Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egér a padláson... segítség! fórum

Egér a padláson... segítség! (tudásbázis kérdés)


1 2
2019. szept. 18. 10:47
Nekem is voltak egerek a padláson és egész jól el távol lehet tartani öket ezzel a pár módszerrel: 1. mentaolaj, bedörzsöltem a tetöszerkezet fastruktúrájába, olyan lett a koncentráció a padláson, hogy csípte a szemem; 2. kihelyeztem egy elemes rádiót, amin folyamatosan beszélgetös müsor megy 3. kitettem egy elemes ultrahangos egérriasztót is. Mérget, csapdát sosem használtam, szerintem az a titka, hogy kellemetlen környezetet kell teremteni nekik, és akkor nem hozzád fognak költözni... hanem a szomszédba :D
34. 21Vick (válaszként erre: 28. - Anee)
2015. nov. 24. 12:55

Hogy sikerult vegul megoldani?

Nekem is az osszes fajta merget kikerultek, a ragaszto sem fogta meg. Tegnap este a csapos egerfogoba ropogos mogyorovajat tettem (crunchy peanut butter itt Londonban), annak allitolag nem tudnak ellenallni. Reggelre elkapta.

33. 21Vick
2015. nov. 24. 12:53
Nem tudom valaki olvassa-e meg ezt a posztot. Nekem is az osszes fajta merget kikerultek, a ragaszto sem fogta meg. Tegnap este a csapos egerfogoba ropogos mogyorovajat tettem (crunchy peanut butter itt Londonban), annak allitolag nem tudnak ellenallni. Reggelre elkapta.
32. anya4005 (válaszként erre: 31. - Anee)
2015. febr. 5. 09:42

Akkor nem tudok okosat! Nem lenne egyszerübb valami szakit kihívni? Szerintem ilyen házi módszerekkel nem fog menni a teljes kiirtásuk :-(! Bár ne legyen igazam,és drukkolok!

Kár a lambériáért...

31. Anee (válaszként erre: 29. - Anya4005)
2015. febr. 4. 22:45
Sajnos hiába is lenne, a kutyám nehezen haverkodna össze vele kapun belül... :)
30. Anee
2015. febr. 4. 22:45

[link]

[link]

Ez az alkotás, szegény lambériát kénytelen voltam megfaragni... A másik verzió az lett volna ha az egészet lebontom... Emellett döntöttem....

29. anya4005 (válaszként erre: 28. - Anee)
2015. febr. 4. 22:28

Nincs az utcában egy éhenkórász kóbor macska?

Ez most csak úgy eszembe jutott...

28. Anee
2015. febr. 4. 22:23
Sziasztok! Látom jó régen írtak ide, megpróbálom feléleszteni a topicot... A probléma nalam is fennáll... Régi vályogházban lakom, és már jó ideje beköltöztek a rágcsik a plafon és a laminált lambéria közé. Esténként rodeóznak, rágnak, futkároznak, cincognak a lambérián...elviselhetetlen. A padláson elhelyeztem már mérget (több félét is) ragasztót... Semmi hatás...pár egyént tudtam csak elkapni. Már kétségbe vagyok esve hogy ezeket sosem fogom tudni kiirtani. Az utóbbi atrakcióm az volt hogy barkácsoltam egy kis lengőajtót a mennyezeti lambériába, azon feltoltam egy adag ragacsot-csalival. Ez 3 napja volt...azóta MA az első eset hogy vinnyog rajta az egér... De csak 1... Tuti van még több is...hallom is,meg hát nyilvánvaló hogy az évek alatt szaporodtak is jónéhányszor... Vége lesz valaha ennek a rémálomnak??!! Mindenesetre nem adom fel...ebben a házban akkor is én vagyok a góré, és nem az egerek!! Visszaszerzem az uralmat...előbb-utóbb...
2010. szept. 14. 16:58
a gipszes kukoricadara tényleg jó, főleg ha megsózod, hogy megszomjazzon az egér
2010. szept. 14. 16:50
Csere'pre egy fe'l dio't e's ra' egy befo"ttes uveget.A dio' bele befele' legyen.Az anyo'som a kukoricadara't osszekeverte gipsszel,melle' tett vizet.Ahogy megette a kisege'r a gipszes kukoricadara't,e's ivott ra' vizet,megkotott a hasa'ba a gipsz.
2010. szept. 14. 13:27
A füstölt szalonna mint csali,ragasztóval tuti!
2010. szept. 14. 11:12

Én minden héten fogok egyet a negyedik emeleten. Nem lehet őket kíírtani, mindig jön újabb.

Kirakom nekik az egéreledelt, mellé a csapdát és már meg is vannak. Most már csak az erkélyig merészkednek.

Borzasztóan utálom őket, mert mindent összejárnak, felmennek a sima falon is, a legkisebb résen bejútnak még a konyhaszekrénybe is.

2010. szept. 14. 10:59
engedd fel a macskát
2009. dec. 7. 19:54
Huh, az előbb néztem meg a csizmámban, hogy mit hozott a télapó.....a sok szétrágott csokival egy egeret is, de már rajta vagyunk a projekten...
21. 2325947e75 (válaszként erre: 18. - Sünsanyi)
2009. dec. 7. 19:12
Szio, Allitolag igen es gondolom felittak az egerek. De en is csak hallottam...
2009. dec. 7. 10:19
Lehet kapni kis zacskóban zselés méreg,de a ragasztó szerintem is jobb.
19. SF
2009. dec. 6. 21:18

Pár hónapja iszonyú egérszag lett a spejzban. Gondoltam, én kis naiv, hogy kiteszem a ragacsot, aztán másnap kidobom a véreredményt. Az átkozottak minden csapdámat kikerülték, pedig még sajtot is raktam bele nekik (most már tudom, hogy azt nem szeretik).

Aztán valamiért át kellett raknom az egyik csapdát, és másnap reggel két egészkét is találtam benne. Gyorsan kidobtam, de a polcra kifolyt ragasztót nem vettem észre. Még aznap este beleragadt még egy, majd az eredeti helyén hagyott is fogott egyet. Ha minden igaz, már csak egy van.

Szétrágták a falat, szabályosan beették magukat a téglába.

A macskáim száma 3... Míg nem volt kijavítva az udvar felé a spejz vakolata, fogtak vagy nyolc kis egeret a fal tövében.

Fogalmam sincs, hogy lehetne távol tartani őket, mert még a macskák se győzik!

18. Sünsanyi (válaszként erre: 17. - 2325947e75)
2009. dec. 6. 20:38
Ezt tette ki valaki az egér ellen?? Bocsánat, ha értetlenkedem....
2009. dec. 6. 15:07
Fagyallo - azt olvastam hasznal.
16. 2325947e75 (válaszként erre: 15. - C95c921ae7)
2009. dec. 6. 15:06
Nekem volt szobaegerem :-) - piros szemu.
2009. okt. 21. 08:07
Na a szobamacska nekem majdnem olyan elképzelhetetlen, mint a szobaegér:)))
14. Gaby76
2009. okt. 20. 23:17
a ferjem dioval es egerfogoval oldotta meg a dolgot - ugyanez a problemank volt, aztan a mar elkapott egerekert verekedes alakult ki a 3 szobamacskank kozott :-)
13. Pné Veronika (válaszként erre: 11. - Hisztikirálynő)
2009. okt. 20. 22:52
:-DDD
2009. okt. 20. 22:39
Macska! Kint lakunk a földek mellett. Nyúl, őz már jött a kertbe. De egerünk nincs, van két szorgos cicánk:)
2009. okt. 20. 22:01

Nekünk a padláson mókusok vannak. Kétszintes házunk van, a szomszéd fájáról simán felugrálnak a ház tetejére a mókusok, onnan a nemtomhol bemásznak a padlásra és az ott szétterített dióval fociznak éjszakánként. Én már kezdem megszokni:D Láttuk már őket, szal tuti nem egerek.

A múltkor anyum aludt itthon a gyerekkel, míg mi elvoltunk, azt mondta, hogy majdnem szívrohamot kapott, amikor elkezdték az éjszakai focimeccset a mókusok... :D

2009. okt. 20. 21:55

A méreg nem jó,mert itt-ott megtalálod a döglötteket./bocs,elhunyt egereket:)/

Inkább a ragacs,nekünk az vált be.

9. 15ed6b0320 (válaszként erre: 3. - Szimonic)
2009. okt. 20. 21:53

Na ez engem is érdekelne,mert nálunk is ugyanez a helyzet.Az emeleten lehet hallani,ahogy a lambéria fölött szaladoznak.Égnek áll a hajam.Sőt tavalyelőtt valahogy le is jutott néhány a lambéria résein.Azt mondtam,eladom a házat!

Egériszonyom van,áááááááááááá.........

2009. okt. 20. 21:50
berágják magukat a gipszkarton alá. nekünk a spájz és a konyha közötti falat is átrágták. Pedig az tégla. Relytéj milyen szuper egerek voltak. Az egyik a szemem láttára mászott ki az egérfogóból, ami előtte rácsapódott. Kínkeservesen tudtam őket elkapni. Nagyon bosszantóak. Sajnos ahol gyengébb a fal, ott átrágják magukat. Ezzel nem tudsz mit csinálni. Legyen méreg a padon. Nekem ez vált be.
2009. okt. 20. 21:47
Sok macska többet segitene,akik még ismerik az egeret.
2009. okt. 20. 21:47
Nálunk a verebek költöztek be a tető alá és áthallatszik ahogy mocorognak. Néha olyan mintha hatalmas patkányok szaladgálnának a falban mert a tető ferde részén csak gipszkarton van meg üveggyapot meg fólia. Ősz elején meg egy 35 centis patkányt fogott a kandúr macskánk pedig még soha nem láttunk errefele patkányt. De nem is harapott bele csak valahogy megölte. Elég gáz volt Anyám tökre megijedt amikor reggel megtalálta az ajtó előtt a dögöt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook