Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskavécé használata fórum

Macskavécé használata (beszélgetős fórum)


17. 53b2c7c315 (válaszként erre: 15. - C8772e855b)
2009. okt. 24. 21:32

Valszeg őfelsége is nagyon el van kapatva... De nem tudom, hogy tudnék-e vele szigorúbb lenni. Mostanában azt csinálom, hogy éjfél előtt kiteszem egy fél órára, és akkor reggelig nem kell vécéznie. Viszont szívesebben feküdnék le korábban. (Főleg, hogy fél hatkor kelt a nyafogásával.)


Télen, nem tudom mi lesz. Remélem addig benő a feje lágya.

2009. okt. 24. 20:50

Azért nem engedem ki, mert félek,hogy elkóborol.

Az almot mindíg tisztán próbálom tartani, ahogy elvégezte a dolgát, már viszem is ki.Rejtély, hogy a nagydolgát azt eltudja ott végezni, de a kicsit azt semmiképp.Most azzal kísérletezem, hogy átteszem oda az almot, ahova szokott pisilni.Hátha bejön...

15. c8772e855b (válaszként erre: 13. - 53b2c7c315)
2009. okt. 23. 20:27

Az első cicánkat olyan szinten elkényeztettük,hogy naponta cseréltük az almot és bizony,ha 2x belepisilt akkor már pörölt velünk,hogy cseréljük ki mert ő bizony ebbe bele nem megy.

Próbáld meg folyamatosan tisztán tartani az almot.Tudom nagyon nehéz,de más ötletem nincs.

14. c8772e855b (válaszként erre: 10. - B5d656122d)
2009. okt. 23. 20:18

Igen,az a baj,hogy nem engeded ki.Nálunk ugyanez volt a helyzet,így állt bosszút és mióta kiengedem amikor csak akarja(éjszaka is),még alom sem kell mert kint elvégzi a dolgát.

Miért nem engeded ki????

2009. okt. 23. 14:34

Az én cicám még nincs fél éves. Amikor meghoztuk, nagyon ügyesen használta az almot. Aztán egy ideje nem akarja. A kisdolgát elvégzi ott, de a nagydolgát csak a parkettán. :S :S :S

Nagyon kellemetlen kezd lenni a dolog. Ráadásul ha 2x használta az almot, teljesen le kell cserélni, mert ha büdös, ő aztán nem megy bele.


Szerintetek mi a baja az alommal nagydolog esetén? És hogyan tudom visszaszoktatni?

12. gyorki maria (válaszként erre: 7. - B5d656122d)
2009. okt. 23. 10:51
Az én cicámat is ha elviszem az orvoshoz,végig visitja az utat és utána napokig játssza a sértődöttet,szinte levegőnek néz.
2009. okt. 22. 16:37
Nekem 2 cicám van és egy alomba wécéznek. Akkor volt érdekes mikor fedeles almot kaptak, és nem jöttek rá egy darabig, hogy is kell belemenni. Megkellet mutatni nekik egy párszor. Most már hiba nélkül használják, és nem lesz az egész előszoba alomdarabkás.
2009. okt. 21. 18:59
Nem változtattam semmit.Talán annyi, hogy nyáron ugye végig kinn lehetett az udvaron, de most,hogy bejött a hideg, már nem engedem ki annyit.Lehet,hogy ez a baj?Hihetetlen,hogy mennyire durcásak tudnak lenni...
2009. okt. 21. 12:44

A mi perzsánk nem rég volt 10 éves. Mindig az alomra jár. Daccosnak daccos, de ő akkor fúj.


Nem változtattál az almon? A mi cicánk, ha az alom homokosabb, akkor belefekszik.

8. e48ab364a9 (válaszként erre: 1. - B5d656122d)
2009. okt. 20. 21:12

Hasonló problémával küzdök, mint te.

Cicám orvosa két dolgot mondott:

1.) Beteg a macska, de egy alapos vizsgálat után kiderült semmi baja,

2.) azért csinálja mert bosszút áll.

Sajnos az utóbbi jött be, ugyanis sokat a mammámmal hagyom, mert sokat utazom.

Sajnos öntörvényűek, de én ettől függetlenül imádom így is.

2009. okt. 20. 18:36
Azért gondolok dacra, mert amikor elviszem orvoshoz, utána hozzá se lehet szólni.Folyton hátat fordít nekem.Arra is gondoltam,hogy így akarja megjelölni a helyét.
2009. okt. 20. 17:40
Nekünk 11 éves a cicánk,alomba pisil. Mi 3 naponta teljesen kicseréljük Neki!
2009. okt. 20. 17:40

Szia!

Nekem is van cicám. Kizárólag lakásban tartjuk. Most lesz 9 hónapos. Sosem volt gondunk a wc-vel.


Viszont csütörtökön visszük ivartalanítani (fiú) , félek, hogy utána meg fog változni.

Az orvos mit mond? Nem kérdezted még?

Igen, a cicceknél van van dac, én is hallottam róla.

4. 10d89b51ea (válaszként erre: 3. - B5d656122d)
2009. okt. 20. 17:35

akkor fogalmam sincs mi lehet, az enyém nyolc éves volt nyáron és csak az alomba jár vécézni.


Nem is tudok Neked mit tanácsolni, hisz tiszta az alom.


Nincs nagyon elkényeztetve a macsekod?

2009. okt. 20. 17:30

Naponta kiviszem, és hetente pedig teljesen lecserélem neki.

Neme az elején semmi gnd nem volt.Soha nem csinált ilyet, csak mostanában.Azt veszem észre, ahogy egyre öregszik egyre több vele a gond..

2009. okt. 20. 17:24

Ez érdekes.


Nekem isvan cicám és kicsi korától kezdve az alomra jár.

Nekem is nehezen szokott be, de vagy kétszer-háromszor belenyomtam a kis orrát, azóta csak oda jár.


Macskánál dac?

nem hallottam még ilyenről.


Milyen gyakran cseréled ki neki az almot?

2009. okt. 20. 17:21

Sziasztok!

Olyan probléma miatt szeretném a véleményeteket kikérni,hogy mit tudok csinálni ha a most hat éves perzsa macskám nem hajlandó az alomba pisilni.Eddig semmi gond nem volt ezzel, kb 1 hónapja csinálja ezt.Általában mindíg ugyanazokra a helyekre, de már nagyon zavar.Mivel lehetne őt erről a szokásáról leszoktatni?Lehet ez dac a részéről?Mert régebben akkor fordult ez elő, ha nem engedtem ki az udvarra.Válaszotokat előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook