Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az apa láthatási jogával kapcsolatban tudna nekem valaki segíteni? fórum

Az apa láthatási jogával kapcsolatban tudna nekem valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)

1 2
60. lolitu
2011. júl. 30. 09:42

csak ez nem jogerős hanem azt mondta mire számíthat,és ő ellenkezik hogy ha utazik 200 km-ert nem fog elmenni ha kell az utcán állunk a gyerekkel együtt,meg próbál majd engem rosszul beállítani a tárgyaláson,hogy ellenem ítéljenek...

azt mondja a gyerek érdekeit nézi,szerintem az nem jó neki ha az apja a láthatási időt is vitával tölti ahelyett hogy vele lenne..

Én mondtam neki hogyha szól jöhet a végzés előtt is,de nem akar azt mondja nincs pénze a vonatjegyre...

59. rinike (válaszként erre: 58. - Lolitu)
2011. júl. 30. 04:04
Dehát elmondta az ügyvéded, hogy mennyi joga van... Le is írtad, hogy amíg ilyen kicsi a gyermek, addig nálad látogathatja, és nem viheti el.
58. lolitu
2011. júl. 29. 23:02

Sziasztok!!!

Húú ez hosszú lesz de minden infót tudni szeretnék. . . !

Szóval a lányom 13 hónapos az apja 1 hónapja minden előzmény nélkül lelépett egy sms-t írt, hogy a láthatást a bíróság majd intézi, 2 hétig nem jelentkezett és utána is csak a mocskolódásokat kaptam emailbe, személyesen nem kommunikál velem. . .

200 kilóméterre a szüleihez költözött neki se lakása , se autója, se jogsija (a szülei isznak)

na mármost az ügyvédem azt mondta hogy ilyen esetben 2hetente pár órát ítélnek, az én házamba és felügyeletem alatt, csak az apát kell beengednem a nagyszülőnek külön perben kell láthatást kérni. . .

a lányom csak velem van meg. . .

Azt mondja ki van okosítva mit tegyen, félek hogy elviszi és nem hozza vissza. . .

Minden érdekel mennyi joga van. . .

Köszönöm

2009. okt. 22. 14:04
mindenkép hivatalos utra kell vinni és ragaszkodni a láthatáshoz...ha ép beteg akkor vagy egyéb ok van(bár ha nem lázas-ágyban fekvő...és egy egészséges gyerek általában hamar kilábal egy átlagos betegségböl-akkor betegen sem látnám akadályát hogy menjen)akkor be kell pótolni mihamarabb...
56. 81Krisztina (válaszként erre: 55. - 9ea67a7a1c)
2009. okt. 22. 13:59
Mi sem akarnánk a gyereknek rosszat. Éppen ezért próbáltuk is kizárni a bíróságot és efféle procedúrákat. Az utóbbi években viszont már tényleg úgy kell elkérnie-elkönyörögnie a páromnak a lányát, holott a láthatás járna neki. A legrosszabb az egészben tényleg az, hogy szegény gyerek meg jönne is hozzánk, csak hát az anyja betart neki. Kitalál mindenféle ürügyet. Csak azzal nem foglalkozik amivel kéne, képes 3 hétig nem megmosni a gyerek haját, szakadt ruhákban jár, azt nem adja rá amit tőlünk kap... stb. Én a páromat annyiban érzem hibásnak, hogy nem intézte még el hamarabb a hivatalos láthatást.
55. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 54. - 81Krisztina)
2009. okt. 21. 14:40

Nem értem semmikép ezt a fajta hozzáállást egyik fél részéröl sem!

Én sem értek mindenben egyet az apjával nem vagyunk már rég hasonlóak,gondolom ez is az oka hogy nem vagyunk együtt...ő sem akarta anno mikor teherbe estem holott házasságon belül értünk már stb...ezeket vághatnám ugye a fejéhez....ehelyett boldog vagyok hogy van egy normális párja aki szintén szereti a fiamat és nyugodt szivvel engedem hozzájuk mert tudom hogy jó helyen és szeretetben van ott is.....persze néha kifakadok mint bárki más házasságon belül is akár,sok apró dolog van amit nem ugy csinálnék de ilyenkor mindez jelentéktelen.....alapos ok nélkül nem szabadna elszakitani a ygereket egyik szülőjétöl sem!alapos ok alatt kb komoly veszélyeztetést stb értek,de felügyelet mellett akár még ugy is találkozhatnának...

54. 81Krisztina (válaszként erre: 53. - 9ea67a7a1c)
2009. okt. 21. 10:43

Köszi:)

Nem tudom mi is lesz majd a vége, egyelőre párom elmegy a gyámügyi hivatalba (a kerületünkben). Szerintem simán kezeltetni kéne a gyerek anyját, tegnap otthon elmondta a párom miket vágott a fejéhez..., elég szomorú dolog ez. Olyanokkal vagdalózott a nő, hogy hát a páromnak könnyű beleülni a készbe, hogy nem ő neveli nap mint nap a gyereket stb (hozzáteszem ezt a nő választotta mikor lelépett). Eltitkolta azt is hogy terhes, neki csak arra kellett a párom hogy valakitől gyereke legyen (ezt ő maga mondta). És a legszebb kifogás amiért ne akarja odaadni: "nem akarom, hogy a gyerek csak hallomásból emlékezzen az anyjára" Ti értitek ezt?, vele él a gyerek!!!

53. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 51. - 81Krisztina)
2009. okt. 20. 18:46
általában ha nincs más megállapodás a bírói gyakorlat szerint jár ami minden második hétvége péntek délutántol vasárnap talán 7ig ha jól emlékszem,valamint a páros ünnepek egyik napja és a szünidők fele...pontosan nem tudom nekünk igy van a végzésben de azthiszem még soha nem tartottuk be:)
52. survivor3 (válaszként erre: 51. - 81Krisztina)
2009. okt. 20. 18:21

Mindenben meg lehet egyezni.

Javasolom, hogy keress rá a rendkívüli kapcsolattartás szabályaira.

Nekem pl. minden óvodai és majdan iskolai tavaszi és téli szünet első felében, továbbá nyári szünetben július és augusztus hónapban az első 15-15 nap. Téli szünetben 5 nap és Húsvét hétfőn reggel 9-től 16 óráig.

2009. okt. 20. 17:05
Esetleg valaki tudja, hol találok ehhez kapcsolódó jogtárat, itt most leginkább arra gondolok, hogy pl az iskola szünetek fele-fele illeti meg a szülőket, vagy ez minden esetben más elbírálást kap?
50. survivor3 (válaszként erre: 49. - 81Krisztina)
2009. okt. 20. 15:36
Igen. Azt ő tudja.
49. 81Krisztina (válaszként erre: 48. - Survivor3)
2009. okt. 20. 15:31
Azt nem tudom mennyire szeretné a párom teljesen magához venni a kislányt, erről még nem beszéltünk, szerintem ez lenne a legvégső, hiszen a kislány szereti az anyját, nehéz lenne elszakítani őket, vagyis a lánynak lenne egy nagy törés. Mondjuk nem hiszem hogy a párom mint egyedülálló apuka megkapná a gyereket mint kizárólagos gondviselő.
48. survivor3 (válaszként erre: 42. - 81Krisztina)
2009. okt. 20. 15:09

Csak megfontoltan!

Ha szeretnétek a gyermeket magatokhoz venni, akkor nem árt minél több bizonyítékot beszerezni!

Csak azzal tudtok érvelni, hogy nálatok jobb helye van a gyermeknek.

Szerintem a kislány ebből az egészből a lehető legkevesebbet kell, hogy érezzen...

47. rinike (válaszként erre: 45. - 81Krisztina)
2009. okt. 20. 15:01
Ha a párod és az exe mindenben megegyeznek, ami a bíróság előtti egyezségkötéshez szükséges, akkor nem kerül sor tanúk meghallgatására, tehát nem tudod a véleményedet elmondani. Ha nem lesz közös megegyezés, és így a bíróságnak kell döntést hoznia, akkor mindkét fél jelölhet meg tanúkat, akiket a bíróság meghallgat. Ennek nincs köze a tárgyalás nyilvánosságához, sőt , mivel a nyilvános tárgyalásra bárki beülhet hallgatóságnak, vigyázni kell arra, hogy ne üljön be a hallgatóság soraiba az, akit tanúként meg akarnak hallgatni, mert ha ott volt, mint hallgatóság, utána már nem hallgatható meg tanúként.
46. 8559ed0e1b (válaszként erre: 45. - 81Krisztina)
2009. okt. 20. 14:45
ha nyilvános a tárgyalás akkor elmondhatod....
45. 81Krisztina (válaszként erre: 44. - 81Krisztina)
2009. okt. 20. 14:42
attól félek hogy engem talán nem is hallgatnának meg a bíróságon, hiszen lehetek elfogult. Pedig lenne mit mesélnem, mikor hetekig nem mosnak a gyereknek hajat, mert nem ér rá ott senki, nem fürdik rendesen stb... azért bízom abban hogy én is elmondhatom a véleményemet.
44. 81Krisztina (válaszként erre: 43. - 8559ed0e1b)
2009. okt. 20. 14:40
Rendben, jelentkezem. Egyelőre arra vagyok kíváncsi, hogy mi történt ma a telefonban ami ennyire kiborította a már majdnem teli bilit.., nem is értem hogy lehet egy anya ilyen, legalább azt nézné hogy a gyerek szeret hozzánk jönni, arról nem is beszélve hogy a párom anyjáék két percre laknak, így nagymamázhatna is.. Ezzel a gyereket bünteti elég rendesen, nekünk meg már rá megy a kapcsolatunk...
43. 8559ed0e1b (válaszként erre: 42. - 81Krisztina)
2009. okt. 20. 14:36
Majd írj hogy mit sikerült intézni.Kíváncsi vagyok:)
2009. okt. 20. 14:34
Köszönöm szépen mindenki a hozzászólását, segítségét! Akkor irány a gyámhivatal és ott tudunk lépni. Elég szomorú ez. Engem anyukám hagyott el 4 hónaposan, tudom milyen elvált szülők gyermeke ként. bár engem anyukám jó ha egy évben egyszer meglátogatott..
41. survivor3 (válaszként erre: 40. - 81Krisztina)
2009. okt. 20. 14:27

Az apánál elhelyezhetik a kislányt.

Ha nem, akkor is papíron lesznek a láthatás időpontjai és körülményei.

40. 81Krisztina (válaszként erre: 36. - Survivor3)
2009. okt. 20. 14:22
Gyermek elhelyezésről szó sem lehet, gondolom, így a gyereket nincs miről kérdezni szerintem.
39. 81Krisztina (válaszként erre: 35. - 8559ed0e1b)
2009. okt. 20. 14:21
Ezt én sem értettem, talán anyósom próbálta meggyőzni, hogy bíróság nélkül is el lehet intézni ezt a dolgot, de így nem lehet. Én 4 éve mondom neki hogy intézze el, mert egyszer baj lesz ebből, hát most tessék.
38. survivor3 (válaszként erre: 37. - 8559ed0e1b)
2009. okt. 20. 14:20
Nem tudom, hány éves kortól vonják be a gyermeket.
37. 8559ed0e1b (válaszként erre: 36. - Survivor3)
2009. okt. 20. 14:15
Én nemrég váltam el.igaz még csak 6 éves a kisfiam de nem kérdezték őt.
36. survivor3 (válaszként erre: 35. - 8559ed0e1b)
2009. okt. 20. 14:14

Igen, ezt én is furcsának tartom.

Könyörögni, hogy lehessen a gyerekkel...

Azt hiszem, most egy esetleges pernél már a gyermek véleményét is kikérnék.

35. 8559ed0e1b (válaszként erre: 31. - 81Krisztina)
2009. okt. 20. 14:10
Nem értem hogy ebben a helyzetben a párod miért nem fordult a Bírósághoz láthatás/ gyerek elhelyezés ügyben...
34. survivor3 (válaszként erre: 32. - 81Krisztina)
2009. okt. 20. 14:10
Az jó, ha megvan.
33. survivor3 (válaszként erre: 31. - 81Krisztina)
2009. okt. 20. 14:10
Ezek szerint nem volt bírósági határozat.
2009. okt. 20. 14:08
párom egyik kollégája van hasonló cipőben, tőle a minimálbér nem is tudom hány százalékát fizeti tartásdíjként, párom is hasonló összeget fizet. Van egy kézzel írott papír tanukkal aláírva hogy párom melyik évben mennyit fizetett, ezt a csaj is aláírta tavaly mikor már fel akartuk nyomni kiskorú veszélyeztetéséért.
31. 81Krisztina (válaszként erre: 30. - Survivor3)
2009. okt. 20. 14:07
Nem határozta meg senki, ezt magától fizeti a párom. Az ex lelépett a csecsemővel annak idején, csak úgy, a párom 4 hónapig nem láthatta a gyerekét, mert a csaj úgy gondolta hogy az csak az övé, neki párom csak arra kellett hogy gyereket csináljon neki.:(, de a párom meg ragaszkodott a kicsihez, és felajánlotta hogy természetesen fizeti a gyerektartást csak láthassa a lányát.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook