Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD)

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Teherbeesés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1122. Szilvi0892017-09-17 09:42
De sajnos most derült ki. Addig mentem orvosról orvosra mèg valaki vègre felismerte ,hogy valami nem okè. Mostmar kezelik a pajmirigy alulműködèst ès az IR-t is. Csak az bosszant ,hogy a lombikos doki rámondta ,hogy nincs semmi gond nálam, a PGD miatt kisebb az esèlyünk...jöhet a 4.beültetès. Ha nem veszem a kezembe a dolgokat akkor már beültettèk volna a 2 fagyibabánkat ès újabb kudarc lett volna a vège. Most várunk mèg rendeződök 2-3 hónap utána remèlem sikerrel járunk mostmár :).
(válasz Kisbogyo72 1109. hozzászólására)

1121. Malaeper2017-09-16 11:50
Szia moeder! Gratulálok a babához! :)
A Kaálin keresztül fogadtak az Istenhegyibe? Nagyjából mi a folyamata, ha pgd t javasolnak? És kb mennyi idő?
(válasz moeder 1112. hozzászólására)

1120. Malaeper2017-09-16 11:46
Szia!
Nálam ez szerepel : 9-es kromoszóma polimorfizmusa látgató. Erre azt mondta a genetikus, hogy nem érdekli.
A férjem eltérése miatt kell pgd.

Volt m@r spontán vetélésed?
Javaslatot nem is írtak?
(válasz Boja 81 1119. hozzászólására)

1119. Boja 812017-09-11 18:45
Sziasztok!Nekünk ez az eredmény lett..tudtok segíteni értelmezni?
Az egyik 9-es kromoszómán belső átrendeződést-pericentrikus inverziót-azonosítottunk.

Irodalmi adatok alapján a szülői 9-es kromoszóma pericentrikus inverziója esetén a korai spontán vetélés eshetősége 5%.
Tehát erre kell pgd vagy sem??

1118. 2015fun2017-09-04 19:59
JUJJ de jó! Majd mindenképp jelentkezz!! Szorítok Nektek :)
(válasz Hatimii 1117. hozzászólására)

1117. Hatimii2017-09-02 14:00
Mèg pocakban 36. hèten, már nagyon nagy izgalommal várjuk.
(válasz 2015fun 1116. hozzászólására)

1116. 2015fun2017-09-02 10:23
Szia! Köszönöm. Remélem eljutunk odáig mi is. Te most hanyadik héten vagy? Vagy már esetleg meg is született a baba?
(válasz Hatimii 1115. hozzászólására)

1115. Hatimii2017-09-01 23:13
Szia! Igen, az Istenhegyin géndiagnosztikán. Profi csapat, egy picit volt csak kellemetlen 15 perc pihi után tavoztam mintha mi se történt volna. Nagyon korrektek mindent mondanak közben, h mi történik. Utána sem volt semmi problémám.

1114. 2015fun2017-08-30 23:57
Szia! Szeretném megkérdezni, hogy Nálatok csináltak-e lepénymintavételt, ahol ellenőrizték a pgd-t és a kromoszóma rendellenességeket. Ha igen, akkor az mennyire volt elviselhető?

1113. SzolnokSziszi2017-08-18 12:33
Szia! De jó ezt olvasni :) gratulálok! Nekem azt mondták nem csinálnak M-on PGD vizsgálatot :(Ezért vettük fel a kapcsolatot a brnoi Reprofittal.

1112. moeder2017-08-17 16:32
Szia Szilvi! Nekünk az első beültetés sikeres volt a PGD után. Apukánál van kiegyensúlyozott transzlokáció, emiatt volt szükség a PGD-re. Az Istenhegyiben csinálták, nagyon profik. 2 hete meg is született a kislányunk, tökéletesen egészséges. Azért jelentkeztem be a fórumra, hogy segítsek, ha tudok azoknak, akik még előtte állnak. Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok. Üdv, Bernadett
(válasz Szilvi089 1108. hozzászólására)

1111. SzolnokSziszi2017-08-07 13:23
Sziasztok!
Bizony van zavarosság, és szomorú, hogy magunknak kell rá találni sok mindenre, mi mit jelent, és hova tovább.. :(

Köszönjük a linket :) nagyon jól le van írva!
(válasz Mókuska85 1110. hozzászólására)

1110. Mókuska852017-08-07 10:38
Sziasztok :)

Remélem mindenkinek jól alakulnak a dolgai, szorítok;)

Gondoltam megosztom veletek, mert PGD-s pályafutásunk alatt mi is találkoztunk vele hogy van egy kis fogalombeli zavar, amit itt Magyarországon általában PGS-ként ismerünk és emlegetünk, az valójában Brno-ban az un. CGH- komparatív genomiális hibridizáció. (Mi is sokszor keveredtünk ezzel fogalmi zavarba)

Néhány linket mellékelek:

[link]

[link]

1109. Kisbogyo722017-07-29 18:49
Szia, elvileg PGD-vel ugyanakkora az esély, ha már eljut a beültetésig, mint anélkül. Az átlag 30-35%, de ez csak statisztika. Más gond nincs nálatok, pl inzulinrezisztencia, pajzsmirigy, trombofília?
(válasz Szilvi089 1108. hozzászólására)

1108. Szilvi0892017-07-19 10:26
Sziasztok. Nekünk is szüksèges a PGD egy örökletes betegsèg miatt. Már 3 beültetèsen túl vagyunk de egyik sem sikerült. Az lenne a kèrdèsem ,hogy a PGD-vel kinek hanyadik beültetès sikerült? Köszönöm

1107. SzolnokSziszi2017-07-05 15:14
Nagyon köszönöm a gyors választ :)
(válasz Mia3 1106. hozzászólására)

1106. Mia32017-07-05 13:43
Kedves SzolnokSziszi,
Nekünk a klinika, ahol a lombikot végezték (Versys) ajánlotta közvetlenül a brno-i helyet (Repromeda). Tudomásom szerint amúgy több brno-i cím is van, ahol végeznek ilyen vizsgálatot.
Mi megvártuk, hogy legyen eredménye a lombiknak (lett négy embriónk) és csak azután írtunk a kintieknek, hogy kik és milyen ügyben keressük őket. Ők válaszként leírtak mindent, hogy mi a menete a kijuttatás előkészületeinek.
(válasz SzolnokSziszi 1105. hozzászólására)

1105. SzolnokSziszi2017-07-05 12:04
Sziasztok! Mi most kaptuk a hírt, hogy Brno a következő állomás, a férjem hibás kromoszómái miatt. Még várunk egy két vizsgálatot, addig érdeklődnék tőletek, Kedves Mia3, hogyan jutottatok ki Brnoba? És hogyan működik az időpont kérés? Köszönöm

1104. 2015fun2017-07-01 09:12
Szia! De elkérték, mert ugye megvizsgálták, és akkor látták, hogy nincs sejtmag. A TB-s részét nem tudom, mert múltkor TB-s lombikom volt a BMC-ben de ott nem lett fagyasztás. Most viszont fizetős lesz a Kaális, úgyhogy nem tudom, hogy benne van-e a fagyasztás a csomagárban vagy nem. Nem tudtuk kivárni a TB-s lehetőséget, ami Decemberre esedékes:(
(válasz Kisbogyo72 1103. hozzászólására)

1103. Kisbogyo722017-06-30 14:11
Köszi ezek biztató infók. Ha nincs sejtmag, akkor gondolom a 10000 Ft-öt arra a mintavételre nem kérik el? Ha emiatt fagyasztják, akkor fizetni kell külön a fagyasztásért, vagy az benne van TBre?
(válasz 2015fun 1102. hozzászólására)

1102. 2015fun2017-06-29 22:58
Szia!
Kiegyensúlyozott transzlokáció apai oldalról. Igen volt eredmény le volt írvva pontosan, hogy mi az ok, és volt kettő amiben nem volt sejtmag állítólag. Azt nem tudták vizsgálni. De beszéltem az Istenhegyin a genetikussal és ő azt mondta, hogy a 3 naposból vesznek mintát, és ahol az az eredmény születik, hogy nincs sejtmag, azt 5 naposan is megszúrják és bevizsgálják. Ilyenkor megy a fagyiba a bébi amíg tart a vizsgálat. Ezt ha BMC-n keresztül mész kicsi az esély, hogy megcsinálják, mert ők ilyen célból nem szívesen fagyasztanak.a Bp-i Kaáli viszont igen.
(válasz Mókuska85 1101. hozzászólására)

1101. Mókuska852017-06-29 22:21
Szia!

Nektek mire vizsgálja az istenhegyi az embriókat? Transzlokáció? Amelyik nem volt beültethető, annál egyértelműen volt eredmény, hogy nem beültethető, vagy volt közte értékelhetetlen is?
(válasz 2015fun 1100. hozzászólására)

1100. 2015fun2017-06-29 22:09
Nemrégiben azt is hallottam, hogy 40 felett egy Egészségügyi kaparás segítség lehet a megtapadásban, mert akkor a méh falát egy kicsit megkaparják és valahogy máshogy reagál a szervezet.
Ti hallottatok már erről? Vannak tapasztalataitok?

1099. 2015fun2017-06-29 21:58
immunológiai vizsgálataid voltak? IR, Pajzsmirigy? Nem ismerem az előzményedet, de sokszor emlegetik ezt is okként a megtapadásnál.
(válasz Siker2017 1066. hozzászólására)

1098. 2015fun2017-06-29 21:56
újabb PGD lombikot kezdünk a jövő héten. PGS-el nem próbálkoztunk.
(válasz Siker2017 1064. hozzászólására)

1097. 2015fun2017-06-29 21:46
nekünk volt Pgd novemberben az Istenhegyiben.
11 embrióból 2 volt jó 2-t nem tudtak vizsgálni. A többi sajnos nem volt beültethető.
A két jót visszakaptuk, de sajnos nem lettem terhes. Jövő héten kezdjük a Kaáliban az újabb stimut.
Jó volt olvasni a történeteteket! Van remény! Te mennyi idős voltál mikor sikerült a kisbabátok?
(válasz Kisbogyo72 1096. hozzászólására)

1096. Kisbogyo722017-06-28 23:44
Sziasztok! A Kaáli fórumban bejelentkeztem már, van egy PGD gyerkőcünk (egészséges, nem hordozó) még a Kónya idejéből, most nekimennénk a tesónak, hamarosan indul is a gőzhenger, de csak egy dobásunk van, többre nincs pénz meg hormonokkal se bombáznám magam agyon. Kiegyensúlyozott transzlokáció, a Kónya anno azt mondta, elég "nagy darab" van átrendeződve, szóval remélem, ezt az új "lányok" is jól fogják látni. Mókuska lelombozó statisztikáit láttam, van itt még transzlokációs, akinek az új biológusok jobb aránnyal tudták bevizsgálni az embriókat? Én anno jól "termeltem" 14, majd 12 embriót, elsőben 4 volt jó, 2 friss lett beültetése majd 1 ébredt fagyiból, mindkét beültetés sikertelen volt. Második stimunál 12/2 jó, 2 sejtmaghiány, többi beteg, 1 megtapadt és most itt szuszog a szomszéd szobában ;)

1095. Remél2017-06-20 15:00
Kedves Mia3🤗

Szomorú ami itt megy a fejünk felett! Nekem 3 vetélésem volt,nekem is a megtartással van gond, én a 6-7 héten vetéltem el😩
A legszomorúbb,hogy az orvosom már az első vetélésnél sejtette valami nincs rendben,de soha meg sem említette volna,hogy ilyen vizsgálatra van lehetőségem😤,hogy rengeteg országban elérhető csak mi itt titkoljuk!
Amikor kiderült,hogy kromoszoma hibám van,könnyebb volt az út,de rengetegen vagyunk olyan helyzetben,aminek nincs magyarázata a nem megmaradásnak és szükségük lenne a PGS-re!!!
A doki ahova jártam a 2.vetélés után pontosan sejtette mi is a baj?! Annyit mondott,hogy nekem felesleges a beültetés,mert az se marad meg...Egy szòval se mesélt volna a Pgs vagy Pgd-ről!Azt mindta várjunk 2-2,5 évet aztán ha nem történik semmi akkor lépünk valmit😡😡😡40éves leszek....
Szòval azt gondolom aki tud mesélje-mondja,mert attol mert titokban akarják tartani hol is tart az orvostudomány attol még a világ halad és nem Észak Koreában élünk....

1094. Mia32017-06-20 14:26
Szia Remél! :-)
Biztató, amit írsz, és hálás vagyok, hogy megosztottad.
Bár még nem kaptuk meg a mi vizsgálati eredményünket (PGS - Brno), de nagy-nagy hitünk van benne, hogy négy vetéléssel a hátunk mögött (amire konkrét okot sosem találtak)ez irányt mutat, és majdan megszületik az egészséges kisbabánk.
Nálunk a megtartással van a gond (8-10 hét között vetélek), és nem a várandósság elérésével.
Több elméletet is hallottam már arra, miért nem engedélyezik a PGS vizsgálatot itthon.
Van olyan, amelyik szerint a meddőségi klinikák vetélkedésére alapul, és van olyan, amelyik az etikai részt hozza, miszerint ne lehessen egy embrió felett se dönteni megszülethet-e vagy sem (hát még azt, hogy fiú vagy lány legyen).
Bármelyik is legyen a valódi igazság, a döntéshozókat arra kárhoztatnám, hogy életüket meddőségi központokban/kórházakban vagy a lelki segélyszolgálatoknál töltsék. Lássák mennyi ember/család életét nehezíti meg a kilátástalanság.
Az elmúlt öt évben rengeteg időt és pénzt költöttünk el ilyen helyeken. Tudtuk mi a célunk, nem vettük lemondásnak, mentünk előre.
Aztán mikor befejeződtek a lehetőségek Magyarországon, mert konkrétan az összes olyan vizsgálatot elvégeztük, amit ma el lehet érni a témában, és továbbra sem született meg a várva-várt gyermek, továbbléptünk külföld felé.
Az itthoni árakhoz mérten nagyon drága, de ahogy írtad is, ha összeszámolom (de inkább nem) mennyit költöttünk el, és eddig csak kudarc lett, aprópénznek számít...
Kitartás mindenkinek!!!
(válasz Remél 1093. hozzászólására)

1093. Remél2017-06-20 09:49
Én most vagyok túl pgd vizsgálaton.Sajnos nekem kromoszoma hibám van😞ahogy szerintem nagyon sokunknak!
Szerintem fantasztikus dolog és teljesen felháborítònak tartom,hogy ebben az országban nem engedélyezett, vagy a PGS sem😡
Mièrt olyan emberek döntenek a sorsunkròl akik általàban férfiak???és soha nem voltak/lesznek ilyen helyzetben!
Biztatásként elmondom egy ismerősömnek 13!!!db beültetése volt,nem sikerült egyik sem,majd fogták magukat éd kimentek Brunoba és megcsináltatták a PGS-t és egyből terhes lett és gyönyörü kisfia van!!!
Sokan mondjak,de,hogy dràga a Pgs vagy Pgd😤Ilyenkor megkérdezem,hogy a 8-10 beültetés nem drága vagy a 13????
Hajrá csajok🤞🏼🤞🏼🤞🏼