alacsony mértékű mozaikosság felismerésére illetve mikrodeléciók kimutatására. "


Erre mondta a dokink, hogy szerinte ez akkor sem normális és emiatt lengette be hogy Brnoba menjünk lombikozni, ahol az osztódott embrió genetikáját is nézik mielőtt beültetik....


Érdeklődnék, hogy volt-e valakinél ilyen eltérés, vagy hasonló? Van-e valami tapasztalat, hogy ez a 21 ps + vagy hasonló eltérés okozhat-e vetélést? Mert több más dolog is előkerült a vizsgálatok alatt így nem tudjuk, hogy csak ez, (ha egyáltalán) vagy ez és más, vagy tök más az ok...


Köszönet előre is!

1190. Orgona87
2018. júl. 30. 14:06
Sziasztok! Nem volt idpm végig olvasni az egész beszélgetést. Én arra lennék kiváncsi, hogy mennyibe kerül a PGD. Előre is köszi a válaszokat!
1189. tranziens (válaszként erre: 1184. - Bosti)
2018. júl. 26. 12:23
Szia Bosti! Melyik magyar intézetről van szó, ha lehet tudni?
1188. Jujka2018 (válaszként erre: 1187. - Bajzilujzi)
2018. júl. 23. 12:54
Szia Bajzilujzi! megkereshetlek Reprofit ugyben? Tudunk esetleg email cimet cserelni? Mi meg a korbekerdezoskodesnel tartunk, ezert fordulnek hozzad. Koszonettel: Judit
1187. Bajzilujzi (válaszként erre: 1178. - Bogárandi)
2018. júl. 22. 21:10
szia, nekünk szombaton rakták be a Reprofitban a donor embriot, 46 éves vagyok. Bátran jelentkezz, ne hezitalj, az oldalukon töltsd ki a kérdőívet, és Soós Mónika koordinátor hamarosan válaszolni fog.
1186. Jujka2018
2018. júl. 20. 13:12
Sziasztok! Ismeritek az Istenhegyi PGD Centrumot? Varga Tunde es DR. Tanko Lenke fogad ott minket szeptemberben. Van tapasztalatotok? Szivesen vennem es nagyon koszonom a segitsegteket. Udv, Judit
1185. Bobobi (válaszként erre: 1184. - Bosti)
2018. jún. 13. 15:02
Szia! És megkérdezhetem, hogy mit írtak, hogy működik, mennyibe kerül? Nekm még tb támogatott lombik lenne itthon. Kiviszik a ki bogyóinkat és a strammokat visszahozzák? Gondolom, akkor ez többszöri fagyasztással jár?
1184. bosti (válaszként erre: 1182. - Tulipán07)
2018. máj. 23. 17:11
Repromeda az intezet, ahol Mo-rol kivitt fagyasztott embriot bevizsgalnak. En mar ajanlatot is kaptam ra. Szoval biztos
1183. bosti (válaszként erre: 1174. - Tulipán07)
2018. máj. 23. 17:09
Szia! Kaptal mar valaszt a kerdesedre?
1182. tulipán07 (válaszként erre: 1181. - Excaliburné)
2018. máj. 7. 22:44
köszönöm
1181. Excaliburné (válaszként erre: 1174. - Tulipán07)
2018. máj. 7. 18:34

Szia,

Ilyen intézet nincs.Ugyanis törvénybe ütköző kivinni.

1180. tulipán07 (válaszként erre: 1179. - 2015fun)
2018. máj. 6. 23:09

Szia


Sajnos nem kaptam információt......

1179. 2015fun (válaszként erre: 1174. - Tulipán07)
2018. ápr. 29. 08:19

Szia Tulipán07!

Kaptál valakitől információt a feltett kérdésedre? Engem is érdekelne a téma.


Köszönöm

Mesi

2018. ápr. 3. 13:57
Sziasztok! Már évek óta olvasgatom a brnoi Reprofit klinika oldalát,ahol most láttam,h már van magyar doki és koordinátor is..Amikor utoljára néztem,még nem volt.Mi a petesejtdonációs IVFben gondolkodunk,van esetleg valakinek tapasztalata róla? 44 éves vagyok,van már egy saját,természetes úton fogant 22éves fiam,de elváltam,újra férjhez mentem,a férjem 40 éves és még nincs gyereke,nagyon szerettünk volna közös babát,de 8év sikertelen próbálkozás után feladtuk..A Kaáliból alapból elhajtottak 5 évvel ezelőtt,h kimerült a petefészkem.Aztán a Róbert magánklinikán voltunk egy lombikon,ahol beültették a magzatot,de sajnos nem maradt meg..Aztán újra elkezdték a stimulálást de ott már nem fejlődtek petesejtek.. Mostanra már tényleg kimerülhettek a petefészkeim,mert hébe-hóba van csak mensesem is.. de azt olvastam,h ez a petesejtdonációnál nem akadály.. Van valaki itt esetleg hasonló cipőben?
1177. Rozbeta (válaszként erre: 1173. - Mókuska85)
2018. febr. 21. 18:52
Szia! Nálunk az a gyanús, hogy az előző lombiknál 11 petesejtből 9 elkezdett fejlődni, 2-t beültettek, de nem maradt meg, és a többiből egyet sem lehetett lefagyasztani, nem fejlődtek rendesen. Persze az is lehet az oka, hogy 41 éves vagyok... Mindenesetre nincs sok vesztegetnivaló időm, amt lehet, szeretnénk kivizsgáltatni.
1176. tulipán07 (válaszként erre: 1175. - Mókuska85)
2018. febr. 19. 20:58

Nem tudom , hogy van-e olyan intézet.

Én csak most érdeklődtem hogy esetleg így nem lehet.

Ugyanis ebben a témában még kezdő vagyok.

1175. Mókuska85 (válaszként erre: 1174. - Tulipán07)
2018. febr. 19. 17:58
Reprofit szerintem végez, megkérdezhetem itthon melyik intézet megy bele ebbe?
2018. febr. 19. 11:22

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni:valaki tudja-e , hogy Brnoba melyik intézet végez fagyasztott embrió genetikai vizsgálatot oly módon , hogy Magyarországról vitetnénk ki.

Ha bárkinek van valami információja erről , szeretném kérni írja meg.

köszönöm

1173. Mókuska85 (válaszként erre: 1172. - Rozbeta)
2018. febr. 18. 16:45

Szia!


A mikrodeléció vizsgálatot kérdezed? Ennyire nem ástam beles magam, meg nem is akarok hülyeséget írni, azt tudom hogy plusz információt meg lehet belőle tudni, de ezt genetikussal beszéljétek meg szerintem. Elvileg ki lehet íratni oep finanszírozásra is ha szükséges csak macerás... Beutalót vagy urulógustól vagy andrológustól kell kérni :)

1172. Rozbeta (válaszként erre: 1158. - Mókuska85)
2018. febr. 17. 07:14
Szia Mókuska85, honnan lehet tudni, hogy indokolt? Az én dokim csak sima kariotipizálást kért.
1171. Susshi (válaszként erre: 1170. - Lillka)
2018. febr. 13. 08:01
Lillka, az elérhetőségekre rákattintasz és kiad egy kapcsolatfelvételi űrlapot. Itt az alapadatokat töltöd ki (magyarul), az űrlap alján pedig a kórtörténet linkre kattintva jutsz el a kérdőív kitöltéshez, ez már angol nyelven lesz. Remélem sikerrel jársz:) Mónika válaszolni fog.
1170. lillka (válaszként erre: 1168. - Susshi)
2018. febr. 13. 02:19
Susshi a Soós Mónikának hova lehet írni,tudsz elérhetőséget?Írtál kérdőívről de én nem találom.
1169. Susshi (válaszként erre: 1167. - Lillka)
2018. febr. 12. 12:33
Kihagytam, hogy vegul online, skypos konzultaciot valasztottunk.
1168. Susshi (válaszként erre: 1167. - Lillka)
2018. febr. 12. 07:31
Lillka, kb 1 hónapra előre kaptam az időpontot, de kicsit előrébb tudtam hozni, így 3 hétre rá. Tulképp, ahogy elküldtem nekik az emailt és kérdőívet (magyarul), Mónika a magyar koordinátor már válaszolt is még aznap a legközelebbi időponttal. Én úgy tudom, hogy magyar pároknak rögtön Bagócsi doktort ajánlják. Én külön jeleztem, hogy nekem nem magyar a párom, angol a közös nyelvünk, így a mi konzultációnk másnál lesz, nem a Bagócsi doktornál. Az angol nyelv nálam nem akadály, bár lehet Mónikát megkérdezem, hogy a beszélgetésen ott lesz-e mert én ugyan jól beszélek angolul, de elég sok a szakszó. Meglátjuk:)) Szerintem kérdezz rá Mónikánál, de a nyelv miatt ne aggódj szerintem.
1167. lillka (válaszként erre: 1166. - Susshi)
2018. febr. 11. 05:37
Susshi,milyen hamar kaptál időpontot konzultációra?Személyes lesz vagy skype?Beszélsz idegen nyelvet,vagy a kordinátor hölgy segít nektek,Bocs a sok kérdésért de nekem csak nagyon minimális az angol tudásom,lényegében lekorlátozódik egy udvariassági beszélgetésre,az kevés lenne a klinikán,hogy értsek is mindent.Kicsit parázok ez miatt.Majd kíváncsi vagyok,hogy ment nálad.
1166. Susshi (válaszként erre: 1165. - Lillka)
2018. febr. 10. 19:43

Szia Lillka,persze, ha van tapasztalat megírom. Kb két hét múlva lesz az első konzultációnk, bízom abban, hogy a doki azért ad kontaktot, hogy itthon hová forduljak. Egyelőre nem tudom elképzelni, hogy fog történni az UH követés az itteni doki és a brno-i között, de biztos működik:)

Ha bárkinek van tapasztalata, kontaktja, orvosajánlata én is szívesen veszem:)

1165. lillka (válaszként erre: 1164. - Susshi)
2018. febr. 10. 06:36
Susshi,ha találsz ilyen orvost,itt ki írod majd,mert engem is érdekelne,hogy ki tud együttműködni a Brnoi klinikával.
1164. Susshi (válaszként erre: 1163. - Mókuska85)
2018. febr. 8. 15:56

Mokuska85 koszonom, rendkivul hasznos informacio volt! Utannezek meddosegi orvosnak, aki tb-re tudja majd felirni a gyogyszereket. Remelem sikerul talalnom egy jo szakemebert.

Koszonom megegyszer. Ha lesznek meg felmerulo kerdesek, jelentkezem.

1163. Mókuska85 (válaszként erre: 1162. - Susshi)
2018. febr. 7. 09:37

Szia!


Az injekciókat, IVF-es gyógyszereket sima nőgyógyász nem tudja csak támogatás nélkül felírni, elvileg a csehek is adnak receptet, arra kiadják a patikák, csak akkor bukod az oep finanszírozást.


Meddőségis orvos tudja felírni támogatásra, nem tudom pontosan most hány %, ez talán lehet 70% ami jár mindenkinek aki meddőségi kezelésre szorul, ha nagyon jó fej a doki akkor felírhatja emelt támogatásra is, akkor az alapár 30 %-a).


Drágák ezek a gyógyszerek, támogatás nélkül is a legkisebb gonal 30.000 körül van, nekünk 1-1 kezelésnél 100e-ren felül volt a költség még támogatva is, úgyhogy érdemes futni pár kört, mindenkinek változó hogy mennyi-milyen injekció kell.


Az UH-ra ők pl a Róbert Károly klinikát mondják, hogy dolgoznak velük együtt, de az azért annyira nem jó mert ők meg talán egy héten csak 2 adott napon végzik az UH-t, ami nem szerencsés egy ciklus monitorozáskor, stimulációkor,(ha neked nem pont azon a napon kell menned), 1-2 nap is nagyon sokat számít főleg egy hosszú protokollnál.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook